Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

925. Tóthné007 (válaszként erre: 924. - Arandi)
2013. nov. 28. 11:54
Így van sosem szabad kiadnotok semmi ügyintézést a kezetek közül.Most használják a pénzeteket egy jó tanács fel kell hívni őket és mondani kell nekik,hogy felhívtátok a kinti hatóságot és nektek már régen elutalták a pénzeteket.Tehát ha jót akarnak akkor nyomban a pénzeteket utalják át mert ha nem a kinti ügyvédetek intézkedni fog gyorsan.Meg kell őket ijeszteni és figyeljétek meg nem soká a számlán lesz a pénz!!!!
924. arandi
2013. nov. 28. 11:44
Ez volt még az első alkalom hogy adót és családit igényeltünk, de úgy érzem körültekintőbbnek kellett volna lenni és előre kellett volna érdeklődni elkéték előre a 100-100 eurót és azóta szinte semmi ügyintézés. Legközelebb mással készítetjük el.
923. Tóthné007 (válaszként erre: 921. - Arandi)
2013. nov. 28. 11:40
Szerintem is így van.De mért nem olyan ügyintézőt kértek fel,hogy ti nektek kitölti a nyomtatványt és megnézi és bekéri amit kell csatolni és majd ti külditek ki a hatóságoknak és a ti számlátokra jön majd a pénz.Én sosem engedném ki a kezeim közül a pénzt.Nem szabad ilyent csinálni!!!!
2013. nov. 28. 11:36
Nem értem valahogy szerintem nektek a pénzeteken ülnek valakik.Ha már a határozat megjött az mindig a pénz elutalása után jön a határozat jóval kb 2-4 hét után.Előbb mindig a pénznek kell jönni.Már öt éve nekünk mindig így jött a német adónál és a családinál is mindig!!!!
921. arandi (válaszként erre: 920. - Papamaki)
2013. nov. 28. 11:33
Kaptam már olyan infót is a cégrőr sajnos utólag, hogy a cég számlájára utalják a pénzt és ők csak egy bizonyos idő után utalja át a mi számlánkra. Hoppá..
2013. nov. 28. 11:22
Igen,én is most beszéltem adóügyben az eurotaxos német ügyintézövel.Ő is csak ezt a 6 hónapot hajtogatja.Mi évekig a Hajas bt.vel csináltattuk.korrektül 3 hónap alatt mindig lezajlott.Most csak kipróbáltuk az eurótaxot,többet nem tesszük.
919. arandi (válaszként erre: 905. - Csengulu)
2013. nov. 28. 11:10
Akkor a februáriakkal mi van?
918. arandi (válaszként erre: 902. - Papamaki)
2013. nov. 28. 11:09
Mi is augusztusban adtuk be az eurotaxnak és a múlt héten azt mondta a hölgy hogy már megvan a záró határozat,és kb. dedemberben megkapjuk, a héten azt mondta hogy 6 hónap.... a családi pótlékot februárban adtuk be arról semmi hír arra is 6 hónapot mondtak, de lassan már egy év. Senkinek nem ajánlom ezt a céget. Szerintem jól befürödtünk velük, igen másol az adót is 2 max 3 hónap alatt megkapták.
2013. nov. 28. 10:08
Bocsánat Május 21.én kaptuk meg az összeget.Szóval 6 hét alatt megcsináltak mindent.
2013. nov. 28. 10:08

Sziasztok!Régóta olvasom a hozzászólásokat,próbálok én is tájékozódni.

A mi történetünk:Idén áprilisban adtuk be a családi pótlék különbözetének igénylését egy német ügyintézőnek.Április 21.én meg is kaptuk az összeget 34 hóapra 3 gyerekre.Junius hónapban kaptuk az arra a hónapra járót,és azóta semmi....

A német ügyintézőnk szerint átkerültünk mi is Nünbergbe,ahol nem adnak tájékoztatást és mindenkitől türelmet kérnek.

Ami már fogytán van...Van valaki hasonló helyzetben?Hogy egyszer már kapta és leállították?

915. dettiforgacs (válaszként erre: 913. - Szlidike)
2013. nov. 28. 08:46
Szia!Még nem kaptuk meg a pénzt,de nem változott a kindergeld számunk így gondolom igen.Gondolom nem sok időn belül kiderül ez is,akkor megosztom veletek ezt az infót is.Legalább lesz ilyen tapasztalat is,hogy a határozat után mikor jön meg a pénz...
914. Ani-Lea (válaszként erre: 912. - Abrakadabra)
2013. nov. 28. 08:30
velem is velem laknak a párom egyedül volt kint és mágis őt mondták az igényléshez, nem okoskodni akarok csak így el lettem biztonytalanítva... de az intézőnk átnézett mindent azt mondta rendben van igaz visszaküldött egy papírt amit egy helyen nem írtam alá és egy másikat amibe pontosan kellett a munkaidő közbe gyesen is voltam és az is kellett, hogy melyik naptól meddig stb. De ezt ptolova itt minden rendben volt és körülbelül lassan 1 hónapja jött a NK a levél a hiánypótlás az az E411 volt nekem azt is visszaküldtem és oda is a férjemet kellett beírni igénylőnek....
913. szlidike (válaszként erre: 878. - Dettiforgacs)
2013. nov. 27. 22:20
Annyit szeretnék még kérdezni, hogy végül a kindergeld számotoknak megfelelő időben kaptátok meg a pénzt?(vagy kapjátok)köszi!
2013. nov. 27. 17:29
Nem, hanem azert, mert vele laknak a gyerekek.
911. Ani-Lea
2013. nov. 27. 17:16

Az adót írták lentebb egy hozzászólsba és arra reagáltam.:)

Hátfájós sajnálom, hogy neked még semmi, nem tudom miért nem látod akik később adták be ha lassan is csak haladnak!!!!

Az ügyvéd sem tud intézni semmit???? Ez azér telég durva, nem?

910. hátfájós (válaszként erre: 908. - Csengulu)
2013. nov. 27. 15:09
Én adtam be, aztán idén májusban jött a hiánypótlás amit júliusban adtam be. Itt már ügyvédem volt. Aztán október elején kaptunk egy levelet, hogy még a két német intézmény egyeztet. Hogy ki mit nem tudom. Tegnap telefonált rájuk az ügyvédem, de még nem tudom mit intézett, mert még nem hívott.
2013. nov. 27. 14:43
Sokan velük csináltatjuk és össze vissza beszélnek,mindenkinek mást mondanak valakinek meg még ennyit sem:-(
908. csengulu (válaszként erre: 906. - Hátfájós)
2013. nov. 27. 14:29
És szota semmi infó?ki intézte?
907. idui (válaszként erre: 905. - Csengulu)
2013. nov. 27. 14:19
szerintem az adora értette hogy augusztusiak vannak rendezés alatt
906. hátfájós (válaszként erre: 905. - Csengulu)
2013. nov. 27. 14:09
Akkor én mit szóljak? Tavaly decemberben adtuk be!!
905. csengulu (válaszként erre: 904. - Ani-Lea)
2013. nov. 27. 13:40
Mi is az Eurotaxal csináltattuk a családipotlek különbözetett,áprilisban adtuk be,azota semmi,nem értem akkor hogy mondhatjak azt most az augusztusiak vannak soron,akkor az áprilisiak májusiak hol a fenébe vannak?mi akár mikor hívtuk öket mindég mást mondanak.
904. Ani-Lea
2013. nov. 27. 13:30
Mi beszéltünk az eurotax "fönőkével" és azt mondta az augusztusiak most vannak rendezés alatt már azoka tkezdték el feldolgozni kint és van aki kapott már vissza pénzt, ezt hétfőn mondták nekünk :) Az én férjem is itthon van már a családit visszamenőleg kértük arra az időre amit ő tölött kint nálunk ő kérte a különbözetet. Nem pedig én nem tudom az jelent e valamit, hogy mi házasok vagyunk......
903. csengulu (válaszként erre: 902. - Papamaki)
2013. nov. 27. 13:20
Szia!-mi is augusztusban adtuk be az adot,meg mi sem kaptunk semmit,mi azt saját magunk szoktuk intézni,de most késik valamiért az is
2013. nov. 27. 12:23
Sziasztok!Van valaki aki augusztusban adott be adóvisszaigénylést?Nekem azt mondták az Eurotaxnál,hogy 6 hónapot kell várni a lezárásra.Köszi.
2013. nov. 27. 11:50
Jár neki. én 1 éve várom a pénzt és még nem kaptam meg. Már ügyvéd intézi.
2013. nov. 27. 10:46

Bocsánat, még egy kérdés..


Amit nem értek, az az, hogy ha jogilag "...A családi pótlékra a Németországban lakóhellyel rendelkező szülők jogosultak..." akkor nekem miért utasítottak el a családi pótlék kérelmemet és miért mondták azt, hogy az édesanyjuk igényelje azt meg (aki a gyermekeinkkel együtt el Budapesten ) pedig én 09.10.2012-től Németországban élek. Én 7 hónapot dolgoztam, jelenleg sajnos munkanélküli segélyen vagyok és munkát keresek. De mondjuk ennek köze nincs a jogosultsághoz, azaz a CSP erre az időszakra is jár.


És mi van akkor, ha a 15 hónap után véglegesen hazamegyek? Akkor is jár a család részére a németországi családi pótlék (vagy annak különbözete) arra az időszakra, amíg itt voltam (vagy 15 hónap)? Vagy abban az esetben arra az időre sem jár semmi? Tudja ezt valaki? Köszönöm.


Szives válaszukat megköszönöm,


Laszlo

2013. nov. 27. 10:10

Köszönöm a sok segítséget! Ami biztos, hogy ha Magyarországon élő szülő igényli meg a családi pótlékot (ha a gyermekek másik szülője Németországban dolgozik) akkor az alabbi nyomtatványt kell kitölteni és elküldeni a Familiankasse Nürnbergi hivatalába: [link]


Természetesen ezekhez csatolni kell az összes szükséges igazolást.


Még azt kérdezném, hogy közületek, akik Magyarországról igényelték meg a családi pótlékot a Német Familienkassetől, azt mennyi idő alatt folyósították? Azaz mennyi idő mulva utalták át a pénzt? Köszönöm mégegyszer mindenkinek a segítségét.

898. tymy1977 (válaszként erre: 897. - Abrakadabra)
2013. nov. 26. 17:11
Szia!A 401 az önkormányzat vagyis a járási hivatal tölti ki.Ezzel fogjátok igazolni hogy hol laktok és hogy kik élnek veled 1 lakcímen.
2013. nov. 26. 15:19
Macskabajszat.. Tudja valaki, hogy az E401-es nyomtatvanyon mit kell kitolteni? nagyon megkoszonnem mert mar eltevedunk..
896. hátfájós (válaszként erre: 895. - Abrakadabra)
2013. nov. 26. 14:18
Igen 4 évre visszamenőleg igényelhető, tehát megkapja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook