Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeknevelési probléma fórum

Gyermeknevelési probléma (beszélgetős fórum)


12. Csillagszem38 (válaszként erre: 11. - Soldier 2)
2023. okt. 24. 11:17

A kettő között kell megtalálni az egyensúlyt, hiszen a gyereknek sem jó, ha nem szabályrendszerben nő fel, de ne abból álljon a nap, hogy ordítozunk vele, főleg egy 2 évessel ne dackorszakban...


Egy 6-8 évesre kiabálj rá, emeld fel a hangod, hiszen sokkal érettebb az idegrendszere, megérti már miért történik, de akkor se legyen ez rendszeres! Egy 2 évesre, ha rákiabálsz, csak tükröt tart eléd és vagy még agresszivebb lesz - hiszen tőled - azt látja, vagy félni fog. Egy ilyen pici gyereket sokszor túlgondolnak a szülők. Hogy egy pici felnőtt, de nem az.


Érdekes, hogy 3. gyereked és ilyen alapvető dolgokkal nem vagy tisztában...

2023. okt. 23. 11:44
Köszönöm a válaszokat, de azért egy dolgok szögezzünk le. Nem azért írtam ide a kérdésemet mert magamat hibáztatnám ezért a helyzetért. Mindössze azért írtam ki mert elcsodálkoztam azon hogy a kislányom így reagált. Persze tudom hogy a mai liberális karaktergyenge felfogás a gyerek nevelésről azt tanítja, hogy nem szabad mégcsak rákiabálni a gyerekre mert "jaj szegény gyerekben milyen nyomot hagy". Először is hülyeség. Ha egy gyerek hisztizik előbb utóbb meg kell vele tanítani azt hogy a hiszti az rossz viselkedés. És ezt adott esetben úgy is meglehet tanítani, hogy felemeld a hangod. Ki mit preferál. Miért kéne nekem bocsánatot kérnem azért mert jogosan kiabáltam a gyerekre? Igaza van Ghostnak nem kell ezen lelkizni mert lesz még kiabálás bőven. Másrészt nekem a gyerekneveléssel kapcsolatban ne adjanak tanácsot a liberális világból olyanok akik nem mellesleg karrieristák, családellenesek, vagy gyermekvállalás ellenesek és pont emiatt nem is tudják milyen szülőnek lenni. Mert érdekes módon az ő felfogásukban valahogy mindig a gyerek a bölcs ártatlan kis szent a szülő meg mindig a fekete bárány . Náluk ha valaki rá szól a gyerekre az már rögtön egy egy agresszív vadállat
10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Soldier 2)
2023. okt. 22. 22:34

Én rögtön utána bocsánatot kértem volna tőle és biztosítom, hogy nem vagyok rá mérges, csak egy kicsit fáradt vagyok és nagyon szeretem őt.

És ígéretet teszek, hogy este két mesét lapozunk végig.:)

2023. okt. 22. 20:17
Köszönöm a tanácsokat. Máris jobb a helyzet, játszottam vele és újra nagyon élvezte. Hullámokban elő elő jön még az emlék, de már jobb lesz. Hát igen ő a harmadik gyerekem, mindegyik tök más milyen 🙂
2023. okt. 22. 16:53
Hogyan kell nevelni a gyermeket? Honnan tudnánk? Tesszük ami tőlünk telik. De!!!! Nevelési tanácsadás sok jó tanácsot tartalmaz.
7. Csillagszem38 (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2023. okt. 22. 16:50
És tényleg ❤️
6. 55Judit (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2023. okt. 22. 16:09
És hogy mit tehetsz? Szeretgessed, puszilgassad, meséljél érdekeset, játszál vele minél többet és dicsérd meg minden ügyes tettéért.
5. Csillagszem38 (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2023. okt. 22. 16:07
Vagy agresszív....
4. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Soldier 2)
2023. okt. 22. 16:07

Majd elmúlik.


Viszont próbálj meg utána olvasni a hisztikezelesnek, mert a kiabálás nem a legjobb megoldás, főként egy 2 évesnél csak olaj a tűzre. Vida Ági babapszichologust ajánlom ebben a korban legfőképpen.


Sok sikert! És kitartás!

3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Soldier 2)
2023. okt. 22. 16:07

Az idő elmúlasztja, de a nyoma lehet hogy megmarad.

A hiszti az ő korában természetes folyamat. Azért van, mert az idegrendszere még nem eléggé fejlett ahhoz hogy a megfelelő módon fejezze ki kívánságait. Ezért akaratos, erőszakos, indulatos a mi szemünkben. De a fejlődése során ez szépen rendeződik majd. Tehát nem attól szűnik meg a hiszti hogy a szülő felülkerekedik. Ettől csak félős, és szorongó lesz a gyerek.

2. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Soldier 2)
2023. okt. 22. 15:49

Semmi,majd elmúlik.

Nem kell minden ijedtsèg miatt lelkizni.

Lesz mèg kiabálás bőven.

2023. okt. 22. 15:36
Van egy 2 éves és 2 hónapos kislányom. Elmúlt héten nagyon hisztis volt. Nálam pedig egy idő után elszakadt a cérna és elég erősen rákiabáltam. Sajnos elég mély hangom van és erőteljes. És most emiatt a kislányom azóta fél tőlem és sírva fakad ha csak meglát. Azóta azt mondogatja hogy apa rám szól és nagyon élesen megmaradt benne. Mit tehetek, hogy ez elmúljon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook