Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hét óvodaszünet nyáron nem sok egy kicsit? fórum

5 hét óvodaszünet nyáron nem sok egy kicsit? (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. Főnix-50 (válaszként erre: 81. - 4c1a787e8f)
2018. febr. 26. 00:05

Miért kell a gyerekeknek folyton programot szervezni?

Ezért nem tanulnak meg élni, nem tanulnak élvezni egy jó beszélgetést, egy klassz kis társasozást. Anyával együtt főzni, segíteni a kertben. Összehajtogatni a ruhákat, közben beszélgetni, vagy zenét hallgatni-riszálni, hidd el, élveznék! És nagy hozadéka, hogy sok mindent megtanulnak közben.

Ha mindig csak programokra viszitek őket, nem tanulnak meg sok mindent, ami csak a ti családotokra jellemző. Nem tanulnak meg téged, nem tanulják meg, hogyan kell kettesben, hármasban együtt lenni a családdal. Így csak azt tanulják meg, hogy őket mindig szórakoztatni kell, és ha ez nem történik meg, akkor kitör a hiszti. Nem tanulják meg elfoglalni magukat, lekötni a saját figyelmüket.

Én így gondolom.

83. 4c1a787e8f (válaszként erre: 82. - Zebracsikó)
2013. ápr. 20. 17:16

Már hivatalos helyről is láttam leírva (talán pont a munkaügyi minisztériumtól), hogy a mai rendszer rugalmatlansága miatt alkalmatlan arra, hogy a dolgozó szülők reális gondjait megoldják... Minden más egyéb szociális érzéstől-értéktől függetlenül..


Nem az a kérdés, legyen-e szünet, mert szünet mindenütt és mindenkinek kell. A kabátot eléggé az elejétől kellene újragonmbolni, jogokkal, kötelezettségekkel, finanszírozással, meg eleve a szervezéssel stb... A mai foltozgatások csak a feszültségeket, meg a csoportlétszámot, ezzel a törvénytelenségeket, kiszámíthatatlanságot növelik..

2013. ápr. 20. 17:02
Nem sok az 5 hét szünet, hiszen elvileg van ügyeletes óvoda, DE -ahogy ez a fórum is mutatja - nem mindenhol tudják biztosítani ezt! Hiszen ahol csak egy óvoda van a településen, ott nem tudnak másikat kijelölni. Ezt a helyzetet tényleg elég nehéz lehet megoldani.
81. 4c1a787e8f (válaszként erre: 79. - Martin3)
2013. ápr. 20. 16:54

A gyerek unatkozik otthon (most nem a munkahely szempontjából nézve):


Először is, alapvető különbség van egy kertesház, és mondjuk a Margit körút között.. De még egy kertesházban is el lehet jutni oda, hogy már elég otthon, talán pont azért mert kevesebb az inger, meg mert jóból is megárt a sok...


Aztán meg alapvetően más, ahol van nagymama, nagypapa, és apuka is bevonható legalább egy kis bicajozásra, vagy éppen egy hétvégi cipelős bevásárlásra, meg ahol nem.. Hiába imádom a gyerekeimet, 3-4 hét tömény "nyár" után bizony le lehet fáradni, ha nincs más néha.. Pláne, ha utána rögtön menni kell megint a melóhelyre.


Már csak azért is, mert nehezebb "jóanyának" lenni hulla fáradtan, mint úgy, hogy kevesebb jut a "kötelezőből" rád. És azért ahogy látom sok helyen hetekig, hónapokig unokáznak a nagyszülők, sőt az évközbeni gyerekvivés-hozást is szinte teljesen megoldják.. Ahol viszont nem, az nagy érvágás.. Nekem vannak szüleim, ha baj van, betegség van igyekeznek segíteni, néha 3-4 napra elviszik valamelyik gyereket, de alapvetően mi neveljük őket, tiszteletben tartjuk az ő saját privát életüket, nem várom el, hogy rendeljék magukat alá az én életritmusomnak, de nem is lennének erre hajlandók.


Aztán más, ha van autó otthon anyuka feneke alatt, meg más, ha nincs.. Nem azt mondom, hogy nem lehet nélküle élni, de azért ki tudja a lehetőségeket tágítani, pláne, ha pici testvér is van otthon még, akivel nehezebb a buszon közlekedni..


Meg hát ugye az is más, ahol van 2-3 hét szállodás, netán külföldi, vagy balatoni nyaralás, és még erre jön egy-két erdei túra és tábor, és más, akik évek óta nem voltak szinte sehol. A szállodás-jellegű pihenést nem helyettesíti 4-5 nap sátorozás a Börzsönyben, bár kétségtelenül jó az is. Ne legyünk képmutatóak..


Az "unatkozás" általában nem 1-2 nap szabadidőnél szokott fellépni. Ez az, amikor már voltatok az összes környékbeli múzeumba, meglátogattátok a lehetséges barátokat, voltatok strandon, és már 4. hete vagytok összezárva. Netán az "ellőtt" szabadságod alatt - amit előre olyan szépen eltervezel, hogy még a háztartással is haladsz valamit, netán befőzöl egy adag lekvárt - semmivel nem haladsz, mert épphogy valami alap ebéd elkészül a játszótér-gyerekszórakoztatás alatt. Emiatt is feszült az ember. Egy gyerekkel még csak-csak lehet esetleg befőzögetni, mondjuk egy kertesházban.. Ott valóban program tud lenni, netán egy kis üst is az udvarban, szomszédok, tűz stb.. De egy kis panelban azért már más ez is, nem tudod félbehagyni, a gyerekek örjöngenek, a tapéta lekváros stb... A kétnaponta piacramenést, a melegben buszozás-cipelést utálja a gyerek, már reggel sírva ébred emiatt. Néha poén a piac, de kötelességszerűen azért kevés gyerek élvezi. Hiába találod ki, hogy mondjuk holnap délelőtt terepasztalt fogtok építeni, - ismét le van carva a háztartás - és még az anyagot is szépen megvettétek hozzá de már mondja, hogy nincs kedve.. Jó akkor lemegyünk.. Már ahhoz sincs kedve..


Én emlékszem ezekre a napokra a saját gyerekkoromból.. Nem mondom, hogy sok volt, de volt ilyen a nyáron..


Ez az, amikor kellene vagy egy szigorú napirend, azaz valami tábor, vagy egy kis változás. Mondjuk egy nyaralás, vagy mamához menés.. De ez vagy van, vagy nincs.


Ilyenkor igenis jót tesz az ovi. Nem mondom, hogy végig, szó sincs róla, mert természetesen hiányoznak és jók a közös programok, de mondjuk 10 hét nyárból 3-4-ben. Még akkor is, ha ne adj úristen "otthon van" az anyuka. Otthon ugyanis hiába teszel meg mindent, az otthoni "márpedig megyünk le" az egész más, mint a társak közötti "márpedig kimegyünk". Másként lendül túl a holtponton..


Arról nem beszélve, hogy mindez alapból is sok lehet, de ha még mindezt úgy kell megoldani, hogy 3 korosztály van otthon (nekem most iskolás-óvodás-bölcsis)... Szóval minden jó ötlet eleve korlátozva van mondjuk a kistesó miatt. Lehet itt alakoskodni, de tény, hogy évekig lopva tudtunk csak néha a legnagyobbal társasozni, meg mondjuk festeni, mert ebbe a kisfiúk bizony nemigen voltak bevonhatók, és még romboltak.. Ha meg a kicsik szintjén játszottunk, az a nagynak egy idő után kevés volt..


Vagy éppen mondjuk terhes vagy (netán veszélyeztetett), és jóval kevesebbet bírsz..


Meg hát az örök igazság: nincs két egyforma gyerek, még a testvérek között se. Van amelyik órákig ül, és játszik, és van, amelyik már reggel hatkor az ajtófélfán mászik fel.. Hát nem mindegy, milyeneket dob a gép..

80. szafaripók (válaszként erre: 79. - Martin3)
2013. ápr. 20. 14:50

Nem hiszem, hogy ez utálat kérdése lenne.

De! Értem én, hogy a pedagógusnak is kell a szabadság, de ahogy egy vállalat se úgy működik, hogy minden dolgozó egyszerre megy szabira, az ovi sem teljesen. Év közben is kivesznek szabit, szóval szerintem ez nem egy erős érv. Pláne ha arra gondolok, hogy manapság nem nagyon teheti meg senki, hogy ennyit egyben szabin legyen, és a pedagógusoknak is (legalábbis nálunk) erre az időszakra is van "program" (táboroztatás, továbbképzés), ami nem szabadság...

Másrészt: aki itt felemelte a hangját, nem azon panaszkodott, hogy nem bír a gyerekével lenni ennyi ideig, mert igazából nem is akar. Akik itt leírták a véleményüket, többnyire olyan élethelyzeteket vázoltak fel, amiben ez az 5 hét igenis kemény problémát jelent. MInd a megoldásában, vagy éppen abban, hogy a munkahellyel mi lesz.

Azt kellene felfogni, hogy azért, mert valaki viszonylag könnyen, vagy kisebb szervezéssel tökéletesen meg tudja oldani, másnak ez véres verejtékkel jár, hogy elintézze. Más munkakör, más élethelyzet, más lehetőségek.

Nálunk pl. a településen (ami pedig járási központ) arra az 1 hóra nincs ügyeletes ovi, mert az étkeztetést nem tudják megoldani. Ezért másik településre kell vinni a gyerket, ami olyan esetben pl. "vicces", ha anyuka helyben dolgozik, és nincs mivel átvinni. De olvasd vissza a korábbiakat, találsz még érdekeset...

Amúgy meg az unatkozásról. Nálun is volt olyan, hogy kitaláltam valami (szerintem) nagon klassz programot, és tudod mit? A gyerek nem élvezte, nem akarta. De mivel mással nem készültem, eléggé bekorlátozódtak a lehetőségeim, és igen, volt, hogy "unatkoztunk". Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy ültünk és néztük egymást, hanem úgy, hogy a "kapacitását" messze nem sikerült kihasználni, lemeríteni, noha "tartalmasan" töltöttük az időt...

2013. ápr. 19. 21:49

most biztos utálni fogtok...

DE MI AZ HOGY A GYEREK SZÉTUNJA MAGÁT OTTHON???????????

egyrészről az óvónőknek is kell szabadság, ők is emberek és ők csak nyáron tudják kivenni a szabit(mint a tanárok), de ez csak a kisebbik oldala a dolognak(amúgy minden városban van arra az 5 hétre kötelező összevont ovi, csak éppen mindig más ovi a soros, hogy épp melyik az ügyeletes, azt kérdezzétek meg)

másrészről: igen, egy gyereknek társakra is szüksége van, de elsősorban a CSALÁDJÁRA van szüksége, azt az 5 hetet nem igaz, hogy nem "bírjátok" ki a gyerekekkel, vannak nagyik az is 2 hét(1-1 hét itt-ott), marad 3 hét...(ha nincs nagyszülő apukával ki lehet venni felváltva a szabit). Én már alig várom, hogy szünet legyen és együtt tölthessük a nyarat, egy csomó jó ötletet gyűjtöttem a netről, hogy miket fogunk barkácsolni, mivel fogjuk tölteni az időt! egyik ötlet jobb, mint a másik! Komolyan már alig várom, hogy a rohanó napok után, ami év közben van, legalább nyáron kicsit egymásra figyelhessünk, és ne csak kutyafuttában kérdezzem mi volt a suliban/ oviban. Végre tartalmas, együtt kirándulós, strandolós, barkácsolós stb napokat tarthatunk, amikor majd reggel nem kell rohanni, este nem kell korán feküdni, hogy másnap munka, isi stb van.

Nektek ez nem hiányzik? (tudom probléma minden nap megoldása, de néha muszáj megállni, és észrevenni őket, úgy igazán, mert pár év múlva sajnáljátok, hogy hagytátok, hogy "csak úgy " elteltek a napok és szinte nem is ismeritek a gyerkeiteket, aztán kamaszkorban meg csodálkoztok, hogy én "nem is erre neveltem őket",)

78. BarBia
2013. ápr. 14. 19:25
Én azt javasoltam a szülőknek, hogy gyűjtsenek aláírásokat (ki az aki igényelné) és forduljanak a fenntartóhoz egy tiszteletteljes levéllel, hogy ez nekik probléma és legyenek kedvesek segíteni. Ugyanis a szó elszáll, de az írásra reagálniuk kell. Nálunk mellesleg ovi felújítás lesz, jövőhéten évzáró, az új épület átadási határideje szept. 30. Addig ideiglenes helyen működünk, de nem fogjuk tudni az összes gyereket fogadni. Egyébként az is tapasztalat, hogy nem csak azok igénylik az óvodát, akik végképp nem tudják megoldani, hanem azok is akik "kényelmesek" és "unatkozik otthon a gyerek", meg nem akar hazamenni. Nekem ez egyik gyerekemmel se volt probléma, soha egyik se vágyott pluszba oviba, suliba járni, imádnak itthon lenni.
2013. ápr. 7. 20:51

Nálunk is 5 hét szünet van, de van másik ügyeletes óvoda a kerületben!

Szerintem is mindenképpen kellene valamilyen alternatívának lennie a fenntartó részéről!

Ez nem az óvónők döntése! A fenntartónál kell mindeképpen kopogtatni!!

76. youlcsi (válaszként erre: 74. - Pintyőke madárka)
2013. ápr. 7. 20:48
én valahogy azt sem tartom rendjén valónak, hogy nincs egy településen önkormányzati oktatási intézmény. mert amit itt leírsz, az alapján az ovi és suli egyházi... lehet, nekik nem is kötelességük megoldani ezt a problémát, lévén nem állambácsi finanszírozza őket...
75. Krisz42 (válaszként erre: 74. - Pintyőke madárka)
2013. ápr. 7. 20:12
Azt is kérdezd meg,h hivatalosan nem kötelezik-e a keresztény óvodákat is arra,amire a sima ovikat igen,márhogy kötelesek ügyeletet biztosítani,tehát ki kell írni egy másik ovit,ahova viheted,ugyanis képtelenség megoldani néha,h pont akkor legyen az ember szabadságon.Nekem pl.anyukám 57évesen meghalt,akkor voltam 34éves.Lányom ovi korú volt,egyedül neveltem a 2gyerekem,alíg bírtam megoldani,h tudjak râjuk vigyâzni.Nyáron pultos voltam egy szabadtéri discóban,igaz,h csak 4éjszakát kellett dolgoznom,de 12órát benn voltam,reggel akkor keltek,mikor én feküdtem.Ott rohangáltak,játszottak körülöttem,én meg próbáltam aludni.Senkinek nem kívánom.Dolgozni kell,de akkor legyenek is meg hozzá a feltételek,ha valakinek szüksége van rá.
74. pintyőke madárka (válaszként erre: 73. - Krisz42)
2013. ápr. 7. 18:57

Ezen gondolkozom én is . Sosem gondoltam volna hogy ekkora gondot jelenthet a véleményem .


Ha meg tudom oldani ,hogy elvigyem innen a gyerekem kitálalok valahol . Nem marad titok ,hogy Isten nevében zsarolnak meg .


Ha a kereszténység ezt jelenti hát köszönöm szépen inkább nem kérem..

73. Krisz42 (válaszként erre: 72. - Pintyőke madárka)
2013. ápr. 7. 18:45
Miért nem mész a polgármesterhez?Mi az,h közösségbomlasztó?Simán panaszt emelnék,mindenhova elmennék.Akár újsághoz is.Mond meg a polgármesternek,h megfenyegettek,tehát intézzêk el,h a gyereked máshova járhasson.Szerintem ezt ő se hagyhatja szò nélkül.
2013. ápr. 7. 11:26
DE aki megtette az így járt mint én .. . Sajnos váltani nem tudok egyenlőre bele törődtem . Ezzel tisztában is vannak ezért ilyen bátrak a vezetők ...
71. pintyőke madárka (válaszként erre: 70. - Kitrákotty)
2013. ápr. 7. 11:24

Nem én kevertem ide a sulit sajnos ezt a képembe vágták ..


Természetesen csak 1-2 hetet próbáltam kialkudni .

Vagy egyéb alternatív megoldásokat ,de sajnos erre sem hajlott senki sőt mint mondtam jött a fenyegetőzés . És nem csak engem fenyegettek meg..


Nem túl sok ember "mert " véleményt alkotni .DE

70. kitrákotty (válaszként erre: 69. - Pintyőke madárka)
2013. ápr. 6. 19:32

ha egyetlen ovi van, akkor helyben nem valószínű, hogy tudnak biztosítani ügyeletet. De a szomszédos településen biztosan.


mind az öt hétre vinnéd ügyeletes oviba a gyereked?

Te milyen megoldásra gondoltál?

hány olyan szülőt találtál, akik szintén igényelnék a folyamatos nyitva tartást?



az utóbbi hsz-aid alapján úgy érzem, nem csak ez a bajod az intézménnyel (ha már a sulit is idekeverted), gondolkodtál már váltáson?

2013. ápr. 6. 18:30

Faluról van szó . És ez az egyetlen óvoda.


A gusztustalan a dologba ,hogy maga a pap adott ultimátumot mindkettőnknek .Mondván ,hogy a közösség re nem vagyunk jó hatással ...

2013. ápr. 6. 13:38
Én írnék egy nagyon tisztelettudó levelet a jegyzőnek és kérném az állásfoglalását az esetben. nem számonkérném, hanem ténylegesen az állásfoglalását!
67. kitrákotty (válaszként erre: 66. - Pintyőke madárka)
2013. ápr. 6. 13:16

mekkora településről beszélünk? (város, falu?)

van másik óvoda, amit kinyithatnának, míg a tiétek zárva tart?

vagy másik településre kellene hordanod?


a nyári bezárás mindenképp kell, tisztasági festés, alapos takarítás, óvónők szabadsága, stb., azért "kellene" ilyen esetre egy másik intézmény, ami ügyeletesként nyitva tart.

2013. ápr. 6. 09:06

Ma beszéltem az egyik anyukával akit szintén jobb belátásra térítettek amikor nem akart aláírni.


Vele közölték (konyhán dolgozik ) nem muszáj itt dolgozni... bla bla Ő is közösség bomlasztó stb mint én ..

2013. ápr. 5. 08:56
Egy intézmény közös igazgató közös üzemeltetővel
64. szafaripók (válaszként erre: 63. - Pintyőke madárka)
2013. ápr. 5. 08:43
Most nem értem... Oviról indultunk, hogy lett belőle suli?:)
2013. ápr. 4. 19:42
Egyébként azt most kijelentem ha végig visszük a 8 évet ebben a suliban (bár kétlem) utána nem marad ennyiben az ügy . Ezt nem felejtem el ...
62. pintyőke madárka (válaszként erre: 61. - Kitrákotty)
2013. ápr. 4. 19:40

Mivel a egyház az üzemeltető így rá úgy gondolják más szabályok érvényesek . Menjek az önkormányzathoz és az majd elszállítja a gyerekem egy másik településre suliba ha ők mégse kérnek a gyerekemből ..


És ha jót akarok ne pisiljek széllel szemben .

61. kitrákotty (válaszként erre: 57. - Pintyőke madárka)
2013. ápr. 4. 14:07

kötelesek felvenni.


Annak utánajártál már, hogy más szülő is igényelné-e a nyári ovit?

mert ha egyedül vagy, valóban nem sok az esély, hogy csak a te gyereked miatt majd kinyit az ovi, bemegy dolgozni óvónéni, dajkanéni, szakácsnéni, stb. :-D

60. youlcsi (válaszként erre: 57. - Pintyőke madárka)
2013. ápr. 4. 13:46

ugyan már! ezek barmok!

ne hagyd magad!

59. 17aadc1082 (válaszként erre: 57. - Pintyőke madárka)
2013. ápr. 4. 12:35
Nyugi, kötelesek :) amúgy ez komolyan, már vicc :((( kár, hogy nem lehet rajta röhögni.
58. szafaripók (válaszként erre: 57. - Pintyőke madárka)
2013. ápr. 4. 12:08

Nem lep meg, bár attól még felháborító..

Ez olyan dolog, mint hogy nálunk nincs 10 szülő, aki kérné az óvodai ügyeletet. Persze, mert bár nincs kimondva, tudják, hogy ne kérd, ha nem akarsz balhét...

2013. ápr. 4. 12:02

M a voltam bent tárgyalni, Az üzemeltetővel és a iskola óvoda -igazgatóval .


Közölték velem ,hogy mit gondolok én magamról hogy egy közösség érdekére fittyet hányva lázadozok..


És hogy mivel az iskola házirendje kimondja hogy a közösségi életbe nekem is be kell illeszkedni ....bla bla ha nem tudok nem kötelesek felvenni az iskolába a lányom .

56. youlcsi (válaszként erre: 55. - Szafaripók)
2013. ápr. 4. 09:23

:)


nálunk is itt vannak a mamák :) bár még bölcsis a fiú, és januárban kezdte csak... szóval még tart az 1 hét bölcsi, 1 hét (beteg)szabi időszak :) ebből kifolyólag szerintem különösebben fel sem fog neki tűnni, hogy nyáron 2 hétre bezár a bölcsi :D

55. szafaripók (válaszként erre: 54. - Youlcsi)
2013. ápr. 4. 09:15

Engem nem kell meggyőznöd. Nálunk szerencsére itt a mama, ha kell.:)

Másoknak próbálom én is magyarázni, hogy nem azért van zárva az ovi, mert lusta az óvónő...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook