Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás külföldről - tud valaki segíteni? fórum

Örökbefogadás külföldről - tud valaki segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. máj. 22. 16:24

Szia !

AMENNYIBEN TERHES VAGY ÉS NEM TUDOD FEL NEVELNI A PICIT ,SZIVESEN ÖRÖKBEFOGADJUK. KÉRLEK IRJ PRIVÁT

2014. ápr. 8. 10:16
:PP
2014. ápr. 8. 09:44

Sziasztok!

2013 júniusától november közepéig Nigériában önkénteskedtem egy árvaházban. Nagyon a szívemhez nőtt egy fiú ikerpár, most 6 évesek. Sajnos se anyagilag, se magánéletügyileg nem állok úgy, hogy örökbe tudnám őket fogadni, de nagyon szeretnék nekik segíteni. Ha ismertek olyan megbízható, jó körülmények között élő házaspárt, akik akár őket is örökbefogadnák, szóljatok mindenképp! Köszönöm! Edina

2014. ápr. 3. 15:01

Rendezett körülmények között élő házaspár vagyunk,jogerős határozattal rendelkezünk.Nagyon szeretnénk egy kislányt örökbe fogadni,sajnos természetes úton nem lehet.Azt az anyukát keressük aki bármilyen okból nem tudja nevelni,megszületett vagy meg nem született gyermekét.Szerető és gondoskodó családja lennénk a picinek.Várjuk a jelentkezésedet,az alábbi email címen.

eda1979@freemail.hu

2014. ápr. 2. 11:46

Sziasztok! Nekem az első kislányom félvér (saját gyermek) és szeretnék örökbe fogadni egy másik félvér babát is. Elvégeztem itthon az örökbefogadóit, örökbefogadó szülő vagyok, de itthon nem igazán van félvér babóca. Tud esetleg valaki segíteni?

Előre is köszönöm. Priviben írjatok, légyszi!

2014. ápr. 2. 11:29

Sziasztok! Külföldön élő házaspár vagyunk és évek óta várunk a gyermek áldásra. A férjem Angol és én Magyar állampolgár vagyok, s jelenleg a doktori tanulmányaim végett tartozkodunk külföldön.


Szeretettel várjuk a jelentkezését annak az anyának, aki bármely okból nem tudja, vagy nem tarthatja meg a gyermekét.

a.perkie@yahoo.com

37. 9175a80373 (válaszként erre: 31. - C1be9e6e0c)
2014. márc. 8. 08:05
Moncsy szia .Bocsi a zavarâsèrt.èrdeklődnèk hogy alakult az èleted.
2013. dec. 31. 14:16

Kulfoldon elo magyar hazaspar vagyunk szeretnenk gyermeket mar.

olyanok jelentkezeset varjuk akik valamely okbol nem tudja megtartani a gyermeket. szivessen fogadnank ot csaladtagunknak.

bucoka89@freemail.hu

ide irjanak

irjanak olyanok is akik kulfoldon vannak es nem szeretnek megtartani a gyermekuket.

35. yndus
2012. nov. 4. 13:51

Egyelőre érdeklődnék,hogy van -e külföldön,nagyon jó anyagi körülmények között élő pár,akik szeretnének örökbe fogadni egy babát?

Előny,ha legalább egyikük magyar.

A válaszokat nem ide kérném,hanem a babyboomm@citromail.hu címre.

2012. szept. 17. 21:26

Sziasztok!!


Németországban élünk a férjemmel, ő német, én magyar állampolgárú vagyok. Örökbe szeretnénk fogadni. Sok infót olvastam a napokban az örökbefogadásról Magyarországon illetve itt kint.Ha esetleg valaki már túl van ezen és megosztaná velünk a tapasztalatait, kérem írjatok.


Köszönöm

33. foxy girl (válaszként erre: 21. - Muraja)
2012. júl. 13. 20:18

Ez nagyon igazságtalan vagdalkózás amit írtál Muraja! Honnan tudod te, hogy ki hogyan szándékozik nevelni egy akármilyen bőrszínű gyereket?!

Azt hiszed ilyet írni egy gyerekre vágyó embernek csilli-villi???

Jah, meg aki nem milliárdos, hogy tolmácsot fizessen egy hónapig annak már nem is való gyerek, nem? Főleg olyan aki egyébként lehet, hogy éhezik!

Hát gratulálok a hozzászólásodhoz!

32. fc7d07cebe (válaszként erre: 31. - C1be9e6e0c)
2012. máj. 19. 19:27

Szia Moncsy!

Mi évek óta örökbefogadható babára várunk a Férjemmel, de ha meg szeretnéd tartani a babát, és ehhez szükséged van bármilyen segítségre (anyaotthon, alapítvány, ilyesmi) akkor szólj és el tudlak irányítani olyan szakemberekhez akik ismerik a lehetőségeket és segítségedre tudnak lenni abban, hogy akárhogyan is döntesz, az a döntés minden lehetséges alternatíva ismeretében történjen. Így ha nem adod örökbe, tudni fogod, hogy milyen támogatást-segítséget kaphatsz, ha pedig örökbeadod, akkor segíteni tudnak abban, hogy lehetőleg trauma és sérülések nélkül tudd lezárni magadban ezt a dolgot és a legmegnyugtatóbban gondoskodni a babádról:)

Sok lelkierőt és kitartást kívánok!

31. c1be9e6e0c (válaszként erre: 30. - Leila72)
2012. ápr. 6. 16:00
Szia! Most jelenleg úgy vagyok hogy megtartom de kicsit azért bizonytalan vagyok. Igazából a kapcsolatommal volt meg van is baj az édesapával, ezért gondoltam erre és a hátrányos anyagi helyzet miatt ami ugye még nem lenne ok önmagában ha lenne mellettem egy biztos partner.Az édesanyámra támaszkodhatok ezügyben ez mondjuk pozitívum de ő se lesz örökké. Bízom a jövőben megoldódnak majd a gondok, de ha nem akkor fogok írni. A babám kisfiú szerintem eleven egészséges lesz bár nemrég csináltak egy vizsgálatot aminek az eredményét várom remélem nem fogok csalódni.
30. Leila72 (válaszként erre: 11. - C1be9e6e0c)
2012. ápr. 6. 15:46

Én most kapcsolódtam be ebbe a fórumba.

Hogy döntöttél? Sajnos nekünk (4 lombik után) úgy néz ki, hogy nem lehet gyermekünk. A hivatalos út (örökbefogadás)pedig nagyon hosszadalmas .Az egyik ismerősünk is magán úton tudott újszülött babát örökbe fogadni. Pedig 5 éve beadták a kérelmüket.

2012. márc. 21. 14:48

Bene86, mi történt?

Ha tudod írd meg priviben kérlek.

2012. márc. 21. 13:18

már nem alkalamas nagyon koszonom mindenkinek a levelet.toroltem magam a rendszerbol

remelem aki meg keres az meg talalja a babáját puszi

27. Bambi1
2012. márc. 19. 10:41
Köszönöm a segitséget nektek.
26. a933f75889 (válaszként erre: 24. - Bambi1)
2012. márc. 18. 21:21

szia

mivel nem magyar országon laktok igy a svajci törvények vontakoznak.de ha magyar orszagrol akartok örökbe fogadni az is mas kiveve ha az anya ki megy hozatok mert akkor megint csak a svajci törvény van életben.ez mindehol igy müködik.

25. rinike
2012. márc. 18. 20:25

Szia! Én nemrég utánajártam néhány kérdésnek a magam számára, a kapott válaszokat szívesen megosztom Veled.


Nem a gyámhivatalnál indul az eljárás. Egy tájékoztató meghallgatása és egy, az eljárás megindítására vonatkozó nyilatkozat kitöltése a területi gyermekvédelmi szakszolgálatnál történik.

Ezt követően környezettanulmányt végeznek a lakóhelyen (ez nyilván magyarországi lakóhelyűekre vonatkozik, nem tudom, hogy mi lehet a külföldön lakókkal). A háziorvostól beszerzik az egészségi állapotra, és egészségi alkalmasságra vonatkozó adatokat. Pszichológus is megvizsgálja mindkét leendő örökbefogadó szülőt. Ha a pszichológusi alkalmassági vélemény is elkészült, akkor lehet bejelentkezni egy kötelezően elvégzendő tanfolyamra. Mikor minden papír és igazolás a rendelkezésre áll, akkor indítható az ügy a gyámhivatal előtt, aki hoz egy határozatot arról, hogy örökbefogadhat valaki. A határozat jogerőre emelkedését követően lehet pl. alapítványoknál jelentkezni örökbefogadásra. A határozat 2 évig érvényes.

24. Bambi1
2012. márc. 18. 20:10

Szasztok. Làtom nem nagyon vagytok itt, azért én szeretnék kérdezni hàtha tudtok segiteni vagy valaki benéz ide.

Férjemmel màr régota szeretnén gyereket sajnos ez idàig nem sikerült, plusz volt egy missed ab-om.

Arra döntésre jutottunk hogy megprobàlunk örökbe fogadni egy gyerköcöt. Kint élünk Svàjcban.

Szeretnénk elmenni a gyàmhivatalba meg kérdezni utànna jàrni a feltételeknek, nem tudjuk hogy kell e oda idöpontott kéRni elötte vagy sem ha csak érdeklödni megyünk.

és még lenne egy kérdésem hogy ha külföldön élünk, akkor van e esélyünk otthonrol örökbefogadni.

Hät remélem tudtok segiteni nekünk.


köszönöm elöre is.

23. a933f75889 (válaszként erre: 22. - Túrógombóc)
2012. febr. 24. 12:37
szia koszonom a leveled nem ragaszkodom sot orulnek ha nem itt kene szulnom ami azt iletti.semi bajom nincs hollandival en angliban eltem sajnos miota az apa meg tudta hogy terhes vagyok ki dobott es haza jottem.de ha gondolod irhatsz levelet es meg ismerkedhetunk:D
2012. febr. 21. 11:39

Szia Bene,


több vetélés és sikertelen lombik után csak most kezdtem el kutakodni az örökbefogadási lehetőségek után, sok mindennel még én sem vagyok tisztában, de az hamar kiderült, hogy külföldön (Hollandiában) élő magyarként ez nem is olyan egyszerű. Úgy tűnik a közvetlen és nyílt örökbefogadás az egyetlen valós lehetőség. Ha döntésre jutottál, és számodra elfogadható ez a megoldás, írj,hogy jobban ,megismerhessük egymást!

Ha másképp döntesz, itt van néhány szervezet neve akik nyílt örökbe adással foglalkoznak,talán érdemes rákeresned a neten: Alfa Magzat-, Csecsemő-, Gyermek- és Családvédelmi Szövetség,

Bölcső Alapítvány

Együtt az Életért Közhasznú Egyesület

Gólyahír Egyesület

Fészek az Örökbefogadókért és az Örökbefogadottakért Alapítvány.


Kívánom, hogy a legjobb megoldást találd meg mindkettőtök számára!

21. Muraja (válaszként erre: 5. - 4c9b8c7b6f)
2012. febr. 21. 01:34

Nem csak a gazdagsagrol van szo , amerikaban elnek a rabszolgaknak a leszarmozotjai . Naluk tradicio hogy nem csak egyszeruen adoptalasre adjak a gyereket hanem megkövetelik azt hogy az igazi identitast is kapjon. Ez ez helyes , mar neharagudjal mitt tudtok ti nyujtani egy fekete afrikabol szarmozo kis gyereknek ? roma gyerekeket is nalatak ki zarjak hat meg aztan az ilyet ?

Ha mar a tolmacsra afrikaba nem futott volna akkor miröl beszeltek .

Igen is van egy kis " villogas" az egeszben de sajnos nem tudjatok mitt jelent egy identitast adni es arra pedig a gyereknek joga van.

En kislanyaim felverek es en mindent megtettem hogy ugyanugy meg legyen a helyuk mind ket kulturaban . Sikerult de ez nem könyu ma a egyik lanyom kultur atasche egy multinatonalis cegnel.

Nem ertem mi a baj hogy ha egy kis roma gyereket fogadnatok örökbe? az nem lenne anyira csili vili ? azoknak nincs joguk a szeretettre ? vagy ne ten mar atvagytok itattva a romak iranyti elöiteletekel ? Valahogy nem a sziv beszel belöled hanem egy elöre kikalkulalt racionalisan atgondolt vagy a gyerek utan de nem akarmilyen utan .

Nagyon sok embert ismerek kik mas orszagokbol adoptaltak es adoptalnak maig , de az orszag ahol elnek mas a gondolkodas szerenyek es jok mindent megtesznek hogy a gyerek kulturajat megismerjek hogy tovab tudjak adni az nap amikor a kicsit erdekelni fogja .

Egy szoval ezt nem emlited , csak azt hogy elutasitoan viselkednek iranytok az afrikai orszagokban . De csak nem vartatok hogy azonnal szamotokra kijelölnek egy szerencsetlen gyereket es irany a Liszt Ferenc?

Nem egyszer a mult ev alat hosztak haza singli mamak gyereket kinabol ( onan lehet anelkul hogy teljes csaladrol volna szo) de ök is mar mi elött a elsö utlevet megkaptak mar ott allt mind ket nev a kinait bele ertve . Nem csak hogy haza viszunk egy gyereket es aztan csinalunk belöle magyart , itt nagyon de nagyon sokban kulömböznek . Aki komolyan alna ehez a kerdeshez az elsö sorban respektalja a gyereknek a integritasat es szulo orszagat .

Remelem megertitek sajnos nincs magyar tangentom.

20. Janijulcsi (válaszként erre: 18. - A933f75889)
2012. febr. 21. 00:58

igen tudom én neveltem egy Brazi-Magyar kisfiút csodaszép volt:)

de hidd el ezeken a helyeken tudnak neked segíteni és főleg nagyon sokaknak nem számít a külső csak az az egy hogy Baba legyen és megkaphassák:)

19. Janijulcsi (válaszként erre: 11. - C1be9e6e0c)
2012. febr. 21. 00:54

Szia MOncsy81!Ahova gyermek megy oda megy az áldás is.Tehát az anyagi helyzet felől ne aggódj!

Szeretnék segíteni neked,hogy kigyere a depresszióból!1.Nagyon értékes ember vagy!Áldás vagy a kisbabád számára,már eleve azért mert megtartottad őt!És ezt én is köszönöm az ő nevében is .Tudom,hogy nagyon nehéz a helyzeted,de még van időd bőven míg a kicsi megszületik addig eldöntheted mi legyen nem kell most,mert ez nem olyan egyszerű döntés!:)Ha valóban örökbeadnád tényleg nagyon hálásak lennének érte azok a szerető embereek akiknek ott van a szívükben a vágy a gyermek iránt,de nem lehet nekik,Te teljesítenéd az álmukat.Akkor is áldás lennél az Ő számukra és a Kicsiére is mert jó helyre juttatnád és ezzel adnál meg neki mindet amiről most esetleg azt hiszed,hogy te nem tudsz.2.Viszont,ha megtartanád az lenne a legjobb mindkettőtök számára.ezt abból is gondolom,hogy most depi vagy .ha odaadnád a babát akkor meg mindíg az járna a fejedben,hogy miért tetted!!!És nagyon bánnád és úgy veszem ki a soradidból,persze lehet,hogy tévedek.Viszont igazi vígasztalást csak Isten adhat neked aki azt mondja: Az anyaméh gyümölcs jutalom:)Tehát ez a Baba a te jutalmad:)HA egyedül vagy akkor is.Isten Szeret téged.És Baba érdekében így gondolj rá:)Amikor pedig megszületik ő lesz az egyeteln személy a földön akinek te leszel a legfontosabb és akinek szüksége van Rád.ÉS aki a legjobban fog szeretni téged.Már most is:) és mivel így álsz a dologhoz hiszem,hogy nagyon jó Anya leszel!A pároddal kapcsolatban nem írtál sokat de ne add fel lehet,hogy pont azért jön a Baba,hogy helyre állítsa a kapcsolatot:)ÉS mégvalamit ne felejts el ha valóban 81es vagyakkor itt az idő a babához!:)Szeretettel: Egy Anyuka

18. a933f75889 (válaszként erre: 17. - Janijulcsi)
2012. febr. 21. 00:33
koszonom szepen.engem az erdekel hogy olyan legyen aki szereti a mix gyerekeet fole mert nagyon szepek es kulonlegesek
17. Janijulcsi (válaszként erre: 16. - A933f75889)
2012. febr. 21. 00:28

Kedves Bene86!Talán a legjobb helyen keresztényeknél lenne a Babád Isten sokakat szeretne így megáldani és te magad is áldás vagy!Már eleve azért mert életet adsz egy gyermeknek és azért is mert odaadod olyannak akinek például nem lehet és azért is mert a legjobbat akarod a kicsinek:) Szerintem nagyon bátor vagy!!!Én egy gyülekezetet keresnék meg és a nyílt örökbefogadással te választhatod meg melyik családhoz kerüljön a babád ahol te biztonságban tudhatod:)

[link] ha írsz ide bizitosan olyan emberekre találsz akik a segítségedre lesznek.Esetleg van egy alapítvány a www.bolcso.hu akik kimondottan ilyen esetekben segítenek. Legyél Áldott:)

2012. febr. 20. 21:11
Nem is tudom hogy kezdjem 25 eves vagyok 7honapos terhes.sajnos nincs mas lehetosegem csak az orokbe adas maradt mamar.nem tudom merre kezdjem vagy hogy hogy mukodik.latom sokan irnak hogy szeretnenek kulfoldi gyermeket orokbe fogadni.az en kis babam felig magyar feleig afrikai.sajnos az apa lemondot es nem erdekli.nem is hajlando feleloseget valalni.ha esetleg valaki tudna segiteni vagy hasonlo nem tudom irjon koszonom szepen
15. f969d06d2a (válaszként erre: 12. - C1be9e6e0c)
2012. febr. 12. 11:36
Még van 5hónapod.Ahogy nőni fog a pocak egyre többet mocorog talán meg gondolod magad,akár szülés után is.Sokkal depressziósabb leszel ha le mondasz róla.Néz körül mennyi nő maradt magára 1vagy több gyerekkel.És megküzdenek érte-értük.Mindenkinek nehéz.Ez a baba a te véred,akiért felelősségel tartozól.A legjobbat akarod neki,mint minden anya a gyerekének.Hát akkor ne foszd meg attól,hogy melletted nőjön fel,tudja mi az anya.Szedd össze magad...érte és magadért
14. 1c92396beb (válaszként erre: 2. - Helloboy)
2012. febr. 11. 19:26

Én úgy tudom, hogy Romániából egyáltalán nem lehet örökbefogadni gyermeket.

Kb. 10 évvel ezelőtt nagyon sok "örökbeadás" történt külföldre, sokan nagy pénzeket fizettek Amerikából, és más országokból, ezért nagyon-nagyon megszígorították ott az örökbeadást.

Mi is gondolkodtunk ezen, igaz mi kisbabát akartunk, de lebeszéltek róla.

Más országból Ukrajna, vagy bármelyik más környező országból nagyobb esélyed van örökbefogadni mint Romániából.

Nem akarlak elkeseríteni, de még a TV is bemutatta hogyan vittek el innen Magyarországról vissza Romániába gyerekeket, akiket itteniek akartak örökbefogadni. Olyan is visszavitt a román gyáműgy akit a "szülők" már 5-6 éve neveltek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook