Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Névadó fórum

Névadó (beszélgetős fórum)


2009. máj. 18. 18:58
Nos mi párommal nem terveztünk névadót, de mint az egy másik fórumban tettem, itt is elmesélem ... A kis sógoromnak lett egy kedves barátnője, akit Emily lányom imád! És ez kölcsönös. Már egy éve tart ez a jó kapcsolat, mi is szeretjük Őket, ők is minet, szóval így jött az ötlet, hogy lehetnének ők a "keresztszülők". Persze csak polgári szertartás jött szóba. Kb egy hónap múlva tartjuk szűk körben. A hivatali ünnepség után eljönnek hozzánk a meghívottak (kb. 25-en leszünk) és itthon folytatjuk az "ünneplést". Sütik, hidegtálak házilag. Szóval anyagilag is kibírható, és az ilyen összejövetelek mindig szép emlékek maradnak. Összehozzák a családot.
14. várinagyjudit (válaszként erre: 12. - Badonyimariaeva)
2009. máj. 18. 18:53
Hát, ha kislánynak lesz névadó, akkor mondjuk szép ajándék lehetne mondjuk egy fülbevaló, egyik barátnőméknél ez volt az ajándék. Az maradandó. És szép is. És árban is oké.
13. Donyta (válaszként erre: 12. - Badonyimariaeva)
2008. jún. 20. 08:51
Miért nem tudakolod meg a szülőktől óvatosan, mire lenne szükségük? Vagy ha végképp nem tudod eldönteni, akkor boritékolj! Az mindig jól jön, és azt vesznek amit akarnak belőle!
2008. jún. 19. 08:20
Senki sem tud segíteni???
2008. jún. 18. 21:25

Nagyon szép ünnep,nekem mind a két gyermekemnek volt és az első unokámnak is.

Most készülünk a kisebbik unokám névadójára és fogalmam sincs,hogy mit vegyek neki,vagy mit kell mostanában adni a gyereknek.

Az első unokámnak vendéglőben volt és mi álltuk az egészet,meg valami játékot kapott a kicsi,aki most már kilenc éves.

De,hogy most mit vegyek nem tudom,kérlek segítsetek,ha tudtok!

10. Donyta (válaszként erre: 9. - Kandi)
2008. jún. 2. 09:18
Pontosan, ahogy leírtad! Akkoriban ingyenes volt. Most nem tudom így van e még? Ha egy alapot kérsz, az is majdnem ugyanolyan mint amikor külön választgatsz. Nem érdemes vele foglalkozni, hagyd a szervezést rájuk. A pezsgőt azt viszont fizetni kell.
9. kandi (válaszként erre: 7. - Donyta)
2008. jún. 2. 09:16
És mindezt egyáltalán, hogy kell intézni? Anyakönyvi Hivatal, dátum kérés, illetékbélyeg, zeneválasztás? Mint egy esküvőnél?
8. kandi (válaszként erre: 4. - 7004ca251b)
2008. jún. 2. 09:13

Úgy érzem félreértettél. Nem úgy gondoltam, hogy maga a névadó borzasztó. Ez egy elképzelt párbeszéd lenne amiben arra utalok, hogy akivel beszélgetek úgy ítéli meg borzasztó, hogy nem volt névadója a gyerekeknek.

Én senkit nem ítélek el azért ha tart ilyet. Anyósom azt mondja milyen jó, mert kapnának a gyerkek pénzt, de arra nem gondol, hogy kb. kétszer annyiba kerülne, (sőt!) az amit ő szeretne. Videós, ünnepi ebéd, egy határ vendég... stb. Azt a pénzt inkább félreteszem a gyerekeknek, ennyi.

Persze aki szereti az ilyen rendezvényeket és úgy gondolja, hogy ez nem maradhat ki gyermeke életéből az tartson amilyet és amekkorát csak szeretne.

2008. jún. 2. 09:13
Nekem minden gyerekemnek névadója volt. Még a pici 6 hetesnek is. Nem gond ha véletlenül sír a kicsi, ez benne van. Hiszen gyerekekről szól. Van egy (anyaköny vezető) aki szép szöveget mond fel és nem túl hopsszút. Mi a gyerekek és a kereszt szülők előtte ülnek, mint a polgári esküvőn. megajándékoznak virággal, evvel köszöntenek, és a kereszt szülőket is köszöntik. Aztán egy csoport gyerek énekes dalol, ami meghatóan szép és kedvesek. Kapnak a névadó gyerekek egy nakkendőt is ami jelképesen, felavatja őket. Fényképezés és külön köszöntés ahogyan a többit kéred. Aztán valahol, családi megünneplés ajándékozás.
2008. jún. 2. 09:04
Szerintem utoljára öcsém névadóján voltam én is. Hát... nem tegnap volt. Gyerekek és talán felnőttek mondanak verseket, énekelnek. Mint egy esküvő, gondolom itt is van egy "nagy könyv" amibe bejegyzik amit kell és a szülők aláírják. Ennél többet én sem tudok.
5. vmágika (válaszként erre: 1. - Kandi)
2008. jún. 1. 16:36

Milyen az a névadó?Leírnád röviden?Magát a fogalmat hallottam már,de nem tudom mit takar.

Köszi:)

4. 7004ca251b (válaszként erre: 3. - Kandi)
2008. jún. 1. 15:39

Megkeresztelkedni,keresztneved adni egy gyereknek szép dolog.Ha ti nem vagytok vallásosak akkor nyílván nem keresztelitek meg,ha én nem keresztelném majd meg a gyerekem,és ahogy mondtad is:) borzasztónak tartanám és a környezetem is,mert nálunk ez egy Előirt,elvárt szokás.

De úgy tudom,hogy ilyen elvárás az emberekben,meg hiányérzet ha nincs egy gyereknek névadója,nincsen.Ez nem egy olyan bevett szokás szerintem,mintha karácsonykor nem vennétek fát és nem ennétek beiglit:)

Szóval biztos megszólni vagy elhűlni nem fognak,azért mert nem volt névadó ünnepségetek:)

2008. jún. 1. 15:34

Tulajdonképpen nem is magával a névadóval van gondom, hanem azzal, hogy anyósom szeretné mindig a saját akaratát ráerőltetni mindenkire. Ő úgy képzeli ezt a dolgot, hogy kisebb fajta lakodalmat kell tartani és ezt az egészet nem akarom. Szerintem nem élveznék a gyerekek, hisz nekik az büntetés, hogy hosszú időn keresztül kell csendben, ülni és figyelni.

Az érdekelne igazából, hogy mások hogy viszonyulnak ehhez, mert anyósom kb. úgy csinál mintha bűn lenne, elhanyagolni ezt a dolgot.

Szóval a lényeg az, hogy még senki nem jött oda hozzám azzal, hogy:

"Jaj, de szép gyerekek! És volt névadójuk?... Nem?! Ez borzasztó!!!"

Tehát nem fog senki máglyára vetni, ha nem lesz névadójuk a gyerekeimnek?

2008. máj. 31. 13:37
Szia. A kisebbik lányomnak és a keresztlányomnak is névadó ünnepsége volt, mivel nem keresztelték meg őket templomban. Szerintem aranyos volt az ovisok műsora. De ezt mi szerettük volna. Ha Te feleslegesnek tartod, és nem tartassz akkor sincs semmi. És abban igazad van, hogy "értelme" nincs.
2008. máj. 31. 12:54
Érdekelne, hogy kinek mi a véleménye a névadó "ünnepség" tartásáról. Vajon csak én tartom feleslegesnek? Anyósom erőltetné a dolgot, de én egyszerűen nem látom értelmét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook