Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Okosan" főzni fórum

"Okosan" főzni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. ina87
2016. aug. 29. 16:52
el lehet készíteni egyes ételeket úgy h le fagyasszák no igen aki szereti így az én mottóm legyen friss az az étel,de mondjuk idő spórolás szempontbol nem rossz dolog persze arra figyelni kell h sokat ne főzzünk előre mert atoll tönkre mehet...
2016. aug. 29. 11:24
Jaaaaa, hogy régi fórum ...
97. 328e1b30ab (válaszként erre: 96. - Mazsinka)
2016. aug. 29. 11:24

Mi abban az extrém? Tök átlagos kajákat készít a csaj.

Én főztem már egy hétre előre nem egyszer.

2014. ápr. 10. 16:19
Mostanában nézem a Rachel Ray (?) egyhetes menüit a Paprika TV-n. Elég extrém dolgokat főz, úgyhogy én olyat biztos nem fogok, de kíváncsi lennék, ki az, aki próbálta már, hogy egy nap, mondjuk egy zavartalan szombaton, nekiállt, és egész hétre megfőzött úgy, hogy azért nem volt állott hús pénteken, vagy fura ízű, színű akármik a tányéron, viszont mindezt egyszerű alapanyagokból, nem kagylóból, s legdrágább húsokból oldotta meg. Kíváncsi lennék, ki hogyan csinálná, mit főzne.
95. c8ec504c40 (válaszként erre: 92. - Mazsinka)
2013. júl. 8. 23:31
Én nagyon szeretem a tök levest. De csak frissen.
94. Mazsinka (válaszként erre: 93. - Bowie)
2013. júl. 8. 12:53
Ki is vettem a fagyóból egy csomag darált húst. Egyik feléből lesz paradicsomos töltött tök, a másikból akkor fasírt-nem olajban sütve, hanem sütőben. :)
93. bowie (válaszként erre: 92. - Mazsinka)
2013. júl. 8. 12:48

Ha levesesek vagytok, akkor krémlevest is lehet csinálni, de én, hogy ne legyen fintorgás, hogy már megint cukkini meg már megint tök, tömlős sajttal sűrítettem tejszín helyett és tettem hozzá némi kis csípőset...így egy csípősebb krémlevest kaptam, és nem kérdezte senki, hogy miből van.


Egytál ételnél tepsibe husi, arra répa, hagyma, tök..szépen összesülnek, úgyis finom, és elvész a tök a répa között, esetleg hozzá még gomba, vagy ha szereti a krumplit az is mehet..és egyben megsütni az egészet, jó sok fokhagymával..:)


Cukkini vagy tökfasírtot is szoktam: némi darálthús, reszelt tök, sajt..ez az alapja a fasírtnak, fűszerezem, gombócozom, mint a sima fasírtot, és sütőpapíros tepsire teszem. Picit szétterülnek...félidőben megfordítom...így nincs olajszag, nem kell ott állni mellette..és finom, a tök meg szintén rejtve van benne..:))

2013. júl. 8. 11:58

Én töktúltengésben szenvedek... Nemrég tudtam meg, hogy az előre bepanírozott tököt le lehet fagyasztani tálcán, aztán amikor megfagyott, összepakolni, mint a pulykatallért, aztán meg szépen előveszegetni, nem megvárni, míg teljesen kiolvad, hanem félig fagyosan kisütni. Ti szoktatok olyat csinálni? Mennyire jó? Én most próbaképp 2 tálca tököt készítettem elő ebből a célból, ha beválik, akkor csinálok még. Nem diétás, de finom, és a férj is szereti.


Más tökös receptek után is kutatok. Múlt héten töltött tököt csináltam, ma is azt fogok holnapra, csak most paradicsomos lében rottyantom össze- majd rögtönzök valamit.


Tökből még levest szoktam, lecsót, fasírtot... Muszáj variálni, trükközni, mert férjecske lassan ferdén kezd nézni, hogy már megint töööök??? Tippek? Valami olyan, hogy tök, de mégis tök jó... :)

2013. júl. 8. 11:10
Eszembe jutott még valami az okos főzésről. Vettünk dinnyét, de szörnyen nem volt íze. 3 napig állt a hűtőben, amikor rájöttem, hogy gyümilevest csinálok belőle. Vettem hozzá egy kicsi sárga dinnyét is, kivájtam a közepüket, s mézzel megfőztem gyümölcslevesnek (felkockázva persze). Amikor kihült, belemertem a kivájt dinnyehéjakba, s úgy tálaltam :)
90. c8ec504c40 (válaszként erre: 89. - C8ec504c40)
2013. júl. 8. 11:07
Persze a sót se felejtsük ki belőle. Paradicsommal, paprikával kenyérre kenve, reggelinek csodás.
89. c8ec504c40 (válaszként erre: 88. - Bowie)
2013. júl. 8. 11:07
:) Itthon készült majonéz, fokhagyma ízlés szerint és túró kikeverve. Isteni!
88. bowie (válaszként erre: 87. - C8ec504c40)
2013. júl. 8. 07:59
Milyen az a Sandocan túró?
2013. júl. 7. 20:48
Itthoni majonézből (amit én keverek ki tojásból és olajból) egy csomó ételt tudok készíteni: pl. töltött tojás, Sandocan túró, padlizsán krém, gomba saláta, fokhagymás máj, stb. amik remek előételek.
86. c8ec504c40 (válaszként erre: 84. - C8ec504c40)
2013. júl. 7. 20:44
Na, megvan, póréhagyma :)
85. c8ec504c40 (válaszként erre: 83. - Bowie)
2013. júl. 7. 20:44
... csorog a nyálam...
2013. júl. 7. 20:42

Nálunk szinte mindig van itthon a kedvenc zöldségeinkből, amit mindenki szeret, hogy pl. salit mindig lehessen csinálni: paprika, paradicsom, hagyma, fokhagyma, meg még egy hagyma (nem jut eszembe a neve:) és ubi.


A húsokból is így vagyunk a fagyasztóbban: csirkecomb, máj, farhát és szárny, ill. grillcsirke, mert azt is imádjuk lerben sütve muzsgyéjjal.

83. bowie (válaszként erre: 80. - C8ec504c40)
2013. júl. 7. 20:39

Az is jó.:)

Én múlt hónapban 3 vagy 4 adag pörköltöt főztem, az adagonként fagyasztó, majd kivéve az egyikből gulyás lett, a másikból tarhonyás hús, a harmadik maradt pörköltnek, és így tovább..:)

82. mandella (válaszként erre: 81. - Bowie)
2013. júl. 7. 20:38
oké, a lassú olvasztás mindenképpen menni fog, mert mikrót nem használunk - nem azért, mert mondjuk ellenérzésem lenne vele kapcsolatban, henm mert nem fér el az apró konyhámban :)
81. bowie (válaszként erre: 78. - Mandella)
2013. júl. 7. 20:36

Érdemes úgy fagyasztani, hogy főzés után hideg vízbe állítod, aztán amikor hűvösnek érzed berakod a hűtőbe, és majd onnan kerüljenek a fagyasztóba, hogy biztosan, kémiai értelemben is ki legyenek hűlve.


Az olvasztást meg ne gyorsan, hanem még előző este kiveszed a fagyóból és átrakod a hűtőbe..

Gyors fagyasztás-lassú olvasztás.

2013. júl. 7. 20:36
Szasztok. Nálam az okos főzés azt jelenti, hogy maradék kajákból valami újat csinálok (persze csak ha friss).
79. bowie (válaszként erre: 70. - Mandella)
2013. júl. 7. 20:34

Még a zellert nem tudom, jut eszembe, főtt zellert még nem próbáltam soha fagyasztani.

Fasírtot is lehet nyugodtan...megsütöd, lefagyasztod, majd amikor kiveszed és kiolvadt, sütőbe berakod egy kicsit-olyan 5-10 percre- és máris visszakapja 200 fokon a ropogós kérgét

78. mandella (válaszként erre: 77. - Bowie)
2013. júl. 7. 20:28
ja, értem, na ez egy igazán jó tanács volt!!
77. bowie
2013. júl. 7. 20:26
Az a lényeg, hogy ne napok múlva kerüljenek be a kaják a fagyóba, mert akkor mélyhűtő ízük lesz.:))) Hanem megfőzöd, lehűtöd és zsupsz be..
76. bowie
2013. júl. 7. 20:25
A .hu-nál van a szóköz a h betű után.:)
75. bowie (válaszként erre: 72. - Mandella)
2013. júl. 7. 20:25

Tejes vagy gyümileves dobozok tetejét levágod, abba teszel egy zacskót, beleöntöd a cuccot, beteszed a fagyóba, és ha nincs elég dobozod, akkor kiveszed a megdermedt zacskós cuccot..így minden egyforma formájú és méretű lesz, így több fér...

Valahogy így fog kinézni egymás tetején:


[link]


Lesz a linkben valahol egy szóköz, azt vissza kell törölni, hogy bejöjjön az oldal.

74. mandella (válaszként erre: 73. - Bowie)
2013. júl. 7. 20:23
oké, köszi
73. bowie
2013. júl. 7. 20:20
Bármelyik főzelék eltehető, a krumpli nem, mert az olyan furcsa állagú lesz..
2013. júl. 7. 20:19
hűűű, nem is olyan nagy ám a mélyhűtős része a hűtőnknek, ennyi ötlet nem is fér már el benne :)
71. mandella (válaszként erre: 70. - Mandella)
2013. júl. 7. 20:18
csak mert bár jó evő a párom (és sajnos én is), de van, hogy másnap már annyira nem jóízűen eszi (azt látom rajta) a levest, ezért rögvest el is tenném a felét a mélybe - gondoltam
2013. júl. 7. 20:18
vagy például zellerkrémleves (nincs benne sem tejszín, sem egyéb tejtermék), hagymaleves (szintúgy) eltehető?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook