Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Névváltoztatási és költözési procedúrák fórum

Névváltoztatási és költözési procedúrák (beszélgetős fórum)

2011. jún. 8. 09:08

Voltam bent. Anyakönyvi hivatalhoz irányítottak.

Azt mondták, menjek oda, abba a városba, ahol a házasságkötés volt, s ott a bírósági végzést bemutatva 5000FT illetékbélyeg fejében ráírják a házassági anyakönyvi kivonatra, hogy elváltam, jogosult vagyok a saját nevemet használni. Utána azzal a papírral mehetek az okmányirodába, ahol elkezdhetem a személyi igazolványom cseréjével.


Szóval:

1500FT a személyi,


500 Ft a lakcímkártya, -->ha ezek megvannak, akkor

4000Ft a dokinál az orvosi eü vizsgálat jogsihoz, 4000Ft a jogsi, az ideiglenes vezetői engedély díja 1800 Ft--(nem tudom meddig érvényes),

nemzetközi vezetői engedély: 1800Ft + 2 db fénykép


útlevél 7500 Ft/5 évre (14000FT 10 évre)-- soron kírüli kérelem esetén kétszerese,


TAJ kártya:

TAJ kártyán szereplő adat módosítása

A TAJ-kártya önmagában nem elég a jogosultság bizonyítására, szükséges még valamely személyazonosításra alkalmas más okirat (pl. személyazonosító igazolvány) amellyel együtt igazolja tulajdonosá-

nak TAJ-át. Fontos tehát a TAJ-kártyán is szereplő személyazonosító adatok változása esetén új TAJkártya kiállításáról gondoskodni.

Amennyiben a TAJ szám tulajdonosának családi- vagy utóneve megváltozik, azt a regionális egészségbiztosítási pénztárnál, az erre szolgáló igénylőlapon be kell jelenteni, és a regionális egészségbiztosítási pénztár kiállítja az új hatósági igazolványt és átadja, illetve megküldi a kérelmezőnek.

Személyi adat módosítás, adat pontosítás céljából igényelt TAJ kártya kiállítása díjmentes.


ADÓKÁRTYA:

Nyomtatványa: 11T34


Ingyenes nyomtatvány, amely

a NAV internetes honlapjáról (www.nav.gov.hu) letölthető vagy

ügyfélszolgálati helyeinken beszerezhető


Melléklet:

Első igénylés esetén:

Jogszabály szerint nem kötelező, azonban 14 év alatt az önkéntesen csatolt születési anyakönyvi kivonat, lakcímigazoló lap/kártya benyújtása - az ügyintézést elősegítik

14 év felett személyi igazolvány, vagy útlevél, vagy új típusú jogosítvány, lakcímigazoló kártya

külföldi állampolgár esetén: útlevél, lakcímigazoló lap/kártya

cselekvőképesség korlátozottsága esetén gyámhatósági határozat

Lakcímkártyával, szálláshely bejelentővel nem rendelkező külföldi állampolgárok esetében csak az adókártya igénylő lap leadása lehetséges, az adóazonosító jel generálása a kizárólagos illetékességi szabályok alapján történik, a budapesti székhelyű NAV Kiemelt Adózók Igazgatóságán.


Adókártya elvesztése, megrongálódása, eltulajdonítása, megsemmisülése esetén:

személyazonosításra alkalmas igazolvány, lakcímkártya

külföldi állampolgár esetén: útlevél, lakcímigazoló lap/kártya

cselekvőképesség korlátozottsága esetén gyámhatósági határozat

az igazgatási szolgáltatási díj mértéke 2.200 Ft, melyet az állami adóhatóság 10032000-01076064 számú illetékbeszedési számlájára készpénz-átutalási megbízással, banki átutalással, a kijelölt ügyfélszolgálati helyeinken pedig bankkártyával is meg lehet fizetni

Személyes megjelenés akadályozása esetén meghatalmazás szükséges!


Természetesen az összes addigi helyen be kell jelenteni az adatváltozást bankokban, munkahelyen, stb..


Mit hagytam ki?

4. klenca (válaszként erre: 3. - Szuszuek)
2011. máj. 23. 17:09
Szóval először akv aztán a helyi iroda, s végül az első lépésben a személyi. Utána jön csak a többi. Jogsi? mikor kerül sorra?
2011. máj. 23. 14:33

elősször is ahol összeházasodtatok,onnan egy igazolást kell kérni,hogy vissza akarod venni a neved(ez egy új anyakönyvi kivonat),ezért is fizetni kell,ha jól emlékszem 5000.-,de nem biztos!


ezzel a papírral tudsz okmányirodába bemenni,személyit csináltatni,de sztem akkor mindjárt a lakcímedet is változtasd meg ne legyen plusz költség még egyszer! a lakcím változáshoz kell a adásvételi szerződés,ha a lakás a te neveden van,ha nem akkor veled kell menjen a lakástulajdonos (neki kell vinni az ő adásvételiét).Útlevelet,csak akkor intézz sztem,ha szükséged van újra!


hirtelen ennyi jutott eszembe!

2011. máj. 23. 13:18

Ugye van egy személyi igazolványom xné néven.

Lakcímkártya, TAJ kártya, Adókártya, Jogsi, útlevél lejárt, forgalmi, csak ami hirtelen az eszembe jut.


A költözéssel kapcsolatban is jó lenne ha adnátok hasznos tippeket.

2011. máj. 23. 13:15

Sziasztok!

Költözés előtt állok. Egyik megyéből egy másikba, ami egy csomó adminisztrációs feladattal jár.Már jó egy éve elváltam, de a férjezett nevemtől most készülök megválni. Kezdek elveszni a tennivalók tengerében. Segítenétek ötletekkel? Hol, hogyan kezdjem? Mi legyen a sorrend? Minden ötletnek örülök!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook