Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Népességfogyás fórum

Népességfogyás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
396. emagdi (válaszként erre: 395. - Pisti70)
2007. júl. 2. 14:46

valószínűleg nem lesz kellemes.

de legalább végre beláttad, hogy a népesség globális szinten valóban növekszik:))


hidd el, hogy semmilyen kutatással, statisztikával nem fogod meggyőzni a "civilizált" népeket, hogy jobban szaporodjanak, mintahogy azt sem lehet meggátolni, hogy a harmadik országokban élők "fogják vissza" magukat.


és ezen szerintem a családi pótlék emelése sem segít, egyszerűen a gyerekvállalási kedv csökkent, az emberek előbbre helyeznek más dolgokat (pl egyetemre kell menni, utána valamekkora tőkét össze kell szedni a családalapításhoz, világot kell látni, stb.. ha mindez megvan, utána már fizikailag nincs idő 3-4 gyerek megszülésére, felnevelésére)

395. pisti70 (válaszként erre: 392. - Emagdi)
2007. júl. 2. 14:34
Magyarázd már meg nekem, hogy mi az oka annak, hogy a túlnépesedés problémáját éppen azoknak az országoknak a sajtója tarja évtizedek óta az első helyen, amelyekben hosszú ideje elégtelen a születésszám? Nem gondolod, hogy a fogyatkozó népek súlyos árat fognak fizetni az elvakultságukért? Olyan formán ugyanis, hogy a túlnépesedő országok népessége oda megy, ahol demográfiai vákuum keletkezik és ott vérrel, pofonokkal, a kihaló népek maradékának elüldüzésével helyet csinál magának. Milyen lesz majd szerinted megérnie németnek, franciának, angolnak, olasznak, spanyolnak, magyarnak és minden európainak, hogy üldözöttek leszünk saját hazánkban?
394. e71af41436 (válaszként erre: 389. - Pisti70)
2007. júl. 2. 14:29

azért az érdekelne,hogy miből tudná az állam kigazdálkodni 5 gyerek esetén a havi 20ezer családit és az anyuka 70ezres jövedelmét. ez éves szinten 2 millió forint. És ez egy család!!!

ÉS nem 10 családról beszélünk. MErt azért akadnak bőven nagycsaládosok.

393. emagdi (válaszként erre: 390. - Pisti70)
2007. júl. 2. 14:22
próbáld meg beírni a keresőbe, hogy túlnépesedés, sok hasznos adatot fogsz találni, a környezetszennyezés problémáiról is.
392. emagdi (válaszként erre: 390. - Pisti70)
2007. júl. 2. 14:19

ez biztos igaz.

de én nem erről beszéltem.


szerintem próbálj meg elszakadni Mo-tól, és kicsit nagyobbra nyitni a látóköröd, lehet, hogy meg fogsz lepődni:)))

391. emagdi (válaszként erre: 389. - Pisti70)
2007. júl. 2. 14:17

szerintem X gyereket (plussz anyát) még 70+20eFt-ból sem lehet eltartani.


nyilván aki gyereket nevel az sokat dolgozik otthon, de a munkáltatót nyilván csak az érdekli, hogy neki mennyit dolgozik.

mert az elég kellemetlen, ha valaki állandóan betegszabin van a gyerekei miatt, és mindig helyettesíteni kell mással. (és a gyerekek sokszor betegek, minél több gyereke van, annál többször.)


akinek meg 6 gyereke van, az nyilván nem is választhat, hogy otthon marad, vagy dolgozik, annak egész biztos főállásban otthon kell maradnia, hiszen ennyi gyerekkel már muszáj. de itt is apukának kell lennie a talpán, aki 8 fős család eltartásához szükséges pénzt megkeresi egymaga!

390. pisti70 (válaszként erre: 388. - Emagdi)
2007. júl. 2. 14:15
Rákérdeztem előbb arra, hogy szerinted most, hogy 657 ezerrel kevesebben vagyunk szemetelünk-e kevesebbet vagy 1981-ben szemeteltünk, amikor még 10 713 ezren voltunk?
389. pisti70 (válaszként erre: 386. - Emagdi)
2007. júl. 2. 14:13

A főállású anyaságot én nem a mai minimálnyugdíj összegéből kepzeltem el, hanem a minimálbérből, de inkább úgy kb. 70 ezeres nettóból. Plusz a családi pótlék, amit felemelnék 20 ezerre. Minimum.


"de a kollégák érdeke is az, hogy minél kevesebbet legyenek a gyerekes dolgozók otthon, mivel ilyenkor nekik kell elvégezni az otthon gyereket ápoló munkáját is."


Szerinted egy gyermekes, pláne egy sokgyermekes gürizik többet, vagy egy gyermektelen? A gyermektelen leteszi a munkát, hazamegy és ennyi. A gyermekesnek akkor kezdődik a második műszak. Hat gyermekkel mondjuk mire van ideje? Egy ilyen nem választhatná mondjuk a főállású anyaságot?

388. emagdi (válaszként erre: 387. - Pisti70)
2007. júl. 2. 14:13

persze, lehetnének környezetbarátabbak a termékek.

de nem azok. és minél több az ember, annál többet fogyasztunk belőlük. ez szerintem logikus.


kutatni meg nyilván fogtok, ha szereztek rá költségvetési támogatást.

de úgy érzem kicsit álszent dolog arról beszélni, hogy hova és mire mennek el a közpénzek akkor, amikor olyan kutatásokra kérünk pénzt, aminek tulajdonképpen a kimeneteléről már most is meg vagyunk győződve. (jut eszembe, a kutatást végzőnek nem hátrány, ha egy kialakult elmélete van? mert szerintem igen, hiszen így akaratlanul is úgy fogja alakítani a kutatást, hogy az ő elméletét igazolja)


de good luck, kutassatok:))

387. pisti70 (válaszként erre: 385. - Emagdi)
2007. júl. 2. 14:09

Szerintem a környezetszennyezésből adódó gondokat a népességnövekedés kontójára írni felelőtlenség. Nem azért nőtt meg a környezetszennyezés, mert nő az emberiség száma, hanem azért, mert a termékek árába nem építik be a környezetkímélő technológiákat, nem dolgozzák fel a hulladákot, a melléktermékeket stb. És miért? Mert akkor megdrágulnának az előállítás költségei és többet kéne a fogyasztóknak fizetni. És a veresenytárs a versenyelőny érdekében, hajlamos tisztességtelen eszközökhöz nyúlni. A környzetszennyezés hátterében nem a népesség számának növekedése áll, hanem a jogtalan haszonszerzésre, a jogtalan előnyre való törekvés.


A kutatást pedig elvégezhetjük az adófizetők pénzéből is, ha adják. Nem?

386. emagdi (válaszként erre: 381. - Pisti70)
2007. júl. 2. 13:46

biztos nagyon jó dolog lehet a főállású anyaság, de kétlem, hogy a családi pótlékból meg lehetne élni, meg még eltartani a 3 gyereket is. az a helyzet, ha apuka nem keresi magát halálra, akkor ez az otthonülős modell nem igazán kivitelezhető.


az pedig szerintem természetes, hogy a munkáltatók két azonos munkavállaló jelölt közül azt fogják választani, aki várhatóan többet fog dolgozni ugyanakkora pénzért. egy-egy dolgozó kiesése elég nagy problémát tud okozni, mert a gyerek(ek) megbetegedése sajnos nem igazodik ahhoz, hogy mikor mennyi munka van. megjegyzem nemcsak a munkáltatók, de a kollégák érdeke is az, hogy minél kevesebbet legyenek a gyerekes dolgozók otthon, mivel ilyenkor nekik kell elvégezni az otthon gyereket ápoló munkáját is.


de ezzel nem azt mondom, hogy ne szüljenek gyereket az anyák, persze, hajrá mindenkinek.

csak mindenki gondolja át, hogy mennyi gyereket tud eltartani, és felelősséggel felnevelni. ma sajnos sokan csinálják azt, hogy megszülik a gyereket, aztán majdcsak lesz valahogy...

385. emagdi (válaszként erre: 383. - Pisti70)
2007. júl. 2. 13:38

ez csúsztatás.

én globális szintről beszéltem, te pedig azt mondod, hogy a magyarok fogynak.

ez utóbbival egyetértek, valóban fogy a népesség Mo-n, sőt az összes, általtad civilizáltnak nevezett országban is.


kutatást pedig végezzetek bátran, csak ne az adófizetők pénzéből, mert ugye azok fontosabb dologra kellenek (mint magad is kifejtetted:))

2007. júl. 2. 13:34

Ez mind szép és jó, hogy a gyermektelenek többet vállaljanak (adó), mint a gyermekesek.

De mi van azokkal, akik akarnak/tak gyermeket, de nem lehet. Velük szemben ez igazsgástalan és csak további megaláztatások érik, ha különböző igazolásokkal kell alátámasztaniuk gyermektelenségüket.

Soha nem lesz egyetértés ebben a témában. Szerintem mindenki annyi gyermeket vállaljon, amennyit el tud tartani. Ha önmagát taszítja nyomorba, akkor ez van. De miért vannak olyan családok, ahol 5-6 gyermeket nevelnek és soha nem panaszkodnak? Más az életfelfogásuk, tényleg azért születik meg a gyermekük, mert szeretnék, nem azért, hogy pénz legyen belőlük. A népesség fogyása másként is megállítható. A felnőttek életminőségét kellene javítani, hogy ne haljanak meg a legszebb korban infarktusban. Talán így a gyermekvállalási kedv is megnőne.

383. pisti70 (válaszként erre: 380. - Emagdi)
2007. júl. 2. 13:26

A népessgég számának növekedése és a környezetszennyezés közötti ok okozati függés baromság.


1981 óta 657 ezerrel vagyunk kevesebben. És szerinted 1981-hez képest több a szemét itthon vagy kevesebb? No?

382. pisti70 (válaszként erre: 380. - Emagdi)
2007. júl. 2. 13:24

Ez a beírás még inkább megerősít abban, hogy el kell végeznünk egy alapos kutatást. Ott ugyanis, ahol a népességfogyását nem tartják gondnak, sőt, tapsolnak neki ( Voltaképp ennek: összedőlő, elhagyott tanyák, kiürülő falvak, városok, bezárt óvodák, iskolák, növekvő adó és járulékterhek stb.) nos, ott semmiféle népesedési helyzetet javító ötlet nem talál támogatókra.


Egek ura! Egy ötven éves népesedési mélyrepülés, egy visszafordíthatatlan demográfiai csőd alján, a világ túlnépesedésén aggódni!

381. pisti70 (válaszként erre: 375. - E71af41436)
2007. júl. 2. 13:20

A választható főállású anyaság például. A három vagy annál több gyermeket nevelő anya, ha úgy dönt, otthon maradhasson és ezért legalább minimálbért kapjon és a gyermekekkel töltött éveket számítsák be a nyugdíjalapba.


Az olyan nyugdíjrendszer, amelyben megvan a kapcsolat az időskori ellátás és a saját felnevelt gyermekek száma között. Pl. a felnőtt gyermek, személyi jövedelemadójának egy része a szüleihez kerül.


Olyan tantárgy bevezetése az iskolákban, hogy pl. Házasságtan.


A gyermeknevelés költségeihez való sokkal nagyobb mértékű társadalmi hozzájárulás. Jelentős családi pótlék emelés pl. vagy a gyermekszükségleti cikkekből az ÁFA eltörése.


Szemléletváltozás a fejekben. A családosok, a gyermeket nevelők irányában több tolerancia, megértés a munkaadók és a munkatársak részéről. (Ezt mindenki el szokta ismerni, addig, amíg a gyermekes beteget nem jelent, a gyermek betegsége miatt. Onnantól megy a köpködés, meg a kifúrás.)

380. emagdi (válaszként erre: 377. - Pisti70)
2007. júl. 2. 13:18

az emberiség fennmaradását (globálisan) momentán pont, hogy a túlnépesedés veszélyezteti. ha ilyen ütemben növekszik az emberek száma, a bolygó már nem sokáig tudja táplálni az embereket.

(plussz környezetszennyezés, stb)

379. emagdi (válaszként erre: 378. - Pisti70)
2007. júl. 2. 13:15

Afrikában bezzeg megértik, mert ott vagy öt gyerek jut egy szülőre... (bocs, de nem ismerem a pontos számokat, csak a tényt, hogy túlnépesedik a Föld)

nem hiszem, hogy tudatosan vállalják ott a sok gyereket, a "civilizált" világban viszont tudatosan vállalják a kevesebbet.

378. pisti70 (válaszként erre: 374. - E71af41436)
2007. júl. 2. 13:12

"egy konkrét ötlet nem hangzott itt el,csak az,hogy aki nem vállal gyereket,az önző dög..."


Nem hangzott el. Sem döggel, sem anélkül. Ha leírtam volna ilyet, akkor idézd kérlek! Az önzőség nem abból jön, hogy valakinek van-e gyereke vagy nincs, hanem abból, hogy nem ismeri el, hogy ha neki nincs gyereke, akkor azt másnak kell megszülni, felnevelni.


"Szerinted miért van az,hogy itt zömébe nők!nem értenek egyet veled?????"


Azért, mert itt, ezen a fórumon, elsősorban nők vannak. Jól tudom?


Máshol, ahol férfiak vannak többségben, ott azok vitatják az egyszeregy érvényét.


"Fogy a népesség? Hol is? Fogy a nemzet? Hol is?"


Mindenütt a civilizált világban, ahol ezt az alapkérdést nem képesek az emberek megérteni.

377. pisti70 (válaszként erre: 371. - 4726e582cf)
2007. júl. 2. 13:03
Melyik a fontosabb? Az emberiség fennmaradása-e? Vagy az egyén döntési szabadsága, amely szembefordulhat az előbbivel?
2007. júl. 2. 11:20

Ha megjegyezhetném,kicsit több tiszteletet embertársainknak!

Úgy beszéltek a romákról ,mint valami állatokról és ez engem felháborít!


"butasagbol szaporodtak",

" ne a mennyiséget nézzük csak, hanem inkább a MINŐSÉGET!"

"mert a kreol bőr lesz a természetes. :))))"

stb,stb


Persze ,tudom nagyon sokan gondolkodnak így és a rasszizmus is egyre elterjedtebb,nem akarom homokba dugni a fejem,de azért megfordúl a gyomrom egy pár ilyen hozzászólástól.

2007. júl. 2. 00:25
Nagyon kérlek,írd le mik lehetnek a megoldások...mert azt itt már mindannyian felfogtuk,hogy mit akarsz mondani....
374. e71af41436 (válaszként erre: 373. - 0da025d011)
2007. júl. 2. 00:21

pisti úgy gondolja,hogy azoknak ,akiknek nincs egy sem,segítsék azokat,akiknek 5 is van. mondjuk vigyék el orvoshoz,néha mossanak rájuk,esetleg fizessék az egyetemet.bocsi,hogy ezen lovagolok,de igazából egy konkrét ötlet nem hangzott itt el,csak az,hogy aki nem vállal gyereket,az önző dög,(persze a dög elmaradt)és bűnhödjön ezért.

Kedves pisti!!!!

Szerinted miért van az,hogy itt zömébe nők!nem értenek egyet veled????? Ha neked van 4-5 gyereked,arról csakis te magad és a nejed döntött...gondolom a megcsinálásában sem kértél segítséget...akkor a nevelésében sem kellene.

Fogy a népesség? Hol is? Fogy a nemzet? Hol is? Egy nemzet nem attól fog ismét felemelkedni vagy éppen fennmaradni,hogy egy asszony hány gyereket szül.Hanem attól,hogy kik azok akik szülnek!

Valaki írta és mennyire jól!Minőség!!!Minden téren.

373. 0da025d011 (válaszként erre: 357. - 0b099f6590)
2007. júl. 1. 23:34

Akkor ehhez még tudd:amikor hazalátogatnak,dicsekszenek,milyen szuper ott az élet.És elfelejtették honnan mentek el...

Lehet az irigység beszél belőlem,bár nem gondolom.Volt lehetőségem menni,mégis maradtam.

Ja,azt kihagytam,hogy volt hazámfiai nem hajlandóak ám bármi munkát elvállalni,tisztelet a kivételnek.Nemzeti hovatartozástól függetlenül.Én meg csodálkozhatok,miért is útálnak az "igazi" magyarok.

A helyzet nálunk is hasonló,a "menekültek" jöttek,nekik kedvezményes a taníttatás,és más is.A tanuló ingyen utazik(a menekült),én fizetem a buszjegy árát,pedig a kölyköm 13 km-t utazik az iskoláig.Nekik általában több gyerekük van,nem maradnak a kettőnél,főleg akkor lesz több,ha az elsők között nem érkezett fiú utód.Van jogom valakinek megmondani,hogy csóró létére gondolkodjon már egy kicsit,mert hiába az elvek,ha nincs fedezete felnevelni 5-6 gyereket?

372. 4726e582cf (válaszként erre: 353. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 1. 21:12
Tudom persze... szóval a bevallott munkanélküliség többszöröse van amúgy...
371. 4726e582cf (válaszként erre: 364. - Pisti70)
2007. júl. 1. 21:10
De nem erről volt az előbb szó, hanem hogy az állam visszaveheti ezt a lehetőséget, mármint hogy a nők szabadon döntsék el, hogy akarnak-e gyereket, vagy sem, avagy megszülik vagy sem...
370. 0b099f6590 (válaszként erre: 369. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 1. 21:08
No igen! A szolisok meg becsukhatnak, mert a kreol bőr lesz a természetes. :))))
369. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 367. - 0b099f6590)
2007. júl. 1. 21:03
Ha ezt igy vesszuk, 50 ev, es "jo" kis nemzet lesz a magyar, de a lenyeg, hogy elegen lesznek. :SS
368. pisti70 (válaszként erre: 365. - 0b099f6590)
2007. júl. 1. 20:47

Nem vagyok tévedésben. Már milliószor megválaszoltam ezt. Itt is, máshol is.


"A te nézeteid szerint, akkor valahogy ugy kellene csinálni, hogy minden nő szüljön legalább 3 gyereket..."


Az én nézeteim szerint baj van. És mégnagyobb baj lesz. És az én nézeteim szerint ebben a kérdésben a magyar társadalom végzetesen tájékozatlan és ezen kell elsősorban változtatni. És az én nézeteimből hiányzik az, hogy "szülni kell", meg az hogy "megtiltom" meg "kötelező" meg efélék.

367. 0b099f6590 (válaszként erre: 366. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 1. 20:39

Pisti nézeteivel élve, talán azért jobbak ők, mert gondoskodnak arról, hogy ne fogyjon el nemzetünk.

De erre is azt mondom, mint a szexre, ne a mennyiséget nézzük csak, hanem inkább a MINŐSÉGET!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook