Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te megünnepelnéd a névváltoztatásodat? :) fórum

Te megünnepelnéd a névváltoztatásodat? :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
470. Guruljka (válaszként erre: 466. - Epresturmix)
2020. júl. 27. 17:50

Egyébként engem még mindig bosszant az az áramszolgáltatós ügyintéző, aki kötözködött, hogy akkor a születési nevem mégis a régi. Aztán hirtelen rám hagyta, szerintem a régit írta be.

Alkalomadtán rákérdezek, majd ha arra járok és nyitva lesznek.

469. Guruljka (válaszként erre: 468. - Epresturmix)
2020. júl. 27. 17:48
Remek! :D
468. Epresturmix (válaszként erre: 467. - Guruljka)
2020. júl. 27. 17:47
Már intéztem. Minden papírom rendben. :)
467. Guruljka (válaszként erre: 466. - Epresturmix)
2020. júl. 27. 16:47

Én kicseréltetném!

A gépbe egy hülye gépelte be.

466. Epresturmix (válaszként erre: 465. - Guruljka)
2020. jan. 23. 20:53

Elolvastam. :)

Valamelyik nap szép kártyát intéztem. Csak itthon vettem észre, hogy születési nevemkênt a másolaton a régi nevem szerepel, fölötte az új nevem. Érdekes. De gondolom a gép így adta be, így lett nyomtatva.

2020. jan. 23. 17:21
2019. okt. 15. 16:03
Biztos
463. Guruljka (válaszként erre: 462. - Ilián)
2019. szept. 20. 21:13

Ne haragudj, nem szeretném elárulni.

Egyébként nem csak mindkét keresztnevem változtattam meg, hanem a vezetéknevemet is.

Visszavettem apai dédszüleim sváb nevét, amit kényszerből magyarosítottak. Szerencsére tudtam igazolni, hogy ez családi kötődés.

462. Ilián (válaszként erre: 458. - Guruljka)
2019. szept. 18. 13:31
Ha ilyen boldog vagy az új névvel, akkor megérte!!!Írtad már valahol mi az új keresztneved?Elárulod?
461. Epresturmix (válaszként erre: 460. - Flóra76)
2019. szept. 17. 21:12
Igeen! :) Hisz gyönyörű nevem (nevünk) van. ;)
460. Flóra76 (válaszként erre: 457. - Epresturmix)
2019. szept. 8. 18:11
Tényleg? Ennyire jól sikerült?😊
459. Epresturmix (válaszként erre: 458. - Guruljka)
2019. szept. 8. 17:50
Ez tök jó! :))
458. Guruljka (válaszként erre: 457. - Epresturmix)
2019. szept. 8. 17:44
Én is kapok ám bókokat! Milyen szép a nevem! A múltkor egy ügyintéző fiatal nő, látszott az arcán, hogy szinte ízlelgeti a keresztnevem, hogy majd ha gyerekük lesz, ez komolyan szóba fog jönni.
457. Epresturmix (válaszként erre: 456. - Guruljka)
2019. szept. 8. 17:38
De szuper! :) Hogyne. Engem is, mintha kicseréltek volna azóta. Pár hete voltam odahaza. Hivatalos ügyet kellett intéznem. Még a régi nevemen voltam bejegyezve. Csomó rokonom is jelen volt. Amikor felolvasták az ott jelenlévőket, muszáj volt szólnom, hogy sem a nevem, sem a lakcímem már nem az. Rokonok pislogtak, nem tudták, nem tartom velük a kapcsolatot. Az ügyvédnő mondta, hogy szépen cseng, igazán jó választás volt. És ezen nem is kívánok változtatni. Szeretem a nevemet és így már magamat is. Ez a lényeg nem? :)
456. Guruljka (válaszként erre: 455. - Epresturmix)
2019. szept. 8. 17:33

Ó te szegény!


Hát bizony egy túlbuzgó anya is be tud kavarni, akaratlanul is.

Nekem az áramszolgáltatónál írta be a nő mindenáron a régi nevemet születési névnek. Legalábbis azt hiszem, beírta, mert szóban rám hagyta. Sajna nem volt nálam az új anyakönyvi meg a névváltoztatási. Azóta kezem ügyében tartom, inkább feleslegesen viszem, de hátha kell.

A napokban intéztem áramügyet a központi ügyfélszolgálatnál, ott stimmel a születési nevem. (Az új.) És ez a lényeg.

A szakmai önéletrajzon nem változtattam, így legalább tudomást szerzek róla, ha ellenőriznek.


Képzeld, a napokban egy névváltoztatásit fordítottam németre.

Egy Kovács János (nem ez a valódi név, de hasonló) nevet változtatott 40 évesen.

Az édesanyja lánynevét vette fel (szép, y-ra végződő, de nem túl különleges név, pont jó!) és egy divatos keresztnevet.


Biztosan ő is bulizik, egészen más ember lett.

455. Epresturmix (válaszként erre: 454. - Epresturmix)
2019. máj. 12. 11:50
Ja hozzátartozik a történethez, hogy amiért mentem a postára (fénymásolat elküldése) azt otthon felejtettem. Szakadó havas eső csipkedte az arcomat, a szemüvegből nem láttam ki az idegtől. Hazafelé sírtam olyan elegem volt. 🤣
454. Epresturmix (válaszként erre: 451. - Guruljka)
2019. máj. 12. 11:45

Öö én ebbe bele sem gondoltam. 😁 Nemrég utolért engem is a múlt és hát ki kellett csengetnem pár ezrest egy végrehajtónak. Volt bonyodalom. Ugye a régi címemre küldték-időközben elköltöztem , de hát nekik nem szóltam. Na nem miattuk, hanem ugye párosodtam. 😉

Anyám vette fel a levelet, majd ő úgy gondolta segít nekem, és kitöltötte a részletfizetési határozatot. Amikor direkt kértem, ne bontsa fel, ne írja meg, úgy ahogy kaptam adja fel elsőbbségivel.

Szóval kitölti az egyik példányt a régi nevemre, az új címmel, majd a másikat új névvel, régi címmel. Majd ezt elküldi nekem.

Az hagyján, saját magamat írta be tanúnak.

Amikor megláttam a papírt, felment az agyvizem!!


Elkezdtem telefonálni, aztán elmagyaráztam a szitut, hogy volt költözés, meg névváltoztatás meg minden.

Mondta a csajszi telefonon, hogy töltsem ki a papírt amit küldött. Mondtam, ha lehet kérnék belőle még egyet, mert hát izé....(....)


Aztán mondta azt is a csajszi, hogy küldjem el neki a névváltozàsról szóló doksit. Fénymásolt is jó. Fasza... szóval megvagyok és azóta le is tudtam a sok sok ezres tartozásomat, már határozatokat is kaptam, hogy lezàrjàk, ügyes voltam....


Eközben a párom kiakadt. Hogy miért nem mondtam el neki az elején!??? Mondom mikor? Az első vagy a második randin??? Legalább a harmadikon illett volna (ekkor költöztem hozzá) 🤣

453. Epresturmix (válaszként erre: 450. - Guruljka)
2019. máj. 12. 11:35
Szuper! 😊 Örülök! Az hamar megvan, mert csak laminàlják!
452. Guruljka (válaszként erre: 448. - Epresturmix)
2019. máj. 12. 01:56

Két év már??? :D


De jó... na meg hogy múlik az idő... :D

A sulit még a régi néven kezdtem, ott meglepően könnyen fogadta mindenki a névváltoztatást.

Persze ha tovább akarnék menni, gond lenne, a nyelvvizsga-bizonyítványom is a régi néven van... Csatolhatnám a névváltoztatásit.

451. Guruljka (válaszként erre: 440. - Epresturmix)
2019. máj. 12. 01:32

Azért nemrég belegondoltam, ha egy megbízó ellenőrizni akarná egy régi munkahelyemet, ezen a mostani néven bizony senki nem találna semmit.

Remélem, ilyen nem fordul elő, de lehet, kellene egy mondat pluszban a szakmai önéletrajzba.

450. Guruljka (válaszként erre: 448. - Epresturmix)
2019. máj. 12. 01:28

Igen, minden megvan, örül nagyon.

Illetve még a TAJ-kártyája nincs. Már el akarta indítani, de akkor nem sikerült, azóta meg még nem volt a városban keddi napon délután.

2019. máj. 11. 17:16
nem
448. Epresturmix (válaszként erre: 447. - Guruljka)
2019. máj. 11. 17:13

Már két év eltelt azóta. 😊

Sajnos vannak helyek, ahol még mindig igazolni kell magam. Persze a fénymásolt nem jó, csak az eredeti példány.

Megjöttek a papîrjai a fiadnak? Hogy érzi magát az új nevével? 😊

2018. szept. 5. 15:35

Nos, a fiam éppen igazolványt csináltat.


Ma kapta meg az anyakönyvit, miután letelt a hivatali nyári szünet, és a hivatali ügyfélfogasádi időt is elcsípte.


Igaz, állítólag hamarabb kellett volna iratokat csináltatnia, de az anyakönyvi nélkül, mégis hogy?


Az anyakönyvi kivonatában a régi nevem szerepel, azaz csak akkor tudjuk igazolni, hogy anya-fia vagyunk, ha nálam van a névváltoztatásim.

Mondjuk ezen nem akadok fenn, nagyon ritka, hogy ezt kellene igazolni.

Viszont a testvéreivel így hivatalosan is "egy alom".

446. 438047860c (válaszként erre: 443. - Guruljka)
2018. aug. 28. 06:16
Köszönöm :)
445. Guruljka (válaszként erre: 440. - Epresturmix)
2018. aug. 25. 11:39

Megvan az új születési anyakönyvink, miszerint a születési nevünk ezéesez. (Az új név.)


A régit sehol még csak ne is lássuk.


Az érdekes az, hogy a nagykorú gyerekeimnek az irataiban a régi szerepel, mert őket nem lehet iratcserére kötelezni emiatt.

Majd a fiamnál most meg is fogom kérdezni, nála mi a teendő. Az ő anyakönyvi kivonatában vajon kicsodaként kell szerepelnem?

444. Guruljka (válaszként erre: 441. - Epresturmix)
2018. aug. 25. 11:35
Képzeld, belefutottunk ebbe a nyári ügyintézési szünetbe, még várjuk a központi értesítést, hogy az új anyakönyvit és majd az iratokat megcsináltathassa.
443. Guruljka (válaszként erre: 442. - 438047860c)
2018. aug. 25. 11:34

www.szammisztika.hu/kalkulatorok/nevmisztika_kalkulator


Örülök, hogy idetaláltál! Szerintem bátor lépés a névváltoztatás, mert sokan vennek ellene. Olyanok is, akiknek nincs közük hozzá. Ugyanakkor felszabadító érzés, és igenis van mit ünnepelni!

442. 438047860c (válaszként erre: 423. - Guruljka)
2018. aug. 25. 10:02

Ez honnan van? Én is megneznem az enyemet!

Én imádom az új nevem de nem ünnepeltem meg. A régit már gyűlöltem. 3 hónapja más és még mindig nagyon boldog vagyok emiatt.

441. Epresturmix (válaszként erre: 438. - Guruljka)
2018. aug. 25. 09:35
Ó gratulálok! Jobb életet neki! :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook