Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Öltözködési tanácsokat szeretnék kérni Tőletek. Hogy én is jó tanácsokkal láthassam el a menyemet, ha szükséges. (folyt.) fórum

Öltözködési tanácsokat szeretnék kérni Tőletek. Hogy én is jó tanácsokkal láthassam el a menyemet, ha szükséges. (folyt.) (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Vörös Szonja)
2016. okt. 2. 13:41

Én piros nadrágot biztos, hogy nem vennék fel egy üzleti megbeszélésre. Az üzleti életben a visszafogott színek az elfogadottabbak (fekete, barna, szürke, sötétkék, drapp...).

Én is mindenképp a kosztümöt tartom megfelelőnek akár szoknyával, akár nadrággal. Őszre, télre jó egy fekete vagy sötétbarna táska, tavaszra, nyárra mondjuk egy drapp. A fekete cipő pedig mindenhez illik.

38. Vörös Szonja (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2016. okt. 2. 12:30
Igen, értem és ezért is kértem a segítségeteket.
37. jajjj
2016. okt. 2. 10:57
Szerintem ötlet merítőnek tök jó lehet, ha beírjátok google kép keresőbe, hogy "business dress code for women".
36. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Vörös Szonja)
2016. okt. 2. 10:51

Igazad van. Amúgy ha tényleg olyan az a tudás, akkor kisebb dolgokban szemet húnynak az emberek az öltözködésnél, és a tudása alapján ítélik. Mégis az első benyomás nagyon fontos és akkor még nincs ráírva senkinek a homlokára a tudása, ezért bárki veheti úgy, hogy nincs meg a kellő tisztelet, vagy van egyfokú nemtörődömség.


Nem divatbemutató, érted, de nem is véletlenül találták ki a dress code-ot.

35. Vörös Szonja (válaszként erre: 33. - Auróra2010)
2016. okt. 2. 10:47

Van édesanyja, de nem állnak olyan közel egymáshoz, hogy ilyen dolgokban segítségére lenne. Lentebb említettem, hogy engem inkább megkérdez, mint az anyukáját.


Közben rájöttem, ha az elején nem írom, hogy az anyós vagyok, hanem mondjuk, a barátnőmnek szeretnék tanácsot adni, senki nem ütközött volna meg:( Ezt egyszerűen nem tudom felfogni és elfogadni:(

34. andi6020 (válaszként erre: 32. - Vörös Szonja)
2016. okt. 2. 10:42

Így van. :)

Mármint nem tévedsz.

2016. okt. 2. 10:35

Édesanyja nincs neki ?


kosztüm, nadrágkosztüm v komplé

fekete vagy más elegáns visszafogott szinben, azéret a pirosat hagyja meg szabad napokra.

a blúz lehetőleg fehér legyen

2016. okt. 2. 10:28
Nem fogok durván beleavatkozni, ebben biztosak lehettek. De, amikor neki az a meggyőződése, hogy őt ne a ruhájáért, hanem a tudásáért ismerjék el, akkor talán nem árt egy kis terelgetés. Ha nem a részemről, mert én mégis csak az anyósa vagyok és az meg már milyen, de barátnő, aki ért az ilyesmihez, szóba jöhet. Tőle jobban is hangzik, hogy nincs igazad ezzel a gondolattal a mai világban. Vagy tévedek?
31. Vörös Szonja (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2016. okt. 2. 10:25
Köszönöm szépen!:) Ez is jó ötlet!:)
30. Vörös Szonja (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2016. okt. 2. 10:23
Köszönöm, ez megoldható, ebben igazad van!
2016. okt. 2. 10:16
Ha van dress code akkor aszerint kell öltözni, ha nincs akkor érdemes az üzleties megjelenésre koncentrálni. Ehhez viszont fontos, hogy az alakjához megfelelő legyen, sokféle stílus van viszont nem minden formára. mivel nem tudjuk a paramétereit így amit írtak is: visszafogott színek, visszafogott kiegészítők (ez él a kiegészítőkre, ékszerekre) rendezett haj, smink. Ezek fontosak.
28. csikil4ny (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 2. 10:14
Ez így van, nekem egy trendi darab sem áll jól, én a diszkrét kereteket szeretem.
27. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Vörös Szonja)
2016. okt. 2. 10:11

Az egyszerűséggel nem lehet elrontani. Jó lesz, hidd el! Ha bizonytalan, válassza mindig mindenből a lehető legkevesebb díszt, díszes elemet tartalmazót, illetve eleve ezekre a sima dolgokra koncentráljon. Például a benetton tele van ilyen cuccokkal, nem véletlenül. Ne a faemereket nézd, hanem a vasalt nadrágok, szerintem ott talál olcsón olyan vasalt nadrágot, szoknyát, inget ami mellőzi a csicsákat és nagyjából mérethű, egyszerű dolgok. Persze van a benettonban is olyan casual, hétköznapi cuccok, amiről te beszélsz, hogy mindenhez jó, de nézze csak meg azt a részleget is, ahol az ilyesmiket tartják.


Én szeretem a max&co egyberuháit, de az már nem olyan egyszerű, ha valaki bizonytalan az ízlésével, vagy nem tudja, mihez mit válasszon, ezért ajánlom, hogy a benettonban nézegessen, nem olyan nagy beruházás és nem fog annyira mellényúlni. Meg szép ingeket, blúzokat talál a nara camicie üzletekben, és ott is a sima fehér, vagy egyszínű ingekre koncentráljon, ne a mintásakra!

26. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Vörös Szonja)
2016. okt. 2. 10:10
Szia! Ez az ő dolga.
25. andi6020 (válaszként erre: 19. - Vörös Szonja)
2016. okt. 2. 10:10
Mondjuk az lehet jó lenne, ha egy jó ízlésű, korban hozzá illő barátnőjével menne el vásárolni. Szerintem.
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - C73db520ef)
2016. okt. 2. 10:01

Úgy gondolom, de ez csak az én véleményem, hogy a keret fazonjánál sokkal többet számít, mi áll jü valakinek.

Lehet az a legtrendibb, ha nem áll jól az arcához valakinek, a legszebb ruha, frizura és felejtős marad,ha egy nem az archoz illő keret elvonja a tekintetet.

2016. okt. 2. 09:50
Amennyiben szemuveges, annak formajara is gondolni ajanlott.
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Vörös Szonja)
2016. okt. 2. 09:50
Természetesen őszinte volt. :)
21. Vörös Szonja (válaszként erre: 15. - C73db520ef)
2016. okt. 2. 09:46

Azért ilyen alap-dolgokkal tisztában vagyunk!:)


Tudjátok, ha az ember egyébként elvan a farmer-pólók, egyébként mindenhova megfelelő együttesével, miért gond, hogy ha ilyen helyzetbe kerül, amiben még nem volt, izgalom van, minden, és segítséget kérünk. Ettől egyőnk sem gyengeelméjű.

(Ezt nem konkrétan ide szántam, csak itt jutott eszembe egy másik hozzászólás kapcsán.)

20. Vörös Szonja (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 2. 09:43

Örülök, ha őszinte volt az utolsó mondatod. Igen, jó viszonyban vagyunk. Előbb kérdez meg engem, bármiről, mint az anyukáját. És ennek nagyon örülök. De én is kikérem a véleményét, ha bizonytalan vagyok valamiben. Nem öltözködés terén:)

Köszönöm a linkeket, megnézem őket.

19. Vörös Szonja (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2016. okt. 2. 09:41

De, fel tud. Nem én öltöztetem fel... Nincs jó ízlése, az kétségtelen. Ezért kérdezi meg, hogy szerintem? Ha rólam lenne szó, nem okozna gondot, de 40 évvel fiatalabb, szeretném, ha nem maradna el az ott lévő többiektől.

Barátnője is van, de amikor pakol be a bőröndbe, azaz állítja össze a ruhatárát, nincs ott egy barátnő sem, két gyerek az igen, a férje és én.

18. gribedli*** (válaszként erre: 17. - 31bc25d879)
2016. okt. 2. 09:28

Ez így van. Nem kötelező egyforma cipő és táska, plusz ha egyszínű az öltözék (pl minden fekete, cipő is, vagy éppen minden fehér), akkor a sötét színű ruházathoz illik egy sötétbarna táska, a világos színű öltözékhez egy beige. Akkor is, ha semmi más nincs rajtunk, ami barna, csak a táskánk lesz az. Mondjuk ez csak a barnára vonatkozik: barna táska mindenhez illik, a fekete már nem. A feketéhez jobb, ha van valami más is fekete.


Lehet övvel vagy más részlettel(napszemüveg, nyaklánc, vagy valamelyik ruhadarab) is egyforma színű a táska, nem kötelező a cipővel. A barna táskára ez sem vonatkozik, lehet ez az egyetlen barna dolog rajtunk, függetlenül minden mástól.


Gondolom, azért ivódott bele a köztudatba a táska/cipő egyforma, mert ezt volt a legkönnyebb megjegyezni:)

17. 31bc25d879 (válaszként erre: 4. - Vörös Szonja)
2016. okt. 2. 09:13
Mostanában azt mondják a divat szakemberek, hogy nem szükséges a cipőnek, táskának egyformának lennie. Én azért igyekszem egyformát, vagy legalábbis színben harmonizálót mert szerintem az csinos, elegáns és igenis ad pluszt az összhatásban.
2016. okt. 2. 09:10

[link]



[link]



[link]


[link]


Gratulálok, hogy olyan ó a viszonyotok, hogy megtudjátok beszélni az öltözködést is!

2016. okt. 2. 09:00

[link]

(Termeszetesen a mini, a piros, a feher bluz alatt fekete fehernemu egyeb dolgok kizarva.)

14. andi6020 (válaszként erre: 8. - Vörös Szonja)
2016. okt. 2. 08:52

Mert 32 éves létére egyedül nem tud felöltözni, és mert olyan segítségét kéri, aki nem tud neki segíteni.

Barátnője nincs?

13. c73db520ef (válaszként erre: 4. - Vörös Szonja)
2016. okt. 2. 08:44
Van az fb-n egy business oldal, ahol ezzel (is) foglalkoznak. Alapjaba véve a szolid, elegans, klasszikus, visszafogott stilus a jellemzo. Ekszer szinte semmi, frizura szinten visszafogott, a smink is. Szinte semmi feltuno, az extravagancia sem jellemzo.
12. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Vörös Szonja)
2016. okt. 2. 08:41
Szerintem a piros nem illik ilyen helyekre, bocs. Sötét színek, mások is írták, sötétkék vagy fekete a legjobb (esetleg szürke), kosztüm, fehér ing vagy blúz és nagyon kevés ékszer (vagy semmilyen) ami nagyon visszafogott. Cipő mindig zárt. Táska, ha ebben hordja a munkájához szükségeseket is, akor adott, ha pedig külön kell, akkor ez is egy sima, nem túldíszített táska legyen (mérete kicsi legyen, ha mellette másban tárolja a munkához szükséges dolgokat).
2016. okt. 2. 08:34
Írjatok nyugodtan, most elmegyek, felteszem az ebédet:)
10. Vörös Szonja (válaszként erre: 5. - 31bc25d879)
2016. okt. 2. 08:33
Ez az, köszönöm. Ez korrekt válasz volt:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook