Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Női szervezetek segítségnek fórum

Női szervezetek segítségnek (beszélgetős fórum)

5. emi1206 (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2014. aug. 14. 14:40

Nem ismerem sajnos (vagy nem sajnos) ezeket a szervezeteket, intézményeket. Nem vagyok járatos a témában, így csak azt tudom írni, amit gondolok, nem hivatalos információt.

SZERINTEM hivatalosan te nem számítasz hátrányos helyzetűnek, így valószínűleg a különböző szervezeteknek nem áll módjában segíteni neked. Gondolom őket is kötik a jogszabályok, hogy pl. kinek biztosíthatnak lakhatást. Lehet, hogy tanácsot tudnak adni.

[link]


Ezen a linken van egy lista, a nőkért működő civil szervezetekről.

4. anya4005 (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2014. aug. 14. 14:29

Csak azt nem értem,hogyha van pénzed egy kis garzonra,akkor mitől hátrányos a helyzeted?

Hátrányos a helyzete annak,akinek leégett a lakása,benne az egész vagyonával (pl.).

Elhiszem,hogy car a lelkiterror,tapasztaltam is,de attól még nem voltam hátrányos helyzetű,csak hülye,hogy hagytam magam!

Szóval,vagy add lejjebb az igényeidet lakás téren,vagy amíg találsz megfelelőt,tényleg jobb lehet az albérlet.

3. KatJudit (válaszként erre: 2. - 99279bb06f)
2014. aug. 14. 12:53
Teljesen igazad van, de a "lelki terror" mindennél rosszabb. Ha nem voltál "áldozata" nem tudod milyen.
2. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - KatJudit)
2014. aug. 14. 11:40

Egy-egy ilyen alapítvány, szervezet a nehéz helyzetű anyákon, nőkön segít. Ne haragudj, de a te helyzetedet szerintem bárki elfogadná, akik ilyen otthonban élnek! Ők elsősorban azért kerülnek oda, mert bántalmazzák őket, és a gyerekeiket!

Keress egy albérletet, egy külön szobával, és ott nyugtod lesz!

2014. aug. 14. 09:46

Sajnos nagyon hátrányos helyzetbe kerültem.

A férjem elhagyott, és jelenleg "ágyrajáróként" élek a testvérem nappalijában május 25 óta.

Nagyon kevés a pénzem kis garzont szeretnék venni, de eddig nem találtam olyat, ami megfelelne számomra.

Tudnátok- e abban segíteni, hogy van-e itt Bp-en olyan nőket segítő szervezet, vagy alapítvány, ahol ellakhatnák még max. 6 hónapig, amíg nem találok egy kisebb lakást.

A testvérem csak mondja, hogy segít, de a nadrágot a sógornőm hordja. Egyre kínosabb az ottlét, egyre kínosabb naponta BKV-ni, a plázákban eltölteni az időt, hogy ne kelljen "haza" mennem.

Ráadásul a munkahelyemen a "szócsövek" miatt nem tud senki semmit. A face és a többi le van tiltva, csak a Hoxa-t tudom használni- itt tudok segítséget kérni, mert 1 oldal sem jön be.

Tehát segítséget várok minden olyan szervezet, alapítvány elérhetőséget - elsősorban címet - ahol segítséget kaphatok.

Előre is köszi mindenkinek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook