Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol rendeznétek meg a gyermeketek 2. szülinapját? fórum

Hol rendeznétek meg a gyermeketek 2. szülinapját? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 18. 16:09

Igen, ez a kerti parti is eszembe jutott... Az én caládom 200 km- re él, a férjem családja meg kicsi. Anyósoméknak van kertje, de 90 lépcsőfokon kell lemenni hozzájuk és sok a lépcső a kert körül is, szóval nem egy gyerekbarát hely sajna. :-(

De majd meglátjuk mi lesz még...

26. Indián lány (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2011. máj. 18. 12:19
Ez esetben viszont ha van a családban valaki akinek kertje van,ott is jó bulit lehetne csapni papírtányérokkal,papírpoharakkal.
2011. máj. 18. 12:17
Itthon
24. benvik (válaszként erre: 19. - Cooltim)
2011. máj. 18. 12:17
Szerintem inkább a szegényebb szülő érzi rosszúl magát. Legalábbis nálunk így volt. Én már megtehetem hogy rendezek a gyereknek játszóházas bulit, és tudom hogy a barátai között van olyan, aki nem engedhet meg még egy otthoni zsúrt sem. De az a kislány is tuti ott lesz, mert addig fogom a szülőt győzködni, amíg el nem engedi.
23. benvik (válaszként erre: 21. - Cooltim)
2011. máj. 18. 12:13
Csak szabadtérnél kell B terv rossz idő esetére.
22. reload (válaszként erre: 21. - Cooltim)
2011. máj. 18. 12:07

:)


Hirtelen a Margit sziget jutott eszembe, ott van hely :) Bár kicsit nehézkes a kitelepülés, de a kb 10 kicsihez tartozik kb 10 szülő is gondolom :) Ott pl el tudnék képzelni egy kis piknikezést :)


De még gondolkodom :)

21. cooltim (válaszként erre: 18. - Reload)
2011. máj. 18. 12:01

Szia.

Végre valaki, aki érti mire gondolok és azzal foglalkozik, ami a téma. :-)

Igazából nem ragaszkodom játszóházhoz. Bármilyen szabadtéri, vagy bármilyen jópofa program, vagy ötlet érdekelne.

20. alidamolnar (válaszként erre: 16. - Loch ness)
2011. máj. 18. 11:59

Jogos a felvetésed.

De ez nem úgy van, hogy voltaképpen azzal viszonozza a meghívott gyerek, hogy elmegy, és ajándékot visz?

Én ezt így venném, de lehet, hogy nem jó. Tehát ha ő nem tartana amúgy bulit, akkor csak ezért ne tartson. De szerintem a meghívást a vitt ajándékkal viszonozzuk valahogy, én így gondolom.

2011. máj. 18. 11:58

Én szülőként sosem várnám el azt bárkitől is - akár jómódú, akár nem - hogy viszahívjon, vagy ugyanolyan szintű, színvonalú zsúrba hívjon meg. Amelyik szülő ezt így "elvárja", vagy megfordul a fejében, akkor bugyuta - már elnézést.


Én nem akarok, nem is fogok itt vitatkozni senkivel sem, hogy milyen zsúr, mennyi pénzbe kerül stb. Az én pénztárcámmal elég, ha én foglalkozom. Nem anyagi segítséget kértem a fórumban, hanem az volt a kérdésem, hogy ki hol rendezné meg a szülinapot. Ha van olyan, aki sehol, akkor ezt is megértem, nem kell az észosztás, mert valakinek más is megfordul a fejében. Hangsúlyoznám, hogy nincs eldöntve semmi a mi részünkről, tehát nem vagyok elfogult a játszóházas bulival.

18. reload (válaszként erre: 16. - Loch ness)
2011. máj. 18. 11:55

Erre válaszolva: A múlt héten egy olyan buliba volt a lányom (8éves), ahol 40 gyerek volt, egy akkora felfújható ugrálóváras csúszda, ami a mi kertünkbe be se férne, hogy a pénztárcánkról már ne is beszéljek. :)

De abszolút nem érzem és soha nem is éreztem kényszernek, hogy űbereljem a másikat. A lehetőségeinkhez képest a legjobbat hozzuk ki 1-1 szülinapi buliból. Tavaly már az 5-ik buliját tartottuk (4 évesen volt az első) és mindig jól érzik magukat a gyerekek. Nagyjából mindig ugyanazok a gyerekek jönnek :)



A fórumindító kérdésére: Budapesten keresel játszóházat?

17. benvik (válaszként erre: 16. - Loch ness)
2011. máj. 18. 11:44
Bár nálunk ezek a szülinapok még nem kezdődtek el szerencsére, de saját gyerekkoromból tudom, hogy pokoli érzés már a szegényebb gyerekeknek is. mi nem tehettük meg, hogy vendégül látjuk a fél osztályt, örültünk, hogy megélünk. Éppen ezért a szülinapi szúrokra sem mehettem el soha, mert akkor vissza kell hívni az illető gyereket. Pedig akkoriban még ugye otthon tartották ezeket szendviccsel, üdítővel és tortával. És tényleg már gyerekként is pokoli érzés volt hallani az élménybeszámolókat:-(((((
2011. máj. 18. 11:31

Nekem a téma kapcsán van egy kérdésem, mivel mostanában sok ilyen játszóházas gyerekszülinapról olvasok. Mi van, ha egy gyereket meghívnak a társai, mondjuk mindegyik egy ilyen játszóházasba, ami, gondolom, nem kevés pénzbe kerülhet. És az adott gyerek szülei nem állnak jól anyagilag, vagy nem profiljuk a játszóházas buli. De lehet, hogy ennyi meghívás után szinte kötelezőnek érzik ugyanazt visszaadni, amit a gyerekük a társaitól kapott - de ha nincs pénzük, nem tehetik meg, vagy ha lenne is, adják fel az elveiket? Vagy emiatt nem engedik majd el a gyereküket a társai születésnapjára, mert tudják, hogy nincs lehetőségük viszonozni - akkor meg a gyerek marad ki, és esetleg ki is csúfolják miatta?


Ezt színtisztán érdeklődésnek szántam, kérem, hogy senki ne gondoljon mögé mást, mert tényleg érdekel, hogy van ez mostanában, hogyan tudják megoldani a szülők ezeket a problémákat. Mert nyilván van, akinek ez nem okoz problémát, de biztos vagyok benne, hogy van. akinek igen.

2011. máj. 18. 09:25
Ott és úgy tartod a bulit, ahol és ahogy szeretnéd, ebbe senkinek nincs beleszólása. Azt viszont jól gondld végig, hogy ha már most ilyen lehetőséget pottyantasz az ölébe - ami tulajdonképpen a te igényed -, később már követelni fogja. Sőt... egyre nagyobb igényei lesznek. Bírni fogod? (Ne nekem válaszolj, hanem magadnak :)))
14. cooltim (válaszként erre: 11. - 65e2c784c6)
2011. máj. 18. 09:05
Ha lenne kertünk, biztosan ott tartanám, de nincs sajna, társasházban lakunk.
13. cooltim (válaszként erre: 10. - Felhőjáró)
2011. máj. 18. 09:04

Szó sincs olyasmiről, hogy a szülők egymás közt versengenének, ahogyan te írod! Nem az a stílusú Édesanya vagyok, aki a kirakatnak rendezne ilyen "bulit", vagy a többi szülő miatt. Vannak emberek, akiknek ez a véleményük és vannak más véleményen lévők.

Mint alább írtam, sajnos családi megrendezés - nagyszülői butaság miatt - nem igazán jöhet szóba. Maximum mi hárman és kész. Lesz ilyen is. Természetesen. Azaz nem csak azt szánom a gyermekemnek, hogy jön 5-10 kisbarátja egy játszóházba és örüljön. Lesz meghitt családi - hármasban tartandó - szülinap is. Az elsőt is így tartottuk, hármasban. (A nagyszülők szépen elutaztak Mallorcára.) Idén sem számítunk másra. Igazából, amikor elmegyünk - két havonta - játszóházba, jól érzi magát, élvezi a sok gyereket. Olyankor is van sok gyerek, mégsem zavar senkit. Max. most ismerős gyerekek lennének ott neki. Miért lenne nagyobb "bűn" az?

Gondoltam, hogy lesz olyan Szülő, aki háborogni fog, hát tegye! Ettől nem vagyok rosszabb szülő, hogy töröm a fejem a gyermekem 2. születésnapján.


Egy sima hétköznapon is eljönnek hozzánk ezek a gyerkők és játszanak, jól érzik magukat. (nem vagyok lusta takarítani utánuk, kibírom, ne aggódj!) Semmi különbség nem lenne, ha itthon tartanám meg a "bulit", ugyanolyan lenne, mint egy hétköznap, innen jött az ötlet.


További szép napot!

12. M_Marcsa (válaszként erre: 10. - Felhőjáró)
2011. máj. 18. 07:37
egyetértek.
2011. máj. 18. 07:14
Otthon a kertben.Mondjuk télen nem.
2011. máj. 18. 07:07
Egy két évesnek szülinapi buli?????Minek??Meg sem érti szegény gyerek, hogy mire ez a nagy felhajtás...Igaz ahogy olvasgattam a fórumokban a szülők azt sem tudják mivel szárnyalják túl egymást.Sajnálom olykor ezeket a mai gyerekeket, mert pont a meghitt családi légkörre lenne még csak szükségük....a biztonságot adó családra és akkor partykat rendeznek a szülők.Bocsánat, hogy ilyen véleménnyel vagyok erről...van két gyerekem ők is voltak kétévesek, és nem hiszem, hogy jót tettem volna ha valahol helyet bérelek stb....a másik meg ha a szülők bírják pénzel vigyék bár szerintem semmi értelme....a lustaságot le lehet küzdeni és egyszer belefér, hogy szülinapi zsúr után takarítson az ember...elnézést a nagyon pofátlan őszinteségem miatt.
2011. máj. 17. 22:27
máltai játszótér? Debrecenben lehet ott is ünnepelni :)
2011. máj. 17. 22:04

Szia!


Most volt a kislányom 2. szülinapja a hónap elején.

Készítettem neki egy tortát és délután ünnepeltük hármasban. Aztán este jöttek a nagyszülők, majd a következő napokban a család többi része, akik meg szerették volna köszönteni.

Nálunk mindig ilyen csendesen telnek a születésnapok és egyéb családi ünnepek. Keresztelőn kívül még nem tartottunk nagyobb összejövetelt és nem is tervezzük. :)

Sok szép ajándékot is kapott és nagyon boldog nap volt.

2011. máj. 17. 22:01

Hat, sajna nalunk a szuk csaladi kor nem mukodik. Illetve mukodhetne akar, de mar az eskuvonk es a kislanyom kereszteloje bebizonyitotta, jobb nem egymasra engedni a ket csaladot. Igy az felejtos. Ki lennenk a legboldogabbak, ha ez mukodhetne igy ebben a formaban.

Mivel a kislanyom imadja a gyerekeket, a tarsasagot es imadja a jatszohazakat - igaz, ritkan megyunk - igy jott ez az otlet.

trapiti: koszi az otletet, megnezem!

Egyelore, ami szimpi lenne, az a Kisvakond Jatszohaz! Kislanyom imadja a Kisvakondot, O az alvos plusse! :-) Ismeri valaki ezt a jatszohazat?

2011. máj. 17. 21:37

kalandpark, ha birod penzugyileg.


a masik hogy muvhazban egy termet kiberelni probalj meg, vagy kozossegi hazban, pont erre valok, talan olcsobb

5. lonix (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2011. máj. 17. 21:36
Otthon szuk csaladi korben.Nagyszulok es kereszt szulei.2 evesnek nem kell buli.Majd ha iskolas lesz baratait elhivja,ha akarja.
4. trapiti (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2011. máj. 17. 21:31

Szia!

Újpesten az Árpád úton van a Horváth cukrászda, nagyon szép játszóháza van. Ennyi gyereknél már le is zárják ha jól tudom, vagyis addig nincs ott más. Az óvónő aki ott van, nagyon helyes, mi szinte miatta járunk oda a kislányommal. A játszóház pedig inkább a 2-4 éves korosztálynak való, kisautók, sok kicsiknek való játék, egy csúszdás mászóka labdatengerrel, de az sem túl magas. Szerintem jó választás lehet :)

2011. máj. 17. 21:23
én azt olvasttam, hogy annyi gyereket kell a gyerek szülinapjára hívni, ahány éves a gyerek. Szerintem a 10 túl sok egy két évesnek
2011. máj. 17. 21:23
Hát....én két évesnek nem is tartanék még bulit, de Te tudod.
2011. máj. 17. 21:15
Kislányom nyáron két éves lesz és van egy pár - kb. 10 - Vele egykorú gyermek a baráti körben, akiket szeretnénk megvendégelni. Viszont nálunk nem férnénk el, ill. nem szeretnék takarítani, pakolni. Tudtok ajánlani jó játszóházat, vagy ilyesmit? Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook