Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önző az a szülő aki csak egy gyermeket akar válalni? fórum

Önző az a szülő aki csak egy gyermeket akar válalni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
94. 14775640c4 (válaszként erre: 93. - Lily3)
2008. márc. 18. 12:35

amugy nálunk is volt régebben amikor a vivi kiscsoportos lett

de azért hagyták abba mert ugyis mindenki vesz mellé valamit magánuton

igy nem volt értelme

93. lily3
2008. márc. 18. 12:32
én is hülyeségnek tartom,nem tudom ki találta ezt ki anno.minden névnapra,anyáknapjára(nevetséges)200-300 ft-ot szedünk.a szülők meg ugy adják be sokan mint akinek a fogát húzzák.
92. 14775640c4 (válaszként erre: 91. - Lily3)
2008. márc. 18. 12:19

nem. sem a bölcsibe sem az oviba nincs ilyen

csak csoportpénz havi 500

szintén mindkét helyre

igy ha valaki akar akkor magánakcióban vehet nekik amit jónak lát

91. lily3 (válaszként erre: 90. - 14775640c4)
2008. márc. 18. 12:17
bizony a többi kislánynak rosszul esik.Nálunk is vannak olyan gyerekek akik még a csoportpénzt sem tudják beadni vagy az ovónéninek a névnapjára azt a pár száz forintot,nem hogy szép ruha.Ti szedtek az ovónéniknek a névnapjára,anyáknapjára vagy pedagógusnapra pénzt ajándékra?
90. 14775640c4 (válaszként erre: 89. - Lily3)
2008. márc. 18. 11:11

és sajna ezek mindennaposak lesznek

mindig az ilyen helyen

sőt a suliba még rosszabb lesz

nekünk az átlag van meg a gyerekeknek

mindent megkapnak amit akarnak de módjával

tehát középút.

és még igy is háborgok az elkényeztetett gyerekek miatt

most gondolj bele mi lenne ha nagycsaládos lennék?

nekem van olyan csoporttársa a lányomnak

4 tesója van

a gyerekek full szegények

de nagyon mert anyunak a napi megélhetésért kell küzdeni

és mikor ezt hallja hogy a gyerek jóformán napnta drágábbnál drágább játékot ruhát kap

hogy fusztrálhatja?

még jobban mint az én gyerekem


szóval manapság még sokszor 2 gyerek is sok nemhogy több

89. lily3 (válaszként erre: 88. - 14775640c4)
2008. márc. 18. 10:16
Nálunk is ennek a kislánynak aki dicsekedett rengeteg játéka van és a legdrágábbak.Ha kap valami új ruhát (minden nap szinte)reggel berohan a csoportba és mutatja,hogy:ovónéni nézd csak milyen szép új cipőt kaptam(pont ott voltam én is hallottam)az ovónéni nem figyelt, erre a nagymama mondja :ovónéni nézzed már milyen cipőt kapott.Ilyenkor felrobbanva megyek haza.
88. 14775640c4 (válaszként erre: 87. - Lily3)
2008. márc. 18. 10:08

amugy megjegyzem hogy ezek nagyon durvák

nekem a vivi ovitársa karácsonykor:

mondom: laura mit kérsz karácsonykor a télapótól?

erre ő:

á nem tudom már mindenem megvan amit csak akarok már nincs kedvem kérni

mert ha kell anyuék megveszik nekem akármior amit csak kérek

ennyi


a gyereknek már annyi cucca van hogy a karácsony ugyanolyan mint egy hagyományos csütörtök

megint egy ujabb játék

mig az enyém egy csomag szines ceruzának is tud örülni

87. lily3 (válaszként erre: 82. - Kathlee)
2008. márc. 18. 09:55
Dehogy vagy rossz anya én is így gondolkodom.Igen, én már az ovódában tapasztalom,hogy a gyerekek egymást piszkálják az öltözködés miatt.Nekem ez van,neked nincs ilyen,az enyém szebb,én itt voltam hétvégén stb...Nekem ezek a dolgok megkeserítik a hétköznapjaimat,miért kell ennek így lennie.Valakik azt mondják:mit foglalkozok én ilyen hülyeségekkel.Nem tudom elfogadni az igazságtalanságot.Igyekszem szépen öltöztetni a kislányomat és minél több helyre elvinni,hogy kellemmes élményei legyenek és ez nem kevés pénz.Sajnos e miatt nem tudok 2. gyereket vállalni,pedig szeretnék.Irok egy példát:az egyik kislány dicsekedett hogy ő élményfürdőbe volt erre az én kislányom megszólal ovónéni tudod én meg hol voltam?apával elvittük a kutyát sétálni.Hát igen nem egy kategória...Köszönöm hogy leírhattam.
2008. márc. 18. 09:00
Miért lenne önző,mindenki annyi gyereket vállaljon akit vagy akiket anyagi és egyéb biztonságban feltud nevelni.
85. lufi
2008. márc. 18. 08:30

Szerintem a mai világban nem önző dolog, ha csak egy gyermek van. Nekünk is csak egy van, és nem tervezünk másikat. Most még van munkánk, jól élünk, de ki tudja, hogy a jövőben mi lesz. Egynek könnyebb mindent megadni, mint kettőnek. Szerintem is hülye duma: Ahol jut egynek,....

Engem nem érdekel, ha ezért megszólnak. Én is megszólhatnám azokat akik több gyereket nevelnek, de nem teszem, mert semmi közöm hozzá. Ezt mindenki maga dönti el, hogy hány gyerekért vállalja a felelőséget egy életen át.

84. 14775640c4 (válaszként erre: 82. - Kathlee)
2008. márc. 18. 08:30

ez butaság

akkor lennél rossz anya ha felelőtlenül szülnél össze-vissza

holott azt sem tudod hogy tartod el

én azt mondom mindenki annyi gyereket szül amennyit akar,szép is lenne ha mindig másokkal foglalkoznánk:)))

nekem egyszer azt mondta egy csaj aki ráadásul még csak nem is roma

hogy csak 2 gyerek van?szülj mégegyet és akkor csomó minden ingyen jár

ja mig kicsik.utána?

tanittatás,sport ,különóra stb...

a gyerek ma már nagyon nagy felelősség

a mai bizonytalan helyzetbe az ember még sokszor egyet is meggondol nemhogy kettőt

mindenki maga tudja mit bir el a pénztárcája

nem szabad elitélni valakit mert nem mer kockázatni

mi 2 gyereket akartunk

de sokszor beletörik a fogunk mire mindent amit tudunk megadunk nekik

és it most csak alapvető dolgokra gondolok.pl ruha cipő kaja

én tudom nekem az egyik ovis a másik bölcsis

hol ez kell hol az kell oda is plusz ruháztasd.

ugyhogy szerintem jól döntöttél

83. supin (válaszként erre: 82. - Kathlee)
2008. márc. 18. 08:21
Nem vagy rossz anya. Bár mindenki előre felmérné a lehetőségeit.
2008. márc. 18. 07:45

Szerintem is szörnyű, hogy megszólják az embert, ha csak egy gyereket vállal! Szerintem az a duma a legrosszabb: "Ahol jut egynek, ott jut a másiknak is..." Igen, jutna, csak nem mindegy, hogy hogyan. Nekem lelkiismeret furdalásom lenne, ha az első gyereknek megvan mindene, megszokott egy színvonalat, aztán jön a tesó... A picinek nem tudom megadni azt amit a nagynak annó és a nagy is rá jönne, hogy nem kap már annyit. Hisz a figyelem is két felé szakad...

Ezen kívül, manapság olyan kegyetlenek a gyerekek, ha a másik nem úgy öltözik, stb. kigúnyolják, kiközösítik. Miért tegyem ki ennek a gyerekeimet? Ha egy gyermeket szépen vel tudok nevelni.

Higyjétek el, hogy nem azért írom ezt, mert több időt akarok magamra forrdítani ez álltal. Ugyanis, amikor ébren van a lányom, akkor csak vele foglalkozok. Amíg alszik, akkor csinálom a dolgom.


Ezért rossz anya lennék?

81. titi 85 (válaszként erre: 80. - Direne)
2008. márc. 18. 02:31

egyet ertek veled meg fogalmasztad aszt amit nem tudtam szoba mondani .en is neha ugy erzem mintha bocsanatot kel kernem mer mertem magamra forditani 5 percet egy napbol ami csak az enyem ures fejel gondolatok nelkul csak egy percnek leni ugy hogy ne keljen ara gondolni hogy gyorsan mer a baba sirni fog vagy felebred

koszonom a fogalmazast

80. direne
2008. márc. 18. 01:16

Szerintem, aki bevallja,hogy elég neki egy gyerek, mert nem akar lemondani erről, arról alvásról, jólétről, és, amúgy szépen neveli, gondozza a gyerekét, az nem önző, hanem csak őszinte.

Lehet két/több gyereket is nevelni önzőn, és egyet is odaadón.:-)

Nekem az furcsa, ha valaki manapság ki meri jelenteni,hogy én ezt szeretném, mert nekem így kényelmesebb, könnyebb, egyszerűbb, anyagilag "kifizetődőbb", akkor már mindjárt félnie kell,hogy megszólják. Miért?

Nem egyéneket akarok bírálni, hanem egy társadalmi(?) jelenséget.

Az van belénk nevelve, hogy az anya kizárólag (sarkítok!)agyonhajszolt, végletekig leterhelt, és kizsigerelésig lestrapált lehet csak, és akkor az már jó anya, és garantálja a boldog gyerekkort?

Míg, ha mondjuk, ne adj Isten, vesz egy mittudomén, mosogatógépet, nem azért,hogy a családjával többet lehessen, hanem, mert neki így kevesebb dolga lehet, és azt akár magára, pihenésre fordíthatja, akkor az már nem jó anya???

Merjünk magunknak egy kicsit több jót,kényelmet akarni!Magunk miatt!Jár nekünk!

Mert,ha mi jól vagyunk, az kisugárzik a családra, és végül mégiscsak ők járnak jobban így velünk!!!

Elkanyarodtam, bocs...szóval, ki mint érzi, úgy tegyen...és egy percig ne legyen lelkifurdalása miatta, bárhogy is dönt.

79. 5464505f6a (válaszként erre: 78. - Hajnalka77)
2008. jan. 23. 14:40
Egy szubjektív.Én nem utáltam emiatt senkit és semmit.
2008. jan. 23. 13:33
szerintem sem onzo de azert jo tudni azt hogy egyedul a gyereknek sem jo azert mindenkinek kellene testver en pl egyedol voltam es borzalmasan utaltam sot meg a szuleimet is neha hogy nekem miert nincs testverem
77. lily3 (válaszként erre: 75. - 8063d44440)
2008. jan. 23. 13:24
Én is nagyon utálom,amikor az óvodába mondják az óvónénik,hogy,"Kell már egy kis tesó!"Szegény gyermekem szívét fájditják,mert ő szeretne.Amugy meg fogalmuk sincs miért nincs,pedig 2 oka is van.
2008. jan. 23. 12:14
Ez nem önzőség csupán előre gondolkodik az ember Ne nekünk is csak 1 babánk van és úgy néz ki nem is lesz több, de nem azért mert nem lehetne
75. 8063d44440 (válaszként erre: 72. - Pözsoka)
2008. jan. 23. 09:37
Azokat az embereket nem kell komolyan venni, akik a második után érdeklődnek, ugyanis nem látnak a falak mögé. Kben a kérdezősködés igy szokott lenni, mikor ménsz férjhez, jöne a baba, mikor jön a második ntána harmadik, mindig érdekli valami az embereket, de szerintem ez tapintatlanság ,mert én úgy gondolom, kényelemből senki nem mond le a gyerekről, annak oka van ami nem tartozik másra, ezért óvatosan a kérdésekkel
74. pözsoka (válaszként erre: 73. - Emagdi)
2007. dec. 11. 15:05
Szerintem se korrekt .és nem önzetlenség miért lenne az.
73. emagdi
2007. dec. 11. 11:15

amúgy már maga ez a kérdés sem korrekt. egyfajta ítéletet sugall, s próbálja a válaszadóknak a szájába rágni, hogy mit kellene válaszolni.


értem én, hogy a kérdés kiírója szerint halálos bűn az 1 gyerek, de talán meg lehetne fogalmazni korrekt módon is a kérdéseket....

2007. dec. 11. 11:12
Sziasztok. Nekem is 1-gyermekem van,nem azért nem vállalok másikat mert a pénz nincs vagy stb.amikor beteg az ember na akkor mi van.Pl:én terheségem 9-hónapját veszélyeztettet voltam.végig kisérlteztek rajtam az orvosok azt amit át éltem nem kivánom senkinek.nem volt magzat viz 80%-ban,gondolhatjátok hogy minden mozdulatát egy értem meg hogy a falról letdtam volna kaparni és közben azon idegeskedj hogy ugye egészséges legyen!Az lett hálistenek.Ismerösök kérdik mikor lesz másik?már belefáradtam a magyarázkodásba.Azt szokam mondani hogy, majd.
71. ALLICS
2007. dec. 8. 17:06
Miért lenne önző??
70. 5464505f6a (válaszként erre: 51. - Lindike)
2007. dec. 8. 16:37
"Igenis meg kell tanulni a gyereknek az alkalmazkodást,olykor a lemondást,mert nem lehet mindig az amit ő akar. Az egykéknek azek a kérdések ismeretlenek." - van olyan lehetőség is,h akkor úgy neveld azt az egy gyereket,h ne legyen ismeretlen a számára!
69. edb6c38cef (válaszként erre: 67. - Lindike)
2007. dec. 8. 16:19
Bocs, felületesen fogalmaztam. A köztudatban az él, hogy egyke, akkor irigy és önző, azért kell a tesó.
68. lily3 (válaszként erre: 64. - Edb6c38cef)
2007. dec. 8. 13:51
Az enyém is ilyen,és én sem voltam irigy.Na a barátnője annál inkább.Sokáig nem is mentünk hozzájuk,mert mindent kiszedett a lányom kezéből.Én meg sajnáltam.Kérdezték hogy haragszunk?Nem,csak mit csináljon ott.Ez a gyerek mindent megkap amire feltátja a száját,anyuciék elfoglaltak,valószinüleg ebből adódik a viselkedése.Bár már most kezd változi a gyerek,mert jól kikapott amiért nem adta oda a játékot.Keze feneke arca csett-csatt.
67. lindike (válaszként erre: 64. - Edb6c38cef)
2007. dec. 8. 12:04
Ki írta ezt,hogy irigy és önző???
66. Kedveske (válaszként erre: 61. - Lindike)
2007. dec. 8. 11:29
Akkor úgy látszik nálunk elég sok a kivétel, mert én úgy látom, hogy az önzőség, az alkalmazkodásra való alkalmatlanság nem a tesó fügvénye.
65. d@nu (válaszként erre: 27. - Edb6c38cef)
2007. dec. 8. 11:20
Mégha ezért is vállaltál volna csak egy gyereket, szerintem akkor sem önzés. Minden nő érzi, hogy mi az, amit vállalni tud és mi az a helyzet, amiben önmagához mérten jól tud teljesíteni. Ez nem önzőség, inkább tárgyilagosság.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook