Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor érkezik a nyugdíj 2020 januárban? fórum

Mikor érkezik a nyugdíj 2020 januárban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
73. aileron44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 18:55

Üdv!


Végig szenvedtem a fórumot, nem mondom, hogy öregedtem közben jó pár évet :(


Ajánlanám MÁK oldalát, lehet emailt küldeni nekik, biztos azonnal javítják a "téves, értelmezhetetlen" beírásukat!


Az ottani válasz legalább első kézből való lesz, nem fogjuk mi többiek félre magyarázni!

72. Napsugár8 (válaszként erre: 70. - Bözsi néni)
2020. jan. 9. 15:14
Neked is Bözsi néni, gyere főzzük ki, mit főzzünk vacsorára. :))
71. Napsugár8 (válaszként erre: 68. - Vivo44)
2020. jan. 9. 15:13
Köszi! Viszont kívánom neked is, Piroskának is, és mindenki másnak, aki megpróbált fényt gyújtani ott, ahol úgy látjuk szükséges. Én ugortam, vannak még jó helyek itt a hoxán. :)
70. Bözsi néni (válaszként erre: 68. - Vivo44)
2020. jan. 9. 15:08
Köszönöm, viszont kívánom neked is :-)
69. Piroska52 (válaszként erre: 68. - Vivo44)
2020. jan. 9. 15:06
hasonló jókat neked is,
68. vivo44
2020. jan. 9. 15:04

Na! Minden kedves embernek kortól függetlenül kívánok jó egészséget és minden szépet! Betegség kerüljön el mindenkit a 2020-as évben!!!

Magam részéről befejeztem!

Az ismeretlen ismerősöknek pedig kitartást!

67. vivo44
2020. jan. 9. 15:02

Testileg meglehet, de ma bebizonyosodott, hogy szellemileg nagyon sok a kérdőjel.

Anyukán tanítónő volt és régen is tanították a kijelentő, kérdő, óhajtó módot, sőt még az informálást is.

Ez a korral jönni....teljesen felesleges, mert nem kor alapján ítéljük meg az embert, főleg, ha anonim, hanem a hozzászólásai alapján....

66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Vivo44)
2020. jan. 9. 14:58

Mindenki annyi éves amennyinek érzi magát min testileg,. mind szellemileg. És ön tévedésben van azzal kapcsolatban, hogy 60 éve ugyanúgy oktattak, mint most! Alapvető dolgok hiányoznak mára nagyon sok emberből, amire talán hasznosan lehet hagyatkozni néhány idősebbre.

Szintén önnek is jó egészséget és még pár jó sok dolgos évet nyugdíjig ha valóban 33 éves! :-)

65. Bözsi néni (válaszként erre: 60. - Napsugár8)
2020. jan. 9. 14:56
:D
64. vivo44 (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 14:54

Én elköszöntem jó egészséget kívánva, mert ahogyan mások is, én is rájöttem, hogy van akivel nem érdemes egy értelmetlen párbeszédet folytatni s ez közel sem korfüggő!

Ha a figyelmet szerette volna felhívni, akkor talán őn is ugyanolyan félrevezető, mint azon oldalak, mivel egy nyugdíjjal kapcsolatos fórumot indított kérdéssel....A kérdés pedig nem informál, hanem érdeklődik, de szerintem ezt 60 éve magyar nyelvtan órán ugyanúgy tanították, mint 2020-ban.

Minden bántás nélkül úgy gondolom, hogy a hatásvadász oldalakat böngészve nem értette a különbséget, mert jobban akart hinni annak, mint a hivatalos oldalnak.

Nem túl bonyolult sem 75 évesen, sem 33 évesen!

Minden jót kívánok!

63. Piroska52 (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 14:53
Óhhhh,igy már egész más a leányzó fekvése,
62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 60. - Napsugár8)
2020. jan. 9. 14:52
Hát ugorgy! :-) Csak nem a hídról szándékozol? Kérjek mentést? Amúgy meg senki nem tartott fegyvert gondolom a fejedhez, hogy a téma kiírásába szólj! :-)
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Bözsi néni)
2020. jan. 9. 14:50
Kedves roppantul pipa Bözsi néni! Nem, nem érti én mire akartam kilyukadni. Elbeszélünk egymás mellett, és nem szeretném ha felhúzná magát és a gépére borulva vagy a telefonját leejtve anyagi vagy egészségügyi kára származna az itteni levelezésből! Sok jó nyugdíjas évet önnek Bözsi néni! :-)
60. Napsugár8 (válaszként erre: 58. - Bözsi néni)
2020. jan. 9. 14:48

Pedig olyan jót aludtam ebéd után. No mondom, majd jókat dumcsizunk még erről-arról... hát nem belefutok egy ilyen húzd meg-ereszd meg témába!?

Ahogy Pósalaky Úr mondta: "Ugorgyunk!" :))

59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Vivo44)
2020. jan. 9. 14:48
Pontosan! Én is azért indítottam a posztot, hogy erre részben felhívjam a figyelmet. Bár szerintem ezt is sokan félreértik. A koromtól eltekintve pontosan tisztában vagyok a dolgokkal. És nekem egyértelmű az, mikor mi jön a számlámra és mikor. Csak a figyelmet akartam arra felhívni, hogy a hiányos kommunikáció mit tud okozni egyeseknél, akik esetleg fél információkra hagyatkoznak vagy az értelmezésükkel van probléma!
58. Bözsi néni (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 14:45

De, értem. Lovagolsz a semmin, miközben képtelen vagy megérteni egy világosan, érthetően leírt mondatot.


Ezért be is fejeztem a veled való párbeszédet.

57. vivo44 (válaszként erre: 41. - Globus)
2020. jan. 9. 14:43

Igen!

Ez a probléma, mikor a csp-n és minden más egyébbel kapcsolatban ezeket a lájk, katt és hatásvadász oldalakat nézik és nem a hivatalosat! S a legborzasztóbb, hogy el is hiszik a 160+ÁFA-ért/katt, hogy kétszer utalnak, hogy hamarabb lesz bármilyen pénz, hogy kétszer utalnak, stb....

S ezt sok-sok érthetetlen ember elhiszi, majd jön ide a Hoxára verni a tamtam-ot, hogy márpedig ő ezt és ezt olvasta és akkor miért nem úgy van:-)))

Van baj.

56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2020. jan. 9. 14:43
Ezt sokan így vélik, bár itt azért más a helyzet...az utalás eddig is általában későn történik, akkor engedik el...a fogadó fél viszont csak max a reggeli órákban írja jóvá a számlákon. Eddig is így volt. Éjszaka a tőzsde zárva van...a magyar biztosan, de ugye vannak más országok is! :-)
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Bözsi néni)
2020. jan. 9. 14:41
Szerintem még mindig nem érti! Én értem, eddig is tisztában voltam vele. A poszt azért született, hogy ki hogy látja a dolgokat. A "más" oldalak között is vannak komoly oldalak, komoly témákkal, de a kiírásuk félrevezető sokak számára. Igen, mindig a hivatalos oldalak a hitelesek, én tudom, de az is tény, hogy a MÁK oldalában is van eltérés, és nincs leírva az oka. Kissé olyannak tűnik, hogy ahogy esik úgy puffan. És ez igaz a "más" komolynak tűnő oldalakra is. Mert nem igazán nézik azt, mit vesznek át mástól és mit írnak ki. És ez igaz egyes híradásokra is! Ez van...a lényeg, hogy mindenki teljesít, csak hát....KI JOBBAN, KI KEVÉSBÉ...:-)
54. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 14:36
Egyem a drága szívedet! Ha az állam egy nappal korábban utalja le a lóvét a bankoknak, akkor azt jelenti, hogy az a hatalmas összeg egy napon keresztül a bankoknak, (bankároknak!!!!) kamatozik! és nem az államnak!
53. Bözsi néni (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 14:33

Tök mindegy, hogyan írták tavaly vagy 100 évvel korábban, ha világosan ott van, hogy a számlán az utalást követő napon lesz!


Hiteles oldalról kell tájékozódni, az a MÁK honlapja, mert máshol sajnos hasonlóan analfabéta emberek vannak, írnak, de értelmezni nem tudnak!


Ahigy az adózással kapcsolatban sem mindenféle más weboldalt kell olvasni, hanem a NAV honlapját.


És fejezd már be az időpontokon való livaglást, aki nem hülye, az mind értette, hogy a következő napon lesz a számlán!!

52. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 14:32

Ahogy írtam is, részemről totál mindegy, az állam mikor utalja le a banknak, mert nekem a postás hozza. És ezek mellett még az sem érdekel, mikor utalja le a postának.

A lényeg, a postás akkor csöngessen, azon a napon, amikorra azt nekem igérték. Hogy ők előtte, mikor, hogyan számolnak el egymással, totál felesleges ezen filózni.

51. Bözsi néni (válaszként erre: 49. - Bözsi néni)
2020. jan. 9. 14:27
Mármint ezt neked szántam Globus.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Unom)
2020. jan. 9. 14:26
Igen oda van írva és az jó is, bár nem teljes körű a megállapítás. No de ebbe ne menjünk bele, ajánlom a 48. hozzászólás tanulmányozását oda-vissza a linkeken keresztül, és talán szemüveggel (remélem nélküle is) meglátja azt az eltérést az évek és az egyes oldalak közlésében amiben a lényeget leírják. Itt nem a bankokra és a MÁK-ra kell kihegyezni a dolgot, hanem az egyéb oldalakra is. A MÁK közlendője sem azon a sablonon ment, mint előtte évben! Remélem észreveszi!
49. Bözsi néni (válaszként erre: 39. - Bözsi néni)
2020. jan. 9. 14:25

Jajj, bocsi az éles hangnemért, nem figyeltem és azt hittem, a fórumnyitó értetlenkedik.


Ne haragudj kérlek, nem neked szántam így.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Piroska52)
2020. jan. 9. 14:22
Kezdjük ott, hogy a kérdésem nem értelmezte! Nem vagyok a gyereke szerintem a magam 75 évével! A kérdésem tessék elolvasni újra és értelmezze. Én is tudom, hogy a MÁK mikor utal ahhoz, hogy 12-re vagy ahogy kell megérkezzen a pénz! És nem oszt nem szoroz nekem, hogy mikor veszem fel. De a téma egészen más! Ajánlom a 48. hozzászólás tanulmányozását, talán világosabb lesz amit próbáltam elmagyarázni egyeseknek!
47. unom (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 9. 14:21
Oda van írva: a jóváírás az utalást követő nap. Mi ezen a félrevezető?
46. Orsi2017 (válaszként erre: 43. - Piroska52)
2020. jan. 9. 14:21
😂😂😂
2020. jan. 9. 14:16

Kedves mindenki! Itt van egy link, tessék tanulmányozni a tavalyi kifizetések napját, tehát azt a napot, amikor a nyugdíjas fel tudta venni a havi pénzét! Jelzem, az akkor úgy is volt! Most meg mindegyik portál egy nappal előbbre számol egész évre! Ha már változtatnak, akkor a címen is kellene, mert így nem teljesen egyértelmű. Sokan (nem én) másképpen gondolkoznak!


[link]


[link]



A két tavalyi linkből látszik sok minden. A MÁK utalásával nincs gond, és akkor tudtak is egyértelműen fogalmazni...de a mostani a kommunikáció hiánya (MÁK részéről is részben....vedd észre a tavalyi és az idei táblázatát)és a "társoldalak" rosszul , nem egyértelműen megfogalmazott írásai sokakat megtévesztenek. A kommunikációnak szerepe van mindenben, ha nem fogalmazunk értelmesen, akkor félrevihet beszélgetéseket!


[link]


[link]


Tetszenek látni a különbségeket 2019 és 2020 között az egyes portálok információi között?

Nekem és sok más embernek is az a véleménye, hogy a dolgozó csak egy droid...ez meglátszik a hiányosságokon is. Lehet hibázni, de ha van egy jól kidolgozott sablon, akkor azt kell használni, és nincs félreértés. Ha meg változtatnak, akkor tegyék úgy, hogy ne adjon félreértésre okot, ne lehessen megkérdőjelezni. Én még így tanultam, a jelenlegi gebneráció viszont teljesen másképpen veszi komolyan a dolgokat. Az unkám is hasonló modern kori nevelést kapott már, rengeteg mindenhez ért, de semmihez nem tökéletesen! Na ezt gondolom azokról is, akik így kommunikálnak és azokról is, akik nem tudnak "olvasni" a sorok között és csak osztják az észt. Én a tévedhetetlen mások által leírt tényt közöltem és tettem fel a nem túl bonyolult kérdésem! Az idősebbeknek "megbocsátom" ha már nem látnak a pályán, a fiatalabbakat meg sajnálom! :-)

44. unom
2020. jan. 9. 14:12
Hány éves lehet, ha nyugdíjas, de téged néniz? 🙂
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook