Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olyanokkal beszélgetnék, akik mostanában lakásfelújítást végeztek :) fórum

Olyanokkal beszélgetnék, akik mostanában lakásfelújítást végeztek :) (beszélgetős fórum)


2010. nov. 18. 18:45

:D

Oksi,köszönöm,privi!!!

2010. nov. 18. 18:40
Valaki :D
2010. nov. 18. 18:37

Csajok,most veszek épp egy kis parasztházat...A-Z-ig felújítás,mázli,hogy faterom kőműves...

Szóval...zuhanykabin kád helyett,parkettázás,pár új nyílászáró,csempézés,,stb....

Ötleteket kérnék,hogy lenne csini,szép...kívülről tuti fel lesz rakva ilyen tördelt tégla vagy pala v.milyen darabokkal...Ötletek???

Imádom a sárgát,narancssárgát-bordót...a minimált...és van 2 szobakuttyom..hirtelen ennyi...

Valaki....

2010. nov. 13. 19:56
Köszi mindenkinek az itt és a priviben kapott infokat is :) Továbbítom az illetékesnek, rendesek vagytok, köszönjük :D
10. Bcicus (válaszként erre: 3. - Szasz23X)
2010. nov. 13. 17:48
Mi 2 éve újítattuk fel az egyik lakásunkat mikor vttük, hasonló panel, nem volt vészes 4 milla körül simán meg van.
2010. nov. 13. 12:01
Elégnek kell lennie akkor.
8. Szasz23X (válaszként erre: 7. - Missanonim)
2010. nov. 13. 12:00

Szerencsére szakemberek is vannak a baráti körben, akik megcsinálják potom pénzért... Akkor ezek szerint kb. elégnek kell lennie...

Köszönöm szépen a segítségedet :)

2010. nov. 13. 11:59
Nem lehet itt neveket irni, de közkedvelt parketta/szőnyegáruházunkban 1500-ért már jó parketták is vannak.Tél jön, válság van, sok helyen akcióznak, érdemes figyelni.Ahova szakember kell, csempe, burkolat, esetleg festő, több helyről kell árajánlatot kérni, és tudtok választani.
2010. nov. 13. 11:58
Ha családon belül tudtok segédkezni, akkor igen, elég lesz szerintem.
5. Szasz23X (válaszként erre: 4. - Missanonim)
2010. nov. 13. 11:54

Áhám... nem nagyok az igények, csak csúnya a lakás... Sok mindent meg tudunk csinálni (én is segédkéz leszek) :D

Kb. 2 milla körül számolnak...Elég lesz vajon?

4. missanonim (válaszként erre: 3. - Szasz23X)
2010. nov. 13. 11:52

Fővárosi iparosok áraival nemigen vagyok tisztában.

Szerintem 200/m2 áron már ott is vállalnak csempézést, lapozást. A parkettázást legtöbb helyen ingyen csinálják, mert benne van a parketta árában. Kivétel persze a multicégek, de ott nem is érdemes megvenne mondjuk az 1000 forintos 6 mm-es parkettát mert semmit nem ér.

Az, hogy a barátnőd mit vesz,milyen csempét, járólapot, parkettát, festéket, stb. nagyban befolyásolja a felújítás árát.

Ha vannak ügyesek a családban, akkor a festés, parkettázás családon belül is megoldgató.Ha kevés a pénz , akkor mindig vannak akciók, ahol már 1200-1500 körül lehet csempét venni, a legolcsóbb burkoló lapot nem javaslom, minimum 4-es kopásállóságú legyen .( a dobozon azt irják : PEI és mellé a szám. Csak négyest vagy magasabbat érdemes venni. Akcióban 1300 ft/m2-től már kapható. Parkettát 7 mm-es alatt nem szabad venni. Festéket sem szabad pl.teccsógazdaságost venni, mert drágább lesz a leves mint a hús a végén.

2010. nov. 13. 11:36
főváros, igen :) De nem nekem kéne, hanem a barátnőméknek. Csak ő nem hoxás, és gondoltam kérdezzük meg. 71 nm-es panelt vettek, programos, tehát jó :) Ellenben szinte minden (lapok, csempe, parketta, falvakolat, tapéta, ablakok, ajtók, szaniterek, stb) újítva lesznek....
2010. nov. 13. 11:35

Szia!

Ezt szerintem nem lehet megadni m2-ben.

Munkafázisokban esetleg.

Az is lényeges,hogy hol laksz helyileg, mert pl. a fővárosban egy szakember is drágább, mint egy eldugottabb megyében.De adott településen is van, aki burkol 1000 Ft/m2 áron, van aki 2500 Ft/m2. Van aki 900 forintos burkolatot vesz, van aki 10.000.- forintosat.Igényektől is függ, no meg pénztárcától.

Mi most újítottunk, illetve foglalkozom is ezzel, szívesen válaszolok, ha kérdezel.

2010. nov. 13. 11:29

Érdekelne, hogy ki mennyit költött rá kb. per négyzetméter... Csak úgy saccra. Persze ugye függ az anyagok árától is, de mégis :)))

Elsősorban a lepukkant lakást felújítókat kérdezem :)

Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook