Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nevelési probléma. Maga valamit nagyon rosszul csinál!" fórum

"Nevelési probléma. Maga valamit nagyon rosszul csinál!" (beszélgetős fórum)


1 2
30. trapiti (válaszként erre: 28. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 20:01

Beleolvastam a korábbi hozzászólásaidba, azért való igaz, előfordulhat hogy a kislány óvodai problémáinak hátterében lehetnek nevelési sajátosságok is (nem véletlenül nem hibát írok, mert lehet úgy is csinálni ahogyan Te csináltad, csak így sokkal nehezebb az óvodai rendet elfogadni egy gyereknek...)

Ettől függetlenül óvónéni empátiából és kommunikációból megbukott :(

29. Maócska1981 (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 19:56
Ne aggódj, hogy bármit rosszul csináltál! A lányom, már 9 éves és iskolás, ő is kis nebántsvirág volt az oviban, még mindig az. Az óvónéni jól kezelte, szeretgette, imádta, és mai napig visszavárja. Amint meglátja, csalja be az oviba, és teljesen felháborodott azon, hogy a tanárnénik miért vitáznak ezzel a kis érzékeny lánnyal, ha épp sír...Addig fajult a dolog, hogy a volt óvónéni felkereste emiatt a tanárnéniket :) Ne aggódj, nem te hibáztál, ilyen a kis lelke, és kész :)
28. 07016ed7ac (válaszként erre: 26. - Maryka1962)
2013. ápr. 22. 19:51
Lol,én a mai napig nem rajzolok szépen :D
2013. ápr. 22. 19:50

Igaz, az én kislányom más típusú, de rengeteg óvodai problémánk adódott abból, hogy nem voltak hajlandóak elfogadni, hogy ő kicsit más mint az átlag. Jelenleg a harmadik óvodájába jár, ahol beigazolódott, hogy egyszerűen csak szeretni kell a gyereket. Semmi másra nem volt szükség, mint hogy az óvónő szeretettel viszonyuljon hozzá, akarja őt segíteni. Ameddig a problémát látták benne, egyre romlott a helyzet. Attól fogva, hogy találtunk egy óvodást és egy óvónéni-párost akik a lehetőséget látták meg a gyerekben, a problémák eltűntek...


Lehet próbálkozni az óvónőnél, hogy beszéljétek meg, próbáljátok közösen megoldani stb. De sajnos az a tapasztalatom, hogy ez esélytelen. Ha az óvónő képes lenne normálisan viszonyulni a kislányodhoz, már eddig is ezt tette volna és nem jutottatok volna idáig. Én a helyedben elgondolkoznék a váltáson...

2013. ápr. 22. 19:32
A fiamat az óvónéni nem akarta első osztályba engedni. Indok: nem rajzol szépen, ergo kifejletlen személyiség. Beszéltem a vezető óvónénivel, és a leendő első osztályos tanító nénivel. Ők egyértelműen azt mondták, hogy vétek lenne a gyereket visszatartani az iskolától. Ennek már vagy 20 éve. Az idő minket igazolt. Vigyázz a kislányodra, nincs veletek semmi baj. Egyéniség, és ez nem mindíg tetszik mindenkinek. Jó egészséget,és sok örömet kívánok nektek.
25. megi04 (válaszként erre: 20. - F7238c74ca)
2013. ápr. 22. 19:17
Miért nem merik???
24. pethoevi (válaszként erre: 22. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 19:09
ne törődj bele! kérdezd meg, hogy hogy gondolta!
23. 07016ed7ac (válaszként erre: 21. - F7238c74ca)
2013. ápr. 22. 18:56
Na,az látod,sose ment :)
2013. ápr. 22. 18:54

Holnap megkérdezem ,tud-e valami konkrétat mondani a "jó nevelésre" . Ha megint ezzel a letörni a szarvát dologgal jön,akkor szépen mosolygok,bólogatok,aztán valahogy kihúzzuk ezt a 2 évet,az ovi sem tart örökké.


Csak utálok "szembemenni" a rendszerrel,ugyanakkor tény,h a legjobb,amit tehetek,hogy elsősorban a lányom oldalán állok. Érdekes dolog ez az anyaság néha..

21. f7238c74ca (válaszként erre: 17. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 18:53

Inkább tanulj meg lesöpörni másokat!

;)

20. f7238c74ca (válaszként erre: 12. - Megi04)
2013. ápr. 22. 18:52

Azért ilyen,mert senki nem merte még megkritizálni.

Igenis játszani kell a megbántottat.

Ami nem jelent nagy színészi alakítást.

De ha eddig 3 lépés távolság volt, akkor most legyen 6.

19. c6973617d3 (válaszként erre: 17. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 18:42

Fejezd már be az önmarcangolást! :))


A lányod 4 éves a kicsi meg pár hónapos, előttetek az élet, ez jelenleg egy fennálló probléma, meg kell oldani, ennyi ;)


Az én fiamról az alsós tanítónénije első nap megállapította, hogy "valószínű gondok lesznek vele", hála az égnek, nem lett igaza, szóval az óvónők is emberből vannak, és tévedhetnek is néh;).

18. 07016ed7ac (válaszként erre: 15. - Pethoevi)
2013. ápr. 22. 18:38

22-en vannak.


Oviba mindig visz valamit,ő választja ki,mit szeretne minden reggel.


Első nap rám csukta az ajtót anno,h jó,menjek már,azóta se volt soha egyszer se sírás emiatt.

17. 07016ed7ac (válaszként erre: 14. - C6973617d3)
2013. ápr. 22. 18:37

Szeret idejárni,barátai is akadnak,az óvónőkért meg odavan...


Csak azon tudok kattogni ,h elrontottam a gyerekem,pedig ez azért ennyire eddig nem merült fel bennem. Tudtam,h más,mint a többiek. De én is más vagyok,és itthon minden olyan jó szokott lenni. Persze,napi 1 hiszti van,meg játszótérről nemakarokhazamenni ,meg miért nem kapok fagyit decemberben ,de szerintem ez mindenhol megvan.

Én antiszoc is vagyok, nem bírom az embereket, nehéz velem is. Épp ezért nem is volt nálam elvárás,h a gyerekem nagykönyvi normális legyen.

Hát,nem tudom,ráadásul kettő van most már, 2 defektes embert is adok a társadalomnak? Szép munka...

2013. ápr. 22. 18:36
Ne figyelj az óvónőre, legalább is ne vedd véresen komolyan, amit mondd, elvégre ő a te kislányod, te ismered jobban, ő meg hadd magyarázzon, ha akar. A lányod kis mimózalélek, van ilyen. Én is utáltam az ovit, nem tudtam sose megvédeni magam, mindenki kihasználhatott, de ez van.. :) Megváltoztam, ő is meg fog. Lehet, hogy művész lesz. A gyerekek nem egyformák. Még szerencse :)
2013. ápr. 22. 18:35

hányan vannak a csoportban?

lehet, h kicsit azért is szomorú, mert tudja, h te otthon vagy a kicsivel. Adj neki valami kis mütyürt, és mondd meg neki, h ha hiányzik neki anya, akkor arról majd eszébe jutsz, de azt is mondatod, h te mindig vele vagy a szívében, ahogy ő is veled a te szívedben. Érezze jól magát, játsszon sokat és este együtt lesztek sokat...vagy ilyesmi... :)

14. c6973617d3 (válaszként erre: 11. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 18:26
Akkor a megfelelő ovónénit kellene megtalálni, vagy vele megpróbálni megbeszélni a dolgokat.
13. megi04 (válaszként erre: 10. - Megi04)
2013. ápr. 22. 18:25
*rajz
12. megi04 (válaszként erre: 8. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 18:24

Ez hülye!Mi az,hogy le kell törni a szarvát????

Ez normális????? Ki van zárva!!Ölelgesd többször,és bátorítsd,hogy semmi baj,ha úgy érzi,jönnek a könnyek,had jöjjenek! (A sírás,és a nevetés,a legjobb feszültségoldó) Úristen! Ezen a barbár elmebetegen kívül,igazi óvónő,(aki szereti a gyerekeket) nincsen???

11. 07016ed7ac (válaszként erre: 9. - C6973617d3)
2013. ápr. 22. 18:21

Itthon együttműködő,ha valami nem tetszik neki mégsem, engedi,h elmagyarázzuk,mi miért történik, és megérti. Lehet vele kompromisszumokat is kötni. Itthon nyugalom van ,és rengeteg türelem. Minden,ami bent gondolom nincs meg...

És itthon itt a kisöccse,most lesz 4 hónapos,ezért a lányom sokkal többet "eltűr" és sokkal önállóbb lett,mióta megszületett. Szóval itthon a helyzet rengeteget javult,de bent ezek szerint romlott.

10. megi04 (válaszként erre: 6. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 18:21

Az én fiam,(a negyedik) végig sírta az ovit,és az első osztály első félévét...Szerintem,szorongó...:(

Én gyűlöltem az ovit kiskoromban,reggeltől.délutánig sírtam..Miért? Egyszerűen,én otthon jobban szerettem lenni..:)Szörnyű volt!:(

De a 2 nagyobb fiam pl. soha egyetlen percet sem sírt!

4 éves!!!Hadd sírjon már,ha akar!:) Az óvónők (tisztelet a kivételnek!!!!) imádnak skatulyázni! Ha Ilcsike,Béluska,és Gézuka,vidáman játszik,odafigyel,nem sír,akkor hogy jön ahhoz Pistike,vagy Pannika,hogy sírnak????

Hát azért,mert mindegyik külön egyéniség!! Iskolába imádtam járni,soha nem sírtam!Kicsi lány is tömérdeket fog még változni!:)

Szerintem,ne sírj! Lehet,hogy kicsi lány mérföldekkel jobb lesz később,mint a társai!EZ nem rossz nevelés! Köze nincs hozzá!

A művész lelkek is jobban sírnak,bambulnak:)Teljesen másképpen viselkedik az a gyerek,aki a logikai dolgokat szereti,és másképpen,akit a rajt,kézműveskedés köt le!

Az óvónőt pedig próbáld olyan szemmel nézni,hogy:"Ha egy kacsa nem tud úszni,nem biztos,hogy a víz a hülye"!

9. c6973617d3 (válaszként erre: 8. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 18:17
Otthon is hasonlóan viselkedik, vagy ez csak az oviban jellemző rá?
2013. ápr. 22. 18:16

Az óvónő álláspontja,h le kell törni a szarvát. De a lányom nem agresszív,nem úgy hisztizik,h indulatos,csak simán áll és legörbült szájjal könnyezik. Ez nem hiszem,h dac vagy "ideg" ,ez simán érzékenység. Ha bántják sem bánt vissza soha,sőt,kikéri magának,amikor erre volt buzdítva,mert igen sokan őt használják bent box-zsáknak.

Szíven ütött az egész,hiszen a lányom "lelkét" nem nevelhetem ki belőle,azt nem lehet megnevelni. Kétségbe vagyok esve,mert oké,lehet,h az én hibám,h ilyen kis "nyámnyila" ,de szerintem szeretni kéne,h erősödjön,nem "kekeckedni vele" vagyhogymondjam...

7. pethoevi (válaszként erre: 6. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 18:13

szerintem lehet örökletes az érzékenység.

de ez miért baj? olyan kicsi még! Majd ha nő, erősödik a kis lelke is...

6. 07016ed7ac (válaszként erre: 4. - Megi04)
2013. ápr. 22. 18:12
Arra gondoltam,hogy ha én 27 éves fejjel azóta sírni szeretnék,h ezt hallottam,miért csodálandó,ha a gyerekem is mindenen elsírja magát..úgy értem,lehet ez örökletes,a nebáncsvirág-gének , vagy valami? :)
2013. ápr. 22. 18:11

Orsyca, szerintem a rosszallással nem lesznek előrébb. :(

Megi, like! :)

4. megi04 (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 18:10
Ha fáj neked,akkor valószínűleg igaz....Szerintem viszont,amiket írtál,az nem a "rossz neveléstől" van,hanem érzékenyebb a kicsi lány.Az óvónő viszont valószínűleg jobb lenne kecskepásztornak...
3. f7238c74ca (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 22. 18:09

Szegény!

Szerintem nincs se veled sem vele baj.

Nagyon aranyos kislányod lehet. :)

Nehogy piszkáld érte bármikor is!

Most nehéz helyzetbe kerültél.

Én sajnos ilyenkor kerülni szoktam az ilyen embert.

Akkor is ha napi szinten találkozom vele.

Fejezd csak ki a rosszallásod de nem szavakkal!

:(

2013. ápr. 22. 18:09

egy óvónő ilyet nem mondhat. (Tudom, én is az vagyok, bár most nem dolgozom benne)

Miért nem súgta oda neked, h ez és ez a probléma, közösen keressetek rá megoldást?

Gondold el, ha ezt neked így mondta, a gyerekkel hogy próbál kommunikálni?

Neki kellene kicsit megkönnyíteni a beilleszkedést.

Sajnálom...


Lehet, h a helyedben kisírnám magam éjjel és reggel így mennék be, h sokat gondolkodtam és KÖZÖSEN oldjuk meg, mert csak így lehet. És adjon tanácsot. Mondja el, h mivel próbálkozik a kicsinél. Kíváncsi lennék, mit mond... Próbáld meg, h a kicsi ne érezze rajtad a feszkót!

2013. ápr. 22. 18:03

Ezeket a szavakat kaptam ma meg az óvónőtől. Kislányom 4 éves ,szeptember óta ovis. A probléma vele az oviban az,h "végig álmodozza" a napot,10ik hozzá szólásra figyel csak oda és mindenen elsírja magát. Magyarul hisztis. Ha nem veheti fel a pulcsit,azért,ha a xy előbb megy haza mint ő,azért. Itthon nincs vele ilyen probléma,legalábbis nem ilyen mértékben.

Másnak is van ilyen gondja a gyerekével? És elárul valamit az,hogy azóta is sírógörcsöm van,h ezt kaptam?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook