Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olyan anyukákat keresek, akiknek a gyermeke a 3.szülinap után lett szobatiszta! fórum

Olyan anyukákat keresek, akiknek a gyermeke a 3.szülinap után lett szobatiszta! (beszélgetős fórum)


21. angyalcica (válaszként erre: 17. - Cipike75)
2011. jan. 24. 07:43
Szia!Nem kell visszamennem dolgozni,mert rajta kivül van még 2 lányom is(11 és 9 évesek)és anyaságin maradok vele itthon.Tehát van időnk bőven,hogy szobatiszta legyen.A lányoknál semmi probléma nem volt ezzel,ezért is csodálkozom,hogy a kisfiam nem akar bilibe pisilni.Úgy látszik a fiúk lustábbak.
20. Cipike75 (válaszként erre: 18. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 20. 20:19
Az szerencsés, de az én csemetém nem bölcsis, és már be sem vennék..., de már be sem adnám.Arra a pár hónapra, amíg rendeződne a dolog, aztán máris áttennék az oviba, nem akarom ennyire összekeverni szegényt...
19. frutty
2011. jan. 20. 20:16

igaz nekem.már rég nagy a fiam.

de Januárba töltötte a 3évet és rá 3hónapra lett

szóbatiszta.

18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Cipike75)
2011. jan. 20. 20:12

Persze, az ovibamenés az gond..

Nálunk az volt a szerencse, hogy a fiam februári, tehát így a még bölcsis volt őszig, és így belefért a várakozás..

De még így is féltem egy kicsit, hogy mi lesz, ha őszig hiába várok...


A szűkítőt nekem se szerették.

17. Cipike75 (válaszként erre: 14. - Angyalcica)
2011. jan. 20. 14:51

Szia! Én is valahogy így látom a dolgot. Nem kell visszamenned majd dolgozni?

Ha igen, hova fogod tenni a csemetét, ha még nem szobatiszta?


Remélem nálunk is egyik napról a másikra rendeződik a dolog.


Nekünk a wc szűkítő sem jött be, mert először, amikor rá akart ülni, picit elmozdult, és szerintem megijedt, azóta szóba sem jöhet...

2011. jan. 20. 09:41

Az enyim elmúlt három, amikor az lett. Én kivártam, mert második gyerek, és ez már egyszer bejött. 3 évesen és 2 hósan egyszer csak hazajött a bölcsiből, közölte, hogy ő már férfi, és nem pisil a pelusba. Onnantól kezdve nem is pisilt be, és nem is kakilt be.


Most viszont sokat van itthon, és sokszor pisil be napközben. (oviban soha, és éjszaka sem) Most sok változás volt az életünkben, és meg van zekkenve lelkileg... Szerintem így akarja magára felhívni a figyelmet. Mert akkor ugye átöltözés, stb.. és addig is vele foglalkozom.


Szerintem ezek mögött mindig valamilyen lelki dolog van, és összefügg más viselkedési, meg egyéb problémákkal...


Egyébként én a mai napig csak itthon tudok kakilni... Szerintem sokan.

2011. jan. 20. 08:59
Sziasztok!Mi is sokat küzdöttünk a bilizéssel. A kakilás rendszeresen ordításba ment át.Aztán egyszer csak vettünk 1 wc szűkítőt.Láss csodát,azóta semmi gond,kaki is van minden nap.A bili meg parkolópályán,már nem is használjuk.Éjszaka is csak a biztonság kedvéért kap pelust,szinte mindig száraz marad.Bár a pisilésért nem mindig szól,inkább furcsán kezd el viselkedni,vagy azt mondja,tele van a pocija.
2011. jan. 20. 08:07
Sziasztok!Nekem a kisfiam március 13-án lesz 3 éves és ő sem akar bilibe pisilni.Nekünk se engedik az oviba,míg nem szobatiszta.Mikor ráültetem a bilire belepisil,utána meg oda ahol éppen van. :( Kakilni meg egyáltalán nem akar a bilibe.Nem is szól,ha kell neki.Szerintem márciusban biztos nem megy oviba.Hátha nyáron sikerülni fog.
13. Cipike75 (válaszként erre: 10. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 19. 20:52

Én azt vettem észre, hogy itthon minden olyan kényelmes neki...Kényelmesebb ha anya leveszi a pelust, vagy ha csak bugyit adok rá, lecserélem, ha baj van, mint görcsölni a bilin, és ott még játszani se tud. Ha meg én teszem tisztába, akkor még játszani sem lehet....


Most kitaláltuk apával, hogy ő lesz a pelus cserélő, én meg csak a bilis, mert semmit nem enged apának egyébként, és így talán jobban ráül majd a bilire, mert ott én leszek vele....


én sem erőltetem, ha nem akar nem ül rá...

12. Cipike75 (válaszként erre: 10. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 19. 20:50
Hát, igen, nagy lenne a húzóerő, de nem engedik menni....:(
2011. jan. 19. 20:43
SZia.Az én lányom 4éves volt novemberben és még van hogy havonta 1-1 be pisil.4 hónapot járt oviba,de nem volt vele semmi gond.Arra rá jöttűnk,ha tedtem régebben pelust vagy gumilepedőt,hamarabb be eresztette mint amugy.
10. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 8. - Cipike75)
2011. jan. 19. 20:19
Szia nálunk pont az ovi segített amit elértünk azt csak neki köszönhetjük,mi vidéken lakunk és mivel nincs bölcsi így be veszik a gyerekeket 2.5 éves kórtól már és az sem volt gond hogy nem szobatiszta ők le vették róla pelust és vitték a többiekkel pisilni mindig és három nap alatt hihetetlen fejlődésen ment keresztül így az oviban nincs is gond de itthon még mindig nem tökéletes a helyzet az ovinak tényleg nagy a húzó ereje:-DDD
9. tündér74 (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 19. 16:44
Szia!:) Kisfiam tavaly augusztusban volt 3 éves és előtte kb. egy hónappal, szinte egyik napról a másikra nem kérte a pelusát és nappalra szobatiszta lett. Egyszerre sikerült a pisi a bilibe/wc-be. Igaz, sosem erőltettem, hagytam a saját kis tempójában fejlődni, figyelembe vettem, hogy ő mit és hogyan szeretne. Persze volt egy kis motiválás, de nem erőltettem soha semmit. A kakilással más volt a helyzet, az egy kicsit nehezebben ment. Most 3 és fél éves, éjszakára még ráadom a pelust, mert sosem kelt még fel száraz pelussal. Az is igaz, hogy alvás előtt kicsit sok teát iszik, lehet, hogy kicsit csökkentem kellene az alvás előtti folyadékbevitelt.:)
2011. jan. 19. 15:28

Sziasztok!


Az én kisfiam márc.3-án lesz 3 éves, és még nem hajlandó egyáltalán bilibe pisilni kakilni.

Én is aggódom már, hogy mi lesz, ha nem mehet majd oviba, és nekem esetleg vissza kéne mennem dolgozni...Bölcsibe 3 évest már be sem vesznek, bár oda már nem is adnám.


Meglepően olvasom, hogy bölcsibe ment 3 éves kor után, mert nem volt szobatiszta, és mert nem beszélt érthetően....

Egyik ismerősömék kisfia semmit nem mondott még 3 évesen, aztán ment az oviba, és 1 hét múlva már beszélt.


Szerintem ha ezeket a gyerekeket nem veszik be az oviba, inkább hátráltatják a fejlődésében, mint segítené..

Úgy gondolom hogy az én kisfiamnak is segítségére lenne az ovi a szobatisztaságban, mivel látná, hogy a többi is a wc-re megy ....így viszont.....én is tanácstalan vagyok...


Bölcsire visszatérve, majdnem 1 évvel előbb kell jelezni, ha bölcsibe akarom járatni, és akkor se biztos, hogy felveszik....

7. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 4. - Syria)
2011. jan. 19. 15:16
Igen éjszaka kell neki még a pelus,hiába pisil még lefekvés előtt,de ez nem is gond csak a nappali aggaszt...
2011. jan. 19. 14:55

igy igaz.

viszont legyél vele nagyon türelmes, és dicsérd meg ha sikerélmény van.

2011. jan. 19. 14:52

Sziasztok!

Keresztfiam jovo heten tolti a 3. evet es o sem teljesen szobatiszta meg. Kb 2,5 eves korara szepen rendezodot es szolt ha pisilni kakilni kell, meg ugy e akkor epp nyar volt, es egesz nyaron pelus nelkul volt, csak ejszakara kellett neki. De ahogy jott a tel visszaadtak ra a pelust meg nappalra is mert volt hogy bepisilt, viszont a kakarol szolt. De kb 3 hete meg 1 nap 3x is bekakalt a pelusba. Ugyhogy valtozo!

Ne aggodj nalatok is rendezodni fog es szerintem nem erdemes eroltetni, mert ez ugyis gyerekfuggo!

4. syria (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 19. 14:30
És éjszaka mi a helyzet? Pelenkázni kell?
2011. jan. 19. 14:26

Az enyém 3 éves kora után ment először, 1 évet bölcsibe, mert nem volt kellőképpen szobatiszta, és nem beszélt még eléggé tisztán, ahhoz hogy oviba mehessen.

Nálunk viszont a bölcsiben volt inkább gond, mert nem volt a wc megfelelően elszeparálva, és nem volt hajlandó ott kakilni, visszatartotta és aztán ebből az lett, hogy itthon is volt hogy 2-3 napig nem kakilt. Egyszerűen elbújt, visszatartotta, ugy kellett folyton lesni hogy már megint "lilul" a feje, szaladni kell a biliért.

Most 7 éves lesz májusban, majd idén megy suliba, ez a probléma már régen rendeződött, mióta óvodás. Túl vagyunk ezen a problémán, de most is csak itthon hajlandó kakilni.

2011. jan. 19. 14:24
Nekem a keresztfiam júliusba töltötte be a 3 évet és őszre nagyjából szobatiszta lett. Oviban pár héttel ezelőttig alváshoz még rá kellett adni a pelust. szerintem, ha nem erőlteted, akkor hamarosan magától rájön. Sok szerencsét kívánok!
2011. jan. 19. 14:17

Először is kérek mindenkit aki a rosszindulatú megjegyzéseit ide szánja attól most tekintsen el ha lehet!Köszönöm!


Tudom hogy nem az én kisfiam az egyetlen kíváncsi vagyok kinek hogy oldodott meg ez a probléma.

Igazából az oviban semmi gond nincs vele teljesen szobatiszta a gondok itthon vannak mert nem szól sem ha pisilni kell sem ha kakilni kell és ha nem vagyok elég ügyes és figyelmes akkor be pisil,valami ötlet?Külömben december óta itt stagnálunk:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook