Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Népességfogyás fórum

Népességfogyás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
306. emagdi (válaszként erre: 305. - 0c97fbb607)
2007. jún. 29. 15:19
ezt most ugye te sem gondolod komolyan.... :)))
305. 0c97fbb607 (válaszként erre: 302. - E71af41436)
2007. jún. 29. 15:15
Hogyhogy nem vállalnak???Tudtommal ugyanúgy vállalkozásaik vannak,fizetik az adót a járulékokat,az alkalmazottak utáni tb...stb-t???!!!
304. emagdi (válaszként erre: 300. - Pisti70)
2007. jún. 29. 15:15
ez pont egy módja annak, hogy a jövedelemkülönbségek és az életkörülmények kiegyenlítődjenek.
303. emagdi (válaszként erre: 299. - Pisti70)
2007. jún. 29. 15:14

de ha csak 0,2%-át tesszük ki a Föld lakosságának, akkor kit érdekel hogy ha már nem leszünk egyáltalán?

globális szinten ez nem probléma, sőt...

302. e71af41436 (válaszként erre: 301. - 0c97fbb607)
2007. jún. 29. 15:12
talán azért mert a felmerült bevándorlók,most itt lévő tagjai nem vállalnak közterheket...(pölö:kínai kereskedők)
301. 0c97fbb607 (válaszként erre: 298. - Pisti70)
2007. jún. 29. 14:59

Értem én ,miről beszélsz ,no!:))))

Igen,valóban brutális baromság volt,remélem többet nem beszélnek róla.Bár azt nem tudom,hogy mennyiben befolyásolta a születések számát.

A gond nem egy -egy párttal van,mert szerintem mindegyik a maga módján tudja ,hogy gáz van.A baj ott kezdődik,hogy bármelyik elkezd valamit,a másik tuti megvétózza.A másik pedig az ,hogy nem csak 4 évben kellene gondolkodni,hanem sokkal nagyobb időtávlatban,amikor bármiféle családsegítő megoldást akarnának kigondolni.

Azért beszélek feltételes módban,mert az piszkosúl érdekes,hogy minden fejes politikus tudja mi a nagy helyzet,de én még nem hallottam komplett családpolitikáról itt magyarországon.

A gyes,gyet,csp összegek nevetségesek,a főállású anyaság,pedig csak kényszer miatt vállalja valaki,mert 3 gyerekkel vagy nem veszik fel sehová,vagy épp az időbeosztás nem "családbarát".

Ha magyarországon bevándorlókról beszélünk,akkor az emberek 90% -t kirázza a hideg,pedig az is egy megoldás lenne,de erről sem esik szó.

300. pisti70 (válaszként erre: 297. - Emagdi)
2007. jún. 29. 13:50

"attól függ, hogy milyen szinten nézed a problémát."


Olyan szempontból (is) nézem a problémát, hogy az elöregedés következményei, a növekvő adók és járulékok engem (és téged) sújtanak, és nem azokat az országokat, ahol nem nyomja az aktív dolgozók vállát ekkora teher az elvénülés miatt.

299. pisti70 (válaszként erre: 297. - Emagdi)
2007. jún. 29. 13:48

Újra leírom:


Még ha 12 és fél millió magyarsággal számolom is, a Föld népességének akkor is csak 0, 2%-át tesszük ki. Mit fog vissza a túlnépesedésből a mi kidöglésünk?


"másrészt pont annyira szélmalomharc a születések számának emelését forszírozni itt, mint mondjuk afrikában a születésszám csökkenéséért harcolni."


Akkor vajon miért esett le nálunk 100 év alatt a születések száma mélyen a reprodukciós szint alá? Nem emberi tényezők hatására? De bizony, igen.

298. pisti70 (válaszként erre: 294. - 0c97fbb607)
2007. jún. 29. 13:39

Igen, ez volt a gyakorlati része a dolognak, a sorbaállás. De nem erről tudakolódom, amikor rákérdezek, hanem arról, hogy tudod-e, hogy ez az elv micsoda őrültség és, hogy mennyiben felelős a gyakorlati életbe való átültetése a születések számának csökkenéséért?


"...csak azért mert sokan megértik majd a népességfogyás hosszútávú negatív következményeit,attól még nem fognak gyereket vállalni"


De talán majd nem szavaznak olyan politikai pártra, amelyik nem a helyzetet orovsolni igyekszik, hanem még többet ártani. Pl. a rászorultsági elvvel. Magyarán ahhoz, hogy ebben a minden társadalom alapját képező kérdésben ne legyen négy évente 180 fokos fordulat, vagy, hogy még csak a Parlament közelébe se kerülhessen olyan politikai erő, amely tovább akarja rontani a még elronthatót, nos, ehhez kell a felvilágosítás. Én errről beszélek és nem arról, hogy az aktív korúak számának csökkenését tartalmazó táblázatot a hitvesi ágy fölé tűzzük ki és hajrá.

297. emagdi (válaszként erre: 296. - Pisti70)
2007. jún. 29. 13:20

attól függ, hogy milyen szinten nézed a problémát.

lehet, hogy pl a magyarok fogynak, de az emberiség létszáma gyarapszik. :))


másrészt pont annyira szélmalomharc a születések számának emelését forszírozni itt, mint mondjuk afrikában a születésszám csökkenéséért harcolni.

296. pisti70 (válaszként erre: 293. - Emagdi)
2007. jún. 29. 13:10
Ma reggel váltottam éppen levelet a KSH NKI egyik demográfusával, s azt tudakoltam tőle, hogy tisztában vannak-e azzal, hogy a magyar társadalom jelentős része, nem hogy nem tartja bajnak a népességfogyást, de egyenesen örvendezik annak. Tehát a saját pusztulásának. Ez azért fontos kérdés, mert egy olyan társadalom, amelyik életereje apadását nem tartja aggodalomra okot adónak, hogy lehet bármit is tenni a születések számának emelése érdekében?
295. emagdi (válaszként erre: 294. - 0c97fbb607)
2007. jún. 29. 11:51

ez szerintem is így van.

racionális, gazdasági érvek alapján senki nem fog gyereket csinálni.

akinek kell gyerek, annak lesz, akinek meg nem kell, azt úgysem fogja senki meggyőzni, hogy de mégis legyen, mert akkor aztán milyen nehéz gazdasági helyzet lesz!


majd jönnek a kínaiak, afrikaiak és betelepülnek.

2007. jún. 29. 11:48

Rászorúltsági elv???Hát ha egyre gondolunk,akkor az amikor pár éve,minden évben mehettem a hivatalba egy napot sorbaállni hogy beadhassam a csp igényemet,mert eltörölték az alanyi jogot???



Én csak azt mondom,hogy csak azért mert sokan megértik majd a népességfogyás hosszútávú negatív következményeit,attól még nem fognak gyereket vállalni csak azért ,hogy pár aktív ,munkaképes dolgozót adjanak magyarországnak!!!Ez így nem fog menni.

293. emagdi
2007. jún. 29. 11:15

a világban összességében túlnépesedés van, úgyhogy azért nem olyan nagy a tragédia.

legalább itt európában nem szaporodunk olyan nagy ütemben, mint a világ szegényebb részén.

292. pisti70 (válaszként erre: 287. - 0c97fbb607)
2007. jún. 29. 11:12

"Beszélhetünk komoly gazdasági,politikai,szociális folyamatokról de szerintem felesleges."


Nem felesleges. Csak át kell törni a szűk topikolgatás kereteit és nagyobb nyilvánosság elé vinni a témát. Minthogy erre a bevett és általánosan ismert gyakorlat rádió, tévé, napisajtó nem járható út, ki más tájékoztatási módokat kell kitalálni. Ez emberigényesebb dolog, mint az, ha beülök egy stűdióba és elmondom a dolgokat. Itt sok-sok, a témában jól felkészült ember tudna valamit tenni, összefogva, összedolgozva. Magyarán nagyon komoly csapatmunkára és koordinálásra van szükség. De elsősorban olyan emberekre, akiket nem hagy hidegen a téma és az, hogy mi lesz ennek a népnek a sorsa. Benne persze az övé is.


A párkapcsolat általad említett anomáliái pedig már nagy részben következményi sok-sok mindennek.


"Ha már politika is belekeveredik ebbe a dologba,akkor azt is megjegyezném,hogy nem sok gyerekpárti intézkedés történt mostanság...."


Ma reggel hallottam fél füllel, amikor Lamperth Mónika a rászorultsági elvet melegítette fel ismét. Ha létezik kártékony szemlélet és politikai gyakorlat, akkor az a rászorultsági elv. Hogy miért? Ez a kérdés. Ki mit tud róla?

291. pisti70
2007. jún. 29. 11:03

Itt:


http:www.nepesedes.hu

290. pisti70 (válaszként erre: 286. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 29. 11:03

"Pedig a téma nagyon érdekel."


Itt találsz sok mindent róla. És nem a szokásos tálallásban.

289. pisti70
2007. jún. 29. 09:27

Mélyül a csőd a Világban tanulmánya szerint is.


[link]

288. 0da025d011 (válaszként erre: 285. - Pisti70)
2007. jún. 28. 23:12

"Bemerészkedett" ide néhány jóakaratú ember,nem is megvetendő véleménnyel(nem magamra gondolok).

Ami az aktuális lelkiproblémát illeti,nos,ha éppen padlót fogtam,kefélni sincs kedvem,és ebből tuti nem lesz gyerek.

Nem a téma kellemetlen,hanem Te az önzéseddel.Csak neked lehet igazad.Akkor meg mit vacakoljon itt az ember?

287. 0c97fbb607 (válaszként erre: 285. - Pisti70)
2007. jún. 28. 22:21

Nem hinném ,hogy közöny, pár statisztikai adat miatt senki nem ugrig be az ágyba,"noszacsináljunkgyereket" címszóval,ugye!

Beszélhetünk komoly gazdasági,politikai,szociális folyamatokról de szerintem felesleges.Egy gyerekhez nem pénz ,hanem elsősorban két ember kell,akik szeretik egymást,amíg 30-40 évesen sem találnak maguknak párt az emberek,addig nincs miről beszélnünk.Ha pedig van párja,akkor meg inkább a karrier az elsőszámú dolog.Változtak az emberek,ez az oka a népességfogyásnak,nem más.

Ha már politika is belekeveredik ebbe a dologba,akkor azt is megjegyezném,hogy nem sok gyerekpárti intézkedés történt mostanság....

2007. jún. 28. 22:21

Ha például az én kikopásomról is szóltál, érvelnék: elmondtam a véleményemet, s nincs mihez hozzászóljak. Pedig a téma nagyon érdekel.


Mert továbbra is fenttartom a véleményemet, de mivel nem érdekel senkit, csak olvasgatom miket írtok ti.

285. pisti70
2007. jún. 28. 21:41

Túl kellemetlen lett a téma itt is. Kikopott még az a néhány ember is, aki bemerészkedett ide. Kellemesebb a nyaralásról, a főzésről az aktuális lelki problémákról beszélni.


Nem baj. Az adók, a járulékok, az aktív dolgozókat nyomó terhek tovább fognak nőni, nem is kevéssel. S abban, hogy idáig jutottunk, első számú tényező volt a kérdéssel kapcsolatban a kezdetektől megnyilvánuló totális közöny.

284. pisti70 (válaszként erre: 283. - Pisti70)
2007. jún. 27. 21:12
Minthogy az 1989-es romániai forradalom, majd a szerb-horvát háború után több százezernyi, javarészt a határainkon túli magyar érkezett hozzánk, akik időközben itt letelepedtek, s akiknek már gyerekei születtek, az 1981-es népesség fogyása jóval több, mint 657 ezer. Nélkülük Magyarország népessége kb. egy millió fővel csökkent volna. Ezek a tartalkékok azonban most már kimerülőben vannak, minthogy a határainkon túli magyarok körében is igen régóta mélyen a reprodukciós szint alatt van a születések száma. Innentől kezdve, ahonnan Magyarország fogyatkozó népessége fel fog töltődni, az fekete Afrika, Ázsia túlnépesedett területei.
283. pisti70
2007. jún. 27. 11:06

[link]


1981-2007 áprilisa között 657 000 fővel csökkent.


"Ez a pusztulás az ország lakosságának meglehet jóval nagyobb részt nem érdekli."


Fekete Gyula


Valóban nem.


Ime egy válasz egy fórumról a népességfogyás problémájára:


"Azt a szemléletet vallom, hogy akik akarnak gyereket, azt segítsük,


akik meg nem azt hagyják végre békén az állandó nyaggatással.


Ez utóbbit a saját bőrömön érzem. Annak ellenére, hogy jobb híjján tanári végzettséget (biológia-környezetvédelem szak) szereztem, és tanítottam is - nem szeretem a gyerekeket, és egyáltalán nem is akarok (33 múltam) . ennek ellenére a csapból is ez folyik, és olyan emberek győzködnek a "na de hát gyerek az kell!" elvről, akinek a gondjaira még egy plüssmackót se bíznék - mégpedig tömegével látok ilyeneket. Minél többet dolgozok emberekkel, annál lesujtóbb a véleményem róluk (csekély számú kivételtől eltekintve).



Tehát ha sarkítva akarod a véleményemet: a halálra (pontosabban: lassú, természetes elfogyásra) voksolok."

282. pisti70 (válaszként erre: 281. - E71af41436)
2007. jún. 25. 08:48
Ezt a szólást nem igazán értem. Egyébként azt nézel, amit akarsz. Hogy az én véleményem rossz a két adóról, azt nem titkolom, de nem akarok velük foglalkozni a továbbiakban. Nem erről szól a téma ugyanis.
281. e71af41436 (válaszként erre: 279. - Pisti70)
2007. jún. 24. 17:21
azért csak kifordult a sarokból bakterúr....
280. pisti70 (válaszként erre: 277. - 5464505f6a)
2007. jún. 24. 15:02
Aztán persze mégis megérik. Mert az a halál sem olyan ám, hogy a nyugdíjba menetel napján ott van. Sokaknál igen, meg még előbb is, de többeknél nem.
279. pisti70 (válaszként erre: 278. - E71af41436)
2007. jún. 24. 15:01
Pedig jó lenne, ha ezekről a csöcsökről leválnál, mert a következményeket te is nyögni fogod.
278. e71af41436 (válaszként erre: 272. - Pisti70)
2007. jún. 24. 14:46
sajnos nem tudok vitába szállni veled,mert én csak egy kereskedelmi adón lógó blikket bibliaként kezelő ember vagyok....így olyan véleményem sincs,ami neked tetszene.....
277. 5464505f6a (válaszként erre: 272. - Pisti70)
2007. jún. 24. 13:52
Mit vársz olyan emberektöl,akik úgy gondolkodnak,h nem védem a környezetem,mert én úgysem érem meg,h mi lesz?Ebben sem fognak máshogy gondolkodni.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook