Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olyan anyukákat keresnék akik gyesről mentek szülni a közelmúltban.Tanácsot adnátok? fórum

Olyan anyukákat keresnék akik gyesről mentek szülni a közelmúltban.Tanácsot adnátok? (tudásbázis kérdés)


6. Lexike (válaszként erre: 3. - C8d93a7aea)
2010. nov. 24. 09:54

Szia!

Én is így voltam, de tavaly, már fél éves a pici. Én kivettem pár nap szabit és visszamentem "dolgozni" vagyis betegállományba. A férjem nevére megkaptuk a gyes összegét. Szerintem így jártam a legjobban. 3 hónapig kaptam kajajegyet is, amíg újra ki nem vettek az állományból. Megkaptam visszamenőleg a fizetésemeléseket, ez is nagyon jó volt mert a téppénznél nem volt mindegy. De hívd fel a MÁK-ot és ott segítenek neked, csak ügyesen kérdezz!

5. c8d93a7aea (válaszként erre: 4. - Ritmus)
2010. nov. 24. 08:18
Köszi szépen a segítségedet!Ezt szerettem volna tudni
4. Ritmus (válaszként erre: 3. - C8d93a7aea)
2010. nov. 24. 00:10
ugyanebben a helyzetben vagyok. amint betöltöttem a 12. hetet, kivettem a szabijaim az 1. gyerek után, majd táppénzre megyek. De nem biztos, h mindenkinek ez éri meg jobban. Ha GYESen maradsz, ugyanaz a bér lesz a GYEDed alapja a 2. gyerekkel, ami az elsővel volt. Cserébe pár hónapig csak a GYES-t kapod. Ha az én esetem választod, akkor a kis GYES helyett kapod a fizetést, majd a táppénzt, cserébe két évig alacsonyabb lesz az az összeg, amiből a GYEDed számítják. (A betegszabi lehúzza). Én kiszámoltam a gyerek 2. éves koráig a kapott havikat, és összeadva nekem az 1. lehetőség éri meg jobban.
2010. nov. 23. 21:15
Szia!Azt szeretném megtudni,hogy anyagila,hogy járnék jobban ha gyes alatt esnék teherbe.Úgy hogy gyesen maradok,vagy,hogy elmegyek táppénzre.Mert állítólag nem mindegy a következő gyed szempontjából.
2010. nov. 23. 21:04
Szia! Mi lenne a konkrét kérdésed? Én nem vagyok ebben a helyzetben, de pont a múlt héten beszéltem ezekről a dolgokról egy könyvelővel.
2010. nov. 23. 20:55
Olyan anyukákat keresnék akik gyesről menntek szülni a közelmúltban.Tanácsot szeretnék kérni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook