Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nincs okostelefonom, de nem is hiányzik. fórum

Nincs okostelefonom, de nem is hiányzik. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
nov. 16. 17:20
én gondoltam már arra hogy veszek egy retro telefont szóval amin nincs internet
52. krisztikrisz (válaszként erre: 7. - 55Judit)
nov. 14. 11:25
Vagy ha beleesik a wc-be, vízbe, leesik és pókhálós lesz a képernyője, akkor nyista telefon.
51. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 14. 11:24
50. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 12. 19:32
Nekem van. Nagyon nehezen váltam meg a gombos telefonomtól mert a személyes cuccaimhoz körömszakadtáig ragaszkodom független attól mennyire elavult vagy leharcolt. De muszáj váltani és haladni a korral. Arról nem beszélve, hogy a munkámat is nagyban megkönnyíti. Bár nem használom ki minden funkcióját de amire kell arra tökéletes.Most már hiányozna ha nem lenne. Főleg hogy a messengeren sokat beszélgetek a lányommal és a tesóimmal.
49. globus (válaszként erre: 47. - Amaunet)
nov. 12. 14:12

Nem bizony.

Sőt, az új jogsit kiküldik postán, ha megvannak a feltételek, és nem kell fizetni a kormányablakban 4000 Ft-ot.

48. 55Judit (válaszként erre: 47. - Amaunet)
nov. 12. 14:04

Így van. Nem annyira bonyolult mint elsőre gondoljuk. Csak akinek idegen és új valami, magától nem biztos hogy tudja. De pl. nekem is bármit megmutatnak egyszer hogy kell csinálni, utána egyedül is boldogulok pedig nem vagyok már fiatal.

Kaptam én már másnál leselejtezett okos telót is, amit megmutattak rajta könnyen elsajátítottam. De vissza adtam. Nekem csak telefonálása kell a teló. Amit olvasni kell, a látásom miatt könnyebb nekem nagy monitoron nézni.

Majd egyszer ha összejön egy senior telóra való, azt még megveszem.

47. Amaunet (válaszként erre: 46. - ,zumba)
nov. 12. 13:41

Sokan vagyunk akiktől a kormányablak 20-30-50 km-re van. Ha nincs kocsi rá kell szánni egy fél vagy egész napot.

Aki ilyen helyzetben van annak nem kell kivenni egy szabadságot vagy nem kell megkérnie másokat, hogy ellása a jószágokat. Elintézhető online sokminden este is.


Igen, kell némi készség. De nem több, mint itt a Hoxához.:)

46. ,zumba (válaszként erre: 43. - Amaunet)
nov. 12. 13:08

Kényelem, nagyon elkényelmesedik a társadalom. Nem szeretünk emberek közé menni, sem várakozni, nincs türelem az emberekben. De vajon a sok felszabdult időt mire fordítják? Internetezésre.

Ahhoz, hogy ilyen okos eszközzel kormányablakban intézkedjen valaki, kell némi digitális készség és képesség. Ez nincs sokunknak. Éppúgy, mint mondjuk nincs képesség horgolást elsajátítani mindenkinek, vagy bármi mást. Az eszközt használják, és mégis becsapják és lehúzzák őket....mert nem a való életben élnek, csak a digitálisban és abban bíznak.

45. 55Judit (válaszként erre: 44. - Amaunet)
nov. 12. 13:08
Tudom az árakat, szoktam nézegetni a senior telókat. Ezért kell várni. Lehet hogy a mostani kártyám is jó lenne hozzá, nem rég cserélte a szolgáltató ingyen.
44. Amaunet (válaszként erre: 38. - 55Judit)
nov. 12. 12:56

Nem olyan drága jószágok ezek. 10-15 ezer között kapható + 1 ezer egy dominó kártya.


Mamám nagyon könnyen hozzászokott, hogy bárhova is megy (kertbe is) ott van a zsebében.

43. Amaunet (válaszként erre: 40. - ,zumba)
nov. 12. 12:46
Az ügyfélkapu más téma. Be mehetsz ugyan a kormányablakba ügyintézésre de otthonról, utazgatás, várakozás nélkül sokkal kényelmesebb.
42. globus (válaszként erre: 6. - 55Judit)
nov. 12. 12:40
Én mem ezért, nem látok mögé üldöztetéses dolgokat. Egyszerűen nem szeretném bonyolítani az életem, ha valami müködik, miért kell felrúgni. Személyek, tárgyak esetében sem cserélünk mindig, ha van már modernebb. Nyilván meg fogják lépni, hosszú évek alatt lenyomják a torkunkon, ahogyan már képcsöves tv-t, monitort sem tudsz venni. Fiatalok belenőnek, mi lemorzsolódunk, ez természetes.
41. ,zumba (válaszként erre: 39. - Globus)
nov. 12. 12:28
Anyja sem érdekel?:))
40. ,zumba (válaszként erre: 6. - 55Judit)
nov. 12. 12:27
Nem, mert kényelmes a vásárlás ...ez a csali szöveg. Ha elhagyja valaki, vagy ellopják az okost, na akkor kapkodhat az illető. Én nem vagyok szétszórt, nem felejtem el az okmányaim lejárati idejét, így semmi szükség az értesítgetésre, ügyfélkapura.
39. globus (válaszként erre: 36. - ,zumba)
nov. 12. 12:19
Én szívesen használom az okost, most is böködóm, de csak arra, amire szeretném. Senki appja nem érdekel 😀 bolti se. Oda nem viszem el...
38. 55Judit (válaszként erre: 35. - Amaunet)
nov. 12. 12:18

Nekem is ideje lenne venni egy mama telefont, mert azt használom amit fiam leselejtezett bő 10 éve. Ezen még nincs riasztó gomb, és a betűi is annyira kopottak már hogy egy sms-t nem tudnék elküldeni vele. Annyiból jó, hogy nagyon kicsi, elfér és nem nehéz a zsebemben.

Erre is kéne spórolni, de mindig annyi minden van amit fontosabbnak gondolok, és így is sok dolgot halogatnom kell. De majd egyszer...

37. 55Judit (válaszként erre: 36. - ,zumba)
nov. 12. 12:14
Értem már!😀
36. ,zumba (válaszként erre: 7. - 55Judit)
nov. 12. 12:11
Azok maradnak magyar állampolgárok, a többiek meg digitális állampolgárok lesznek. Minden csakis a Te érdekedben...persze.
nov. 12. 12:03

Visszatérve az okos telefonokhoz...


Nem kell, ha idegenkedik tőle valaki.

Időseknek még a tárcsás telefonról is nehéz volt átállni.

De a mobilt, idős mobilt javaslom, hogy elérhetőek legyenek minden helyzetben és ők is tudjanak értesíteni bárkit.

34. gyöngy:) (válaszként erre: 6. - 55Judit)
nov. 12. 12:02

Nem erről van szó, amit írsz.

E-nyugta kerül majd bevezetésre jövőre, az átállás több év lesz.

De ha valakinek továbbra is kell a papír alapú nyugta, mert nincs neki okos telefonja vagy van, de ragaszkodik a papíros nyugtához, ugyanúgy megkaphatja.

nov. 12. 11:58

"Mire nem használható a jelzőeszköz?

Vészhelyzetben továbbra is a 112-t szükséges hívni, a készülék nem riaszt közvetlenül orvost, hatóságot, nem sürgősségi segélyhívó. Indokolt esetben azonban a Diszpécserközpont ebben segíthet.


Egészségügyi szakellátás, telemedicina, távdiagnosztika vagy specifikus egészségügyi probléma megoldása nem része a programnak.


Egyéb kimenő hívás indítására vagy külső hívás fogadására az eszköz nem alkalmas."


Egyszóval semmire.

Vészhelyzetben egyszerűbb a 112 egygombos hívása. Minek még külön ezt a diszpécserközpontot?

32. globus (válaszként erre: 31. - 55Judit)
nov. 12. 11:51

Nézd meg a honlapot:

[link]

31. 55Judit (válaszként erre: 29. - Globus)
nov. 12. 11:48
Végül is van egy hely amit könnyen meg tudok határozni amennyiben tudok beszélni. A kapun könnyű bejutni, azt nem zárom. de egy tel. számot akkor is meg kell adni. Erre alkalmas ismerősök vagy túl messze laknak hozzám, és szerintem éjjel ki is vannak kapcsolva.
nov. 12. 11:39

Ez a gondos óra egy pénzzel tömött lufi. 108,941 mrd Ft.


A mai még buta telefonokon is van segélyhívó vagy be lehet állítani egygombos hívást ami tk. ugyan az, mint a gondos óra csak nincs akkora asszisztencia kőré építve ("eltartva", fizetve).

Nincs nyilvántartva az idős a kormány adatbázisában.


[link]

29. globus (válaszként erre: 20. - 55Judit)
nov. 12. 11:23

Dehogyis, ez nem vicc.

Tételezzük fel, elesel az udvaron, kertben, ebben a korban sajnos könnyen szenved combnyaktörést az ember. De nálad van az óra, inkább másszanak át a kerítésen :)

Ahogy Mitch mondja, letehetsz kulcsot a hivatalban is. Nem hiszem, hogy te lennél az egyetlen, akinek távol él a hozzátartartozója.

28. 55Judit (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
nov. 12. 11:23
Szerintem de. Aki rosszul lesz de nem koppan a földön, annak az órája nem jelez a diszpécsernek. Előfordulhat annyira rosszul érzi magát, vagy szívrohamot, sztrókot kapott, nem tud beszélni. Akkor a diszpécser nem tudja mi a gond, milyen segítségre lenne szükség ha az öreg csak a gombot nyomta meg. Vagy pl. én a napokban kishíján eltörtem mindkét kezemet. Annyira fájt, egy ideig megmozdulni se tudtam csak remegtem és folyt a könny a szememből. Lehet, még a gombot se tudtam volna megnyomni. De csak annyi lett, hogy most mindkét kézfejem be van kékülve az ütéstől.🙂
27. 55Judit (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
nov. 12. 11:14
Erre nem gondoltam hogy a nevemen kívül abba a rublikába mást is írhatok. :)
26. michelle.r (válaszként erre: 25. - 55Judit)
nov. 12. 11:12

Egy megjegyzésre a neved mellett. Hogy nincs kit hívni, aki beengedje őket, keressék a kulcsot. De nem tudom, hogy így van-e, de így lenne logikus.

Remélem, nem éppen azok vannak kizárva, akiknek a legnagyobb szükségük lenne rá.

25. 55Judit (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
nov. 12. 11:10
Milyen aktára gondolsz? Nem csak tel. számot lehet megadni?
24. csemár (válaszként erre: 21. - Dr…)
nov. 12. 11:03

Hihihi!


De hát - ahogy gondolod.

(Képzeld, tévém sincsen.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook