Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszaság, neveletlenség? Vagy csak valahol valamit elszúrtam? fórum

Rosszaság, neveletlenség? Vagy csak valahol valamit elszúrtam? (beszélgetős fórum)


1 2
44. Serry (válaszként erre: 43. - Sena)
2011. jan. 20. 14:30
A gondolkodó sarok már náluk is jól beválik.
43. Sena
2011. jan. 20. 10:26
Az is probléma nálam, hogy nem tudom hogyan büntessem. Hogy lehet egy 3és fél évest úgy büntetni, hogy abból tanuljon is?
42. Sena
2011. jan. 20. 10:25
Nekem is az a problémám, hogy a fiam nekem egyáltalán nem fogad szót. Most hallottam egy gyerekpszichológustól, hogy az agresszívnak vagy hiperaktívnak kikiáltott gyereknek sokszor csak annyi a baja, hogy keveset iszik. Hihetetlennek hangzik, de állítólag ha kevés vizet isznak (vizet és nem cukros löttyöt!) akkor az adrenalin és a cukor fölhalmozódik a szervezetükben. Ettől aztán pörögnek, verekednek, nem bírnak nyugton maradni.
41. Serry (válaszként erre: 40. - 3b41f6053f)
2011. jan. 19. 11:23

Nehéz ügy... nekem anno azt mondták akaratos... aztán jött a figyelemzavaros jelző, meg a hiperaktivitás... de akkor miért képes 30 percet együtt dolgozni a fejlesztővel.. miért képes szabályokat betartani? atb nem könnyű

Fő elv és ami tényleg bejön a következetesség.S igen is kell a bünti akkor ha pl lehülyéz olyankor nincs mese kell,mert nem lehet csak beszélni erről.

2011. jan. 19. 10:52

Sziasztok!


Az én fiam 5 éves.


3 éves kora óta jár oviba,ahol nagyon jó gyerek,a mai napig.


Szót fogad,irányítható stb.


Otthon meg pont az ellentéte :(


Nem fogad szót ,ha ötvenedszer mondom akkor sem


Ha bedühödik lehülyéz,megüt.


De reggel pl csak megképrdeztem ,hogy ő is festett-e az oviba,erre válaszolt,és lehülyézett.


Nem értem nekem-nekünk miért nem fogad szót :(

39. Serry (válaszként erre: 38. - Henna75)
2011. jan. 19. 10:47

Szia!

Kicsit félre értettél, mert ugyan mint írtam ez most a probléma.. de NEM csak kiabálás,hiszti és bünti van.

Nagyon szeretem őket és rengeteg a dicséret, a köszönöm és a motiváció ezért pont nem is értem az egészet.


Tudatosan az általad javasolt módszereket alkalmazom a gyereknevelésben. Ezért tűnik nekem a mostani helyzet lázadásnak. De persze nem az csak a kicsi a dac korszak kellős közepén van, naggyal most vagyunk túl egy meglehetősen nehéz és feszült időszakon. S jön az iskolaválasztás és oviválasztás és ez nekünk ismét feszültségekkel teli időszak lesz. S közben dolgoztam 2 hónapot és most megint munkanélküli vagyok és engem ez nagyon kellemetlenül érint. Talán ez áll az egész mögött, ha kicsit sikerül ismét lenyugodni akkor minden visszaáll a régi kerékvágásba.

38. henna75 (válaszként erre: 1. - Serry)
2011. jan. 19. 10:17
Szia! Remélem a következő sorok segítségedre lesznek. Először is el kell tudnod fogadni hogy a gyermekeid különleges bánásmódot igényelnek. Másodszor pedig ha egy gyermekkel kiabálsz és büntetést rósz ki rájuk, az csak olaj a tűzre. Neked sem esne jól, ha valaki így reagálna a problémáidra. Hisz nekik problémáik vannak. Mégpedig, megtanulni az életben betartandó normákat, pl. nem hisztizek, nem veszem el a gyerekek játékát stb. ez igen nehéz dolog számukra, amit neked kell megtanítani nekik. Egy angol ápolónő Virginea Henderson 1957-ben írt egy igen jó módszert ezeknek az eseteknek a kezelésére: Meg kell fordítani az egész folyamatot. Ami azt jelenti, hogy nem büntetünk, hanem dicsérünk! Mindenért!!!! És ezen van a hangsúly!A legapróbb dolgokért is dicsérni kell! Készíts dicséret táblát, írd fel a nevüket és aki a nap végén a legtöbb dicséretet kapta kapjon egy kis apró meglepit, vagy lehessen egy kis kívánsága másnapra, amit teljesíts neki. Tégy valami olyat ami ösztönzőleg hat rájuk. Ugyanis ha valakinek sokszor mondod, hogy rossz vagy stb. akkor azt egy idő után el is fogja hinni és miután ez lett neki megtanítva akkor ennek a szellemében fog ő élni. Próbáld ki te mint felnőtt: esténként lefekvés után mondogasd magadnak, hogy éjfélkor felébredek. Sokszor sok estén keresztül, és egy pár nap után felébredsz!!!!! Megtanítod a szervezeted felébredni. Ugyanúgy megtanítod tudat alatt rossznak lenni. Nem könnyű de hatásos. Sok kitartás és TÜRELEM kell hozzá. Nagyon sok sikert kívánok és remélem javul a helyzet!!!!!!
37. Serry
2011. jan. 19. 09:53
Nem tudom igazából. Az oviban a nagyfiúnak a legjobb barátja egy évvel fiatalabb nála. Persze van a korosztályából is barát, de a kiválasztott akihez a legjobban kötődik az fiatalabb. S olyanok együtt mint a testvérek:)
36. Ata06 (válaszként erre: 35. - Serry)
2011. jan. 18. 20:56
Azért kérdeztem, hogy vegyes csoport e, mert ha csak nagycsoport lenne, mi értelme lenne előadni a nagyfiút?! Ha viszont kisebbek is vannak velük, akkor egyértelmű, ő előttük akarnak nagynak látszani!:))
35. Serry (válaszként erre: 34. - A14deb9047)
2011. jan. 18. 20:47

Igen tudom.. de alapvetően nem beszélnek csúnyán. Na persze nem állíthatom,hogy SOHA. mert volt tavaly egy időszak amikor a pisikaki folyt mindenhonnan. És akkor én elmagyaráztam a sajátomnak,ohgy miért nem és kértem az óvónőket, ohgy a felbujtó 6 évessel is beszéljenek. Mert elég gáz volt ezt hallgatni az autóban hazafelé az oviba ez egyik kirándulásról. Mert néha mi szülök visszük el őket kocsikkal kirándulni.


Ata kérdésedre nem válaszoltam VEGYES CSOPORTba járunk:))))

2011. jan. 18. 20:43
Az is elő szokott náluk fordulni, hogy "rákattannak" egy-egy szóra, és mondják, ha kell, ha nem anélkül, tudnák, pontosan mit is jelent. Amikor ezt észreveszem, mindig elmagyarázom, hogy használjuk, ill. mikor ne...
33. Serry (válaszként erre: 30. - 6b006fc769)
2011. jan. 18. 20:40

Köszönöm aranyos vagy. Valami ilyesmit érzek látok én ebben.

Hagyj béken már bocsánatot kértem játszani akarok vagy futni tovább, felejtsük el. Jah és ha előfordul ismét bocsánatot kérek és el van intézve:)

32. Serry (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2011. jan. 18. 20:38

Ez rendben is van de 1. nem mond illetlent, mert nemszokásunk nekünk sem és az oviban sem hall.

2. nem lehet úgy bocsánatot kérni,ohgy nincs mögötte semmi.. ezt alakították ki nála az állandó kérj bocásnatottal ami egyelőre nála még csak sejtés,mert erről még nem beszéltem óvónénivel. De nemsokára érik ez is.

31. Serry (válaszként erre: 28. - A14deb9047)
2011. jan. 18. 20:35
De megvannak... de fiaim vannak így oda esélytelen ohgy menjenek:)
30. 6b006fc769 (válaszként erre: 26. - Serry)
2011. jan. 18. 20:26
ö... a "bocsánat" /szóval már bocsánatot kértem, tudom, hogy hibáztam, de úgyis elő fog máskor is fordulni, de hagyjál békén, mert engem ez a téma nem is igazán érdekel, de tényleg bocsánatot kértem, bár bánja a fene/ sajnos a 31 éves öcsémnél is előfordul. Na nem elkeserítésként akartam írni:)
29. a14deb9047 (válaszként erre: 26. - Serry)
2011. jan. 18. 20:15
Amikor az óvodás/iskolás csúnyát, illetlent mond, bocsánatot kell kérnie. Egyébként a dadus sorozatban is így láttam, pedig annak a valláshoz nem volt semmi köze.
28. a14deb9047 (válaszként erre: 27. - Serry)
2011. jan. 18. 20:08
A piaristák a bencések után a legjobb iskola (az angolkisasszonyok már nincsenek meg?)
27. Serry (válaszként erre: 23. - Ata06)
2011. jan. 18. 20:02
Igen tudom és nekem is van mai nem tetszik a liturgiában. De ez egy jó intézmény nem olyan szigorú mint a piaristák és eddig is vallásos nevelésben részesültek. Mi reformátusok vagyunk egyébként.
26. Serry (válaszként erre: 25. - Egypt)
2011. jan. 18. 20:00

Ez a bocsánatkérés olyan érdekes nála. olyan mintha azért mondaná, mintha azt mondaná: tudom rosszat csináltam bocsánat intézzük már el legyen elég...

Egyfolytában csak szajkózza olyankor mint egy mantrát.

Nekem erős a gyanúm,hogy az egyik óvónéni áll a háttérben a szigorúságával stb... nem direkt csak így alakult ki a gyerekben hogy ha bocsánatot kérek és leülök gondolkodni akkor végeztünk. Holott van ami ezzel nincs elrendezve.. meg hát amikor nem gondolja komolyan akkor azzal még olajat önt nálam a tűzre.

Engem ez nagyon idegesít..

25. egypt (válaszként erre: 20. - Serry)
2011. jan. 18. 19:15

"Meg nem is szoktam vele azon erősködni,ohgy ha valamit rosszat csinál kérjen bocsánatot."


Annyira igazad van! Szerintem semmi értelme erőltetni, hogy azt mondja, bocsánat, ha ő maga nem bánta meg egyáltalán, amit csinált, és nem érzi szükségét a bocsánatkérésnek. Inkább az a fontos, hogy belássa, hogy rosszat tett.

24. egypt (válaszként erre: 22. - Serry)
2011. jan. 18. 19:13
Mostanában olyan könnyen megcímkézik a gyerekeket. "Autista, hiperaktív, stb..." Pedig legtöbbször szó sincs ilyesmiről, csak az átlaghoz képest a gyerek izgágább, visszahúzódóbb, stb... Csak sokkal egyszerűbb ráaggatni egy címkét, mint érdemben foglalkozni vele.
23. Ata06 (válaszként erre: 22. - Serry)
2011. jan. 18. 18:28
Biztosak vagytok benne? A katolikusok az egyik legszigorúbb vallás!
22. Serry (válaszként erre: 21. - Ata06)
2011. jan. 18. 18:15

Jaj dehogy nem állították róla a szakértőin....

Elég baj ez nekem.. mert a gyógyped és más feljelsztői szernit sem.

baptista oviba járunk. Ha majd elvégzi az előkészítőt utána egy nagyon családias katolikus iskolába szeretnénk vinni.

21. Ata06
2011. jan. 18. 17:30

Igen ezek olyan nagyfiús szövegek! De ilyenkor még alapjában véve aranyosak, nem akarlak megijeszteni, de lesz még rosszabb is!A kiskamaszokkal is nagyon nehéz, hát még ha eljön a kamaszkor ideje!

Az oviból egy csomó olyan dolgot haza tudnak hozni, ami nem igazán tetszik a szülőknek!

Milyen vallású az ovi, ahova jár? Suliba is ilyen lesz? A csoport vegyes, vagy külön vannak a különböző korosztályok?

A nagyfiúra nem mondták esetleg, hogy hiperaktiv?

20. Serry
2011. jan. 18. 17:17

Tehát arra ha valamiért beszélek vele, vagy leszidom vagy felhívom a figyelmét a nagynak mindig jön a bocsánat, hülye vagyok szöveg. Verj meg nyugodtan mondja. Holott ilyenért és másért sem szoktuk megverni. Meg nem is szoktam vele azon erősködni,ohgy ha valamit rosszat csinál kérjen bocsánatot. Nem tudom talán sz oviból jön ez. fogalmam sincs keresztyén oviba jár.

Nagyon igyeksz4em kezdettől fogva nem különböztetni meg őket. Tudatosdna figylek erre és fel is hívom a férjem figyelmét is. ( Egyszer egy film kapcsán a Nagy meg is jegyezte, hogy anya ti mindkettőnket szerettek éengm azért mert én vagyok én és a Gergit azért mert ő a Gergi:))) Így próbálom

Ő ( a férjem) kicsit jobban kijön a jól kezelhető kicsivel ,mint a nehezebben kezelhető naggyal. mostanában sokat beszélünk arról, ohgy "idegesíti,hogy olyan izgága a nagy. tényleg egy sajt kukac de nagyon okos. Egyipt tudja talán mit kínlódtunk kínlódunk össze vele sokszor. De persze ez nem igazi kínlódás.. Csak a sok feljelsztés és egyéb feladat ami a naggyal van mindenkit őrölt.. most kicsit könnyebb.

19. Ata06 (válaszként erre: 14. - Serry)
2011. jan. 18. 17:00

Nem hiszem, hogy ez "rosszaság"! Én inkább dacnak gondolom! Idővel meg fog ez változni, ne aggódj!

A párod nem tudna vele beszélni? Tudod, mint " férfi a férfival"!:)

18. Ata06 (válaszként erre: 13. - Serry)
2011. jan. 18. 16:57

Ő általában erre, hogy reagál?

A "nagyfiúk" szokása pl.: vállránditás! Ők úgy érzik, hogy már igazán nagyok, tehát kezdődhet a feleselés!:)

17. Ata06 (válaszként erre: 16. - Ata06)
2011. jan. 18. 16:55

Nem lehet, hogy a nagy másképp van kezelve, mint ő?

Talán jobban féltitek!

16. Ata06 (válaszként erre: 12. - Serry)
2011. jan. 18. 16:54
A kicsi talán úgy érzi, hogy a testvérének szüksége van rá! Hogy miért azt Ti biztosan tudjátok!
15. Serry
2011. jan. 18. 16:39
Na hát így állunk.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook