Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neveletlen óvodás fórum

Neveletlen óvodás (beszélgetős fórum)


1 2
7. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Csinoska2012)
2017. szept. 12. 10:14

Szerintem próbálj beszélni az anyukával. Ugyanis a gyerekek gyakran a szüleiket utánozzák bizonyos viselkedéssel. Lehet, hogy az anyuka tett a saját gyereke előtt vagy éppen neki egy otromba megjegyzést a te gyerekedre és úgy érzi, hogy ő most nyugodtan csúfolhatja is, hiszen az anyukája is mit mondott?!

De esetleg magával a gyerekkel is beszélhetsz, kérdezd meg tőle, hogy neki hogy esne, ha valaki csúfolná mondjuk a haja miatt vagy a magassága miatt?! (olyan példát válassz, amiről nem tehet, hogy olyan) Hogy egy kicsit elgondolkodjon. De megpróbálhatod magatok pártjára állítani, valamilyen kedveskedéssel.

Ha semmi sem megy, esetleg áttetetném másik csoportba, bár az udvaron akkor is megtalálná.

De megpróbálkozhatsz gyermek-gasztroenterológussal is, aki segíthet olyan táplálkozást kialakítani, amivel egy kicsit lefogy a lányod. Vagy elhordani úszni, esetleg valamilyen küzdősportra beíratni. Önbizalom növelési céllal.

Azok a gyerekek, akik valamilyen módon eltérnek az átlagostól, bizony könnyen válnak céltáblává. Hosszú távon gondolkodva a megoldás az elehet, ha ő maga változik.

2017. szept. 12. 09:57
Azon felül, hogy szólsz a szülőknek és az óvónőnek nincs mit tenni. Ha a szülőtől így került ki a gyerek, ő nem valószínű, hogy ezzel foglalkozik, az óvónő rászól, ha épp hallja, de amikor nincs ott semmi, valószínűleg ez folytatódni fog. Emellett, ha túlsúlyos a kislányod, valószínűleg nem ez volt az utolsó alkalom, hogy emiatt csúfolják, muszáj elbeszélgetni vele arról, hogy leperegjen róla a csúfolódás, meg kicsit odafigyelni az étkezésére.
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Csinoska2012)
2017. szept. 12. 09:31
Beszélgess el a gyerekeddel, hogy na törődjön vele.
2017. szept. 12. 09:30
Beszelj a kisgyerek szuleivel.
2017. szept. 12. 09:19
Nem tudom ha a te gyerekednek mondaná a másik gyerek ,hogy haljál már meg és akkor nem végre nem jössz többé óviba,mit szólnál hozzá.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Csinoska2012)
2017. szept. 12. 09:17
Sehova. Gyerekek.
2017. szept. 12. 09:12
Véleményeket szeretnék kérni hova fordulhatok.A kislányom 5 éves egy óvis társa kifogta,tavaly csúfolta,hogy kövér akkor szóltam az óvónéninek ill az anyukájának,akkor a kislány kissé vissza fogta magát.Most elkezdödött megint az óvi és olyan csúnya rossz indulatú megjegyzéseket tesz a kislányomra,hogy türhetetlen.Ma ismét szóltam ill az óvónéni is szólt neki de szerintem semmit nem ér, hova tudok fordulni,hogy legalább a szülö figyeljen jobban a lányára és nevelje rendesen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook