Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvtanulás gyerekként (miért fogékonyabbak?) fórum

Nyelvtanulás gyerekként (miért fogékonyabbak?) (beszélgetős fórum)

2015. dec. 23. 21:27
az elsőt hónapról = az első két hónapról
2015. dec. 23. 21:26

Én 7 évesen Németországban egy csomó német gyerek közt találtam magam, ha nem akartam a szobában kuksolni. Két emlékem van az elsőt hónapról.

Az első,hogy értem, mit kérdeznek, de nem tudok szavakkal válaszolni. Kérdezték, hol lakom, és leírtam a budapesti címünket.

A másik emlékem (közben suliba írattak), hogy A suliból együtt jöttünk ki Renate osztálytársnőmmel és rábeszéltem, jöjjön el hozzánk, megmutatom a nagy narancssárga léggömbömet, amit kaptam. Szaladtam el, keresem a lufit, Anyu mondja, hagyd a csudába, úgyse vár Renate, mégis mit mondtál neki? Elismételtem, közben meglett a lufi is. Anyu még szótárazott, amikor lefelé szaladtam a lufival a lépcsőn...

Biztos,hogy két hónap volt, legfeljebb három, mert csak rövid ideig laktunk annak a falunak a fogadójában, utána városba költöztünk.


Nem törtem a fejem, szép nyelv-e, tetszik-e, csak használtam. Mégis mi mást tehettem volna?

22. forrest2010 (válaszként erre: 12. - 9892d65728)
2013. szept. 6. 15:52
Lehet , h a nyelv is gond volt ? esetleg nem tetszett a gyereknek ? az angol nyelv szép , az olasz még szebb , a német nyelv rideg - hideg ! Gyerekként svábul beszélt a családom , nem akartak minket tanítani , mert akkor még a kitelepítés közeli negatív élményük volt , én + nem szerettem a németet se , mert nem egy dallamos , kellemes nyelv .
2013. aug. 21. 12:37

Mert teljesen másképp működik az agyuk.


A kisfiammal nagyjából egyszerre kezdtünk el "nyelvet tanulni". Ő az anyanyelvét, én egy idegen nyelvet. Most 4 éves és nagyon jól beszél:) bár a szókincsem talán nagyobb, de az ő nyelvtana messze jobb mint az enyém. Számomra nagyon érdekes volt figyelni az ő "nyelvtanulását".

2013. aug. 21. 12:31
Nehèz,de viszont szerintem igazán csak emberek közt lehet igazàn elsajátítani.Mikor màr ott van az ember felgyorsulnak a dolgok...
2013. aug. 21. 10:41

Engem kölökkoromban a magyarul nem tudó sváb dédanyám nevelt, németet bölcsődés korom óta érettségiig napi szinten tanultam, sokkal könnyebb így bármilyen más nyelvet elsajátítani, a nyelvtani logikára rájönni.

Nem tudom, hogy mindenkinél így van-e, de a közvetlen környezetemben az intenzív kisebbségi nyelvoktatással nagyon sokunknak megkönnyítették a dolgát.

18. michelle.r (válaszként erre: 17. - Cc7a88f96d)
2013. aug. 21. 10:25

Tényleg nem a legkönnyebb nyelv a világon, de ne add fel, mert a leggyönyörűbb :o))

milyen programokat használsz?


nézegesd meg a pons dobozos termékeit, én az olaszt használom és szerintem nagyon klassz. jól felépített, logikus, alkalmazható tudást ad.

17. cc7a88f96d (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2013. aug. 21. 10:23
Hanganyag nélkül szerintem lehetetlen megtanulni.Van több program,ami alapján lehet tanulni és elég hasznosak,de így is nehéz :)
2013. aug. 20. 17:43

Mert a gyerekek nem tesznek fel "hülye kérdéseket" a tanult nyelvvel kapcsolatban. Elfogadják, hogy más a szerkezete , mint a magyarnak és nem hasonlítgatják, eszükbe sem jut tükörfordításokat alkalmazni.


Szöszke, kösd fel a gatyádat, a franciával :o)). Hallgass minél több eredeti hanganyagot, nem baj, ha nem érted, csak szokj hozzá az intonációhoz.

2013. aug. 20. 10:07
Mert gyerekek :D
14. era06 (válaszként erre: 1. - Cc7a88f96d)
2013. aug. 20. 09:28
Ők nem magolnak szavakat, nem foglalkoznak a nyelvtannal. A játszótéren úgy értetik meg magukat ahogy tudják. Úgy tanulják, mint az anyanyelvüket.
2013. aug. 20. 08:49

Érdekes.

Én jelenleg neki kell álljak Franciát tanulni és valahogy nehezebben áll rá az agyam,mint egy gyereknek.Mondjuk persze másabb az,amikor kint van és napi szinten használja az ember,de megfigyeltem,hogy a gyerekek mennyivel könnyebben tanulnak meg mindent.Rövidebb időbe kerül nekik,mint egy felnőttnek...

2013. aug. 20. 07:59

Egy kollégám húsz évvel ezelőtt az ovis lányát rábízta egy angol tanárra heti egy órában..ez így ment érettségiig...

a másik lányát is ugyanúgy, csak németre...


az egyik, aki angolos volt, az ma egy amerikai cégnél dolgozik, főnökhelyettes, csak angolul beszél mindenkivel

a másik lánynak a mai napig nem megy a német..


nem vagyunk egyformák..

2013. aug. 19. 10:00
Jó kérdés nem tudom..
2013. aug. 19. 09:58
Egyzer csak jön a visszajelzés, hogy a tár megtelt :D
9. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Cc7a88f96d)
2013. aug. 19. 09:57
Felnőtt korban már nem adottság, hanem edzettség ha valaki jól tud tanulni.
2013. aug. 19. 08:16
Mert az agyi szinapszisok még gyerekkorban alakulnak ki nagyon gyorsan.
2013. aug. 19. 07:36
Viszont a felnőttek már nehezen jegyeznek meg dolgokat.
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Cc7a88f96d)
2013. aug. 18. 19:29
Inkabb abban van nagy kulonbseg felnott es kisebb gyerek kozott, hogy meg tud meg tanulni akcentus nelkul beszelni.
2013. aug. 18. 18:56
Olyan az agyuk mint a szivacs. ugyanúgy, ahogy az anyanyelvüket megtanulják, képesek más nyelveket is megtanulni. Ezért érdemes már egészen kicsi korától nyelvre is tanítani.
4. 40f1eafcfc (válaszként erre: 1. - Cc7a88f96d)
2013. aug. 18. 18:41
Változó ez is.Van kinek könnyű,de van olyan gyerek akit bezavar és nehézséget okoz.
2013. aug. 18. 18:41
Lehet van benne valami.Csak sajnos ma màr nem könnyû
2013. aug. 18. 18:39

Szerintem....az anyanyelvet is ekkor tanulják még. Rááll az agyuk.

És nicsenek megcsontosodott gátlásaik, jól utánozzák a kiejtést.

2013. aug. 18. 18:36
...illetve,mièrt tudjàk olyan könnyen elsajátìtani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook