Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudnék távol maradni a párom családja által szervezett kötelező összejövetelektől? fórum

Hogyan tudnék távol maradni a párom családja által szervezett kötelező összejövetelektől? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2015. febr. 7. 16:18
Szamomra elkepzelhetetlen a "kotelezo" jelleg... nem katonasag ez.
97. selena78 (válaszként erre: 94. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 7. 15:23

szerintem senkinek sem taratnak pisztolyt a fejéhez, hogy anyuhoz, vagy anyóshoz menjen családi ebédre


aztán mégis van akinek nem tetszik, de ha visszautasítja, esetleg problemái lesznek, mert megsértődik a család


az én anyám is úgy gondolta, hogy mindenkinek jó, ha minden vasárnap ott vagyunk...aztán egy idő után már nem volt jó, hogy más rendelkezik a szabadidőmmel

csak nálam egyszerűbb volt, mert a saját anyámról volt szó, aztán meg tudtam mondani neki...és ha nem is volt boldog tőle, megértette

2015. febr. 7. 07:35
Sehogy.
95. kriszta773 (válaszként erre: 89. - Baba70)
2015. febr. 5. 15:07
fú, ezt nagyon lehangoló volt olvasni. bocsi, de nem gondolod azt, hogy jól elcseszted az életedet? bármikor kiléphettél volna ebből, most is megteheted és élhetnél normálisan, találhatnál olyat is, aki szeret
2015. febr. 5. 12:29

Minek ennyire hazudni?

Mostvnem erzed jol magad...

Nem hinnem, hogy barkinek is pisztoly tartananak a fejehez, hogy egyutt legyen a valamilyen unnepet megtarto csaladdal.

a feher asztalnal tobb mindent lehet "megtargyalni", mint a haboruban.

93. 2cc786c515 (válaszként erre: 90. - Szerénke83)
2015. febr. 5. 12:28

...ezt a részt és kérdést már feltettük neki korábban, de nem tudta megválaszolni.

Csak arra válaszol ami az ő szájíze szerint is jó. :D :D .... gyerek még.

2015. febr. 5. 08:55
azt mondod,hogy elrontottad a gyomrodat es rohangalnod kell a wc-re/ezt elhiszik hidd el/.
2015. febr. 4. 10:48

En orulok neki ha atmegy a parom a családjahoz, hiszen ez teljesen természetes.

En a rengeteg, szamomra apronak tuno eseményekről maradnék tavol.

Tegnap sikerült. :-)

2015. febr. 4. 09:51

Hogyan maradnál távol?

Egyszerű, úgy, hogy távol maradsz:-)))


Na de viccet félretéve.

Aranyosak, kedvesek, szereted őket, de unatkozol.

Mert nem figyelnek rád.

Most kérdezek valamit, de most komolyan:hány éves is vagy? 5 éves óvodás, hogy nem figyelnek rád????


Szerető, összetartó család.

Örülj neki, tedd össze a két kezed.

Ha már programod van, amikor hívnak, akkor mond meg, hogy ne haragudjanak, de már programod van és nem szeretnéd lemondani.

Lehet ezt szép, kultúrált stílusban is csinálni.


Ha sokat morogsz, vagy tiltakozol, jobb nem lesz. Csak belefáradsz és rájössz, hogy semmi értelme.

Akkor is hetente (havonta, naponta, mindegy milyen időközönként)elmegy a családjához, ha ott vagy, ha nem.

89. Baba70
2015. febr. 3. 11:00
Hat nem konnyu a helyzeted. En nem szeretnek okos tanacsokat osztogatni, nincs miert. A sajat eletembol irok nehany dolgot, hatha segit valamiben. Az hazaseletunk ugy indult, hogy kedves mamaval laktunk, mert a ferjem nem akart kulon koltozni. En meg belementem a kozos haztartasba, ami nagy hiba volt. Ez volt az elso tevedesem. Par het utan odakoltozott a tesvere is csaladostol. Ok addig egyutt laktak mind, pedig a sogoreknak volt sajat lakasuk. Jott nalunk a gyerek egy ev mulva, igy mar 8 szemely lakott a ketszobas lakasban, a sogornom anjaval egyutt. A baj ott volt, hogy szerintuk mindem kozos volt. Mi vasaroltunk, ok is hasznaltak, ugy az elelmet mint az elkeszult kajat amit en foztem. Nekik anyosom fozott elmeletileg, de ha eppen nem volt kedve, akkor ott volt a mi ebedunk. Kertem akkor is a ferjemet koltozzunk el alberletbe, nem akart. Barmilyen dontest hoztunk ketten valamirol, o atment a csaladjahoz, megvitattak es mar maskepp akarta azt a helyzetet megoldani mint ahogy azt ketten megbeszeltuk. Harom evig birtam, aztan elhagytam. Hazamentem a gyerekkel a szuleimhez. Nem tartott vissza. Ket hetig birta nelkulunk, utannunk jott megigerte hogy elkoltozunk. Visszajottem. Bar ne tettem volna. Ideig oraig jo volt az eletunk, de a problema maradt.Kulon hazat epitettunk, sajnos kozvetlen anyos haza mellett. Summa summarum kozel 20 eves hazassag utan azt mondom, addig kell nagyon jol atgondolni amig nincs gyerek.A mai napig neki az a szentiras amit a tesvere es az o felesege mond. Mielott barki is azt mondana hogy biztos en vagyok a hibas, elmondanam, hogy igenis sokat probalkoztam, hogy jo legyen. (Az en csaladom, rokonsagom, barataim 400 km vannak.) En voltam aki a csaladi ebedekre, mint karacsony vagy szulinapok, vendegul lattam az egesz csaladot. Megis csak masodlagos vagyok a lanyommal egyutt az o eleteben. Nem kivanom senkinek, hogy igy megalkudva elje az eletet. A lanyom az iden foiskolara megy, aztan meglatjuk mit hoz a jovo. Ha egy felnott ferfi nem tudja helyen kezelni a dolgokat, vagyis elso a gyerekem es a felesegem es aztan az anyam es a tobbi csaladtag, az soha nem valtozik meg. Esetleg te fogadod el hogy orokosen masodik vagy az o eleteben. En ezt a hibat elkovettem, mar nem olyan egyszeru valtoztatni ebben a korban. Bocsi, hosszura sikeredett a tortenet, de ez igy is csak diohelyban osztottam meg az en tapasztalatomat.
88. 3a5c305959 (válaszként erre: 86. - Fincsi5)
2015. febr. 2. 18:40
Nem, ezert is irtam hogy en nem toleralnam ha hetente-kethetente hanyagolna a ferjem. Szerintem ez nem normalis, de mindenki maga donti el hogy mitol lesz boldog. En tuti nem lennek :-)
87. 2cc786c515 (válaszként erre: 82. - Fincsi5)
2015. febr. 2. 18:40
DDDD
86. fincsi5 (válaszként erre: 85. - 3a5c305959)
2015. febr. 2. 14:53
Na, ez teljesen más szitu, mert közel laknak egymáshoz. DD
2015. febr. 1. 22:03
8 ev után nem kene ennek problemat okoznia. Mi ugy oldottuk meg hogy csak a ferjem megy latogatoba tobbnyire, en max nyaron megyek a tengerpart miatt.. En ugyis csak a telefonom nyomkodnam, mert nem ertem mit beszelnek es en is mindig el vagyok felejtve. De mivel a férjem evente-ketevente egyszer megy haza, igy megerto vagyok vele. Ha hetente-kethetente ignoralna a családja miatt, most nem biztos hogy hazasok lennenk. :-)
2015. febr. 1. 21:42
Egyetértek.
2015. febr. 1. 21:11
Hát nem tudom, én ha nem akartam menni, akkor nem mentem. Volt sértődés? Volt. Aztán megszokták, hogy ilyen vagyok, és kész. Soha nem tennék olyat, ami kényszeres, ennyi szabadsága legyen már az embernek, házasságon belül is.
82. fincsi5 (válaszként erre: 81. - 2cc786c515)
2015. febr. 1. 20:41
Jó, mikor a füstölőről leveszik a kalbászt. Köszönöm DDDDD
81. 2cc786c515 (válaszként erre: 80. - Fincsi5)
2015. febr. 1. 19:55

:) nem nekem küldte, hanem az unokájának szánta:) Nem eszek disznó húst :) de meghívlak egy vacsira!

Majd. :D :D

80. fincsi5 (válaszként erre: 79. - 2cc786c515)
2015. febr. 1. 19:49

Az finom. Van toros is? Nem irigykedem, mert azzal nekem nem lesz, de: Jó étvágyat hozzá! DD

tepertő, abált szalonna, hű.űűűűű DDD


jaj, és majd lesz kolbász.........na, megyek, mert elázik a gép..........DDD

79. 2cc786c515 (válaszként erre: 78. - Fincsi5)
2015. febr. 1. 19:38

...hát lassan belépek abba a korba :D :D

De ma küldött a mama disznótorost :D a fiával...

78. fincsi5 (válaszként erre: 63. - 2cc786c515)
2015. febr. 1. 18:51
DDD már te is elmultnyolévezel ? DDDDDD
77. kriszta773 (válaszként erre: 75. - Hair care)
2015. febr. 1. 18:51
nálunk pont fordított volt a helyzet, a párom nem akart menni az anyjáékhoz :) nem volt különösebb oka, csak unta magát meg lusta volt. anyós meg azt hitte, biztos én uszítom a fiacskáját nem menésekre :))) de ebből nem volt sem nagyobb konfliktus, sem dráma, mert hülyeségekből nem csinálok nagy ügyeket, és amúgy is az ember a saját életét akarja élni, nem felelhet meg mindenkinek
76. Miss Poppy (válaszként erre: 73. - Hair care)
2015. febr. 1. 18:41

Nem ezt írtam,de mindegy!

Csáó!

75. Hair care (válaszként erre: 74. - Kriszta773)
2015. febr. 1. 18:14

Pont igy gondolom.

Csak eloszor fura.


Like ;-)

74. kriszta773 (válaszként erre: 72. - Hair care)
2015. febr. 1. 17:38
szerintem se csinálj ebből nagy problémát. ahogy írtad, azért elég sűrűn akad családi összejövetel, és hacsak nem érezném magam hűdejól köztük, nekem is biztosan idővel elegem lenne, hogy már megint menni kell. simán mondhatod jópárszor, hogy nem érsz rá, azért már régebb óta ismeritek egymást, szerintem sértődés sem lesz belőle, és legalább megszokják a jövőben, hogy nem mindig tudsz ott lenni, mert neked is vannak elfoglaltságaid. attól még a párod ellehet velük, csak az évfordulókat ne ott tartsátok :)))
73. Hair care (válaszként erre: 61. - Miss Poppy)
2015. febr. 1. 17:18

Komolyan hol mondtam en hogy parom nem mehet??

Meg hogy ledobom magam oszt csa?


Szivesen atmegyek, de most nem mert nem tudok.

72. Hair care (válaszként erre: 54. - Kriszta773)
2015. febr. 1. 16:31

Aranyos anyosom van es szeretjuk egymást.

Amiota kulon elunk tolunk (sosem eltunk veluk egyhaztartasban) lett jellemző ez a viselkedés.

A parom tesoja nagyon szukszavu, nagyon sokszor vonul el amikor ott vagyunk. Ha elojon harmasban nyomjak az infót.

Egyebkent segitjuk egymast (nyaron funyiras, befoztem nyaron naluk egyedul egy csomo gyümölcsöt amikor erettek a fak amikor nem voltak otthon)

Egyebkent nem varom a sultgalambot, ha ott vagyok es nem tudtam mit csinalni gyomlaltam :-)


Igazabol amivel a fórummal a celom, kérdésem volt, mrgkaptam a valaszt. Nem borul fel a vilag egyensulya a dolgom van es raszerveztek egy nevnapkor.

De majd meglatjuk :-D

71. emagdi (válaszként erre: 67. - Miss Poppy)
2015. febr. 1. 15:47
jóból is megárt a sok:)
2015. febr. 1. 15:43
...szegény, most is szenvedhet" e pillanatban.. :(
69. emagdi (válaszként erre: 40. - Roza78)
2015. febr. 1. 15:37

szerintem is gyakorolni kellene az értő olvasást :D

arra reagáltam, amire be van hivatkozva a válasz, abban pedig erről volt szó.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook