Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Normál étrend" kontra életmódváltás. Tényleg drágább az utóbbi, vagy ez csak kifogás? fórum

"Normál étrend" kontra életmódváltás. Tényleg drágább az utóbbi, vagy ez csak kifogás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
43. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Gavrilo1)
2012. márc. 22. 07:50
És ha mondjuk xilitet használok, akkor a fogyasztott CH mennyiségem csökken?
42. Gavrilo1 (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2012. márc. 22. 06:40
méz, xilit, stevia. A xilit szerintem a legfinomabb, nem tudok különbséget tenni a cukorhoz képest, de igen drága 2400-2800 Ft kilója. A stevia olcsó de nekem nagyon nem jött be az íze. A méz a standard, de ez se olcsó. Mi teábakávéba xilitet használunk, sütikhez pedig barnacukrot, mézet. Mi sokan vagyunk nagy mennyiség fogy mindenből.
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Mazsinka)
2012. márc. 22. 06:10

Én nem eszek napi szinten csokit, chipset, pudingot, ropit, stb. tehát ezt az összeget, amit erre költenék nem tudnám másra fordítani.

A teljes kiőrlésű liszt valóban nem sokkal drágább, de sokkal nehezebb vele dolgozni és nekem fáj tőle a gyomrom. Épp most próbáltam ki sütinek, zsemlének, nokedlinek. A zöldségek drágák, ha nem csak sárgarépát akarunk enni. Az édesítőszer sokáig elég, de annak az íze borzasztó. Tehát drágább ha most egészségesnek titulált ételeket akarjuk fogyasztani.


Cukor helyett milyen lehetőségek vannak?

40. Gavrilo1 (válaszként erre: 39. - Mazsinka)
2012. márc. 22. 06:09

Én is így gondolom!!

A házi kolbászban legalább tudod mi van és nincs szója, állományjavító, ítfokozó, aroma benne, csak hús és fűszerek.

39. Mazsinka (válaszként erre: 38. - Roza78)
2012. márc. 21. 20:41
A házi kolbász és a szalonna nem egészségtelen, csak mértékkel kell fogyasztani. Sokkal egészségtelenebb a gyári felvágott, azt sem lehet tudni, mi van benne. Ez tény. A disznóhússal sincs semmi baj.
38. Roza78 (válaszként erre: 37. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 20:38
Az biztos, hogy olcsobb de tul egeszsegesnek nem mondanam se a kolbaszt se a szalonnat de meg a toltott kaposztat sem hacsak nem baromfibol csinalod. Amugy en is imadom a kaposztat.
37. Mazsinka (válaszként erre: 35. - Bnedora)
2012. márc. 21. 20:25
Káposztából én lucskos káposztát, salátát, pirított káposztát, töltött káposztát, korhelylevest, vagy kolbászos káposztalevest szoktam készíteni, de sokszor csak nyersen beropogtatom. Persze krumplira több az alternatíva, és ezeket főleg köretként, hús mellé készítem, vagy egytálételnek, s akkor füstölt szalonnával vagy kolbásszal spékelem meg. Még mindig olcsóbb, mintha naponta ennénk a gombát, cukkinit, paprikát, paradicsomot, így télen, tavasszal, amikor méregdrága. Azért azt is veszünk, mikor hogy van rá keret.
36. Mazsinka (válaszként erre: 34. - Gavrilo1)
2012. márc. 21. 20:16
Köszönöm, végre valaki, aki megérti a helyzetet!
35. bnedora (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 20:13
Írod, hogy krumpli helyett káposzta... Mit készítesz belőle, ami laktató?
2012. márc. 21. 20:12
Azt azért ne felejtsük el hogy a modern napi 3szori étkezés csak pár száz évre nyúlik vissza. Többezer éven át csak 2 szer ettek az emberek. Mások voltak a szokások. Mindenkinek más a metabolizmusa, van aki reggel nem igényli az étkezést. Van akinek első dolga hogy megy a hűtőhöz.
33. Pitypangné (válaszként erre: 31. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 20:11
Nem változik egészségtelenné. Leírtam már, hogy miért rossz, ha délelőtt nem eszik az ember. Az tény és való, akármit eszel. De nekem mindegy, csak ne papoljon az egészséges életmódról az, akinek fogalma sincs róla. Többet nem kívánok hozzáfűzni. : )
32. Roza78 (válaszként erre: 28. - Gavrilo1)
2012. márc. 21. 20:07
en is epp ezt irtam
31. Mazsinka (válaszként erre: 30. - Pitypangné)
2012. márc. 21. 20:06
Mert az egészséges ételek délután egészségtelenné változnak? Különben nem vagyok szellemileg sérült, hogy ne értsem meg, hogy miről beszélsz, én is tudom a "reggelizz, mint egy császár, ebédelj, mint egy király, és vacsorázz, mint egy koldus" elvet. Csak épp nem tartom be. Ma délután is rengeteget ettem, sok-sok répát, káposztát, almát, szilvát...de majd vigyázok velük, nehogy rámenjen az egészségem:)
30. Pitypangné (válaszként erre: 29. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 20:00
Azért nem vagy éhes, mert a délutáni sokat evésre szoktattad magad. Ahj mindegy, hiába mondom... Nagyon jó, hogy az egészséges ételeket preferálod, de így csak a szarnak adsz egy pofont.
2012. márc. 21. 19:58

"reggel és délelőtt nem nagyon szoktam megéhezni"

Aki nem éhes, az ne is egyék!

28. Gavrilo1 (válaszként erre: 26. - Roza78)
2012. márc. 21. 19:53
Két magos, teljes kiőrlésű kifli a Sp.r-ban 180 Ft-tól. Sonka most épp akciós (pi.k rákoczi) egész jó minőség 199 Ft 10 dkg. Jóval drágább sajnos mint a gagyi.
27. Pitypangné (válaszként erre: 24. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 19:53
Éppen azért éhezel meg 55*, mert délelőtt nem eszel. A délelőtti nem evéstől leesik a vércukorszinted, ami éhséget eredményez, és ilyenkor elég nehezen áll vissza. Így többet eszel délután, mint amennyit akkor ennél egész nap, ha reggeliznél, és ennél délelőtt is rendesen. Persze nem zabálni kell akkor se. :)
26. Roza78 (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 19:48
Mi nem nasizunk ,kenyeret is ritkan eszunk akkor is teljes kiorlesut, vizet iszunk nem cukrozott lottyoket. Reggelire nekem nem eleg egy gyumolcs (vacsorara igen) ebedig ehen halnek, ha veszek egy teljes kiorlesu zsemlet kb. dupla annyiba kerul mint a sima, egy jobb minosegu felvagott (csirkemellsonka) kb 3x annyi mint egy mezei parizsi.
25. Mazsinka (válaszként erre: 24. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 19:47
Vagyis minimum 11-kor...
24. Mazsinka (válaszként erre: 23. - Pitypangné)
2012. márc. 21. 19:45
Tudom, de reggel és délelőtt nem nagyon szoktam megéhezni. Maximum 11-kor szoktam először enni valami apróságot. Csak azért nem fogok reggelizni, mert úgy egészséges, örülök, ha épp nem vagyok éhes, mert a nap további részében bizony megéhezek úgy ötvenötször :S
2012. márc. 21. 19:31

Igen, drágább. Én is tapasztalatból mondom, mert volt pár hét, amikor úgy döntöttem, hogy csak ilyen egészséges ételeket fogok enni, és amikor utánanéztem mi mennyibe kerül eléggé kikerekedett a szemem. (Nálunk nem mindennapos a nasi.)


Egyébként az egészséges életmódhoz/étrendhez nem csak az tartozik hozzá, mit eszel, hanem az is, hogy mikor. Az bizony nagyon nem egészséges, ha alig reggelizel, vagy délig nem eszel semmit. És nem azért, mert azonnal éhenhalsz, hanem pl. vércukrod miatt (is).

22. Mazsinka (válaszként erre: 20. - Megi04)
2012. márc. 21. 19:09
Mert a férfiak puhányok, és éhen akarnak folyton halni. A férjem ma reggel kilenckor betömött egy jókora darab párolt szalonnát, túrót, kenyeret, uborkát, majd délben közölte, hogy már annyira éhes...de nem csinált közben semmit, nem tudom, mitől éhezett meg...Közlöm, én délben ettem ma először, és még élek.
21. megi04
2012. márc. 21. 19:07
Ja! Elfelejtettem írni,egyik sincs elhízva!Izmosak,és...megfelelő súlyúak..
20. megi04
2012. márc. 21. 19:06

Tavaj összel adtam a fiamnak egy dundi fürt szőlőt reggelire,mondván:Csipegessél,kisfiam..Közölte,hogy köszöni,de Ő nem madár...

Ebédre megették a teljesen egészséges menüt,megdicsérték,megköszönték,..és megkérdezték,hogy:Oké,és mi a kaja????

19. megi04
2012. márc. 21. 19:03
Az a gond,hogy nekem pl.4 felnőtt férfi+ 1 serdülő kamsz,éhen veszne pl.reggelire 2 almától,meg egy banántól...És akkor még hol az ebéd,meg a vacsora?
18. Gavrilo1 (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 18:25
Egyébként tegnap vettem 1 banánt 80 Ft-ért. Egy tizenéves gyereknek pl 1 banán , és 1 alma reggelire nem biztos hogy elég . Ha kiszámoljuk akkor banán és alma kb. 100 Ft. 2 felfújt zsemle, liga margarinnal és egy-egy szelet fústízű párizsival 50 Ft-ra jön ki. Sajnos
17. Gavrilo1 (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 18:20

Csupán egy probléma van, hogy a bolti gyümölcs nem sokat ér. A minőségiért pedig nagyon mélyen a bukszába kell nyúlni, mert sajnos nem mindenki tudja megtermelni otthon.

Kenyeret lehet sütni. Lehet házi, tejből lévő tejet venni, ebből lehet túrót, kefirt, joghurtot stb.készíteni. Tésztát is lehet otthon názilag ismert alapanyagokból gyúrni. Lehet házilag készített felvágottakat, szalonnát stb. kapni. Így sokat meg lehet sporolni és lecsökkenteni a szervezetünkbe bejutó műanyagok mennyiségét. Én nem hagyom ki sem a krumplit sem a tésztát az étrendből csupán a minőségre, milyenségre koncentrálok.

16. Mazsinka (válaszként erre: 15. - Roza78)
2012. márc. 21. 17:57
Nekem lenne egy teóriám: reggelire a megszokott megtömött zsemle helyett egy-két alma vagy banán, az árban ott van. Ebédre ugyanazt csak cukrozatlan, rántás nélküli verzióban elkészítve, kenyér nélkül. Tésztanapon pl. tojás, mi így csináljuk.Krumpli helyett káposzta, az is elég olcsó és egészséges. Vacsora gyümölcs vagy zöldség, vagy ami ebédről maradt. Kivonjuk a nasik árát, a szörpökét, kenyérét, és abból veszünk többféle gyümölcsöt és zöldséget.
15. Roza78 (válaszként erre: 11. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 21. 17:40
Erre en is kivancsi lennek. Leirhatnal egy napi olcso , egeszsegesen osszeallitott etrendet.
2012. márc. 21. 17:34
Felettébb nehéz még a magasabb áron felül, ha egy családban ráadásul 2-3 félét kell összefőzni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook