Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Normál étrend" kontra életmódváltás. Tényleg drágább az utóbbi, vagy ez csak kifogás? fórum

"Normál étrend" kontra életmódváltás. Tényleg drágább az utóbbi, vagy ez csak kifogás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
13. Mazsinka (válaszként erre: 12. - Kira88)
2012. márc. 21. 17:23
Egyezem!
12. Kira88 (válaszként erre: 11. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 21. 17:02

Várjuk a tippeket, meséld el, hogyan.

Levegőbe beszélni könnyű:)

11. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 16:47
Egészségesen táplálkozni semmivel nem drágább mint egészségtelenül. Változatos étrend összeállítható olcsó élelmiszerekből.
2012. márc. 21. 16:31
Igaz, relatív dolog, hogy kinek mi a normál étrend. Van, akinek a változatos gyümölcs- és zöldségfogyasztás számít normálisnak, mások krumplit esznek krumplival, meg tésztát tésztával. Míg megint mások sokat költenek "normál" esetben nasikra. Így a drágább alatt értem azt, hogy az adott személy korábbi étrendjéhez képest drágább, nem a krumpli krumplival étrendhez képest, mert attól olcsóbb (és egészségtelenebb) étrend nincs még egy a világon.
2012. márc. 21. 16:20

Persze, hogy drágább. Van, aki vitatja?

Csak mert nem véletlen szerintem, hogy a kiskeresetűek nem lazacot meg ráksalátát esznek, hanem hizlaló krumplis tésztát, olcsó májkrémet, fehér kenyeret.

Én szerencsére megtehetem, hogy megveszem az egészségest, a minőségit, a finom gyümölcsöt, zöldséget, a halat vagy éppen a tésztából a durum változatot, de sokan nem. És lehet, hogy én se fogok tudni mindig így étkezni.

Sajnos az egészséges életmód (mint minden) a pénzről illetve annak hiányáról szól...

8. 92422a8764 (válaszként erre: 6. - Gkreka)
2012. márc. 21. 15:59
Az biztos ,bár szerintem nem drágább csak más és minden ami kényszerből van, az kényelmetlenül indul :(((
7. RockyRoad (válaszként erre: 5. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 15:55
Ha igy nezzuk akkor nem feltetlen dragabb a reform etrend. De vedd szamitasba azt, hogy nem mindenkinel van az idezem: " mindennapos csoki, ropi, puding, pattogatott kukorica, csipsz" - ami nalad kiiktatodott, van aki ezek nelkul el. Azok szamara szerintem dragabb (lenne) az eletmod valtas.
2012. márc. 21. 14:59
Zöldségnél/gyümölcsnél is lehet észszerűen vásárolni. Az olcsó(bb) idény termést kell venni, pl. télen cékla, káposzta, sütőtök stb, nem a külföldről behozott méregdrága földiepret.
2012. márc. 21. 14:36
Én nem állítottam azt sem, hogy drágább, azt sem, hogy nem. Viszont sokak szerint ez egy kifogás. Nem használok sima lisztet, de másmilyet sem. Pontosabban van itthon másmilyen lisztem, ami persze drágább volt, de korábban napi szinten használtam a lisztet, most havonta párszor nyúlok érte. Semmilyen kenyeret nem eszem, így nem fenyeget a veszély, hogy drágább teljes kiőrlésűért kelljen fizetnem. Mézet sem eszek, vettem tavaly nyáron egy doboz édesítőt, azóta megvan, még van belőle. A mindennapos csoki, ropi, puding, pattogatott kukorica, csipsz kiiktatódott, helyette megveszem a gyümölcsöt, zöldséget. Meg lehet találni a kiskapukat. Még nem vetettem össze, melyik a drágább konkrétan, csak leírtam a tapasztalataimat.
2012. márc. 21. 14:29

Tapasztalatom szerint igen.

Nézd csak meg, hoyg pl. a fehérliszt árának minimum a másfélszerese, de inkább többszöröse a teljes kiőrlésű; fehér kristálycukor helyett a fruktóz minimum dupla áron van, a méz kb. 3-5-szörös, a nyírfacukor legalább hétszeres áron. Egy kiló krumpli kb. 90 forint, ha zöldségekkel akarod kiváltani... hát azok is a többszöröséért vannak.

Mondjuk az italok terén van kompenzáció, hiszen az alkoholos italok és a magas cukortartalmú üdítők helyett a víz elég olcsó, sőt, ha teázol (akár filteres teát, de akár saját gyűjtésű gyógyteát iszok) az is olcsóbb.

3. Judy24 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 14:25

Én cukros vagyok meg van mit ehetek és mennyit.


Sajnos igen drágább, és ez nem csak kifogás. Sokkal olcsóbb egy zsemle párizsival mint egy teljes kiőrlésű zsemle párizsival és zöldséggel.


Persze itt is meglehet próbálni spórolni, de akkor is több.

2012. márc. 21. 14:23
Én most próbálok átállni, és igen, sajnos tényleg drágább az, ami egészségesebb.
2012. márc. 21. 14:22
Sokan drágának találják az egészséges ételeket, azért nem vágnak bele az életmódváltásba. A legolcsóbb élelmiszerek helyett, mint a kenyér, krumpli, drága zöldségeket és gyümölcsöket kell beiktatni...amire sokszor nincs pénz. Többször hallottam, hogy ez csak kifogás. Valóban az lenne? Ki próbálta már mindkét életformát? Mik a tapasztalatok?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook