Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás külföldről - tud valaki segíteni? fórum

Örökbefogadás külföldről - tud valaki segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
13. Agnokide (válaszként erre: 12. - C1be9e6e0c)
2012. febr. 11. 19:07

A 12. hétig tudtad volna meg szakítani utánna már nagyon macerás. Nem vádolni akarlak csak támogatni a döntésedben, nagy felelőség ha meg szülöd és örökbe kívánod adni. Sok család van akik mindent megtennének egy gyerekért. Az örökbefogadások lehetnek nyíltak és titkosak. A nyílt akkor tudja a szülőanya kik veszik magukhoz gyermekét és lehet titkos senki nem ismer senkit talán csak egy futólagos találkozás a lemondo nyilatkozat tételnél a bíróságon. De ha meg tartod az az igazi felelőség! Kitartás!!!

Vannak babák akik oda születnek ahova rendeli őket a sors és vannak olyanok akik kerülő uton kerülnek oda ahova a sors szánta őket. - ezt mondták nekem egyszer, engem meg nyugtatot.

Szerintem ez a két választás a leg jobb. Ha nem mondaszle róla és nem is viszed haza először csecsemő othonba kerül utána gyerekothonba - szerény véleményem ez a leg rosszabb! Kedvesek ott a gondozók velük de még is magányosak a gyerekek.

Gondold meg, gondold végig mit tudsz te be válalni és mit tud a családod beválalni belőle.

sok sikert.

2012. febr. 11. 02:38
Mindenkitől elnézést akinek ez megbotránkoztató, meg hogy egyáltalán miért vállaltam akkor, persze én se tudtam előre kiszámítani a történéseket.Még nem vagyok ebben a dologban teljesen biztos én sem, csak a legjobbat szeretném neki.
2012. febr. 11. 02:25
Nem tudom jól teszem e de úgy döntöttem írok ide. A családom anyagi helyzete nem túl jó, a párommal pedig nagyon megromlott a kapcsolatunk és szakítani szeretnék vele viszont 4 hónapos terhes vagyok. A baba az eddigi vizsgálatok alapján egészséges.Még nem vagyok a döntésemben biztos de talán az lenne neki és nekem is a legjobb ha örökbeadnám. Azt is szivesen veszem ha valaki akár csak lelkileg tudna segíteni, mert egyre depressziósabb vagyok emiatt. Mindig arról olvasok itt is meg máshol is hogy az anyaság mennyi mindenkinek nem adatik meg aki tényleg szeretné és megfelelő körülmények között tudna gyermeket nevelni. Én nem akarok rossz anya lenni, szeretnék valahogy gondoskodni róla mert hogy megfogant arról nem ő tehet. Elvetetni nem akartam mert a partnerem szerette volna a babát de hát mint kiderült nem volt elég érett ő se ehhez, pedig már nem vagyunk olyan fiatalok. Vagy talán a kapcsolatunkkal eleve baj volt csak én nem vettem észre, vagy direkt nem akartam nem tudom. Szóval nem tudom mi lenne a megoldás légyszi segítsetek! Ha örökbeadnám akkor csak úgy tenném ha szerető, megfelelő életkörülményekkel rendelkező családba kerülne, és szeretném ha tudhatnék a további sorsáról valamilyen módon.
2012. febr. 10. 21:32
Sziasztok! Olyan fiatal lányt keresünk, aki már tudja terhes, de nem tudja vállalni, felnevelni a leendő születendő gyermeket. A kisbabának mindent meg tudunk adni, és téged is segítenénk végig, a szülésben is. Nekünk sajnos nem lehet vérszerinti gyermekünk, ezért nyíltan örökbefogadnánk.Várjuk mielőbbi jelentkezésedet!
2011. márc. 21. 12:30
Sziasztok! 17 éves kislányom 6 hónapos terhes...szerető,jómódú,igényes,kedves,egy kisbabának mindent megadni tudó,felelősségteljes örökbefogadó családot keresünk! Részletes bemutatkozó leveleket várnánk szeretettel a következő email-címre! szilvia434@freemail.hu
2009. nov. 30. 16:49
Már nem "aktuális".
2009. nov. 29. 19:53
Születendő gyermekemet örökbe adnám, nyílt örökbefogadással. Komoly, egzisztenciával rendelkező párok bemutatkozó levelét várom a feherkamilla27@citromail.hu címre.
6. joe77 (válaszként erre: 1. - Passiflora)
2009. júl. 8. 08:12

Én írtam mailt Kambodzsába, Burmába és még egy pár orstágba -- nem válaszolnak.

Romániában 2003-ban törvénnyel tiltották be a külföldre történő örökbeadást. van egy nemzetközi egyezmény, de ez a valóságban nem működik.


Az igazság az, hogy a fejlődő országok inkább éhen halasztják/ agyon dolgoztatják 5-6 évesen az árváikat, minthogy örökbeadják külföldre.


Aki akar valamit, az féllegálisan tud szerintem intézni, vagyis kiutazik, veszteget, nyal a kinti hatóságoknál, stb., és így talán sikerül.

2008. okt. 27. 10:07
Hát én elmentem a végsőkig a külföldi örökbefogadás ügyében.Hívogattam a Minisztériumot,ahol azt mondták,hogy nem lehetséges.Én egy afrikai országból,pontosabban nem is válogattam,hanem abból az afrikai országból akartam örökbefogadni amely országokat a Hágai Egyezmény jelöl,amelyekkel Magyarország szerződött.A helyi gyámhatóság nem nyújt ebben segítséget,sőt undorral néztek ránk mit akarunk a férjemmel.Először végigjártuk azt az utat amit ilyenkor a hazai örökbefogadók szoktak:tanfolyam,alkalmassági,de a kérelmünkben afrikai bébi szerepelt,ehhez ragaszkodtunk.Amikor megkaptuk az oklevelünket,hogy örökbefogadásra alkalmasak vagyunk,nekünk kellett továbbiakban cselekedni,ugyanis a gyámhivatal semmit nem segít.Írtam egy kérvényt a Minisztériumba,hogy mit akarok,csatoltam az örökbefogadáshoz kapott okmányokat,és elküldtem.Sőt fel is hívtam őket,de aki ezzel foglalkozik a minisztériumban nagyon lekezelő volt velem.Azt mondta ő sem tud segíteni,mivel egy hasonló üggyel már hét éve foglalkozik,kiküldte a papírokat az afrikai országba,de még arra sem méltatták az ottaniak,hogy egy elutasító levelet küldjenek.Tehát az afrikai országok elzárkóznak tőlünk,pedig hivatalosan szerződve vagyunk három afrikai országgal ez ügyben,mégis jobban szeretnek inkább amerikai országokba gyerekeket örökbe adni,mivel ott gazdag országok vannak.Mi hozzájuk képest Magyarország?Tehát a Minisztérium azt tanácsolta,hogy irány egyedül Afrika,tolmáccsal,intézzük magunk ezt.Feladtam ezt a küzdelmet,pedig vállaltuk volna a férjemmel,hogy azt a kötelező egy hónapot amit szabnak ilyenkor,hogy a leendő gyerekünk mellett kell lenni,hogy az ottani gyámügyesek nyomon követhessék ,hogy gyerekünkkel hogyan alakul a kapcsolatunk.Tolmácsot viszont nem győztük volna fizetni,a szállását és munkáját egy hónapig.Teljesen naívan mi úgy gondoltuk,hogy az ottani nagykövetség segítségünkre lesz ebben.Magyarországon ez a dolog még nincs kifejlődve,lehet soha nem lesz,mi is csak egy kis éhező árván szerettünk volna segíteni,akik az éhhalál küszöbén állnak,akik éhenhalnak,akik közül egynek vagy akár kettőnek esélyt adtunk volna egy jobb életre,és ha nyitottabbak lennének felénk vagy mi feléjük,ha engednének,hogy segítsünk sok kis árva életét menthetnénk meg.Nem Madonnát akartuk leutánozni,hisz helyette amúgy is egy dada neveli a gyerekeket,remélem senki nem gondolja ezt,amúgy is titkos örökbefogadás lévén nem híresztelgettük volna a dolgot.Mi tanult embereket akartunk volna belőlük nevelni,és nem törődve azzal mások mennyire néznek le bennünket ezért, segítettük volna nekik a beilleszkedést,felénk már van ilyen kisgyerek nem is egy(egy afrikából menekült fiú és egy itteni lány gyerekei)őket sem nézik le,olyan aranyosak.Romániából vagy más országból nem tudom hogyan lehetséges az örökbefogadás,én csak a saját példámat tudtam leírni,remélem nektek sikerül!
4. dee (válaszként erre: 1. - Passiflora)
2008. febr. 9. 20:58
Na erre én is kíváncsi vagyok,hogy lehet kivitelezni.Ha megtudsz valamit írd meg nekünk!
3. 4d9f8affae (válaszként erre: 1. - Passiflora)
2008. febr. 9. 20:10
Mi az országhatáron belül fogadtunk örökbe hármat
2008. febr. 9. 19:49
Üdv! Nejemmel úgy döntöttünk, hogy külföldről - Romániából - fogadnánk örökbe két saját fiúnk mellé egy 5-6 éves kislányt. Tud valaki ezzel kapcsolatban tanácsot adni? Mi ennek a menetrendje?
2008. jan. 26. 09:10

Sziasztok! Akad itt véletlenül olyasvalaki, aki sikeresen átment már egy ilyen procedúrán, illetve van ismerőse, aki igen? Egyáltalán, bármilyen tippet szívesen veszek.


Én a külföldi örökbefogadás mellett döntöttem, olyan országból fogok örökbefogadni babát, ahol az örökbefogadó szülőnek, aki ki szeretné emelni a gyereket a nyomorból és jobb életet biztosítani neki, nem kell megalázó és évekig tartó procedúrákon átesnie a jóindulatáért cserébe. Viszont nem tudom, hogy Magyar állampolgár hogyan lesz az örökbefogadott gyermek, én szeretném, ha az lenne.

Egyelőre teljesen ötlettelen vagyok, úgyhogy minden segítséget köszönök ezzel a procedúrával kapcsolatban. Judit

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook