Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önző az a szülő aki csak egy gyermeket akar válalni? fórum

Önző az a szülő aki csak egy gyermeket akar válalni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
184. cikicakk (válaszként erre: 183. - C3648d6796)
2008. dec. 21. 19:39
A gyereknek persze, hogy jó lenne ha nem egyke ként nőne fel,de a szülőknek kell eldönteeni,hogy anyagilag hány gyereket tudnak vállalni.
2008. dec. 21. 19:35
Nem, de nagyon jó annak akinek testvére van.Pl van egy ismerősöm akinek ha a 80 éves anyja meghal, teljesen egyedül marad. Két ikertestvére született, egy napot éltek.Olyan sokat emlegeti,hogy milyen jó lenne, ha legalább az egyik élne.
2008. dec. 21. 19:27
Nem, dehogy!!! Mitől lenne már az? Sokaknak csak egy gyerekre "futja". Inkább legyen egy gyerek, akit el tud tartani, mint 15, akiket nem vagy nehezen, segélyekből, stb. :-S
2008. dec. 21. 19:21
Nem önzőség.Lehet,hogy csak tisztában van vele,hogy anyagilag hány gyereket tudnak úgy vállalni,hogy garantálhassák gyermekülnek( gyermekeiknek)az aránylag gondtalan gyermekkort.
2008. dec. 21. 19:18
Néző pont kérdése. Lehet annak is mondani, de sok közrejátszója van, hogy miért nem.
2008. júl. 24. 13:12

Nem önzöség!Szívem szerint hármat szertnék,de ezt az egyet is alig tudtam kihordani.

Nekem is volt tesó,mégis,ha a barátnöm vakációzni ment más városba,bizony untam magamat nélküle...hiába volt tesóm.Gyerköcömnek lesz barátja...már van és sokat visszük közösségbe,ez a legfontosabb,hogy mindig társaságban legyen és kialakúljon a szociális önérzete.

Na,de ki mint érzi,bírja.....képességektöl és lehetöségektöl függ.

2008. júl. 23. 10:10
Miért lenne önző? Joga van egy embernek eldönteni, hogy hány gyereket szeretne, és ebben sok szempont közbejátszik, hiszen anyagilag is készen kell állni arra, hogy megteremtsen az ember mindent a gyerekének. Másrészt úgy vélem, hogy az első gyerek után egy anya újra az anyaságra fog vágyni. Nekem pl.még nincs gyerekem, de biztos vagyok benne, hogy kettőt szeretnék:) Ami viszont tény, hogy aki egyke, az mindig kicsit önzőbb, mert soha nem tudta, hogy milyen osztozni, magányosabb is. Összességében jobb a tesókkal együtt élni, mint egyedül.
2008. júl. 23. 09:52
Nekem egy bátyám van, még két év sincs köztünk, és a legnagyobb játszópajtásom volt, a legnagyobb ajándék, amit a szüleim adhattak nekem! Mindenkinek azt mondom, sokkal kevesebb dolgot vegyen meg inkább a gyerekének, de a tesót ne hagyja ki az életéből. Egy egyke olyan élményekről marad le, amit sose tud később sem pótolni senki pénzzel.
176. sára86
2008. jún. 30. 20:31
A gyereknek biztosan jó ha van testvére,van kivel megosztania gondját-baját.Főleg felnőtt korában.Mi így nőttünk fel a tesommal.Nagyon rossz lenne egyedül!
175. spinneli (válaszként erre: 172. - 8da8a563b7)
2008. jún. 30. 17:50
értem...nekem továbbra is furcs ez érvként, de nekem vn testvérem, pont a múltkor beszéltünk arról, hogy mennyire elképesztőnek tartjuk mindketten, hogy anyagiakért mennyire hajba tudnak kapni legközelebbi rokonok is...undorító.
2008. jún. 30. 16:56

jajj:(

még mindig azt mondom kell a testvér, tapasztalat...

de ha valaki nem engedheti meg magának a borsos árak mellett hogy legyen mégegy gyereke akkor sem lehet önzőnek titulálni.

de!

még mindig jobb mint az aki szül nyakra főre és azt sem tudja hogy miből tartja el őket

173. 8da8a563b7 (válaszként erre: 169. - Böbe83)
2008. jún. 30. 11:13
én meg szerettem volna 10 gyereket. és???? az élet nem úgy hozta. most meg már majd örülök, ha 1 is egészséges lesz....
172. 8da8a563b7 (válaszként erre: 164. - Spinneli)
2008. jún. 30. 11:10
8 voltam :DDDDD valszeg anyuék sem igazán akartak még egyet. gondolták, ha nagyon akarok hát legyen. de mivel nem akartam, tényleg olyan, mintha én intéztem volna így :DDDDDD azért a szüleimet ismerem annyira, hogy én lettem volna az utolsó akit megkérdeznek, ha Ők akarnak még egyet :DDDDD
171. böbe83
2008. jún. 30. 09:51
tisztességesen... hát nike cipőik lehet nem lesznek. De azért biztos jó lesz nekik. Majd jókat játszunk. Nem lesz minden könnyű, de sztem mindennek ára van. Meg kell dolgozni azért, hogy renben menjenek itthon a dolgok :)
170. vmágika (válaszként erre: 168. - Böbe83)
2008. jún. 30. 09:06

Ha úgy érzed,hogy tisztességesen fel tudsz/tudtok nevelni 4 gyereket,akkor miért ne??

Hajrá:)


De van,aki nem tehetné meg ...és látod,mégis...

169. böbe83 (válaszként erre: 157. - 8da8a563b7)
2008. jún. 30. 09:03

na erről beszélek, hogy ilyenek lesznek...

a lakás többet ér, mint egy ember, gratula

168. böbe83 (válaszként erre: 154. - Vmágika)
2008. jún. 30. 09:02
na ez a fő problémám, hogy az önzőség vagy nem önzőség. Szerintem csak fontos, hogy legyen testvére. Nem azért, hogy engem szeressen, hanem, hogy megtanulja mire felnőtt lesz, hogy nem ő a világ közepe, vannak hasonló helyzetben mások is , mint ő. Nevezetesen a testvére, így könnyebben dolgozza fel a problémákat, amivel családon belül már találkozott. És az erkölcsileg egy gyereket tud nevelni, ezt furának tartom. Szóval ennyi. Én meg önző vagyok, hogy szeretném, hogy négy gyerekem legyen, és mind szeressen engem... de vállalom :))
167. supin (válaszként erre: 166. - Gumicukooor)
2008. jún. 28. 06:31
Így igat! Tegyem hozzá ,hogy az állami támogatást ne számolja hozzá!!
2008. jún. 27. 21:56
Nem elítélendő,főleg nem önzőség ha valaki úgy dönt egy gyerkőcöt szeretne.Örülni kell annak,hogy egyáltalán gyereket vállal.Ki tudja,lehet ha megszületik később megváltozik a véleményed :)Mindenki annyi gyereket vállaljon amennyit fel is tud nevelni!!!
165. spinneli (válaszként erre: 164. - Spinneli)
2008. jún. 27. 16:27

no, erről ki is írok egy szavazást

:)

164. spinneli (válaszként erre: 157. - 8da8a563b7)
2008. jún. 27. 16:26

valóbn jobb így, hogy nincs testvéred.

kicsit furcsálom mondjuk, hogy erről 14 évesen te döntöttél, de ez is magyarázat erre a hozzáállásra.

2008. jún. 27. 16:15
Nekünk 1 gyerekünk van.11 éves.csak egyet is akartunk.Fizetjük a tetőnket az autónkat(nem új) még egy pár évig.A házon is sok a munka.Gyes után csak a Mamák segítségével tudtam visszamenni dolgozni.Reggel 7 től este fél 6-ig távol vagyok(dolgozom 2x50 perc az utazás)A férjem összevissza minden időben dolgozik.Ha nem lenne a Mama nem tudnánk hova tenni a gyereket.Ha szültem volna még egyet már a munkahelyemre se vettek volna vissza.Irodába dolgozom csak ehhez értek vidéken nem ugrálhat az ember.Örülünk ,hogy ami kell arra van pénzünk.Persze ez úgy hangzik mintha csak a pénz számítana.Hát igen nélküle nem tudunk létezni.Nekem 3 tesóm van tudom milyen ha van tesó.Jó lenne de nem ilyen körülmények között.
162. sereva
2008. jún. 27. 11:57
Szerintem az az okos szülő aki így gondolkodik.
161. supin (válaszként erre: 146. - Böbe83)
2008. jún. 27. 10:56
Olvasd el cherry babby hozzászólását!!!
160. borbelya (válaszként erre: 157. - 8da8a563b7)
2008. jún. 27. 08:03
Hááát ez is egy érdekes megközelítés. Azt hiszem, hogy nekem eszem ágába nem jutna az osztozkodás egy ilyen helyzetben., de nem vagyunk egyformák. Így azt hiszem még jó hogy nincs testvéred.
159. supin (válaszként erre: 151. - Vmágika)
2008. jún. 27. 07:47
Pontosan igazad van!
2008. jún. 27. 07:35
szerintem egyaltalan nem mindenki annyi gyereket vallaljon amennyit kepes normalis korulmenyek kozott felnevelni
157. 8da8a563b7 (válaszként erre: 148. - Andika82)
2008. jún. 27. 07:29
nekem sincs testvérem. sose akartam. 8 voltam, amikor megkérdeztek a szüleim, akarok e kistestvért. egyből rávágtam: NEM!!! sose bántam meg. valszeg most a lakásomon osztoznánk... mivel nem gazdagok a szüleim és nem jutott volna mégegy. viszont van 2 nagyon jó bnőm, akik jobbak mint a testvérek :))))))
2008. jún. 26. 20:25

Húú a közepéről elmaradt a lényeg, valami történt szóval bocsi de "beszúrom" akkor az elmaradt részt.

... akármennyi is van! Volt egy tanítványom 8 gyereke volt! Durva a mai világban....

2008. jún. 26. 20:23

Szerintem az hogy ki hány gyereket vállal, az nem önzőség, hanem egyszerűen a saját döntése mindenkinek. Van aki ezt jól fel tudja mérni, van hogy nem, de senkinek semmi a joga a másik döntését minősíteni ebben a kérdésben meg főleg. Nem egy egyszerű dolog ez kicsit sem, mindenki a maga módján úgyis a legjobbat akarja a gyerekének, akármennyi is van! gyereke volt. Durcva a mai világban ennyit vállalni, igen. De ő volt az aki a legbecsületesebben tanult, és elképesztő összetartás volt a családjukban. Rengeteget játszottak, jó volt hallgatni a történeteit. A történet pikantériája, hogy soha nem voltak nyaralni a férjével, mert a gyerekek sorra jöttek, de Noszály Sanyi féle nagy ő produkciója alatt valami sorsoláson egy hétvégi nyaralást nyertek, és épp a vizsga napjára esett mindez. Levizsgázott, - persze mindenből 5-öst kapott és a sulihoz jött a limuzin, és mentek nyaralni, életébe először a férjével. Szóval azért vannak még csodák. :)

Nekem volt egy tanítványom, már jópár éve.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook