Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Niacinamide-től hámlana az arcom?! fórum

Niacinamide-től hámlana az arcom?! (beszélgetős fórum)


6. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - Dorinnaa95)
2021. jún. 3. 20:05
Szerintem simán lehet attól, nem mindenkinek bírja a bőre. A TO-s viszonylag nagy koncentrációjú azzal a 10%-kal, lehet olyat kellene próbálnod amiben kevesebb van.
2021. jún. 3. 16:36

Tusfürdőm pedig Lactovit!

Évek óta használom.

2021. jún. 3. 16:34

Igen a skinsmart oldalról rendeltem őket és ott írták is, hogy használható bármikor.


Reggel és haza érve a munkából Neutrogenával mosom az arcom:

[link]


Mivel most 2 hónapja száraz a bőrőm így a problémás területet a Bioderma krémmel kenem, azt szereti a bőrőm.

Ha van patim akkor Avonos A vitaminos kezelővel vagy Aknesollal kezelem, de most azt se használtam.


És most ezen a héten kezdtem az ordinary-t használni.

Azért gyanakszok a Niára mert este az egész arcomat kentem be vele és reggelre a pofim részem szemem alatti táskáim hámlanak... :S

3. bummihatka (válaszként erre: 1. - Dorinnaa95)
2021. jún. 3. 14:38

Elvileg naponta is használható hatóanyag a niacinamide (B3 vitamin). Nem gondolnám, hogy hámlasztó hatása lenne. Sem nem vas, sem nem alapvetően hámlasztó hatású.


Más nincs a rutinodban? Valami agresszív lemosó pl?

2. Zsifi1 (válaszként erre: 1. - Dorinnaa95)
2021. jún. 3. 13:45

Szia!


Okosszépség insta oldalát nézd meg, vagy van egy fb csoport is Skincare Beauty (vagy vmi ilyesmi), ezeken rengeteg hasznos tanács van.

2021. jún. 3. 12:59

Sziasztok!


26 vagyok lassan, eddig kombinált zsíros bőrőm volt T volnaba.


most két hónapja nem tudni mitől teljesen felborult az arcom, ki vagyok pattogva, szheborreás dermatitiszem lett 1-2 fonton az arcomon (halánték és áll régió)


Bioderma/ Kamedis száraz bőrre krémmel kentem eddig,de a héten próbáltam ki a The Ordinary-s termékeket: 100% Plant-Derived Squalane (száraz bőrre, reggel használom) és a Niacinamide 10% + Zinc 1% (patikra, este használom)



Hétfőn kezdtem el és a Niát csak estére használom, 1-2 kis pati megjelent a homlokomon viszont...az egész arcom hámlik 2 napja!!!



Valamit nem jól csinálok? Nem láttam, hogy együtt a kettőt nem lehetne használni de nem is egyszerre viszem fel hanem egyiket reggel másikat este.



Nektek volt ilyen tapasztalatotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook