Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neveletlen gyermek, vagy neveletlen szülő? Tanácsokat szeretnék... fórum

Neveletlen gyermek, vagy neveletlen szülő? Tanácsokat szeretnék... (beszélgetős fórum)


2012. jan. 20. 12:07

Én felvilágosítottam a gyereket, hogy nálunk mi a szabály hol a határ. Borzalmasan csunyán beszélt ami nálink tilos, kicsit zokon vette, de megmondtam, hogy csak akkor maradhat.

Az én házam az én váram, nem fogok senkinek sarokba állni.

2012. jan. 20. 06:31
szerintem mondd meg az anyjuknak, ha nem tudnak viselkedni a gyerekei ne járjanak át hozzátok, és ennyi. én szóltam a szomszédasszonynak amikor láttam hogy kicsalja az útra biciklizni a fiamat a lánya, nem volt gond belőle, nem az én dolgom a nevelése
25. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Ancsa 37)
2012. jan. 19. 21:18

Mert egyszer leszólítottak az utcán, hogy ők a fiam osztálytársának a szülei és esetleg ha úgy gondolom összejárhatnának a fiúk. A fiam látszólag örült. Kigondolta, hogy vannak ilyen emberek.

És az első után, már szinte nem is tudtam irányítani. Minden előzetes nélkül beállított anya, apa és a két fiú. Aztán persze el kezdtem kezelni a problémát. Lehet rosszul csináltam, de akkor 27 éves voltam. A mai agyammal máshogy tennék.

Rám sem jellemző a bárki miatt büntetés, de én is követhetek el hibát és persze nem olyat, ami káros volt a gyerekemre.

24. b486c9cf7d (válaszként erre: 9. - Macskanita)
2012. jan. 19. 20:46
Ez tunik a leglogikusabbnak.
23. Macskanita (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2012. jan. 19. 20:42

mint írtam, szemébe nézek, és kicsit hangosabban rászólok...eredmény: pofámba röhög:-(

ez nem vicc, sajnos:-(

22. Ancsa 37 (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2012. jan. 19. 20:25
Én tuti nem büntetném meg a gyerekem más komiszsága miatt, ezt a helyzetet te kezelted rosszul. Nem is értem, ha ennyire gázosak voltak, miért találkoztál ezzel a családdal ennyiszer?
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Ancsa 37)
2012. jan. 19. 20:09

Nem akarok senkit bántani, de az ilyen típusú emberek nem értenek semmiből.

Én nem szoktam kiabálni, mindenkivel szépen beszéltem, de a fiamat mindig piszkáltam, amíg ott volt a két nem tudom minek nevezzem és az anyjuk és sokszor az apjuk is.

A szülőket egy kicsit sem érdekelte, hogy este 8 óra van, ha ők akkor akartak épp átjönni, nem érdekelte őket, hogy pizsiben feszengünk, a gyerekei felborították a fenyőfát, összetörték a gyerekem játékait, eltépték a mesekönyveket, a szülők meg csak mosolyogtak, ha megkértem őket, hogy szóljanak rá a fiaikra az volt a válasz, hogy én vagyok otthon csináljam én. Persze nem szívesen szóltam rájuk, így a fiamat büntettem, mintha ő tehetne róla. Szegény, de sajnáltam utólag, de akkor abban a helyzetben...

Aztán bekeményítettem. Nem volt olyan többet, hogy csak fél órára ugrunk át, és ott ültek 3 órát, nem volt olyan, hogy a fiamat büntettem, hanem rászóltam mind a kettőre, sőt, büntetést kaptak, majd közöltem velük, hogy otthon ha lehet ilyet csinálni, lehet hazamenni. Az ilyenekkel csak keményen lehet.

2012. jan. 19. 20:00

Egyszer próbáld ki, hogy az anyukájuk nélkül vannak nálad a gyerekek. Egészen máshogyan viselkednek a kicsik a szülő közelségében.


Szerintem első lépésként beszéljétek meg a szabályokat, mit lehet és mit nem, ha az első akciónál erélyesen (de nem kiabálva) rájuk szólsz és nem fogadnak szót akkor haza kell őket küldeni-nincs mit tenni, innentől kár rájuk az időt-energiát pazarolni, új játszótárs után kell nézni.


Hívj meg kedves ovistársat, vagy egy helyes kölköt a játszóról-biztosan vannak a környezetetekben. A fiad is érezni fogja a különbséget, meglásd!

19. a14deb9047 (válaszként erre: 14. - Macskanita)
2012. jan. 19. 19:58

Talán azzal kellene kezdeni, hogy nem üvöltesz...

Mert felemelni a hangunkat és úgy a szemébe nézve mondani nem ugyanaz, mint a feje felett :(

2012. jan. 19. 19:48
Hát... kíváncsi lennék, hogy ki viselné el, hogyha valaki kritizálja a nevelési módszereit. Márpedig ha közlöd a szomszédasszonnyal, hogy gáz a gyereke, akkor azt kritizálod. Bármilyen is valaki, egyből védekezésre készteti az ilyen. Persze meg lehet próbálni, ha nem jön össze, akkor nem neked kell úgy intézni, hogy ritkábban jöjjenek, mert maguktól is elmaradnak... ;)
17. Macskanita (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2012. jan. 19. 19:24
Dettó...
16. Macskanita (válaszként erre: 13. - Marduk)
2012. jan. 19. 19:23
szia Marduk. Teljesen igazad van, tudom hogy nem szép dolog, amikor már úgy kell rájuk üvöltenem, de teszem azt azért, mert visít a gyerek, mint akit ölnek, és ha szépen szólok, ha kicsit hangosabban...akkor sem hallják meg. Szemembe röhög, és odamegy az anyjához, "ugye szeretsz anya" kérdéssel...anyja persze ráválaszol, hogy szeretlek....
2012. jan. 19. 19:21
Nekem is volt ilyen testvérpár ismerősünk. Leépítettem őket és az anyukét is. Folyamatosan a saját gyerekemet egrecíroztam, amikor ő nem is tehetett róla. Aztán meguntam, hogy őt bántom mások miatt, és ritkítottam a barátkozást.
14. Macskanita (válaszként erre: 12. - 14d5e9b9a1)
2012. jan. 19. 19:21
itt is ez a szitu, ráadásul itt az anyjuk is...és nem szól rájuk...ez nem fér a fejembe...szétüvöltöm a fejem, idegroncs vagyok, mire elmennek... szégyen ezt ide kiírni...de ez van.
13. marduk
2012. jan. 19. 19:21
Én mondanám azt hogy használd az erényedet és mond meg a gyereknek mi a ne tovább.Nekem az unokám engedte el magát ennyire mert neki nem tudtak?Nem akartak?Parancsolni mindegy a papa kitoporzékolta nekik hogy ez már elég és nem tűri az ilyen viselkedéseket,angyalok lettek a nagyobb unoka 4 éves volt éppen.Nálunk nagyon jók az unokák ha nincsenek szülök,én azt látom ha szólnak is a gyerekekre az kiabálva ez nem jó eszköz ez a gyengeség jele.Nyugodtan legyél erényes a házadban és ne vádold magadat ha ezért megsértődnek a gyereked és a saját nyugalmad fontosabb nem?
2012. jan. 19. 19:17
Én sem engedném be! Az Én szomszédom gyerekei is ilyenek, csak Ők még játszák a főnököt is és parancsolgatnak az enyémeknek, hát maradhatnak otthon!
11. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Macskanita)
2012. jan. 19. 19:12
nem lennél bunkó...én ezt megcsináltam?:)
10. tündér74 (válaszként erre: 8. - Macskanita)
2012. jan. 19. 19:09
Én is megbeszélném az anyukájával, hogy addig nincs összejövetel, amíg nem szánja rá magát, hogy megnevelje a gyermekét. (és saját magát is)
2012. jan. 19. 19:08
lehet meg fog a nő sértődni...oda a barátság...de én is ezen gondolkodtam, hogy konkrétan közlöm vele, hogy nem jöhet át a gyermeke...
8. Macskanita (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2012. jan. 19. 19:06

Szia Filcike!

annyira gáz...mert az anyjával jóban vagyok, konkrétan megmondanád az anyjának, hogy ezen ok miatt nem engeded át a gyerekeit? Mert nekem már ezen jár az agyam....nem lennék bunkó?

2012. jan. 19. 19:06
A szülő magatartása tükröződik a gyermeken.
6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2012. jan. 19. 19:06

Engedd át te a gyereked, akkor legalább a lakás egyben marad.


Amúgy szerintem keress más pajtást a kisfiadnak.

2012. jan. 19. 19:06

nem engedném be többet őket.és eljárnék máshová: pl foglalkoztatásra kikapcsolódás képpen..bár az ilyesmi elkerülhetetlen, hiszen bárhol lehet olyan gyerek mint a szomszédé..

De ha más ötleted nincs, akkor beszélj az anyjával.rád úgy sem fog hallgatni a szomszéd kisgyerek mivel nem téged tekint anyjának..

2012. jan. 19. 19:04
Szia!Én nem engedném be a lakásomba,csak ha már tud viselkedni.főleg hogy a saját gyerekem is kezd olyan lenni....
2012. jan. 19. 19:02

Sziasztok!

Van egy 4 éves kisfiam. Alapban nincs vele gond. Vannak a szomszéd gyerekek. Ha átjönnek, akkor a szomszéd kisfiú, aki szintén 4 éves, üti vágja a kisfiam, tombol, szétrombolja a játékokat, és nem sorolom tovább. Az anyja nem szól rá. Többször rászóltam a gyerekre, sőt, az anyját is megkértem, hogy szóljon rá, mert ez nem normális dolog. Mit tegyek???Kisfiam a nagytestvért szereti, de ugye ha a nagylány jön, akkor jön a 4 éves öccse is. lehet faramucinak tűnik a kérdésem, de ha itt vannak egy órát, odáig fajult a dolog, hogy kezdi átvenni a dolgokat az én kicsi fiam is, a viselkedést...stb...

Most akkor kire hassak? A gyerekre, vagy az anyjára? Tudom, bután hangzik a kérdés, mert a válasz normális esetben egyértelmű, de azért várnék tanácsot, ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Köszönöm szépen!

2012. jan. 19. 19:01
Is-is! :o)
2012. jan. 19. 18:58
Neveletlen gyermek, vagy neveletlen szülő? Tanácsokat szeretnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook