Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

805. dakota80 (válaszként erre: 804. - Dettiforgacs)
2013. nov. 20. 14:38
Nem:-( a mák azt sem tudta kinek a kérvényére tölteti ki velem a 411-est
804. dettiforgacs (válaszként erre: 801. - Dakota80)
2013. nov. 20. 14:23
Nem volt kindergeldszám a levélen rajta?
803. dettiforgacs (válaszként erre: 802. - Nika24)
2013. nov. 20. 14:22
Akkor ti inkább szerencsésnek mondhatjátok magatokat,mert segít a főnök és nem egy idegen ügyintézőre hagyatkoztok.Valószínű sikerrel is fogtok járni.Szerintem egyébként mindenki megkapja csak nem mindegy mikor!!!!
802. Nika24 (válaszként erre: 800. - Dettiforgacs)
2013. nov. 20. 13:56
Természetesen nem mi intézzük magunknak, hanem a cég, ahol a férjem dolgozik. Azt nem is tudom, hogy eredetileg hová lett beadva, de azt tudom, hogy már elvileg mi is átkerültünk Nürnberghez. 4 évre visszamenőleg adtuk be két gyerekre...illetve a kisebbik még csak 18 hós, tehát rá nyilván ennyi jár. Több munkavállalójának intézi a cég, van köztük olyan is, aki már megkapta, és többen is vagyunk, akik még nem. A cégtől is hiába érdeklődnek, érdemi választ nem kapnak, csak a szokásost.....sok az igény...blablabla....türelem, ennyi a válasz.
2013. nov. 20. 13:25
Mi a másik eset vagyunk akkor mert kértek már Tőlünk hiánypótlást de Kindergeld számunk még sincs:-(
800. dettiforgacs (válaszként erre: 799. - Nika24)
2013. nov. 20. 13:09
Szia!Nem szabad így felfogni,mert ha minden oké volt akkor biztos jár az a pénz.Egyébként ti eredetileg hova adtátok be és hány gyerek után járna nektek,ha megkérdezhetem?Ügyintézővel csináltatjátok?
799. Nika24
2013. nov. 20. 11:46
Ez a tudatlanság a legrosszabb az egészben...de ezt sem én írom itt le először. Aki hiánypótlást kapott az legalább annyit biztosan tud, hogy foglalkoznak az ügyével, ott vannak a papírjai, és elvileg "csak" várni kell. Reménykedem én is tovább, hogy egyszer csak mégis ideér majd...bár már majdnem ott tartok, hogy kezdek lemondani róla :-)
2013. nov. 20. 11:29
Igen itt mindenki tanácstalan és sajnos az itthoni ügyintézők keze is meg van kötve és ezt nem rossz értelemben írom,mert ha levelekre nem reagálnak akkor mit tudnának csinálni még?Ezért lenne jó ha végre az ügyvéd aki kint él végre tudna valamit intézni.Egyébként kindergeld számot tényleg csak az tud aki kapott valamiféle levelet a familienkassetól,vagy mi kaptunk levelet Ulmból,hogy Nürnberghez tartozunk most már és azon is rajta volt a szám,meg eelőtte a hiánypótlásos levélen.
797. Nika24 (válaszként erre: 794. - Ani-Lea)
2013. nov. 20. 11:14
Kellett volna számot kapnunk? Az nem csak a határozaton, vagy a hiánypótlásra való értesítésen van rajta? Van itt olyan, aki csak értesítést kapott a kindergeld számáról? Vagy arról, hogy beérkezett minden papírja, rendben vannak a dolgai, és várjon türelmesen? Ilyet nem olvastam...ha nem voltam felületes, akkor mindenki csak a hiánypótlásos paírjáról vagy a határozatból tudja a számát. Tanácstalan vagyok, és ahogy látom, nem vagyok itt ezzel egyedül.
796. Nika24 (válaszként erre: 795. - Dettiforgacs)
2013. nov. 20. 11:08
Elgondolkoztató, igen...gondolkozom is rajta eleget. Csak az a baj, hogy nem jutok előrébb. Minden papírunk bent van, amit itt emlegettek, tehát elvileg minden oké kellene, hogy legyen. Lehet, hogy a május előtt beadók papírjai valahová a bermuda háromszögbe keveredtek :DD Na jó, nem nevetek, mert én sem találom viccesnek. Nem tudom, hol, merre lehetne érdeklődni. Kíváncsi lennék én is, hogy ügyvédi megkeresésre mit reagáltak.
795. dettiforgacs (válaszként erre: 793. - Nika24)
2013. nov. 20. 10:59
Szia! Én általánosságban írtam,hogy elgondolkodtató hogy év eleje óta vártok és még sokan mások vannak itt akik több,mint fél éve várakoznak.Igen nagyon furcsa,hogy akik május előtt adták be azok nem kapják meg.Igen és mi is beszéltünk ügyvéddel,aki azt mondta hogy ennyi idő már nem igazán normális csak mivel okt.15.-én lett nekik levél írva így még a hetet érdemes megvárni és utána tovább lépni.
794. Ani-Lea
2013. nov. 20. 10:41

nekem is van ismeröső aki vissza kapta a családit és ő csak 3 hónapot várt :( itthon a párja dolgozott és kapta a családit is visszamenőleg járt neki!!!

Abba igazad van, hogy szinte senki nem kapott normális információt ez tény, de nekem tényleg fura, hogy sehonnan semmi papoír nem jött ha hiányos a papírod ha nem szerintem már számot kellett volna kapnotok.... itt van egy Hölgy aki ügyvédhez ment biztos olvastad a múlt hetet meg kellett várnia az eltelt nem tudom mi van velük ők mit léptek, azt veszem észre akik év eleje vagy félévbe adtak be azoknak gyanusan el van lapítva az ügye.... és akik később adták be ugyan úgy hiánypótlással azok meg már szinte elfelejtették :( Nem értem ezt az egészet. Ti adtatok be bármiféle hivatalos papírt a családiról? Vagy a 411 nyomtatványt vagy a másikak papírt amit le kellett fordítatni? Mert ezek közül valamelyik kell!!

793. Nika24 (válaszként erre: 792. - Dettiforgacs)
2013. nov. 20. 10:22
Miért? Akinek nem kellett semmi papírt pótolnia, az kapott bármiféle értesítést? Ha jól olvasom itt, akinek van bármiféle infója, kindergeld szám stb. az szinte mind abból adódik, hogy hiánypótlásra szólították fel :-)Nekünk elvileg minden papírunk megvolt rendben a beadáskor....na meg érdeklődnék én...de hol? Kinél? Merre? Aki hívogat itt bármilyen számot itthon, kint, azok közül sem kap senki konkrét információt a saját ügyével kapcsolatosan max. egy általános tájékoztatást...Kérdem én, azzal előrébb lennék? Mondjuk az is tény, hogy kezdem elveszíteni a hitem.
792. dettiforgacs (válaszként erre: 791. - Nika24)
2013. nov. 20. 09:52
Szia!Ezt semmi féle képpen nem gondolom valósnak,mert nagyobb részben a különbözetit igénylik az emberek,mert a teljes csak annak jár aki családostól kint él,vagy az egyik félnek nincs itthon jövedelme(de ez sem minden esetben van így az utobbi)Viszont a lényeg,hogy én több olyat is tudok aki különbözetit igényelt és már rég megkapta pár hónap alatt.Szerintem már mindenki csak találgat és ebből van ez a sok kósza info.Azért az is,hogy ti lassan egy éve semmit nem kaptok,semmi értesítést elgondolkodtató.
791. Nika24
2013. nov. 20. 09:31

Sziasztok!

Régóta nyomon követem a fórumot, olvaslak benneteket, bár hozzászólásom eddig még nem volt. Ugyanabban a cipőben járok, mint Ti...várom én is az utalást. Mi már tavaly decemberben beadtuk a papírokat, és eddig még semmi. Nem kaptunk levelet, sem a MÁK-tól, sem a Familienkasse-tól, sem sehonnan....sem hiánypótlásra való felszólítást, sem semmit. Lehet, hogy számotokra nem lesz újdonság, amit tegnap hallottam, nekem viszont az volt. Mi nem mondtuk le itthon a magyar családit, és külföldről csak a különbözetet igényeltük meg visszamenőleg, és állítólag azok csúsznak nagyon sokat, akik így tettek. Elvileg minden rendben van a papírunkkal, aki intézte utána érdeklődött már, de csak a szokásos választ kapta: rengeteg az igénylő, és hogy türelem!!! Na de meddig??? Akik itthon lemondták, és kintről a teljes összeget kérik azoknak gyorsabban mennek a dolgaik, és állítólag vitáznak is pár dolgon velünk kapcsolatosan...a kifizetésről, vagy arról, hogy így, különbözet formájában hogyan kaphatjuk meg, vagy nem tudom miről....van valakinek erről valami infója?? Tényleg így van, hogy csak mi csúszunk ennyit? Vagy ez is csak valami álhír, ami a találgatásokból, agyalgatásokból született??

790. dettiforgacs (válaszként erre: 789. - Hátfájós)
2013. nov. 19. 16:43
Mert nem maradt más csak a várakozás!!!Elkeserítő nagyon!!!!
2013. nov. 19. 15:24
Ma van elvileg az utalásnapom, hát várok! Remélem csütörtökre ide ér a pénz 12 hónap után.
788. dettiforgacs (válaszként erre: 787. - 66edó)
2013. nov. 18. 20:14
Nem sikerült semmit se intézni odakint?Azért azt megtudtátok,hogy megvannak-e a papírjaitok?
787. 66edó (válaszként erre: 786. - Dettiforgacs)
2013. nov. 18. 20:02
Szia. Semmi, de semmi...
786. dettiforgacs (válaszként erre: 564. - 66edó)
2013. nov. 18. 18:53
Szia!Nem tudom szoktál-e még ide járni,csak azt szeretném megtudni,hogy sikerült-e valamit megtudnotok?
2013. nov. 18. 18:51
Sziasztok!Lassan eltelt két hét azóta,hogy végre valaki azt a hírt osztotta meg,hogy megkapták a pénzt...Azóta senkivel semmi nem történt az ügy előre menetével kapcsolatban?Ha nem akkor ez teljesen elszomorító!!!
784. Ani-Lea
2013. nov. 18. 09:21
Szerintem ezt is csak azok tudják akik kint vannak.... mivel semmire nem reagálnak így mi csak találgatni tudunk az meg nem biztos, hogy olyan jó :(
783. dakota80 (válaszként erre: 782. - Dettiforgacs)
2013. nov. 18. 09:01
Talán annyi hogy akkor már tuti bent van az aktánk és dolgoznak rajta!?Vagy nem??? :-(
782. dettiforgacs (válaszként erre: 781. - Ani-Lea)
2013. nov. 17. 20:03
Így igaz,nekünk már hét hónapja van számunk csak a pénz még a láthatáron sincs.Talán nincs is értelme teoriákat gyártani,mert ezt mi biztos nem tudjuk meggyorsítani!!!
781. Ani-Lea
2013. nov. 17. 19:13
Igazából már senki nem tudja volt akinek volt már száma és még sincs semmi az ügyéből ez már szerencse kérdése....
780. dettiforgacs (válaszként erre: 779. - Szlidike)
2013. nov. 17. 13:21
Nem valószínű!!
2013. nov. 17. 10:54
végül megtaláltam, kérdés az, hogy az első kifizetéses dátumot(amiben várjuk visszamenőleg a teljes pénzt)is ehhez igazítják-e?
778. szlidike (válaszként erre: 777. - Dettiforgacs)
2013. nov. 17. 10:42
ez a kindergeld nummer ugye amiben van kettő betű is?
777. dettiforgacs (válaszként erre: 775. - Szlidike)
2013. nov. 17. 10:18
Ha van már Kidergeld számotok,akkor annak az utolsó számjegye a mérvadó.0-9 ig vannak a számok és ehhez tartoznak a kifizetési dátumok.
776. szlidike (válaszként erre: 751. - Csengulu)
2013. nov. 17. 09:11
Nem írtak nekem semmit a NK osztályáról, de folyamatosan emaileztem egy hölggyel és ő mindent elmagyarázott nekem.Éppen ezért kértem el tőle a dokumentumokat(végzést) hátha meggyorsíthatom a folyamatot.Még azt nem tudom, hogy mivel nekünk átfedés volt a kettő családi pótlék között, így egy hónapot vissza kell fizetni Mo-nak.Csak nem tudom, hogy ezt a német állam utalja vissza, vagy nekünk kell majd rendezni?!Ez is lassíthatja a folyamatot.Ha valakinek erről van infója kérem írja meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook