Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önző az a szülő aki csak egy gyermeket akar válalni? fórum

Önző az a szülő aki csak egy gyermeket akar válalni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
34. emagdi (válaszként erre: 32. - Egnisz)
2007. dec. 6. 13:50

Én egyke vagyok. Szerintem boldog gyerekkorom volt.

Persze SENKI nem tudja megítélni, hogy testvérrel, vagy testvér nélkül jobb-e, mert mindenki csak az egyiket próbálta, a másikról csak elképzelései lehetnek.


Aki több gyereket szeretne/tud vállalni, az vállaljon többet, aki pedig csak egyet, az azzal az eggyel legyen boldog!

Nem hiszem, hogy pl önzőnek kellene minősíteni azt, aki csak egy gyereket szeretne, csak azért, mert mondjuk más úgy gondolja, hogy több a jobb.

33. LoLiNa (válaszként erre: 32. - Egnisz)
2007. dec. 6. 13:44
egyke voltam 13 éves koromig.. tényleg rossz volt... most már 5 tesóm van :D
32. Egnisz
2007. dec. 6. 13:39

lindike véleményével nagyon egyetértek.


Kedveske, igenis számít a testvér, az egyke felnőttek között nő fel, mint pl. én, még édes unokatesóm is alig van, szám szerint 1 és ő is külföldön nőtt fel. Megmondom őszintén, én nem ilyen gyerekkort képzeltem el a lányomnak, és neki még unokatestvére sem lesz. Ha én már nem leszek, akkor nem maradna rokona. Most pedig boldog a 2 öccsével, imádja őket. Nekem igenis fontos, hogy tudom, hogy a lányom felnőttkorában másra is számíthat rajtam és a férjemen kívül.

Tudjátok, elég furcsa, hogy nálunk nincsenek nagynénik, nagybácsik, a gyerekeimnek sem és nekem sem.

A gyerekeimen látom, hogy igaz a mondás, a gyereknek legnagyobb ajándék a testvér.


Egyébként a lentiekhez hasonló hozzállások miatt több rokonom megszólt, hogy 3 gyereket vállaltam. (No comment.)


Kíváncsi lennék, hogy akik itt a véleményüket elmondják, egykék-e.

31. lily3 (válaszként erre: 30. - Kedveske)
2007. dec. 6. 13:32
Én is az vagyok,és nagyon boldog gyerekkorom volt.
2007. dec. 6. 12:35

Egyáltalán nem önző sőt én inkább reálisnak, megfontoltnak tartom azt a szülőt, aki felméri hogy anyagilag, lelkileg stb hány gyereket tud tisztességesen felnevelni, és annyit szül. Mi értelme van annak, ha szül kettőt, hármat, négyet, stb. és közben türelmetlen velük, nem törődik a gyerekeivel, azok csak kallódnak?


És szerintem egyáltalán nem kiszúrás a gyerekkel, ha egyke. Az egyke ezt szokta meg, így nőtt fel. Nem a testvér számít, hanem a nyugodt szeretetteli családi légkör. És igen az egykeségnek nagyon sok előnye van...

2007. dec. 6. 12:30

Véleményem szerint önző dolog.

Mindig szomorúan hallom:"csak egy gyereket akarok, és annak mindent megadni!".csak ezzel épp a legfontosabbat nem adod meg neki, a testvéri szeretetet.Ha egyke marad, gyorsan egyedül maradhat a világban!És sokan azt mondják, ahol kettő felnőtt, felnő a harmadik is.Milyen igaz!

28. supin
2007. dec. 6. 12:23
eGYÁLTALÁN NEM MERT A MAI VILÁGBAN BIZONYTALAN A MEGÉLHETÉS...
2007. dec. 6. 12:14

Nálunk a férjemnek előző házasságából volt már két nagy gyereke, amikor engem elvett. Egyetlen közös gyermekünk lett. Mindenki azt hiszi, hogy azért, mert a férjemnek már volt kettő, holott én eleve egyet is akartam. Szerintem csodálatos az a kapocs, ami létrejött köztünk a lányommal. Azon kívül a kicsikém jó, kedves, önzetlen, bájos. És valljuk be, nyugi van itthon, mert egyszem gyerek kivel is rosszalkona:))

Ha a barátnőmhöz megyünk, bevallom, idegesít, amit a két gyereke művel. Ő meg csak néz, hogy milyen áldott jó az enyém. Egyszer mondtam is neki, hogy simán begolyóznék két gyerektől, az ő élete arról szól, hogy igazságot tegyen köztük. Na, ekkor mondta, hogy igen, de ez önzés, hogy én, hogy nyugalmam legyen, eleve egyet szültem. Hát, felfogás dolga:)

26. Ancika
2007. dec. 6. 12:12
nem önző!
25. lily3 (válaszként erre: 24. - M_Marcsa)
2007. dec. 6. 12:11
Igen ,nálunk most pont ez a kérdés.Liliána ismét babát(is)kér.Van 6 nagy ebből 3 nagy értékü.Most Annabella kellene neki.Biztos ismered.Én is szivesebben vásárolnék társas illetve fejlesztő játékokat.De ha egyszer ez kell neki.Félek csalódi fog és oda az öröm.mINT A CSOPORT TÁRSA TEGNAP NEM AZT HOZOTT A MIKULÁS AMIT KÉRT.Na,most legyek okos.Te mit tennél? Ami a ruhát illeti igen turiból is lehet csak ki kell fogni,legalábis itt nálunk.Én 2-szer voltam nem jött be.
24. M_Marcsa (válaszként erre: 23. - Lily3)
2007. dec. 6. 11:55

Egyetértek.

De, én a ruhácskákat turkálom, szinte újak, Next termékek. Így is mindig mondják, milyen szép a ruhája. Piacról én sem veszek.

Játékból is inkább fejlesztő játékokat, és ha van 6 babája, nem biztos, veszek hetediket.

23. lily3 (válaszként erre: 22. - M_Marcsa)
2007. dec. 6. 10:04
Én sem ugy értettem hogy amit pl most kért mikulásra ,karácsonyra az összest megveszem(a tv-ben reklámozott rengeteg drága játék).De igyekszem jó minőségü igényes szép ruhákba járatni,soha nem vásárolok piacon(bolyhos ,nyulott lesz 2 mosás után).Engem nem érdekel hogy ugyis kinövi.Mindig megnézik az ovodában.Játékokból is csak jó minőségüt vásárolunk és ezek sem olcsók. És nem utolsó sorban elvisszük nyaralni ami egy örök élmény marad számára.Ja és nekem is vannak igényeim(de a gyerek az első)...Egyébként még nincs teljesen eldöntve még 2 évet adtam magamnak ha jobb lesz a helyzet...Nekem még van egy plusz probléma :a lányom lombik baba.Ki tudja sikerülne -e megint?!
22. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - LoLiNa)
2007. dec. 6. 07:50
Nem biztos, hogy mindent meg kell adni...Szószerint értettem.
21. LoLiNa
2007. dec. 6. 06:24
nem! önzőség az, aki mindent megakar adni a gyermekének? kettő gyerekkel más nehezebb..
2007. dec. 6. 06:09
Nem. Egyszerűen - gondolom - felméri az anyagi lehetőségeit és felelősséggel úgy dönt, hogy egy gyereket tudnak gond nélkül felnevelni.
19. Egnisz
2007. dec. 6. 01:43

Nem ez a legjobb szó rá, hogy önző, de nagyon nem jó a gyereknek, ha nincs testvére.

Itt csak azok helyeslő véleményét tudom elfogadni az egykeséggel kapcsolatban, akik maguk is egykék. A többiek nem érthetik, hogy miről van szó, mert nem élték át.

Érdekes, de aki egykét ismerek, az mind nagycsaládos lett. Nem véletlen!

Persze vannak olyan élethelyzetek, amikor nem tud az ember két-három gyereket vállalni, mert pl. nincs társuk, vagy muszáj dologzni stb.

De alapban nagy kiszúrás a gyerekkel, szigorúan személyes véleményem szerint.

18. lily3
2007. dec. 5. 22:00
Nem.nekem is mondták már "nagytudásu"3 -4-5 gyerekes anyukák hogy önző vagyok amiért nem szülök kistestvért a lányomnak(pedig tényleg nagyon szeretne).Azt viszont én tudom hogy 2 gyereknek jelen pillanatba nem tudnék ennyi mindent megadni.
17. Mocori
2007. dec. 5. 16:36

Szerintem sem önző. Vannak az életben olyan dolgok, amik akadályozzák.

De ismerek olyan szülőket, akik azért vállaltak egy gyereket, mert nagyon jó munkahelye volt az anyukának és minél előbb vissza akart menni. Nem is lett több gyerekük. Na, ők szerintetek önzőek???

16. Ezti
2007. dec. 5. 16:22

Az eleje nehéz, ettől megijed mindenki szerintem. A kisfiam most múlt 3 hónapos és idáig azt mondtam, nekem nem kell több gyerek. De mostmár, hogy egyre harmonikusabbak a napjaink és egymásra hangolódtunk, biztosan szeretnék még. Ez változik majd...

DE NEM a válaszom egyébként.

15. emagdi
2007. dec. 5. 16:11
nem
2007. dec. 5. 15:55

Szerintem nem önző Sőt.... A mai világban nagyon meg kell gondolni

Mi most várjuk az első picit kettőt szeretnénk de nem hiszem hogy lesz második

2007. dec. 5. 15:32

Egyáltalán nem!

Most gondolkozok rajta, hogy legyen-e még egy, vagy nem...

2007. dec. 5. 15:18

Ez tiszta hülyeség! Mi a fenétől lenne önző?? Mindenki maga tudja hogy mennyit bír el, anyagilag, lelkileg, fizikálisan, mennyit tud a gyerekével/gyerekeivel foglalkozni stb.


Sztem inkább az felelőtlenség amikor agyba főbe szülnek aztán meg nem törödnek velük, meg had ne említsem sokan mit csinálnaka gyerekükkel. Meg nyomorba élnek, ahelyett hogy egyet tiszteségesen felnevelnének.

2007. dec. 5. 14:54
Attól függ hogy miért akar csak egyet. Mert pl ha azért hogy az alakja miatt nem akar hogy meghízzon vagy a melle szép maradjon de anyagilag megengedhetné akkor önző. De ha anyagi oka van vagy egészségügyi akkor nem önző. De egy testvér nagyon jó dolog ha van. Mert a tstvérére az amber bármiben számíthat.
2007. dec. 5. 14:14
A lényeg,hogy jó szülő legyen!
2007. dec. 5. 14:13
Nem, szerintem muszáj önzőnek lennünk, mert ez a mi életünk és mi vagyunk a főszereplői, de attól még lehetünk kedvesek, aranyosak és jószívűek, nem feltétlenül kell gonosznak lenni.
2007. dec. 5. 14:11
Nem,én is csak egyet válalok,mert egészségi állapotom csak ennyit enged......amúgy szeretnék összesen hármat....
2007. dec. 5. 14:02
Nem, sőt a mai életkörülmények között igen megfontolt döntés.
2007. dec. 5. 13:59
Egyáltalán nem önző!
2007. dec. 5. 13:46
Miért lenne az?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook