Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Középfülgyulladás! Gyógyítsuk -de okosan, elkerüljük -de hogyan? fórum

Középfülgyulladás! Gyógyítsuk -de okosan, elkerüljük -de hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. dec. 13. 11:23
Az én kisfiamnál a fülgyulladás mindig akkor jelentkezett mikor az iskolával eljártak úszni. Sokat szenvedtünk, mire meggyógyult újra úszás és persze újra orvos. Találtam erre egy nagyon jó megoldást, az úszóoktatót is hallja meg mindent ami a környezetében történik, mert annyira intellingens a "szerkentyű". Gyerkőc füldugót ajánlok mindenkinek. Nem fog többé víz kerülni a dobhártyába.
49. f64f0d9a69 (válaszként erre: 46. - Ludmilla 28)
2010. jún. 24. 12:52

Ezt már régóta mondják az orvosok.

A vércsoport szerinti táplálkozásban el is magyarázzák (ebből írtam ki én is- nem szó szerint)

Nemrégen a kicsi unokámnak ezt a módszert ajánlotta orr-fül-gégész szakorvos.

48. zebracsikó (válaszként erre: 44. - Ludmilla 28)
2010. jún. 24. 08:13

a legjobb kezelés általában az, ha kiveszik az orrmanduláját. A fülkürt így td szellőzni és nem szaporodik fel a váladék a középfülben.


Még egy nagyon jó kezelés van rá, amely az arc- és homloküreg átmosásából áll, az ún. PROETZ kezelés. Nem fájdalmas egyáltalán, pár perc, néhányszor el kell végezni. Jól tűrik a gyerekek. Ez a módszer a lerakódott, kifújhatatlan régi váladékot is kimossa az üregekből. A gyereekeknek szó szerint kinyílik a világ utána, mert javul a hallásuk és a közérzetük is.

47. zebracsikó (válaszként erre: 46. - Ludmilla 28)
2010. jún. 24. 08:10
ez bizony biztos! A tej nagyon erős nyákosító! A fül-orr-gégészek meg is szokták mondani a szülőknek, ha ilyen állandó középfülgyulladásos gyerekük van, hogy hagyják el a tejtermékeket.
46. Ludmilla 28 (válaszként erre: 45. - F64f0d9a69)
2010. jún. 24. 08:07

Ez biztos?

Nagyon sok tejet iszik,napi 1 litret kb.Mást nem is akar enni.

2010. jún. 23. 12:50

A kisgyerekeknek soxor azért van középfül gyulladásuk, mert tejet, tejterméket fogyasztanak és az emésztőrendszerük még nem alkalmas erre.(Akkor sem, ha annyira eröltetik a tejet) Sok nyálka képződik elsősorban a légutakban és a középfülben.

A bacik pedig szeretik ezt a jó kis helyet, megtelepednek és jól elszaporodnak.

Ahogy erősödik az immunrendszerük rendszerint ez elmúlik.

Míg meg nem gyógyul, érdemes tej szünetet tartani.

2010. jún. 22. 19:18

A kisfiamnak középfülgyulladása van,antibiotikumot és orrcseppet irtak fel,de neki semmi nem jön ki az orrából.

Muszály follyon az orra?

Lehet ,hogy most is a füle felé megy a váladék,akkor helyre tud-e jönni?

43. katy17
2010. ápr. 14. 17:54
szia én 4.gyermekes anya vagyok a legkisebb fiamnak sokat fáj a füle amióta kivették a két manduláját,állando középfül gyulladása van .már maszek orvoshoz vittem .fülcseppet irtak neki .na meg az infralámpa amit az arcra kell rakni vagyis tartani és a meleg feloldja az arcüregben a váladékokat és orron keresztűl távozik nagyon jo csak az a baj hogy visszatérő a betegsége nem tudom mit tegyek ha van ötleted irj köszi kati
2008. ápr. 22. 15:15
Most vagyok benne ... mindent kiprobáltam és pont itt kaptam meg a választ és a legjobb tanácsot .Igaz a torkomra ajánlották ,de kezd a fülem is renbejönni . egy fél vöröshagymát megmostam kettévágtam feléből főztem egy teát ,tettem bele mézet és azt iszogattam , nagyon gyorsan hat .. elsem akarom hinni.Én meg itt napokig kinlódtam ..( gyógyszerek áradatát szedtem be )és egy egyszerű dolog , a lególcsobb a leghatékonyabb . És finom is , nem is gondoltam volna ,hogy az ize ilyen jó .
2008. ápr. 22. 15:08

"mint" köszi a jókívánságot.

Megvolt a doki (nagyon jó, nem reklám Abebe Dani édesanyja) nem szúrta fel, szépen gyógyul, Sumamed-et írtak fel a körzeten és nem változtatott. De semmi más tünete nem volt csak fájt a jobb füle (a balt 4 hete már felszúta) a "sárkány 7 feje" közül.

Most a másik fiammal kínlódunk tünet nélkül 39,8-as láza van, nincs fej hasfájás, tiszta a tüdő mellkas, nem folyik az orra, még a körzeti doki is csak pislogni tud, 17.én kapták meg a 6éves védőoltást de attól már nem lehetne lázas. Szerda d.u.ig várok, akkor megyünk vissza a körzetre, addig csillapítunk.

2008. ápr. 21. 01:40

Elfelejtettm leírni, azt, hogy hogyan kell használni a svédkeserűt( csak akkor, ha nem szakadt fel!):


1. Bekenni a fület valamilyen zsíros krémmel(popsikrém, vagy bármely patikai babaápoló) vagy napraforgóolaj

2. vatát felitatni svédkeserűvel, és alaposan kinyomni belőle (vissza az üvegbe, nyugodtan, nem lesz baja)

Hallójáratba tilos bedugni! Csípheti! Csak a fülkagylóba tesszük.

Akár egész nap bent lehet, de érdemes időnként kivenni pihentetni és ujra kenni. Kicsit száríthatja a fület, mert alkoholos párlatú, olyankor nem szabad egész napra bent hagyni csak mindig egy kicsit. amit kivettünk mindig kidobni!

Orron keresztül távozik a váladék.

Meg is szagolható úgy üvegböl vagy vattára cseppentve.

Gargarizálni is lehet vele napi 2x-3x, de csak hígitva, minnél kissebb a gyerek annál több vízzel. Nem baj ha véletlenül lenyeli.

Kissebb gyereknél, aki még nem tudja erősen fújni az orrát szükséges az orrszívó használata. időnként előfordul, hogy a gyerek mégis többet tud fújni, de ez elég változó.

Orrfulyás technikáját is meg kell tanulni. Elöbb az egyik orrlyukat, aztán a másikat ezt addig míg ki nem ürül rendesen, nem csak úgy egy kicsit! Alaposan kell, mert szipog visszanyeli, stb. és kezdődik elölről minden.

Nekünk ez vált be!

2008. ápr. 21. 01:18

Középfül gyull!

Kövirózsa ha nemhasznál probáljátik meg a svédkeserűt nekünk bevált!: Vigyázva, mert nem mehet a hallójáratba! Én egy félévig kéthetente vendég voltam kislányommal a fülészeten, anitbiotikum nem segített csak időlegesen, sőt jött mellé más is.

Kétszer csináltam végig a svédkeserűvel a fülfájást, de a másodiknál addig nem hagytam abba, míg az orra fel nem tisztult teljesen addig oviba se mentünk és utcára sem vittem sőt, ha szellőztettem felraktuk az ototherm sapkát(gyogyászati segédesköz boltban ajánlották, pedig másért mentem be). kopogjam le azóta sem volt fülgondunk! :)

Segíthet a grapefruitmag kivonat-csepp, de gyereknek nem mindegy melyik cégét adod!

Prívát megirom a jót!

38. czfhk (válaszként erre: 34. - Kathlee)
2008. ápr. 20. 22:25

Szia, egyetértek veled, a pangó orrváladék az oka mindennek. Ebből alakulhat ki az általam már említett doktornő hasonlata szerint a hétfejű sárkány betegség. Ha már kinőtt mind a hét fej, akkor nem elegendő az egyiket "levágni", mert a többi azért még megmarad. A sárkány "hét feje":

1. gennyes orrfolyás

2. arcüreggyulladás

3. fülkürthurut

4. középfülhurut

5. orrmandulagyulladás

6. gége-légcsőhurut

7. hörghurut

A fórumban elhangzott kérdésekre, azért nem válaszoltam, mert nem vagyok orvos és bár segíteni szeretnék minden beteg gyermeken, nem szeretnék bárkit is tévesen informálni. De a doktornéni telefonszámát bármikor megadhatom.

37. mint (válaszként erre: 35. - Akkor van)
2008. ápr. 19. 21:00
Minel hamarabbi gyogyulast kivanok a kisfiadnak :).
36. mint
2008. ápr. 19. 20:59
Nekunk is azt mondtak,hogy a kovirozsa nagyon jo.Viszont ha valadekozik a ful akkor nem ajanlatos ahogy (akkor van) irta.Azt ajanlotta az orvos,hogy cseppentsek az orraba a kislanyomnak es ultessem lampa ele 15-20 percre.Szerencsenk volt mert egy kedves ismerostol kolcson kaptunk bioptron lampat,amit szinten nagyon ajanlanak.Hat nem tudom hogy a lampazastol vagy mastol de hama, szuras es antibiotikum nelkul meggyogyult a fule.
35. akkor van (válaszként erre: 33. - Gaby01)
2008. ápr. 19. 19:28

Ma reggel mi is mentünk a fiammal az ügyeletre, én is még este kövirózsát cseppentettem neki, de a doki azt mondta ha kifakad a dobhártya becsoroghat belülre és az nem jó:S Írt fel antibiotikumot, fülcseppet, hétfőn irány a fül-orr-gége és reménykedem hogy nem szúrják fel már megint...

Pedig szerintem is csodás gyógy szer(mármint a kövirózsa).

2008. ápr. 19. 19:20
A középfül gyulladás attól is kialakulhat, ha náthás a gyerek, és nem tisztítjuk rendesen az orrát. Láttam egy gyerekorvossal egy riportot, és ő mondta. Szóval: orrcsepp, vagy orrspray és porszívós orrszívó. Akár többször is egy nap
33. Gaby01
2008. ápr. 19. 19:14
Én soha nem kaptam semmit fülgyulladásra, a kövirózsa levét kell csöpögtetni a fülbe, és csodákra képes. Pár hónaposan már 3x felszúrták a fülemet, szüleim akkor úgy gondolták, hogy többet nem viszenek ahhoz az orvoshoz. Nem is kellett, meglett a hatása a kövirózsának.
32. mint
2008. ápr. 5. 21:15

Szia!

Koszonom a valaszod,szerencsere megoldodott a problemank.Elvittem egy masik orvoshoz es azt mondta felesleges szurkalni,mert szepen gyogyul es meg antibiotikum sem kell neki.Remelem nektek sem lesz tobb ful problematok.

31. Jázminka (válaszként erre: 30. - Mint)
2008. ápr. 4. 14:27

Adott legalább antihisztamint?

Mindíg kell antibiotikum is a gyulladás mellé ilyen esetben.Szerintem még imátkozz mellé,hogy ne jöjjön elő a fájdalom.Egy óra alatt képes kialakulni a gyulladás úgy,hogy fel kell szúrni.

Én már csak tudom.Tapasztalat.Sajnos.Mindhárom gyerekem füles.

Ja,és csak akkor teszek melegítőpárnát a fülére,ha jólesik neki.Ösztönösen tudják a gyerekek mi tesz jót akkor.

Kívánom,hogy sikeresen ússzátok meg a dolgokat!

30. mint
2008. ápr. 3. 17:28
Azt elfelejtettem leirni,hogy mar nem faj a kislanyom fule,de az orvos azt mondta,hogy meg mindig gyulladt.De vajon 1 nap alatt antibiotikum nelkul milyen javulas lehetseges?
29. mint
2008. ápr. 3. 17:26

Sziasztok!

3 eves kislanyomnak kozepfulgyulladasa van.Vasarnap bevittem ugyeletre,ahol a doktor azt mondta ogy mivel folyik igy mar neincs gond nem fog neki fajni.Irt fel antibiotikumot amit nem tudtam neki csak ketszer beadni mert allergias lett ra.Ma voltam felulvizsgalaton egy masik orvosnal aki azt mondta hogy ha holnapig nem javul akkor fel kell szurni.Szerintetek ha mar eleve folyt a fuée akkor is szurni kell? Koszonom elore is a tanacsokat.

28. sodrak
2008. ápr. 3. 14:13
Férjemnek volt, mi bioptron lámpát használtunk.
27. edek
2008. márc. 12. 12:11

Na most jó lenne tudni,kinek van igaza..

Barátnőm gyeremeke szintén beteg füllel ment a házidokijukhoz.Azt mondta neki,h. tilos melegíteni.Mivel odabent gyulladás van,és köztudott,h.gyulladt dolgokra nem jó a meleg.Akkor? szerinetek?

26. Jázminka (válaszként erre: 25. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 20. 13:41
Hát,kinek mi jön be.Nálunk csak a drasztikusabb dolgok,mint vénás antibiotikum meg egyebek.Sajnos. A gégszetre már szinte "hazajárunk".
2008. febr. 20. 13:33
Sziasztok! Nekem mind a kettő gyermekemnek volt ilyen problémája! Az Oto-Therm fülmelegítő sapka rengeteget segít, valamint a garasone csepp, amit a mi orvosunk orrba is ajánl! Aranyat ér még Sterimar orr spré is ilyenkor.
24. Jázminka (válaszként erre: 23. - Edek)
2008. febr. 20. 13:30

Pedig lehet.Én elég jártas vagyok benne,nekem mind a három gyerek füles. Már megpróbáltam én is mindent,a pici 7 hetesen kezdte,és most hogy lekopogjam másfél hónapja nem kellett felszúrni.A középső gyereknek csak annyi volt,hogy megszólalt,hogy au,fáj fülem,előtte semmi fájdalmat nem jelzett,és fél óra múlva mire beértünk a gégészetre,perforált a füle.

Ez a füles dolog pár óra alatt kialakul.

Az én gyerekeimnek a streptococcus (is) okozta a bajt,m,egkapták a védőoltást ,azóta nem okoz csak gondot.A pici kedden kapja az utolsót,mert neki 3 kell belőle,de neki kedvezményesen vehettük meg.A teljes ára 16000Ft,kedvezményesen 4800.

23. edek
2008. febr. 20. 12:58
Egyébként olyan érdekes,(kisfiamnak ma szúrták föl.:o()házidokink nem fülszúrás párti,gégészünk,meg egyből bök..Ki mit láthat a fülben?Múltkor is két óra különbséggel teljesen más véleményt mondtak a füléről.Nem hiszem,h. ennyi idő alatt súlyosbodott volna az állapota.
22. edek (válaszként erre: 13. - Czfhk)
2008. febr. 20. 12:55

Küldd el nekem légyszíves.Biztos olvastam már róla,de mindenféle megközelítés érdekel.

lencseleves@citromail.hu

Köszi!

21. Jázminka (válaszként erre: 20. - Hotyka)
2008. jan. 2. 16:37

Igen,a Forever-Aloe gélt adom.Ez a tabletta is ebből a márkából való?Még nem hallottam róla.

Én már mindent kipróbálok,csak segítsen valami.

A barátnőm már hülyének néz,hogy ennyi mindent megveszek és próbálkozom...Persze neki nincs 3 "füles" gyereke.

Tegnap pedig a doktornőnk mesélte,hogya mi ügyünk még nem is gáz,mert ő a saját gyerekének 1 évesen kivette a manduláit,majd másfél évesen mindkét fülét megoperálta,és még ezek után is számtalanszor fel kellett szúrni a fülét...

Szegény gyerekeknek miket kell átélni!

/nekem már meggyőződésem,hogy elátkoztak minket/-erre valamit nem tudsz javasolni??? : )))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook