Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önző az a szülő aki csak egy gyermeket akar válalni? fórum

Önző az a szülő aki csak egy gyermeket akar válalni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2008. jún. 20. 16:38

Ez a "mindent megadni"-szöveg a halálom! Egy gyereknek nem kell mindent megadni! Igenis legyen határ! Tudjon, tanuljon meg megdolgozni, küzdeni dolgokért, és lemondani is. Ami meg kell adni az a figyelem, a szeretet és az idő!

Azt viszont senki ne felejtse, hogy a testvér olyan ajándék, amit csak egy szülő adhat a gyermekének. A testvéri kötelék is pótolhatatlan, semi mással nem helyettesíthető.

123. supin
2008. ápr. 27. 12:21
Szerintem a legtöbb esetbben a mindent fogalom nem a lakást kocsit stb jelenti. Nincs mindenkinek milliós havi bére!! Bizony meggondolandó ,hogy hány gyerek legyen...
2008. ápr. 26. 19:24
és ha önző,akkor mi van?bár én azt gondolom,ha valaki egy gyerek mellett dönt,az elsősorban nem a saját önzés,hanem a gyermek érdekében teszi,hogy annak mindent megadhasson...
2008. ápr. 26. 19:09
Szerintem ez mindnkinek a saját döntése.Sok mindentől függhet miért csak egyet szeretne vagy mer bevállalni.
2008. ápr. 26. 16:45
Mindenkinek joga van eldönteni.Az én tapasztalatom az,hogy megvan az előnye is és a hátránya is,ha az embernek csak egy gyermeke van!
119. böbe83
2008. ápr. 26. 16:14

Én sem ítélem el, vagy tartom önzőnek. Az élet alakulhat így is úgy is. Csak nem tartom azt a magyarázatot jónak, hogy mindent meg kell adni a gyereknek.

valahol olvastam, h. a szeretet is megoszlik... hát sztem az csak több lesz

2008. ápr. 26. 15:09
Szerintem mindenki maga tudja, érzi, mennyi gyereket tud tisztességgel, becsülettel felnevelni.
117. drnéni (válaszként erre: 114. - Böbe83)
2008. ápr. 26. 14:30

Szerintem se számít a pénz, legalábbis egy bizonyos határon felül. Nekünk se tudtak a szüleink lakást, autót venni, és dolgoznunk kellett az egyetem alatt, de bizony sose adtam volna a tesómat egy könnyebb életért. Nem jó egykének lenni. De ha sikerül kifutnom az időből, lehet, hogy az én kicsikém mégis az lesz.

Mindemellett nem tartom önzésnek, ha valaki egy gyereket vállal. Aki úgy érzi, egy gyereket tud tisztességgel felnevelni, kényszerből ne vállaljon másikat. Csak ne a pénz miatt.

116. böbe83 (válaszként erre: 115. - Supin)
2008. ápr. 26. 11:55
azért nem ez a jellemző
115. supin
2008. ápr. 26. 11:54
Kimaradt! Nekem van nővérem a férjemnek bátyja de az idegentől több szeretet jön mint tőlük. Ajjaj mikor a hagyatéki volt.. Jobb nem emlékezni rá..
114. böbe83
2008. ápr. 26. 11:53

nem tudom mit jelent, hogy kárára? eggyel kevesebb márkás cipőt kap. Hogy tud majd empátiát érezni, ha nincs vki hasonló szerepben, mint ő?

Nem értem itt az embereket... mindenki meg akarja magyarázni mi kell igazán egy gyereknek... De tuti nem a pénz a döntő, ami kell neki...

113. supin
2008. ápr. 26. 11:52
Egyáltalán nem! A mai világban ez egyenesen helyes!!
2008. ápr. 26. 11:50
Szerintem minden szülő fel tudja mérni a saját anyagi helyzetét és csak annyi gyereket vállaljon,amit biztonsággal fel tud nevelni.A gyereknek jó,ha van egy testvére,akire mindig számíthat,de ez ne az ő kárára legyen,mert akkor egy testvér is lehet átok.
111. böbe83
2008. ápr. 26. 10:29
Hát nem tudom. nem ez a helyes kifejezés. Csak sztem az igazi érték a gyerek, és a gyereknek pedig a testvér. Ha azt tudatosítjuk, hogy a ruhék fontosabbak, meg, h. mindent megkapjon, akkor ő lesz később önző, és lehet nem tud majd helyes értékrendet felállítani. Ha a gyerek érdekét nézzük, akkor szüksége van testvérre.
110. emrus (válaszként erre: 102. - A4cf17146e)
2008. ápr. 26. 09:12

Én is egyke vagyok, de olyan szerencsém volt az életben, hogy találtam egy olyan barátot aki felér egy testvérrel.

Figyelgetem a testvéri kapcsolatokat, hogy be tudjam magam azonosítani, jó vagy rossz-e nekem., de úgy értékelem, hogy nem veszítettem. A mai világaban már a testvéri kapcsolatok sem működhetnek úgy ahogy kellene.

2008. ápr. 26. 08:58
Nakünk is csak egy gyerekünk van, s ettől még nem érzem önzőnek magam. Ebben a mai anyagilag bizonytalan világban örülünk neki, ha- az ésszerűség határain belül-az egykének mindent meg tudunk adni.
2008. ápr. 26. 07:40
Nem.
2008. márc. 20. 07:17

a mai világban egyáltalán nem önzőség egy gyerek

ezt már többször leirtam.nekem kettő van de sokszor nekik is nehéz mindent előteremteni ilyen árak mellett,mikor a ruha és a cipő is nagyon drága,és itt nem a menő divatos ruhákra gondolok. még a kinai ruha is aranyáron van..

és havonta kell uj a gyereknek mert nőnek mint a gomba

és hát az árak is.

ugyhogy meg kell gondolni, szép jó a nagycsalád de a mai világban ez már luxus

106. supin
2008. márc. 20. 07:03
Nem Nem NEM!
105. maszatt
2008. márc. 19. 21:07
Aki,azt mondja, hogy önző,annak nyilván min.két gyermeke van...ergo,akkor lehet,hogy felelőtlen?!
2008. márc. 19. 20:56

Szia,nem az,valaki csak 1babat engethet meg maganak es hidd el 1babaval is van eleg munka nem meg 2-3mall.

nekemis csak 1 babam van es alandoan faradt vagyon,mindeg kell neki a sok figyelem es tanitom is otet.


udv.Francseszka

2008. márc. 19. 18:21
Egyáltalán nem önző, csak előrelátó.
2008. márc. 19. 17:59
Biztosan nem önző, ha tehetné akkor biztos nem csak egy gyereket akarna vállalni, mivel mindenki tudja, hogy mekkora hátránnyal készülnek az életre az egykék. És egész életük során egykék maradnak, a barátok nem pótolnak egy testvért.
101. 14775640c4 (válaszként erre: 100. - Ne add fel)
2008. márc. 19. 17:57

nekem kettő van:)))

de amugy ha kicsik ugyanugy egyedül maradhatnak..

ha velünk valami történik

hisz a nagyobb is 5 éves még

2008. márc. 19. 17:53
A mai világban nem. Csak azt ne feledd, hogy bármi történjen a szülőkkel a gyerek egyedül marad.
2008. márc. 19. 06:47
Köszönöm szépen!
98. 14775640c4 (válaszként erre: 97. - Lily3)
2008. márc. 18. 21:14
igen nagyon cuki :))
97. lily3 (válaszként erre: 95. - Kathlee)
2008. márc. 18. 18:20
Köszi!Nagyon édes a kisbabád!Gratulálok!
2008. márc. 18. 16:48

Nem feltétlenül önző dolog, főként, ha anyagi, e.ü. vagy más jelentős oka van...De mindenkinél más-más, mennyire "igényesen" neveli a gyermekét, ha tudja etetni, öltöztetni, kap játékokat, szeretetteljes légkörben neveli, vállaljon többet is, persze nem muszály mindenből a legdrágábbat megvenni, de ez nem azt jelenti, hogy csak gagyi van..Az arany középutat kellene megválasztani, habár mondom ez elég relatív..nálam a drága ruhácskák és játékok már túlzásnak tűnnek, főként, ha már sok van. És egy ártatlan kérdés, miért kell mikulásra, húsvétra játékot venni??? Nem elég a jelképes csokifigura? Ezt már túlzásnak érzem. Drága játékból elég ha kevés van, úgysem igazán érdekli őket sokáig.

A testvér pedig szerintem is jó dolog, lehet, hogy gyerekkorukban sokat veszekednek, de később valószínű ez is elmúlik. Egyébként lehetnek jó játszópajtások és tényleg jó, ha már otthon megtanulják az egymáshoz való alkalmazkodást, az osztozkodást stb.

Sajnos egyre gyakoribb a mindent megadok egyszem gyermekemnek felfogás, ami miatt lassan tényleg elfogyunk...

2008. márc. 18. 13:56

Sziasztok szancsesz és lily3!


Szerintem nincs okotok arra, hogy rosszul érezzétek magatokat más családok nagyzási mániája miatt. Néztem az adatlapjaitokat, és nagyon szépen nevelitek a gyerekeiteket.

Csak így tovább

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook