Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Neveletlen óvodás fórum

Neveletlen óvodás (beszélgetős fórum)


1 2
37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - Csinoska2012)
2017. szept. 14. 17:08
Hát ez nagy eredmény...
36. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 35. - Ina87)
2017. szept. 14. 16:28

Engem ugyan nem bosszant.

Nem tehetsz rola, hogy csak ennyire telik toled.

35. ina87 (válaszként erre: 34. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 13. 18:46
azért meg néztem volna a fejedet mi közbe várod a sort h bosszant e vagy sem.
34. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 31. - Ina87)
2017. szept. 13. 15:43
ekkora zagyvasagot!
2017. szept. 13. 14:24
A tegnapi nap nyugalomban telt az óviban,nyilván vissza fogta magát a reggeli elbeszélgetés miatt,mesélte a kislányom nem őt csúfolta hanem egy másik kislányt.
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Valakivagyok1984)
2017. szept. 13. 13:47

Soha nem értettem ezt a "beszéld meg a szülővel meg a gyerekkel" dolgot. Ezzel szerintem még soha senki nem ment semmire, ha eleve nincs beszélgetős jó viszony a két szülő között.


Ha a szülő normális, akkor ha jelzi az óvónő a problémát, akkor amit tud megtesz. Nem mindig tud a szülő annyit tenni, mint gondoljátok egyébként, de amit tud, meg fogja tenni. Most neki mondod el, hogy gáz, hogy a kislánya csúfolódik? Szerintem ezt ő is tudja, kár elmondani neki..


Ha meg annyira hüle a szülő, akkor meg megintcsak kár, mert nem te fogod neki megtanítani ezt, ha eddig nem tanulta meg. Akkor el kell kerülni.


De persze lehet a köztes verzió is, hogy annyira nem gáz, csak lazább ember, lazább szülő, ő nem szól azért sem, ha az övét csúfolják, de abból sem csinál világraszóló dolgot, ha az övé csinálja..


Itt a kulcshelyzetben az óvónéni van, ő tud a legkeményebben fellépni a csúfolódás ellen, de az ellen is, ami a csúfolódást esetleg kiváltja.. Mert sokszor más gyerekek közötti konfliktus is van egy bántásban, azért ott lehet, hogy kapott is valamikor a kislány rosszat..


Azt érdekes lenne tudni, hogy csak ezt a kislányt csúfolja-e a csúfolódós kislány..


Szóval én azt gondolom, hogy ha az óvónéni úgy látja, ővele hármasban értelmes lehet beszélgetni, de ez az odamegyek a másikhoz, és "én majd nem hagyom" ez tök abszurd, mert hogy nem hagyja? Akkor majd ő kezd el verekedni? Vagy mit? Ez olyan nevetséges..

31. ina87
2017. szept. 13. 11:55

tudom h ennek amit le írok ehhez semmi köze,minap az iskolából jöttek ki a gyerekek olyan másodikos harmadikosok lehetek,szemaforon kell h át menjenek az autók már le lassultak már be állt a forgalom a kislányok meg nyomták a gombot h pirosra váltson ők zöld utat kaptak,át keltek az úton mikor átváltott volna az autósoknak a zöld erre vissza fordult a kislány és megnyomta még egyszer a gombot ugye bár a forgalom áll,majd szinte leste h mikor vált át zöldre h még egyszer meg nyomhassa a gombot,mire a társai oda szóltak neki h most már hagyja abba,és még lehetne több dolgot le írni,de vajon kinek kelen jobban figyelni szülő,oktató vagy csak az egész társadalomnak,ha véletlen egy idegen vagy tanár szóvá mer tenni valami hasonlót rögtön vádolva van,

és ezt a gyerekek jócskán ki is használják.

30. ina87
2017. szept. 13. 11:33
gyerekek,viszont akk is menni fog a csúfolódás ha nem haja meg egy felnőtt,szülő és óvónéni segíthet viszont ha tényleg olyan szavakat mond neki ami amúgy egy óvodás eszébe nem jutna ott nyilván a szülő is ludas,azért ne hagyd h a kislányod lelkébe tiporjon...
29. zsanci79 (válaszként erre: 21. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 13. 11:24

Héj, ha duci, akkor sem jogos, hogy ezzel csúfolják!

Volt benne részünk, hát nem kívánom senkinek!

2017. szept. 13. 09:55
Én már rég erőteljesebben elbeszélgettem volna az anyukaval es a kislannyal.Soha nem hagynám,hogy így beszéljenek a lányommal!
2017. szept. 12. 23:57

Én első körben - akármilyen nehéz - tök barátságosan elbeszélgetnék a kis csirkefogóval, még csokit is adnék neki, ha elfogadja - meg ha van rá alkalom...

Ezen tökre meglepődne, és a továbbiakban szégyellné magát, ha eszébe jutna csúfolódni.

(A lányommal is megbeszélném, nehogy azt gondolja, hogy nem zavarnak az előzmények.)

Nekem eddig ez mindig bevált, pedig volt, hogy egy 3 fős lánycsapat kapta közre a gyereket és fenyegették, az arcába kiabáltak. Akkor kipróbáltam ezt, és onnantól én voltam a tök szimpi anyuka, a gyerekem meg a jó fej néni lánya.


Ha nem változtat semmit, akkor viszont komolyan elbeszélgetnék vele...


De szerintem a barátkozás hozna sikert.

2017. szept. 12. 20:30

De mit csinál az óvónö, hogy ez megtörténhet ?

Nem állítja le a másikat ? sajnos az óvónői alkalmatlanság miatt a szülőnek kell intézkedni, egy bakafántos normális óvónŐ helyre tudná tenni , ha figyelne a gyerekekre.

2017. szept. 12. 20:23
Találjatok ki valami nagyon durva visszaszólást a kis csúfolódó dögnek, egy életere vegye el a kedvét az ilyesmitől. Ne pofozd meg, ne nyulj hozzá, abból csak nektek lehet bajotok, egy ilyen kis.... nem éri meg. A gyermeki kegyetlenség már ebben a korban is nagyon nagy , maradandó károkat tud okozni, mindenképpen állitsd le, de úgy, hogy a csúfolódónak is fájjon.. Akár lehet a szülők fogyatékosságára- is hivatkozni,azzal csúfolni. ilyen esetben főleg ha évek óta tart, itt nincs arányosság.Végül is a másik kezdte. Ne kiméld !
24. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 22. - Csinoska2012)
2017. szept. 12. 17:15

Tarthatsz a neveletlennek egy kis negyszemkozti megbeszelest.

Vagy a lanyodat kiokitod visszavagasra.

Meg kell tanulnia megvedeni magat.

Lehet, a vegen meg bele is jon es tole fog felni.

23. epervirág (válaszként erre: 22. - Csinoska2012)
2017. szept. 12. 15:52
Ebbe teljesen igazad van.Mindenkit olyannak kell elfogadni amilyen,de azèrt figyelj a súlyára mert a többletsúly okozhat egèszsègügyi problèmákat.
2017. szept. 12. 15:48
Nem duci,inkább azt mondanám kissé molett,de én arra tanitom a lányomat mindenkit el kell fogadni olyanak amilyen.
21. 10cc61fb5a (válaszként erre: 17. - Csinoska2012)
2017. szept. 12. 14:34
A súlyára vonatkozó beszólás, jogos? Tényleg duci a lányod?
2017. szept. 12. 14:29
Mindenhol vannak neveletlen gyerekek. Valószínű, az a kislány otthon is ezt látja, ezért csúfolódik. Tanítsd meg rá, hogy védje meg magát. De ha nagyon megkeseríti az életét, akkor írasd át egy másik csoportba, hogy ne sérüljön ilyen fiatalon. Később lehet, hogy jobban megerősödik és akkor már meg tudja magát védeni.
19. andi6020 (válaszként erre: 16. - Ikebana3)
2017. szept. 12. 12:56
Mert te jó néven vennéd, ha egy másik szülő pofozná a gyerekedet?
18. epervirág (válaszként erre: 17. - Csinoska2012)
2017. szept. 12. 12:32
Azért azt,hogy a szülőtől hallhatta ez sem igy van teljen.Nekem néha mond olyat a kislányom amit tőlünk soha nem hallott,de ovis tehát bárhol hallhatta.
2017. szept. 12. 12:20
A felnőttek csak akkor tudják megbeszélni ha van partner, a kislány anyukája nem az.Én is azt gondolom,h ezek a megjegyzések,h halj meg és ne gyere többé óviba ez a szülötől hallhatta vagy valami hasonlót.Egy anyának nagyon fáj ilyet hallani a gyerekétől,pláne úgy ,h az én kislányom egy békés csendes gyerek.
16. Ikebana3 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2017. szept. 12. 12:12

Ez nagyon durva beszólás!

De mindenképpen a felnőtteknek is tisztázniuk kell a helyzetet egymással.

15. Ikebana3 (válaszként erre: 9. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 12. 12:09

Bocsi, de figyelmesen kell olvasni.Ezt írta:

"csúfolta,hogy kövér akkor szóltam az óvónéninek"

14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Spann)
2017. szept. 12. 11:43
El is törném a kezed az anyja helyében.
13. spann
2017. szept. 12. 11:20
Adj egy jó nagy pofont annak a csúfolódó kis szemét kölyöknek, és ígérj be még egy párat, ha nem hagyja abba.
12. Karott (válaszként erre: 1. - Csinoska2012)
2017. szept. 12. 10:52

Ha beszéltél az óvónővel és a szülőkkel, akkor még egyet tehetsz. Beszélgetsz a gyerekeddel a csúfolódásról. Engem anno jól megtanítottak ezt kezelni a szüleim, s teljesen megdöbbentem, amikor rájöttem, hogy másokat nem tanítanak meg.

A csúfolódásról: általában az a főkolompos, aki maga is kap. Otthon, akár nagyteső, szomszéd, sőt maguk a szülők is csinálnak néha ilyet. Ezzel ő gyakran kompenzál. Addig csúfol, amíg ezzel a másiknál elér valamit. Egyrészt meg lehet lehet már ezt beszélni egy 5 évessel is a szintjén. Azaz ilyenkor legjobb taktika, ha nem mutatja, hogy ez neki fáj. Ezen kívül segíthetsz neki kitalálni valami jó visszaszólást, visszacsúfolást (senki sem tökéletes, gonolom a csúfolódó sem). Ha nem is mondja vissza a gyerek, csak tudja, hogy ő is tudna ilyet, gyakran már az is segít.

Csúfolódók minden közösségben akadnak, s ez meglesz később iskolában is. S nem mindent vesz észre az óvónő, tanítónő.

11. epervirág (válaszként erre: 10. - Csinoska2012)
2017. szept. 12. 10:29
Tènyleg magasabb az átlagnál,de mindenhol van,hogy csúfolják a gyereket.Nekem a lányomat azèrt csúfolta egy kislány mert a lányom kicsi volt.A suliba már más miatt.kèt fiú rendszeresen bántotta is nem csak szavakkal.most másik osztályba jár át irattuk.itt jól èrzi magát.
2017. szept. 12. 10:24

Anno próbáltam az anyukával beszélni azt mondta csúfolja vissza a kislányom, de én nem erre tanitom.

Egyébként nem kövér az átlagnál magasabb és jó kondiban van 128 cm /30 kg.Jár néptáncra sokat mozog.

9. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 7. - Ikebana3)
2017. szept. 12. 10:21

Biztos, hogy kover a kislany??

Nehogymar orvoshos hurcoljak egy otromba beszolas miatt.

Amugy meg barmiert csufolhatnak, kikezdhetnek gyereket.

semmi korulmenyek kozott nem alkudoznek meg prbalnam lekenyerezni a masikat. Ez olyan sunyi megoldas lenne.

Az a kislany az ovodaban reggelizik-tizoraizik-ebedel-uzsonnazik. Ettol hizott volna meg??

vagy mar alapbol erosebb testalkatu.

Ne a sertett kislany es anyukaja jarjon canossat.

2017. szept. 12. 10:14
Óvónő vagyok 20 éve. Ezt napközben az óvónő intézi, este a szülőnek kell beszèlni a neveletlen gyermekével. Èn semmilyen formában nem engedem a csoportomban a csúfolódást.Ha mègis csúfolják...bünti jár érte!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook