Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önbizalom - feltételes vagy feltétlen? fórum

Önbizalom - feltételes vagy feltétlen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2018. ápr. 18. 23:11

Mi a vélemény azokról az emberekről, akik magabiztosságot sugároznak, de nem néznek a másik ember szemébe? Érzékelik hogy ott van, de dafke azért sem néznek rá! Mintha az illető ott se lenne!


Még egyszer mondom, magabiztosságot sugároznak, de nem veszik fel a szem és egyéb kontaktust...


Ezt hova sorolnátok?


Ez pont ma jutott eszembe, mert elég sok ilyet látok.


Ma is láttam, nem egyet...

137. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 135. - Belevalósrác)
2018. ápr. 18. 17:28
A bizalom nem azt jelenti rèszemről, hogy nem látom a másik hibáit, gonoszkodását, irigysègèt stb... Hanem azt, hogy megpróbálom megvizsgálni, hogy mièrt lett ilyen, ès nem egyből leírni egy èletre. Főleg azoknál tartom fontosnak, akiknek korábbi tettei vagy pl. a tekintete, ábrázata ellentmond a rossz megnyilvánulásának. A jódolgában is szemètkedővel èn sem szórakozok. Naiv kicsit sem vagyok, rengeteget rúgtak belèm, viszont nem igazán hiszek a gonoszságban. Aki gonosz, az beteg. Ettől mèg nem vagyunk kötelesek persze a vègtelensègig tűrni nekik, sőt van, akièt egy percig sem.
136. 612aab10e9 (válaszként erre: 135. - Belevalósrác)
2018. ápr. 18. 16:40
Szia! Ez egy nagyon szép gondolatmenet, és manapság szükségessé vállt, az alapvető bizalmatlanság sajnos!
2018. ápr. 18. 16:02
Nos, amiben biztos vagyok, hogy becsapni csak azt lehet, aki bízik az emberekben. Én – sajnos vagy nem sajnos - lényegében bizalmatlan vagyok. Tény, hogy aki nem bízik, az fél. Ezt nem is tagadom. De azzal nem értek egyet, hogy jobb hiszékenynek lenni, mint gyanakvónak. Valamilyen szintem mégiscsak kontrolálni kell a másokba vetett hitünket. Aki hisz, az kiszolgáltatottá válik. Aki bizalmatlan, csak őrlődik és gyanakszik egy életen át. Kell, hogy legyen egy középút. Én is tele vagyok félelemmel, stresszel és kétségekkel, sokszor elkeseredem… Biztos, hogy ez visszavezethető a bizalmatlanságomra. Szerintem a bizalom megélése, megértése függ az egyéntől. Függ attól, hogy milyen negatív és pozitív tapasztalatokat szerzett. Idővel fel lehet ismerni, hogy kiben bízhatunk. Attól, hogy nem hiszek feltétel nélkül az emberekben, még nem vagyok teljesen magányos. Elismerem, hogy ha valamire képtelen vagyok egyedül, akkor hinnem kell abban, hogy egy másik ember segítségével sikerülhet azt megvalósítanom. Vagyis segítséget kérek másoktól. Ezzel azonban kiépítek egyféle bizalmat – magam felé. Arra gondolok, hogy ha kérek, azzal elismerem a másikban, hogy valamilyen értékkel bír. Ettől azt fogja érezni, hogy azt a valamit csak ő tudja nekem megadni. Egyfajta pozitív visszajelzést kap, ami által elégedetté válik, magyarán, boldoggá tettem. Mert az emberek szeretik, ha megbíznak bennük. Ez nem manipuláció? Ha bizalmas információt kapok, amit megosztok mással, szintén bizalmat keltek. Akkor a bizalom egyfajta szövetség? Kölcsönös szükség az emberek között? Megszilárdítja a kapcsolatokat? De egy szövetségen alapuló kapcsolat nem lehet őszinte. A manipuláció pedig egy eszköz, ha akarunk, akár félelmet is kelthetünk a másikban. El tudunk hitetni bármit. A bizonytalanság egyenlő a kiszolgáltatottsággal, a kiszolgáltatottság pedig a ki nem mondott félelmeinkkel. A bizalmatlan ember minden lelki energiáját fel fogja emészteni a gyanú és a szorongás. Ha egy bizalmatlan embert manipulálunk, tovább gyengítjük. Mindenki túlélni akar. Azt vettem észre magam körül, hogy a kapcsolatok az érdeken alapulnak. A boldogságra való törekvés fontosságát nem lehet vitatni, viszont ami minket a legboldogabbá tesz, az a gyengénk, a gyenge pontunk. Ha ezt eláruljuk, sebezhetővé válunk. Mások azt mondják, hogy a boldogság titka maga a bizalom. Hogy minél jobban bízunk, annál boldogabbak leszünk. Akkor ez most hogy is van? Én képtelen vagyok bizalmat előlegezni bárkinek is. Ezzel ugyanis erőt adnék. Bevallom, hogy képtelen vagyok elfogadni a másikat, igen… gyakran szorongok, szeretek mindent és mindenkit az ellenőrzésem alatt tartani. Igen, veszélyben érzem magam és a szeretteimet is. Nem bízom. Mert nem remélem a másik ember jóindulatát. Nem akarom beavatni a gyengeségeimbe, mert nem hiszek abban, hogy nem élne vele vissza. Igen, sokszor csalódtam már. Ezért nem akarok kockázatot vállalni, képtelen vagyok megelőlegezni a bizalmat. A bizalmat ki kell érdemelni. Ki kell építeni. Mivel én sokat csalódtam, nálam nagyon lassan épül fel. Nem akarok ismét sebezhetővé válni.
2018. ápr. 18. 14:14
Sziasztok! Vannak emberek, akik egy komolyabb..akár tudást igénylő témában, nincsenek otthon..de ezzel sincs semmi gond, de akkor ne nyilatkozzon számára szánalmas dolgokat! Igenis ez egy komoly téma, Sok ember küzd Önbizalomhiánnyal..ami nagyon fájó dolog, az adott ember életében, persze vannak Önbizalomtúltengésesek is.....ez sokkal gázabb
133. csikil4ny (válaszként erre: 130. - VersEmber)
2018. ápr. 18. 14:01
Ilyen névvel egy ilyen bejegyzést tenni, az nem semmi! ;)
132. PöttyösPanka (válaszként erre: 130. - VersEmber)
2018. ápr. 18. 07:06

Ne húzd fel magad :)


Amúgy én sem értem, miért nem mennek Hoxán a kicsit elvontabb, gondolkodós témák?

131. VersEmber (válaszként erre: 128. - Petrarca)
2018. ápr. 17. 23:10

"Hát tudod, a semmit így szétragozni..." - írod.


Akkor erről a semmiről:


Klinikai tapasztalatok, konkrét anamnézisek és eredmények jegyzetei alapján:

Az alábbi anomáliák lettek rendezve az önértékelés erősítése következtében:


- depresszió,

- pánik betegség,

- bulémia

- ISB (irritábilis bél szindróma)

- neurózisok legtöbb fajtája (ez dominál)

- alvászavar

stb.

130. VersEmber (válaszként erre: 128. - Petrarca)
2018. ápr. 17. 22:57

A SEMMIT ???????????????????


Az, hogy beszélgetünk az EMBERRŐL?

Az neked semmi?


Akkor azonnal mond meg, hogy milyen zokni van rajtad!

129. VersEmber (válaszként erre: 126. - Unom)
2018. ápr. 17. 22:55

unom!

Nem akarsz unni egy másik fórumot?

128. Petrarca (válaszként erre: 125. - VersEmber)
2018. ápr. 17. 22:54

Hát tudod, a semmit így szétragozni... na ez a nem semmi :D :D Nagyon ráérhetsz.


(Az értelem - ha már van - az nem lehet rossz.

Szerintem. :P)

127. VersEmber (válaszként erre: 126. - Unom)
2018. ápr. 17. 22:53
Persze..... hót tapló vagyok...... desz@r nekem......
126. unom (válaszként erre: 118. - VersEmber)
2018. ápr. 17. 22:51

Én láttam, de te a szabályzatig nem jutottál el.

Az már bonyolult neked?

125. VersEmber (válaszként erre: 123. - Petrarca)
2018. ápr. 17. 22:51

Köszönöm a véleményed.

Rossz értelemben gondolod ezt?

124. 124637ff9b (válaszként erre: 122. - 124637ff9b)
2018. ápr. 17. 22:50
+s
123. Petrarca (válaszként erre: 121. - VersEmber)
2018. ápr. 17. 22:50

:D :D

Dehogy, csak somolygok, micsoda észosztás folyik itt :D

122. 124637ff9b (válaszként erre: 120. - VersEmber)
2018. ápr. 17. 22:49

Hát persze, alapvető dolog egy kapcsolatban a kölcsönöség :)

Arra nem is gondoltam, hogy két önbizalomhiányos kerül össze, egymást támogatni, pedig előfordulhat :)

Mi a te javaslatod? :)

121. VersEmber (válaszként erre: 119. - Petrarca)
2018. ápr. 17. 22:47

MI van????????

leesett a virágváza?

120. VersEmber (válaszként erre: 117. - 124637ff9b)
2018. ápr. 17. 22:46

Köszi, értékes vélemény.


Valóban. Az egyik út, hogy önbizalmunkat erősítsük az az, hogy olyan társat találunk, akivel együtt építjük EGYMÁST.

Ez fontos. Legyen kölcsönös az építkezés.

2018. ápr. 17. 22:45
Jéééézusom...
118. VersEmber (válaszként erre: 116. - Unom)
2018. ápr. 17. 22:43

Nézd meg a főcímet!


Segítek.

Ott fent, narancssárga háttér előtt van írva:

az életről és egyéb jóságokról...

117. 124637ff9b (válaszként erre: 115. - VersEmber)
2018. ápr. 17. 22:43

Ha a bevésődés a megfelelő időpontban nem történt meg, ha nem volt szerető-támogató-dícsérő-ösztönző anyai közeg, szinte lehetetlen az önbizalomhiányon változtatni önerőből.

Nem nagyon hiszek a mantrázásban.

Egy útját látom csak nagyjából a megerősödésnek, ha olyan barátot, de legfőképp Társat tud magának választani valaki, aki őt "felemeli" nap mint nap, dícséri, ösztönzi, tudatja vele, hogy ő Valaki:)

116. unom (válaszként erre: 115. - VersEmber)
2018. ápr. 17. 22:40
Nézd meg a fórumszabályzatot:: Női portál
2018. ápr. 17. 22:33

Most, hogy tisztáztam, nem az én irracionális agymenésem ez a téma, hanem korunk felismert önértékelési zavara, nem szeretném, ha elhalna ez a téma.


Az indító hozzászólásomban próbáltam érzékeltetni, hogy az önbizalom/önértékelés nem megfelelő feldolgozása nem csak a gyermekekben okoz gyakorlatilag visszafordíthatatlan problémát, hanem bármilyen társas kapcsolatunk szerves része.


Nem szeretem ismételni magam, de ezt kell.

Az Önbizalmad - Te magad vagy.

Az Vagy, amilyen az Önbizalmad.

Más szavakkal: az vagy... amit az önbizalmad megenged.

Érzed a finom különbséget?

Az vagy, amit az önbizalmad megenged...


Hogy hogy? Mit enged meg az önbizalmam???

Jó a kérdés.


Csak annyira tudsz részt venni az életben, amennyit az önbizalmad megenged.


Csak szélsőséges példák:


Ha a neved "kuss!" már gyermekkorod óta, akkor az életben, a megtapasztalásodban mindig "kussolsz", hátul vagy, visszahúzódsz.

Úgy 20 éves kor után már nem könnyű ezt az önértékelést korrigálni.


De ha így indítanak el az életben a szülők: Lányom/Fiam! Te egy talpraesett gyerek vagy, úgy látom, hogy ha az ajtón kizavarnak, az ablakon visszamész. Ügyes vagy. És tudd! Ránk mindig számíthatsz.


Szerintetek melyik fiatal lép nagyobb előnnyel az életbe?


Ennyit most a gyerekekről.

--------------


És a felnőttek?

Akik már "így vagy úgy" elindított gyerekek?

"Kuss" vagy "talpra esel" egyéniségek - és a kettő között, természetesen.


(Valaki írta itt, hogy ez egy "hobby" portál. Sokak szerint női portál.

De Hoxa tudta, hogy mit ír ki: ... az életről és egyéb jóságokról...)


Konkrétan:

Van e javaslatotok az önértékelés/az önbizalom erősítésére, javítására?

Akár a feltételes, akár a feltétlen önértékelés javítására.

114. VersEmber (válaszként erre: 101. - Guruljka)
2018. ápr. 17. 11:04

Guruljka!


"Az indító cikk volt olyan hangvételű, hogy már azon is csodálkoztam, egyáltalán reagál rá valaki is.

Ha pszichológus hallgató lennék, ez remek téma lehetne. A tömeg öngerjesztő vakhite és az annak tulajdonított fejlődés." - írod.


Miért írsz becsmérlően arról a témáról, amihez nem értesz, és arról a személyről, aki ért hozzá és jó szándékkal megosztja?

Látod, milyen hamar lehet nagyot bukni?


Te OK vagy, de amit írtál az nem OK...:)))

113. VersEmber (válaszként erre: 112. - VersEmber)
2018. ápr. 17. 10:47

Az előző hozzászólásomban hivatkozott könyv az alábbi linkről letölthető.


[link]

112. VersEmber (válaszként erre: 105. - Guruljka)
2018. ápr. 17. 10:30

Kedves Guruljka!

Csak, hogy megnyugodj.


Dr. Máté Gábor: Szétszórt elmék - A figyelemhiány zavar új gyógymódja

Libri kiadó, 2013

ISBN 978-963-310-207-7

(Dr. Máté Gábort a Wikipédián meg lehet nézni. Kanadában élő klinikai pszichiáter.)

Lényegében az egész könyv e téma körül forog, de a 25. fejezet, "A személy létezésének igazolása: az önbecsülés" mutatja, hogy a fórum téma létezik a tudományos körökben.

A 295. oldalról szó szerint idézek (pedig ez nem szokásom):

"A teljesítmény révén elért önbecsülést feltételes önbecsülésnek vagy szerzett önbecsülésnek nevezzük. A feltételes önbecsüléssel szemben a valódi önbecsülésnek semmi köze a teljesítmény alapján kialakított önértékeléshez. Nem azt mondja ugyanis: „értékes emberi lény vagyok, mert ezt és ezt tudom tenni”, hanem ezt: „értékes emberi lény vagyok attól függetlenül, hogy meg tudom-e tenni ezt vagy azt”. A feltételes önbecsülés értékel, a valódi önbecsülés elfogad. A feltételes önbecsülés ingadozik, és az adott teljesítmény függvényében erősebb vagy gyengébb. A valódi önbecsülés állandó, nem csapong ide-oda. Az feltételes önbecsülés sokat ad mások véleményére. A valódi

önbecsülés független attól, hogy mások mit gondolnak. A szerzett önbecsülés csak hamis utánzata a valódinak: akármilyen jól is érzi magát tőle valaki az adott pillanatban, valójában nem önmagát becsüli benne az ember. Ez csak a teljesítményt becsüli, ami nélkül a puszta szelfet (önvalóját) elutasítaná. A valódi önbecsülés arra irányul, hogy ki az ember, a feltételes önbecsülés pedig arra, hogy mit tesz."


Folytassam? Nem teszem, el lehet olvasni a könyvet, nagyon értékes, érdemes.

Szóval ennyit a légből kapott fórumcímről.

(Azért nem reagáltam előbb, mert nem szoktam hozzá, hogy bizonyítanom kell annak valódiságát, létezését, amit leírok.)

További szép napot mindenkinek.:)

111. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 101. - Guruljka)
2018. ápr. 16. 18:08
Teljesen jól leírta a fórumindító amit a tèmával kapcsolatban lehetett. Pont úgy, hogy èrdemes legyen hozzászölni. De ha tegyük fel gagyi módon írt volna, mièrt fáj ez neked egy hobbifórumon? Látom mindenkèpp feljebb szeretnèd èrezni magad valakitől, de szerintem senkit nem izgat hogy kuncogsz magadban, egèszsègedre.
110. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 84. - Guruljka)
2018. ápr. 16. 00:07

Van olyan hogy BOLDOG gyerekkor!


Nem is olyan ritka talán...


Nálad folyamatosan elégedetlenséget, támadást és védekezést tapasztalok.


Valami nagyon elromolhatott az életedben.

109. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 106. - Belevalósrác)
2018. ápr. 15. 21:16
Nálam pont fordítva, azt kell keményen bizonygatnia bárkinek, hogy tényleg olyan rossz, mint ahogy előadja magát.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook