Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyaralás Budapesten fórum

Nyaralás Budapesten (beszélgetős fórum)

27. 72f62a66ed (válaszként erre: 26. - Mh07)
2012. aug. 11. 15:14
:-)
26. mh07 (válaszként erre: 25. - 72f62a66ed)
2012. aug. 11. 09:06
Köszönöm a beszámolót. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!
2012. aug. 9. 16:01

Sziasztok!

Megérkeztünk, nagyon jól éreztük magunkat! :-)

Nagyjából mindent sikerült megnéznünk,kivéve a Csodák Palotáját és a Természettudományi múzeumot :-( idő hiányában és a nagy meleg miatt. A Parlamentbe sem sikerült bejutnunk, kilóméteres sor, ráadásul 40 fok volt. Két gyerekkel nem vállaltuk be a sorban állást.

Másnap sikerült megnéznünk a Tropicariumot, mi legalább két órát voltunk bennt. Fiúkat egyszerűen nem lehetett kihozni :-) Tetszett nagyon. Aznap délutánra volt betervezve a Csodák Palotája, de akkorra megint annyira meleg lett, hogy inkább visszamentünk a szállásunkra, ahol volt medence, és estig kisem jöttünk a vízből :-)

Kedden mentünk az Állatkertbe és környékére. Na ott tényleg egész nap elvoltunk. Minden állatot kétszer néztünk meg :-) Az Állatkerből átmentünk a Hősök terére. Ott aztán a nagy tér kihozta az én gyerekeimből az "állatot". Futkároztak, sikogattak, jól érezték magukat :-) Estére megint csobbantunk a medencében :-)

Kellemesen csalódtunk a forgalomban is. Talán a nyár miatt, nem tudom, de nem voltak dugók, az autósok figyelmesek voltak. Ráadásul sehol nem kellett 20-30-al közlekedni, itt "visz" a többi autós. Egyébként a sok szarakodó sofőrnek lehet jót tenne egy kis pesti forgalom :-)

Az árakon is meglepődtünk, bár mi Budán voltunk, és állítólag ott nincsenek úgy elszálva mint másfele, nagyon korrekt árakon tudtunk enni és parkolni. Sőt az Állatkert és környékén még fizetni sem kellett a parkolásért. Viszont aki ott tilosban parkolt, annak azonnal rátették az autójára a kerékbilincset (tilosban parkol = patkán vagy zebra előtt, után).

Az Állatkertben kicsit elszálltak az árak, oda érdemesebb inkább ételt, italt vinni. Persze ha nagy meleg van, akkor italt nem érdemes cipelni, mert úgyis felmelegszik. Hűtőtáskával meg gondolom senki nem fog órákat sétálni. A Barlang Étteremben, ami szintén az Állatkertben van, a 0,33 l-es ásványvíz 330 Ft! Na ettől dobtam egy hátast. Persze könnyen voltunk, SZÉP kártyával fizettünk, és lényegében mi annak idején azért kértük, mert tudtuk hogy Pestre megyünk nyaralni, és majd ott elköltjük. Na de azért még így is sajnáltam a pénzt ilyen drága vízre. Otthon meg ingyen isszuk a forrás vizet. Persze nyaralni mentünk, tudtuk hogy nem lesz olcsó, szóval nem panaszkodom. Ezt inkább csak azért írom, ha más is arrafele ját, mire számítson.

Összességében viszont jó volt minden, legközelebb a kihagyott látványosságokat fogjuk megnézni. Nem jövőre, de pár éven belül biztosan :-)

24. 72f62a66ed (válaszként erre: 23. - Mh07)
2012. aug. 3. 08:39
Köszönöm, aranyos vagy! :-)
23. mh07 (válaszként erre: 22. - 72f62a66ed)
2012. aug. 2. 16:17
Várjuk a beszámolót. Érezzétek nagyon jól magatokat:-)
2012. júl. 31. 12:57

Na meg van nagyjából a programunk erre a pár napra :-)

Amit az első hozzászólásomkor felsoroltam, szinte mindent megnézünk, kivéve a Természettudományi és a Közlekedési Múzeumot. Többen mondják hogy a Természettudományi Múzeum túl zsúfolt, és ha már az Állatkertbe úgyis megyünk, akkor ezt kihagyjuk most. Helyettük viszont megnézzük a Csodák Palotáját.


Ha megjöttünk és lesz időm, írok milyen volt, hátha mások is kedvet kapnak egy kis kiránduláshoz :-)

21. mh07 (válaszként erre: 17. - 72f62a66ed)
2012. júl. 11. 20:32
Azért a metrózást ne hagyjátok ki. A keresztlányunk nyaranta ha eljön, kötelező program a metró-libegő-fogaskerekű-úttörővasút nagyon élvezi - őszintén mi is:-)
2012. júl. 11. 20:02

A Tropicárium sincs messze, a Déli pályaudvarról vonattal BKV jeggyel 10 perc, pont ott tesz le!! Érdemes meg nézni nekem tetszik!

A várba még ott van a hadtörténeti múzeum, vagy a Labirintus. Jó még a Budakeszi vadaspark autóval sem vészes a 22-es busz vonalán... Vagy egy kis libegőzés is érdemes lenne onnan kisvasutazni.... Három nap nem sok mindenre elég, rohanás nélkül.

2012. júl. 11. 14:35
Sokan mondják hogy a Tropicarium nem nagy szám, de a gyerekeknek biztos érdekes lesz. Ők még viszonylag kicsik, 5 és 7 évesek.
18. 72f62a66ed (válaszként erre: 3. - Mr.President)
2012. júl. 11. 14:32
Nem a lakóira vagyunk kíváncsiak! Hanem az épületre :-)
2012. júl. 11. 14:31

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat :-)

Már mindenhol utánajártunk a belépőknek, és persze mindenhova autóval megyünk, azért két gyerekkel nem merünk bevállalni sem metrót, sem BKV-t.

Azt tudom hogy a Tropicarium messze van a III. kerülettől, de ha már megteszünk 300 km-t, akkor az a kb. 30 km ide vagy oda már nem hiszem hogy számít :-)

16. Zolya
2012. júl. 11. 12:44

Szia!

Mi a párommal 5 éve nyraltunk Pesten 1 hetet.A lista amit irtál azt tapasztalatból mondom, hogy egy hetes "túra".Az állatkertbe majdnem egy egész napunk elment de megérte.

A Tropicarium nekem kicsit csalódás volt,én azt gondoltam, hogy a cápás alagút sokkal hosszabb:( A III.-dik kerületből tényleg nagyon messze van.

Egyébként mi is a III. kerületben nyaraltunk közel a Dunához egy kis panzióban.

15. vikasz (válaszként erre: 3. - Mr.President)
2012. júl. 11. 12:30
:DDD
14. vikasz
2012. júl. 11. 12:30

Szerintem érdemes lenne elmenni egy városnéző hajókirándulásra. Vagy csak felszállni a BKV hajójáratára, ami végigvisz a Dunán. A Margit-szigetet sem hagynám ki, a gyerekeim imádják (zenélő szökőkút, kis állatkert, stb.) A Margit hídról van az egyik legszebb kilátás, ne hagyjátok ki.


Állatkert, Városliget egy egész napot elvesz, ha mindent meg akartok nézni.


Gyerekeknek a vasúttörténeti park is érdekes lehet.

13. tixtina (válaszként erre: 7. - 5bb89d4b1c)
2012. júl. 11. 12:03
Nekem is ez a véleményem-inkább az Állatkertbe mennék:D
12. andi6020 (válaszként erre: 3. - Mr.President)
2012. júl. 11. 12:01

:DDD


Ez mekkora duma :)

11. Boszy28 (válaszként erre: 3. - Mr.President)
2012. júl. 11. 11:53
:)))
2012. júl. 11. 11:53

Állatkert fél nap, vagy lehet több is, mert van fókaetetés, stb, de ezt a honlapjukon meg lehet nézni.

Parlamentbe nem mennék én sem, 1 hónapja jártam arra, nem is tudtam, hogy csak körbe lehet menni a Kossuth téren, át nem lehet menni rajta, ott parkolnak a "lakók".


Mindent úgy szervezzetek, hogy ami egy környéken van, legyen 1 nap: pl. Mátyás templom, Budai vár.


Ami a Városligetben van, az is egy nap legyen, akkor jobban be tudjátok osztani az időt.

9. homern (válaszként erre: 1. - 72f62a66ed)
2012. júl. 11. 11:46
az utolsó 5 pont 1 nap alatt teljesíthető,azokat tényleg csak megnézni lehet ,nem sok idő.közlekedési múzeum 2-3 óra,állatkert előtt/után simán belefér.az állatkert nem túl nagy,mi a nyíregyháziban 3x annyi időt töltünk mindig,a pesti ahhoz képest nekem elég picinek tűnik.természettudományi sem sok idő,én délelőtt megnézném,délutánra beterveznék egy margitszigetezést,és meg is van a 3 nap :)
8. malkata (válaszként erre: 1. - 72f62a66ed)
2012. júl. 11. 11:46
Én III. kerületi vagyok, Tropicarium a világvége innen, autóval is sajna. De attól függ milyenek vagytok, van-e gyerek, inkább 3 óra szokott nekünk lenni. A várba és társaiba tudtok Rómairól most BKV kishajóval menni, az is egy nap így az egész, meg az állatkertre is rá lehet egy egész napot szánni. Különben ott is van jó akvárium, lehet a Tropicarium már felesleges is. Természettudományi Múzeum kicsit kiesik a többi látnivalóhoz képest, de én nagyon szeretem. Esetleg a Füvészkertben megpihenhettek utána, bár ott ezer éve nem voltam már.
2012. júl. 11. 11:42
Egyébként a Tropicarium nem nagy szám, nem tudom megéri e odáig kimenni. (ez csak saját vélemény)
6. mh07
2012. júl. 11. 11:41

Nagyon sokat terveztetek 3 napra:-) Ez kb. 1 hétre való látni való, ha valóban élvezni is szeretnétek a látottakat.

Az állatkert és környéke egy napos program gyerekekkel. Ha ide látogattok érdemes megnézni legalább a Vajdahunyad várat.

A Parlament és a Mátyás templom látogatása előtt érdeklődjetek, hogy mikor és mennyiért tudtok bemenni! A Budai vár is belépős! A két múzeum sem egymás mellett van, úgy láttam, hogy fiaid vannak a Közlekedési Múzeum min. fél nap, ha bevállalós srácok és ki akarnak néhány dolgot próbálni. A Természettudományi Múzeum szint úgy, ott pedig ezer kérdésük lesz!

A Tropicarium esetében pedig a mama fog elcsábulni az üzletekbe:-)

2012. júl. 11. 11:40
És igen, az állatkert az 1 napos. Max a Közlekedési Múzeumot raknám arra a napra, mert nincs messze gyalog sem a kettő.
2012. júl. 11. 11:38

A tropicarium az nagyon messze van a 3. kerületből, kocsival is lehet meglesz a háromnegyed-1 óra.

Bár a 3. kerületből az összes viszonylag messze van, A Halászbástya, Budai vár, Parlament, Mátyás Templom, Sándor Palota nincs messze egymástól, érdemes 1 napra betenni.

3. Mr.President (válaszként erre: 1. - 72f62a66ed)
2012. júl. 11. 11:38
A Parlamentet kihagynám. A lakóit nyári szünetre az állatkertbe vitték. ;)
2012. júl. 11. 11:35
Szia.Én csak az állatkerthez tudok véleményt mondai:az legalább 1 egész nap.Nagyon sok minden van és nem lehet csak úgy végigfutni mindenen,akkor nem élvezetes.
2012. júl. 11. 11:32

Sziasztok!

Augusztusban 3 napot töltünk Budapesten. Már nagyjából megvan miket szeretnénk megnézni, de kellene egy kis segítség, hogy mit mennyi idő alatt lehet végigjárni. Szállásunk a III. kerületben lesz, és innen szeretnénk eljutni néhány helyre.

- Tropicarium (azt hallottam nagyjából 1-1,5 óra)

- Állatkert

- Természettudományi Múzeum

- Közlekedési Múzeum

- Parlament

- Mátyás Templom

- Budai vár

- Sándor Palota

- Halászbástya

A szállásunktól elvileg minden kb. 13-15 km-re van, kivéve a Tropicarium.

Előre is köszi a segítségeteket! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook