Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önbizalom - feltételes vagy feltétlen? fórum

Önbizalom - feltételes vagy feltétlen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
198. csikil4ny (válaszként erre: 197. - VersEmber)
2018. ápr. 25. 20:56
Nem merni vagy nem akarni két különböző dolog. ;)
197. VersEmber (válaszként erre: 196. - Csikil4ny)
2018. ápr. 25. 20:36

Értem.

Én sem merem megmondani, hogy ki vagyok. :)))))

196. csikil4ny (válaszként erre: 195. - VersEmber)
2018. ápr. 25. 20:29
Ami a fórumtémához tartozik az a szakmai kommunikáció, ezen belül foglalkozunk az énképpel, önbizalommal is.
195. VersEmber (válaszként erre: 192. - Csikil4ny)
2018. ápr. 25. 20:10

Mit tanítasz Te?

Ha már elkotyogtad, akkor elmondhatnád. Engem érdekel.

194. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 189. - D7ba7bf7ff)
2018. ápr. 22. 07:06
Kèt erős ember utál csak igazán merengeni a másik tekintetèben. Egyből a konkurenciát látják, vagy nincs mit tanulni, tanítani szitu lèp fel. Kèt dudás egy csárdában....
193. PöttyösPanka (válaszként erre: 187. - D7ba7bf7ff)
2018. ápr. 22. 07:06
Ne mond, hogy tévedek, ha meg sem értetted, ami írtam.
192. csikil4ny (válaszként erre: 190. - D7ba7bf7ff)
2018. ápr. 22. 06:49
Nem nagyon szoktam a nyilvánvalóról társalogni. Tekintettel arra, hogy én ezt tanítom, jobb ha kiszállok a beszélgetésből.
191. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 186. - Csikil4ny)
2018. ápr. 21. 22:40
Csak azèrt írtam, mert sokan nagykèpűsègkènt èrzèkelik, ha valaki megkülönbözteti a tapasztalt lelkeket a tapasztalatlantól.
190. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 148. - Csikil4ny)
2018. ápr. 21. 21:45

És tudod miért nem néz a szemedbe??


Mert nem mer a szemedbe nézni.


Valószínűleg tőled hitványabbnak éli meg saját magát és az is lehet hogy ezt megpróbálja rád vetíteni (mármint hogy TE vagy a hitvány, hogy nézed őt, stb.)

189. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 142. - 612aab10e9)
2018. ápr. 21. 21:43

Ez így van!!


Egy eleve erős ember bele mer nézni egy nálánál gyengébbnek a szemébe.


Ha mindkét ember erős, akkor örömmel néznek egymás szemébe, mert vonzzák egymást!!!


A baj ott kezdődik, amikor egy nálad erősebb emberrel találkozol. Ott előjönnek a félelmek és a játszmák, mert olyan, mintha egy oroszlánnal találkoznál. Bármikor a padlóra küldhet.


Ilyenkor két dolog esélyes:


1. Félsz tőle > "támadsz" vagy "menekülsz". /"ÜSS VAGY FUSS!"/ (leginkább menekülsz)


2. Felnézel rá, vonz mint a mágnes, követed.


Nagyon gyakori, hogy az 1. pont lép érvénybe, az esetek 90%-ban, abból is a MENEKÜLÉS!! :))


A menekülés pedig bármi lehet, mert az elme ösztönösen érzi hogy milyen "meglógási" stratégiái lehetnek. Sokszor nem is tudatosak a "meglógások", de az erősebb látja hogy mi van mögötte.


Ilyen például: kifogások, nem nézek rád, bagatellizálás, valamibe menekülés, valakihez menekülés, elzárkózás, feltételszabás, projekció, azonosulás, elfojtás, elfelejtés, visszaesés, tagadás, tehetetlenség, szerepjátszás, elkerülés, sajnáltatás, racionalizálás, stb...


Ezeket együttesen "én-védő" vagy "egó-védő" mechanizmusoknak hívják. Szép számmal vannak a palettában.

188. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 152. - VersEmber)
2018. ápr. 21. 21:26

Engem aztán nem érdekel!!


Ha át is verik a fejemet, ha nekem az WIN, akkor WIN is marad!


És más is így gondolkodik!!! :))

187. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 154. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 21. 21:25

Tévedés, mert a tudás és a magabiztosság nagyon különböző dolog.


Például egy falusi ember lehet nagyon magabiztos, bár az élet egyéb (elméleti) területein képzetlen.


Viszont a gyakorlatias, önálló életben feltalálja magát, rendezgeti az életét, elégedett, akkor mi a fenének neki "papír"...(?)


Én hallottam olyanról, hogy Erdélyben találni olyan idősebb falusi embereket, akiknek a lénye egy bölcsével vetekszik.


De őt az élettől szerzett tapasztalatai tették azzá!!!


Fölösleges kapírgatni!!! Valaki vagy bízik magában, vagy nem! Vagy helyt áll az élet viharaiban és megoldja a problémákat, vagy NEM!!!


És ez független a műveltségtől!!!


Ha kell, ő is tud vizsgáztatni téged, és kiderül hogy nem tudod meddig keleszd a kenyeret vagy hogyan kovácsold a vasat.


Fölösleges tudás alapján mérni az önbizalmat.


Az önbizalom felépíti a tudást, de a tudás nem feltétlenül építi fel az önbizalmat.

186. csikil4ny (válaszként erre: 185. - 5c6ba4ad4c)
2018. ápr. 21. 10:01

Miért gondoltad, hogy pontosításra szorul? Elég érthetően fogalmazott. ;)


Kapcsolódni is lehet egy adott hozzászóláshoz, nem kell mindig vitázni vele.


Michael Newton kutatását én is érdekesnek találom, eddig e téren ezt tartom a legelfogadhatóbbnak.

185. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 183. - Csikil4ny)
2018. ápr. 21. 09:28
Pont azt írja, hogy nem felsőbbrendű, mert mindenki ugyanazon az úton halad, csak időben még nem tart ott meg tapasztalatban mint a másik.
184. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 173. - VersEmber)
2018. ápr. 21. 09:27
Öreg lelkeket is szórakoztathat az utazgatás, csak más fogja meg az eseményekkel kapcsolatban. Könyvmoly meg lehet fiatal lélek is pl. menekülésből. Unatkozó mester szindróma is van.
183. csikil4ny (válaszként erre: 173. - VersEmber)
2018. ápr. 21. 09:18
Ha valaki felsőbbrendűnek tartja magát másokkal szemben, egészen biztos, hogy nem az. ;)
182. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 178. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 21. 08:59
A méhen belüli hatásokra kb. mindent rá lehet húzni, mert vagy úgy van , vagy nem. Meg az előző életekre is. Persze még születés után sem sokkal különb a helyzet, de legalább a tudatos emlékezés idejéből származó hatások valamennyire igazolhatók, de azok is csak részben.
181. csikil4ny (válaszként erre: 179. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 21. 07:29
Nem nagyon. Mindenkinek egyéni a felelőssége, hogy mit hisz és mit nem... Ebben az esetben a gyerekeket lehetetlenség meggyőzni arról, hogy nem igaz a történet, hisz az anyukájuk mondta, akivel már nem lehet vitázni. Nagyon kedveltem a csajt, de tönkretett három életet. Mondhatjuk azt is, hogy ez a fejlődési útjuk, de mindhármuknak kevés vigasz.
180. csikil4ny (válaszként erre: 175. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 21. 07:25

Persze, nem is szabad kimozdítani, amíg ő nem kéri.

Pl. a bántalmazott nők esetében sem szabad tanácsokat osztogassunk csoportvezetőként, csak meghallgatni, meg információt adni a lehetőségekről, a különböző pszichológiai folyamatokról.

179. PöttyösPanka (válaszként erre: 177. - Csikil4ny)
2018. ápr. 21. 07:24
Ezek a történetek annyira szörnyűek. Gondolom ilyenkor nem lehet a drága "szakembert" felelősségre vonni.
178. PöttyösPanka (válaszként erre: 176. - 5c6ba4ad4c)
2018. ápr. 21. 07:23
Igen, ezek azért nem lehetnek véletlenek. Aki eleve valamilyen betegséggel született, annak komoly feldolgozatlan lelki problémái lehettek az anyaméhben...
177. csikil4ny (válaszként erre: 174. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 21. 07:21
Azt hiszem meséltem neked arról az ismerősömről, akinek a kineszteziológus "mestere" azt mondta, hogy a férje miatt rákos, elváltak és ebben a tudatban ment el, apuka meg itt maradt a két fiával, akik úgy tudják, hogy az apjuk miatt halt meg az anyukájuk... Közben meg példaértékű házasságuk volt. Óriási a felelősség, csak hályogkovács módjára, meg pénzszerzés okán mindenki gyógyit, egy halálos beteg pedig mindenbe kapaszkodik...
176. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 174. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 21. 07:13
Igen, ez mostanában túlzottan divatos lett. Pedig annyira belejátszanak az örökletes tènyezők is. Egy családban 8 különböző lelkialkatú ember nem lehet ugyanazon lelki okoból szemüveges. Ott már genetikára gyanakszunk. A gyásztól ès önmeghasonulástól sem lesz mindenki rákos.
175. PöttyösPanka (válaszként erre: 172. - Csikil4ny)
2018. ápr. 21. 06:43
Nem vagyunk egyformák, nem reagálunk egyformán. Vannak, akik pszichés fejlődését annyira eltorzította mondjuk egy alkoholista, bántalmazó apa, hogy a játszmájukon kívül nem is ismer mást. Az ilyen emberek akkor érzik komfortosan magukat, ha benne vannak az áldozatszerepben. Ez ránézésre borzasztó, de ha valakinek a személyisége részévé vált, hogy azt élvezi, ha fáj, akkor ránézésre hiába szenved, ha közben ez adja neki a biztonságérzetet, a megszokást. Ha ki akarnánk szakítani ebből, több évtized kemény munka lenne, amit valószínűleg nagyobb szenvedésnek élne meg, mint magát a bántalmazó kapcsolatot. Egyszerűen van, akin már nem lehet segíteni.
174. PöttyösPanka (válaszként erre: 171. - VersEmber)
2018. ápr. 21. 06:35
Aztán meg átesnek az emberek a ló túloldalára, és minden betegség mögött a "lelki okokat" keresik ahelyett, hogy a betegséget próbálnák gyógyítani. De ami még rosszabb, azok, akik nagyon akarnak hinni abban, hogy mindenki magának okozta a rákját és egyéb súlyos betegségét, azok ezt a beteg emberek fejéhez vágják, akiknek épp sok mindenre szükségük lenne, de erre nem. Pedig az ilyen áldozathibáztatás megint csak egy önvédelmi mechanizmus, ami azt akarja elhitetni, hogy "ez velem nem történhet meg, mert én pozitívan gondolkozom".
173. VersEmber (válaszként erre: 172. - Csikil4ny)
2018. ápr. 20. 21:58

Igen.

Amit említesz, hogy nem egyformán reagálunk az élet viszontagságaira, az jelenti a tovább lépést.

Miért nem reagálunk egyformán?


Az alapvető oka ennek az, hogy - és itt lehet, hogy a hozzászólók 80%-át elveszítjük - különbözünk abban, hogy ki hányszor született újjá.


Minden ember egyformán értékes.

Vannak fiatal és öreg lelkek és a kettő között.

Ezért vagyunk annyira különbözőek az egyformaságunk mellett.


Egy otthon ülő "könyvmoly" és egy bulizni szerető extrovertált egyén közül egyértelműen megállapítható, hogy hol tart - a lelke.


Aki nagyon szeret utazni, felfedezni tájakat, emberek - fiatal lélek.

Aki inkább nehezen mozdul ki, a könyvek kedves barátai - öregebb lélek. Ő már az előző életeiben bejárta a világot, benne az a kíváncsiság már nem dolgozik.

Az öreg lélek a sok élet tapasztalatait dolgozza fel.


Ismétlem: ez nem érték ítélet, hanem a világ, az ember sokszínűségére mutattam rá.


Mint Shakespeare írta a Rómeó és Júliában Lőrinc barát monológját:


"A föld: az anyaöl - s a kripta mélye;

Folyvást temet - és folyvást szűl a méhe.

És bármit szűl is, édes gyermeke:

Egyként táplálja éltető teje.

Tengernyi magzat - s egy se hasztalan,

Mert mindeniknek más-más haszna van."


...:)

172. csikil4ny (válaszként erre: 162. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 20. 18:30

Jól írod, egyeseket. Gyakran, akinek a legnagyobb szüksége lenne rá, az nem hajlandó elindulni az úton, van amelyikük soha.


Van akinek meg a tapasztalás hozza az önismereti fejlődést.

171. VersEmber (válaszként erre: 162. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 20. 18:24

Igazatok van.

És a klasszikus felszólítás arra, hogy többet foglalkozz magaddal, ismerd meg magad, az a - betegség.


A test rendelkezik egy tőlünk független intelligenciával.

Ez figyeli folyamatosan, hogy a te életviteled, gondolkodásmódod segíti-e őt az optimális működésben. Ha az említettekben valamilyen "nem megfelelőt" talál, akkor "produkál" valamilyen betegséget, ami mindig kisebb-nagyobb kellemetlenséggel, szenvedéssel jár.

A jó hír az, hogy egy hozzáértő a betegség jellegéből gyakran tud következtetni annak lelki okára. De ez egy másik téma már.


Szóval igen, az önismeret és az annak megfelelő önbizalom egy nagyon értékes tulajdonság, az ilyen emberre szokták mondani, hogy harmóniát sugároz.

170. csikil4ny (válaszként erre: 153. - VersEmber)
2018. ápr. 20. 16:20

A se nem kevés, se nem sok önbizalomra gondoltam. Van olyan nárcisztikus kollégám, aki tökéletesnek gondolja magát, hangoztatja is naponta, a többségnek meg feleannyi sincs, mint amennyire szüksége lenne. Más amikor kézzel-lábbal bizonygatjuk, hogy mennyire kiegyensúlyozottak vagyunk és nagyon más, ha csak simán azok vagyunk.


Ebben nagyon igazad van, a win-win módszer a mindennapokban csak elmélet (tisztelet a kivételnek), a versenyzést jobban szeretünk. Az 5,5 éves lányom is már mesét mondani azért akar, hogy "győzzön", pedig itthon én eléggé győzködöm, hogy a részvétel a fontos. A mai büszkeségem az, hogy négy kamasz csapat jön egy olyan vetélkedőre, ahol nem lesz eredményhirdetés.

169. PöttyösPanka (válaszként erre: 168. - 124637ff9b)
2018. ápr. 20. 13:24
De csak neki fájt egyedül a 30-ból, de neki nagyon fájt.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook