Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önző az a szülő aki csak egy gyermeket akar válalni? fórum

Önző az a szülő aki csak egy gyermeket akar válalni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2007. dec. 8. 11:09
Egy megállapítást tennék még: azt írják, az egyke irigy és önző. Holott nem irigy, és nem is önző, az én lányom legalábbis jószívű és alkalmazkodó. Gondoljatok bele, logikátlan is lenne az ellenkezője: mitől lenne már olyan. Nincs is neki kivel önzőnek, irigynek lennie. Szerintem ahol van 2-3 gyerek, ott önzőek és irigyek, mert ott mindig azt nézik, a másik mit kapott. Barátnőm gyerekei dekára lemérik a két db banánt, amit az anyjuk ad nekik:( Egyke soha nem tesz ilyet, mert nincs miért.
63. lily3 (válaszként erre: 62. - Lindike)
2007. dec. 8. 10:41
A kicsik persze hogy nem tudják hogy aza bizonyos játék milyen drága,de sokkal jobb minőségü.Volt már nekünk kinai babánk kiesett a keze,beesett a szeme és ronda volt és semmit nem csinált.
62. lindike (válaszként erre: 55. - Lily3)
2007. dec. 8. 10:26

A taníttatás biztosan drága lesz, ebben igazad van. Szerencsére a kislányomat már érinti a babakötvény,amihez félreteszem neki a csp felét, a fiamnak meg biztosítást kötöttem a csp feléből.Talán ez megoldás lehet...

A ruha szempontjából az ovist említettem, h.neki még nincsenek nagy igényei.Az a TE természetes igényed,hogy csinosan járatod, és ez így van jól.De egy anyuka pl.játékkal kapcsolatban ha nekem azt bizonygatja, hogy a 2-3 éves gyerek imád a duplo legoval, meg a méregdrága babával játszani és csak azt szereti szerinted elhiszem??!!

61. lindike (válaszként erre: 54. - Kedveske)
2007. dec. 8. 10:20

Nem vagyok egyke, az állításomat továbbra is fenntartom, tapasztalataim alapján.


Te meg biztosan a ritka kivétel vagy...

60. lily3
2007. dec. 8. 09:53
Igen,ha mégis becsuszna biztos bevállalnám,örülnék és valahogy megoldanám.De megint elindulni ezt a herce-hurcát végig csinálni,hát...És ismerősömnek a férje azt mondta ne szüljön többet mert tiszta idegbeteg,türelmetlen.Igy nekik ezért lesz 1.
59. ipi
2007. dec. 8. 09:30
Sziasztok, hát , hogy őszinte legyek, én i stöbb gyermekt szerettem volna (3), de most a 2 évs csemetémmek, amit eddig végigcsináltunk, úgy látom, hogy, ha lesz is tesója csak kb 3 év múlva... nagyon megviselt a szülés utáni időszak. Most lábalok már ki belőle, munkahelyem is van, persze a lakás szalad... sztem sem mindegy mi az ok, de az biztos, hogy kell a türelem és a fizikai erőnlét is. Ha ez nincs csak összeomlás várhat az anyukára. Én ezt most még nem vállalom. Ha csak azon múlna, mennyit alszom, vagy hogyan nézek ki, hát az már önzőség lenne. Ha meg egyáltalán nem akarnék már gyermeket, igenis gondoskodnék arról, hogy ne is csússzon be, az abortusz biztosan nem jöhet szóba. Ha meg jönni akar, akkor ott a helye a családban.
58. Kedveske (válaszként erre: 55. - Lily3)
2007. dec. 8. 09:20

Így van nemcsak a ruha számít!

Persze felnő a 8. gyereke is, mert ha más nem majd az intézet felneveli. Nem látom semmi értelmét annak, ha valaki szül, mert jöttek a gyerekek, aztán meg kikészül, mert magára a családjára a párkapcsolatára nem jut idő. A gyerekek egy megtépázott idegrendszerű anyát látnak.

Ellenben minden tiszteletem azé, aki sok gyereket vállal, és azokat tisztességesen, "megőrülés" nélkül felneveli. Ezek az anyák, szülők tényleg megérdemelnék a Béke Nobel díjat!


De ha valaki nem akar több gyereket, az ne csak kézzel-lábbal védekezzen.

2007. dec. 8. 08:44

Volt egy ismerősöm,ő önzésből vetette el a másodikat.Azt mondta,ő megszokott egy színvonalat,(anyagilag)meg a lánya is,(akkor volt 7 éves)és ezt ő nem adja fel egy gyerekért.Szeret jókat aludni,nem hiányzik az éjszakai virrasztás.Nyilván önző.

Egy másik meg eleve nem vállal,mert szűkösek a körülményei.Ő védekezik is,elég elszánt,határozott,másfél éves a lánya.Őt megfontoltnak nevezném.Szerintem számít,mi az ok.

2007. dec. 8. 06:01
Nem.
55. lily3 (válaszként erre: 51. - Lindike)
2007. dec. 7. 21:42
Egy gondolat erejéig visszatérek a ruhára.Már hogyne érdekelné mi van rajta,imádja a szoknyát(hosszut főleg)-És a csoportársai is mindig megdicsérik,hogy de szép a ruhád-nekik is van szép érzékük-Igenis fontos hogy egy kisgyerek hogy van felöltöztetve.Sok anyuka szeretné a gyerekét szépen öltöztetni csak nincs rá lehetősége.Birom az olyan szöveget:ahol van egynek jut kettőnek is.Kérdés milyen szinvonalon.De ez csak az én véleményem,mindenki ugy csinálja ahogy akarja.Amugy nem csak a ruha...később a tanitattás...+ez a drága világ.Kapásból 5 anyukát tudok ahol lakom aki a pénz miatt nem szül.
54. Kedveske (válaszként erre: 51. - Lindike)
2007. dec. 7. 20:50

"Igenis meg kell tanulni a gyereknek az alkalmazkodást,olykor a lemondást,mert nem lehet mindig az amit ő akar. Az egykéknek azek a kérdések ismeretlenek."


Ezt én személy szerint kikérem magamnak! Ha nem vagy egyke-miről beszélsz, ha egyke vagy és ezek számodra ismeretlnek voltak, azon a tesó sem segít...

53. M_Marcsa (válaszként erre: 51. - Lindike)
2007. dec. 7. 19:01
Így van.
52. supin
2007. dec. 7. 13:28
Egyáltalán nem. Annxit vállaljon ahányat el képes tartani! Állambácsi nélkül is!
51. lindike (válaszként erre: 32. - Egnisz)
2007. dec. 7. 12:28

Örülök hogy te is így látod.


A kistesó születésével érezheti a gyerek a trónfosztottságot,ezt az anyának jól kell tudni kezelni.(nálunk nem volt gond).

De alapvetően hosszútávon kell erről a kérdésről gondolkodni.Felnőttként kell valaki akire számíthat.Mindenképpen pozitív dolog a tesó.Igenis meg kell tanulni a gyereknek az alkalmazkodást,olykor a lemondást,mert nem lehet mindig az amit ő akar. Az egykéknek azek a kérdések ismeretlenek. Ezzel úgyis szembesül a világban és minél később, annál rosszabb.

Számtalanszor elnézem a gyerekeket,játszanak,esznek és boldogok.Más még nem számít egy ovisnak.Addig dehogy érdekli milyen ruhában van.Sokszor a doboz,a csomagolópapír érdekesebb volt mint maga az ajándék. Tényleg így látjátok, hogy a 7.méregdrága babára is vágyik egy kisgyerek???!!!Miért?Mert nincs tesója és mindig mindent megkap?Anya pénztárcája pedig elbírja? Szerintem ettől sokkal fontosabb dolgok is vannak!

50. M_Marcsa (válaszként erre: 49. - Lily3)
2007. dec. 7. 12:04

Jó na, nem akartalak meggyőzni. csak ő gyerek, te felnőtt, ő próbálkozik. Igazán te tudod, mi az ami kell és ami nem kell neki.


Mi szoktunk kapni ajándékot a keresztszülőktől, nem az anyagiakról van szó, hanem figyelmesség. Én ezt többre értékelem.

49. lily3 (válaszként erre: 44. - M_Marcsa)
2007. dec. 7. 09:09
"Meggyőztél".Nem veszem meg a drága babát karácsonyra.Annak az árán veszek 2 valami mást amit még emlitett.Remélem fog örülni.Olyan jó nézni az arcocskáját mikor bontogatja.Egyébként nekünk nincs se keresztany se keresztapa akitől kaphatna valamit.Kiváncsi lennék másoknál vásárolnak-e a keresztszülők.Bár ez a téma már egyátalán nem ide tartozik.
48. Ezti
2007. dec. 7. 09:09
- elmennek egy játékbolt előtt - javítva:)
47. Ezti (válaszként erre: 35. - 9778ca1817)
2007. dec. 7. 09:08

Hát nekem is összeszorul a szívem, amikor látok egy "nagycsaládot" az utcán, és a gyerekek az idősebb testvérek elhordott ruháikba, kitaposott cipőikben járnak, ami esetleg még nem is jó rájuk. Elmennek egy játlkbolt előtt és már rá sem néznek a kirakatra mert tudják úgysem kaphatnak semmit:(((

Majd elsírom magamat. Na ezért minek? Mert hogy ez a természet rendje, jönni akart hát hagy jönnön...

DE aki jó anyagi körülmények között él, egy boldog tartalmas gyerekkort tud biztosítani nekik, jobb ha több testvéred van szerintem.

2007. dec. 7. 07:27

Egy ismerősömnek 5 gyeteke volt, amikor 40 évesen jött a hatodik. Bevállalták. A nő óvónő, imádja a gyerekeket,a sajátjai mindig szépen vannak felöltözve, foglalkozik velük.

És miért van sok gyereke? Mert nagy a hite, nagyon vallásos.



Nem kommentálom, mert minden elismerésem. Én nem tudnám megcsinálni.

45. M_Marcsa (válaszként erre: 44. - M_Marcsa)
2007. dec. 7. 07:19

A Mikulás azt hoz, amit tud, hamar elszáll a mérge a gyereknek, ha setleg mést kap. Meg kell tanulni annak is örülni.


Nehéz kérdések, még nem vagyok benne teljesen egy másfél éves gyerekkel, neki sem veszek minden kérésére popcornot, meg egyebeket.

44. M_Marcsa (válaszként erre: 25. - Lily3)
2007. dec. 7. 07:17

Én nem biztos megvenném a babát, vagy csak okkal, pl. Karácsony, szülinap. csak úgy, nem.

Az életben sem fog mindent megkapni. Lehet, most csalódott lesz, de később neki lesz könnyebb.

Az, hogy mire van szüksége, ezek szerint, nagyon relatív.


A Mikulás azt hoz, amit tud, hamar elszáll a mérge.

2007. dec. 7. 04:38

En 11 eves koromig voltam egyke, addig sokkal boldogabb voltam mint azutan.


Szerintem van olyan szulo, aki onzo okokbol nem vallal tobbet, de legtobben inkabb anyagi, vagy mas megfontolasbol. Szoval mindenkinek igaza van.

42. 5464505f6a (válaszként erre: 34. - Emagdi)
2007. dec. 6. 20:26

Dettó!

Egyetértek.

2007. dec. 6. 17:21

Mint írtam, egyszerm kicsikém van, és az is marad. Mi ketten vagyunk tesók, lányok, a hugom 6 évvel fiatalabb. Én amire visszaemlékszem, hogy trónfosztásnak éltem meg a kistesót lelkileg. Folytn martuk egymást, anyámnak folyton igazságot kellett tennie köztünk. Nem tudom, hogy pl ép lelkű anya ezt hogy bírja, hacsak nem szereti egyiket jobban, mint a másikat. Soha nem nőttünk igazán egymáshoz, mert gyerekkorban és fiatal lány korban a hat év sok. Aztán fősuliról, egyetemről a kollégiumból hazamenve, és találkozva a szülői házban rájöttünk, hogy nem is olyan lökött a másik, egész jóban tudunk lenni. Most meg: a legjobb barátnők lennénk, de ő Londonban, én Pesten...

Szóval, elcsesett gyerekkor a tesó miatt, aztán felnőttkorban meg ki merre lát...

Hát ezért marad egyke a kislányom.

2007. dec. 6. 15:15

Nem onzo, mindenkinek a sajat dolga, hany gyereket vallal, csak torodni tudjon veluk es gondoskodni roluk.

Vann olyan ismerosunk, aki a felesegevel este 11-10 korul szokott munkabol hazajarni napi rendszeresseggel, a kisfiuk meg nincs masfel eves, kb. 3 honapos kora ota elnek igy, a gyerekkel alig vannak, alig latjak, de a legjobb es legdragabb maganiskola kozeleben vettek lakast, mert a gyerek majd oda fog jarni.

Nekik egyre sem lenne szukseguk, mert nelkuluk no fel a gyerek.

39. Sylva
2007. dec. 6. 15:06

Egyet értek azokkal akik azt írják, hogy mindenkinek lehetőségeihez mérten kellene gyereketvállalni.

Elítélem azokat a nőket akik azért szülik meg a harmadik gyereket, hogy ne kelljen dolgozniuk.

Vajon mit mod majd a gyereknek ha megkérdezi, hogy miért született???

38. lily3 (válaszként erre: 32. - Egnisz)
2007. dec. 6. 14:37
Persze,hogy számit én is szeretnék testvért a lányomnak valamint de jó lenne egy kisbaba olyan édes.de mint irtam nem engedhetem meg magamnak.Az első nélkülözzön a második miatt vagy mindkettő?Na jó nem vagyok csóró,de mint irtam igényes.Nem tudom másképp csinálni és nem is akarom.Én nem szólok meg senkit aki sok gyereket vállal,ha fel is tudja tisztességesen nevelni,tanittatni.ismerek több olyat akik csak szülnek-szülnek,de mire...
37. lily3 (válaszként erre: 35. - 9778ca1817)
2007. dec. 6. 14:28
Bólogattam mig végig olvastam!Igy van!
36. Kedveske (válaszként erre: 32. - Egnisz)
2007. dec. 6. 14:18
Én is egyke vagyok és nekem nem hiányzik/zott a tesó.
2007. dec. 6. 14:16

Szerintem nem önző. Miért lenne az? Azokkal értek egyet, akik azt írták, hogy a realitások talaján maradva felmérik a saját lehetőségeiket és ahhoz mérten vállalnak gyereket.

Viszont azokat igenis elitélem, akik az anyagi lehetőségeiken túl vállalnak újabb és újabb gyereket. Szerintem minden gyereknek joga lenne tisztes anyagi körülmények között felnőni.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook