Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nethaus gyümölcscentrifuga: kemény zöldségekhez alkalmas-e? fórum

Nethaus gyümölcscentrifuga: kemény zöldségekhez alkalmas-e? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 30. 00:33

Konkrétan a márkát nem ismerem. Elmondom, hogy nekem van egy (még ma is remekül üzemelő) gyümölcscentrifugám, "aki" 30 éves. Élete során rengeteg mindent centrifugáztunk benne (például: rengeteg almát, sárgarépát, céklát, burgonyát). Lényeges alkatrésze egy 15 cm átmérőjű, 10 cm magas, perforált oldalfalú, alján (még ma is!) nagyon éles, apró fogacskák -egyenletesen, köralakban, teljes alapterületen-, felső oldalél pedig kissé behajol a közép felé. Belsejében még egy műanyag szűrő is van (ezt már én gyártottam műanyag szúnyoghálóból). Természetesen burkolat, és adagoló nyílás, tömő műanyag.

Ha az említett gyümölcscentrifugád felépítése hasonló, akkor nyugodtan használhatod zöldséghez, gyümölcshöz egyaránt.

Ha nem zavarlak, elmondom egyik esetem, amikor majdnem megvettem egy műszaki bizományi üzletben egy háztartási gépet, amire ráírva -kézírással- "Gyümölcs centrifuga, Ára: 2800 Ft" Nagyon elegáns kivitel, vadonat új (soha nem használták, látszott rajta). Kivettem a dobozából /erre engedélyt kértem az eladótól/ és megnéztem. Nem tetszett, hogy az éles része -tehát az aprítója- egy félgömb alakú, vékony ferde, ívelt, éles acélcsíkokból állt. Külföldi gyártmány volt, talán német. A dobozon ábrák, s angol-német szöveg. És a szövegben felfedeztem az "ORANGE" szót. Innentől világos volt, miért félgömb az aprítója, mert ez a szerkezet narancs dzsúsz előállítására alkalmas. Végül is nem vettem meg. Pedig megérte volna, ha másra nem, ajándékba, valamikorra, valakinek.

2010. márc. 26. 14:26
Nethaus gyümölcscentrifuga: kemény zöldségekhez alkalmas-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook