Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor érkezik a nyugdíj 2020 januárban? fórum

Mikor érkezik a nyugdíj 2020 januárban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Unom)
2020. jan. 9. 13:24
A bank akkor írja jóvá, amikor "rendelési" idejébe belefér! Tehát ha időben érkezik az utalás, akkor minden óra 30. és 45. perce között óránként. Egy nap általában 10 ciklus fér bele. Tehát ha időben van, akkor még aznap! A kérdés viszont nem ez, hanem az én nézőpontomban az, hogy valamelyik agyoniskolázott aki a kiírást írja az eltért az eddig megszokottól. Mivel a tavalyi vagy az előtti kiírásokban mindig az a dátum jelent meg, amikor a bank jóváírta, tehát a nyugger hozzá tudott férni. A lényeg ezen van, ezért indult a téma is! De már sokan írták azt, hogy nem jött meg. ebből marad az, hogy minden úgy zajlik mint régen, csak valaki megint elbaszcsizott valami! Megérdemli az állását? :-)
2020. jan. 9. 13:20

komolyan nem értem ezt a hisztériát,

mindenki várjon holnapig nyugodtan,majd ha nem lesz rajta,lehet hisztizni,

20-éve vagyok nyugdijas,még minden hónapban megérkezett a számlára,

11. globus (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 13:19

Én értem, hogy mit írsz.

Tavaly azt a napot jelölték konkrétan, amikor a pénz számlán volt. Most meg eggyel korábbit, hát toll a fülébe a magasan kvalifikált ügyintézőnek, aki így döntött, de ez van.

Mosolyogj és járj túl az eszükön!

10. unom (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 13:17
A nyugdíj, csp utalást a bank mindig másnap írja jóvá.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2020. jan. 9. 13:14

Szerintem elbeszélünk egymás mellett! Mondom még egyszer...tavaly ha megnézted az aktuális oldalakat (MÁK is így írta), hogy mikor van a számlán a nyugdíj, akkor 1 évre előre ki volt írva (ahogy most is) a dátum...de akkor 12-ére volt igazítva minden! És akkor a kiírt napon valóban rajta is volt. Most viszont jóval előbb írja...


[link]


A kommentekből kiindulva szerintem jogos az észrevétel...A MÁK (pont, mint tavaly januárban amikor elmaradt az utalás mert balaki elbaszcsizott valami)megint elk..rta, nem kicsit, hanem nagyon! :-)

8. globus (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2020. jan. 9. 13:09

Meg sem tudjuk mondani, az azonnali utalással már mióta hitegetnek.

Csak az a biztos, ami elmúlt!

2020. jan. 9. 12:49

Sziasztok.

Az azonnal utalás a csoportos megbízásokra 2020. Márciusától sem lesz érvényben, mert a "Csoportos megbítzásokra" nem vonatkozik az azonnali jóváírás!

(az utalás napja nem egyezik meg a számlára való jóváírással)


Bözsi néni! A lehető leghitelesebb információt adtad minden érintettnek!

2020. jan. 9. 12:10
2020. jan. 9. 11:54
4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 11:43

Igen, én is értem, miről írsz.

Valóban, már tavalyra tervezték, átcsúszott idénre, de ezek szerint még mindig csúszik tovább, tehát az állam inkább elindítja korábban a nyugdíjakat, nem akarja megkockáztatni, hogy ez a beígért "1 órán belül a számláján van" esetleg még mindig nem működik.

Addig, amíg a korábbi rendszernek megfelelő időben megkapjuk a nyugdíjat, nem filóznék azon, hogy az állam miért indítja egy nappal korábban... az ő dolga, csak legyen a nyugdíjas számláján is ott, időben! Egyébként nekem postás hozza, részemről a lényeg, csöngessen akkor, amikor annak az ideje van.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2020. jan. 9. 11:25

Ezt értem, nem is várom. Csak számomra nem egyértelmű az, amit most lehet olvasni. Tehát, részletezem neked a problémám.


Tavaly pl ha beírtál a keresőbe, akkor azt írta ki, hogy melyik napon van a számládon, és úgy is volt mindig...tehát ahogy írtam, ha 12-ig kellett a számlán lenni, de az hétvége volt, akkor az előtte lévő munkanapon volt a számlán. Én is azt vallom, hogy holnapra kell megjönnie. Tavaly a MÁK oldalán is annak megfelelően volt a kiírás. Most viszont a MÁK és egyéb nyugdíjjal foglalkozó oldalakon is az van egész évre levetítve, hogy minimum 1 nappal koráűbban jön. A MÁK oldalán persze ott van az, hogy a bankok csak másnap írják jóvá....Ez viszont csak részben igaz, mivel ott nem a banki dolgozó foglalkozik vele, hanem automatán megy a dolog, és még ha adott "nyitvatartási cikluson" belűl utalják el, akkor bankok még aznap jóvá is írják! Már tavaly be akarták vezetni az azonnali 5mp alatti jóváírást, de ez állítólag idénre csúszott át. (Gondolom nem véletlenül! :-))


[link]

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 11:16

Tudomásom szerint nem "nyitvatartási időn belül" indított utalásokat, hanem a banki pénzmozgás fogadására rendelkezésre álló időn belül.

Vagyis ha az állam 9.-én d.u. 5-kor indítja, akkor már ne várd, hogy majd a banki dolgozók annyival tovább bent maradnak a munkahelyükön, hogy a kismillió nyugdíjat még 1 órán belül továbbküldjék.

Majd elindítja a bank a te számládra másnap reggel, és akkor minden oké: 10.-én a számládon lesz a pénz!

2020. jan. 9. 10:22

Üdv!


Állítólag január 9-én azaz ma utalják a nyugdíjat. Az eddigi megszokás az volt, hogy mindig 12-ig kellett megérkezni a számlára...kivétel ha az hétvégére esett. A neten a különböző oldalak, amik a nyugdíj utalással foglalkoznak, eddig mindig azt a napot jelölték meg, amikor a számlán kell lenni. Tehát mindig 12-e volt, és ha az mondjuk szombatra vagy vasárnapra esett, akkor előtte való munkanap volt az érkezése. És most mi van? Minden hivatalos oldalon (még a MÁK-nál is!) az van kiírva, hogy januárban 9.-én utalják....pedig ez csak 10.-én lenne indokolt a vasárnapra eső 12.-e helyett! Viszont oda van írva az is, hogy csak másnapra írja jóvá a bank. Ezt meg lehetetlennek gondolom, hiszen minden elindított utalást (ha az "nyitvatartási" időben van) max 1 órán belűl jóvá kell írniuk!!! Lehetséges, hogy rossz időpontokat írtak fel a különböző oldalak? KAPOTT MÁR MA VALAKI NYUGDÍJAT A SZÁMLÁJÁRA?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook