Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Névváltozás bejelentése az OEP-nél fórum

Névváltozás bejelentése az OEP-nél (beszélgetős fórum)

2012. ápr. 18. 21:43
Névváltozás esetén ingyenesen állítják ki az új TAJ kártyát. Postai úton is igénylhető, beküldöd a megfelelő nyomtatványt (az OEP oldaláról letölthető) pár hét múlva postán érkezik a kárzya. Két hónapja intéztem, teljesen sima ügy volt. A TAJ számod megmarad.
9. 6b08b99072 (válaszként erre: 8. - Estefani)
2012. ápr. 18. 21:29
vagyis kitöltöd a papírt, kapsz csekket, elmész a pénztárba befizeted, visszaviszed az igazolást... ha már pontosak akarunk lenni :))
2012. ápr. 18. 21:13
Szia! Bemész kitöltesz egy nyilatkozatot, sorra kerülsz, elkérik az új személyit és lakcímkártyát. Ott azonnal odaadják az új kártyát. :D
2012. ápr. 18. 21:12
Szuper! Köszönöm szépen! Szép estét nektek!
6. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - .Sziszu.)
2012. ápr. 18. 20:42
A TAJ-szám nem módosul... a lánykori név meg ugyanaz... Nem lesz probléma a névváltozás.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - .Sziszu.)
2012. ápr. 18. 20:12
Csak a neved változik, szám nem.
2012. ápr. 18. 20:06

A TAJ számot egyszer kapod meg életedben, és mindig változatlan marad, hiába lesz más a neved.

Az adószámod sem változik, csak mert férjhez mentél :)

Ezek nem olyan dolgok, amiket x évente meg kell újítani, mint a személyi vagy a lakcímkártya.

2012. ápr. 18. 20:02
Nem ,a számod nem változik ,legalábbis én így tudom!
2012. ápr. 18. 20:00
Ja... Köszönöm a válaszokat előre is. :)
2012. ápr. 18. 20:00

Sziasztok!


Egy kérdésem lenne.

Férjez mentem, megváltozott a nevem. (Ez nem most történt...) A kérdésem az lenne, hogy ha a TAJ kártyám miatt bejelentem az OEP-nél a névváltozást, akkor a TAJ számom is módosul, vagy csak a nevemet módosítják?

Azért fontos a kérdés, mert TGYS-t kell igényelnem, és gondolom nem lenne hátrány, ha a TAJ kártyám a férjes nevemre szólna... viszont ha módosul a TAJ számom is, akkor mindenhol (orvosoknál, biztosítónál, stb.) is szólnom kell. vagy lényegtelen formalitás a névváltztatás a TAJ kártya esetében? /ugyanis eddig sehol nem szóltak, hogy a lánykori nevemen van a TAJ kártyám... Pedig, ha gond lenne, gondolom szólnának./

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook