Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

894. hátfájós (válaszként erre: 887. - Abrakadabra)
2013. nov. 26. 13:48
Magyar Államkincstár Budapesti és Pest Megyei Igazgatósága (Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya, cím: 1139 Budapest, Váci út 71., e-mail: nko.kmrig@allamkincstar.gov.hu, fax: 0036-1/350-2465)
893. Ani-Lea
2013. nov. 26. 09:44
kell mennie az önkormányzati Hivatlaba is ott a 401 papírt töltik ki, kell a feleségednek és neked a munkahelyről olyan adatt, hogy mióta vagytok a cégnél, iskolalátogatási is kell bár nekem nem kérték a nagy 7 éves igaz mi visszamenőleg kértük és akkor még nem járt Iskolába. A 411 pedig ha Pesten laktok segítenk kitölteni ha személyesen vagy bent.
892. Ani-Lea
2013. nov. 26. 09:41
nekem a férjem kérte ő két évet volt kint nekem csak az adataim voltak feltüntetve
2013. nov. 26. 09:39
Magunknak csinaljuk, ezert erdeklodom :-) mert ezer fele kell rohangalni :-( En nemetben a parom Budapesten.
2013. nov. 26. 09:37
Azert kell az edesanyjuknak kerni, mert veluk elnek a gyerekek. Ezert nem en kapom meg.
889. Ani-Lea
2013. nov. 26. 09:36
mert ha van akkor fel kell őket hívni és segítenek vagyis kell segíteniük (nekünk amibe kellett segítettek)
888. Ani-Lea (válaszként erre: 886. - Abrakadabra)
2013. nov. 26. 09:35
Magadnak csinálod, vagy van ügyintéződ?
2013. nov. 26. 09:35
szia. Meg tudnad adni a Nemzetkozi Kapcsolatok irodajanak a cimet es a telefonszamat? Nagyon lassu a netem es igy nem jon le semmi.
2013. nov. 26. 09:31
Sziasztok. Tudna valaki segiteni egy kg 51-es nemet nyelvu nyomtatvany kitolteseben? 2 fiam van, Budapesten elek.
885. Ani-Lea (válaszként erre: 883. - Abrakadabra)
2013. nov. 26. 09:29
Sziasztok, nektek azért kell külön az anya nevére kérni, mert nem vagytok házasok? Vagy nem is éltek együtt? Az E411 a Nemzetközi osztály adja ki pesti államkincstár (remélem jól írtam) nehéz őket elérni nekem nem sikerült de tudsz letölteni is a neten ilyet viszont volt aki azt írta csak akkor töltik ki ha kérik nem tudom nekem hiánypótlásként jött ki de azt, hogy ki kéri és hova nem tudom, nem volt benne, csak az, hogy hiánypótlás, álítólag ők 90 napot ülhetnek rajta és úgy küldik tovább ezt a részét szerintem itt senki nem tudja amibe tudod gyorsítani az ügyet az az ha mindent egyszere adsz le, de ehhez kellene a papír is megpróbálhatod letölteni és beküldöd nekik de volt itt olyan is aki valamit kikért és lefordítatta nem tudom erre van e lehetőség még..... kell az adópapír is nem?
884. hátfájós (válaszként erre: 883. - Abrakadabra)
2013. nov. 26. 09:28
Igen ezt a MÁK igazolja le, hogy a gyerekek itthon kapnak csp-t. Nagyon lassúak, rajta ülnek hónapokat a papíron. Kell majd iskolalátogatási igazolás is a gyerekeknek. Erre van német formanyomtatvány. Eus születési anyakönyvi kivonat is kell+az anya munkáltatói igazolása a keresetéről. Erre is van formanyotatvány. Ha nagykorú gyerek is van, akkor arról is nyilatkozni kell, hogy tanul még. Budapesten a Nemzetközi Kapcsolatok irodájában kell intézni a E411-et. Jobban jársz ha személyesen intézed. Kérj időpontot és akkor nem kell várni.Ja és akkor azonnal kész lesz.
883. abrakadabra (válaszként erre: 882. - Hátfájós)
2013. nov. 26. 09:19
szio. most voltam a hivatalban es azt mondtak hogy ujra be kell adni a csp kervenyt - de mar az edesanya neveben. Irnia kell egy levelet melyben keri a csp folyositasat az adataival es csatolni ujra az iratok masolatait (most az E411-et is kertek, ez fontos?) es csatolni az en irataimat es a Familienkassás számomat és a határozatukat, melyben nekem elutasitottak. Hol lehet otthon gyorsan kitoltetni egy E411-et? Kell még valami egyeb papir az ismetelt beadashoz? Köszi
882. hátfájós (válaszként erre: 881. - Abrakadabra)
2013. nov. 26. 07:58
Igen az édesanya megigényelheti és meg is fogja kapni, mivel ő van a gyerekekkel. De nekem már 1 éve húzodik az ügyem, mivel pont ebben a helyzetben vagyok mint te. Illetve én elváltam, de jár a gyerekekre a csp különbözet, mivel az apjuk németbe dolgozik.
2013. nov. 25. 20:49
Sziasztok. Egy kérdésem lenne. Nemetországban élek egy éve, a gyermekeim és az édesanyjuk Budapesten. Nem vagyunk házasok. Megigényeltem a csaladi pótlékot de elutasitottak azzal, hogy a gyerekek édesanyja azt megigényelheti, és adtak egy Nürnbergi cimet. Tud valaki erről valamit? Hogy mit és hogyan kell? Hogy ö valóban megkapja azért, mert én itt élek? Ha tudnátok ezekre válaszolni azt megköszönnem.
880. carys
2013. nov. 25. 19:37

Sziasztok!


Idén július végétől dolgozom Németországban (Bajor tartományban). Előtte nem dolgoztam külföldön, csak Magyarországon. 2 gyermekem van, (15 és 12 évesek)otthon élnek az édesanyjukkal.

Kérdésem: az igényléshez milyen nyomtatványokat kell mellékelnem?

úgy tudom ezek kellenek:

- német munkaadói igazolás

- gyerekek születési anyakönyvi kivonat másolatai

- házassági anyakönyvi kivonat másolata

- iskolalátogatási igazolás (12 és 15 évesek )?

Valamint kell-e feltétlenül az E411 és az E-401-es nyomtatvány, amit a Magyar Államkincstárnak kell kitölteni? (úgy tudom a Magyar Államkincstár akár 90 napig is elhúzhatja az elküldést Németországba).


Előre is köszönöm aki tud segíteni!

879. f766f99574 (válaszként erre: 878. - Dettiforgacs)
2013. nov. 25. 17:15
szia örülök ,hogy megkaptad és nem kellet más utra terelni a dolgot!ez ad egy kis reményt,talán mostmár mi jövünk.
878. dettiforgacs (válaszként erre: 877. - Szlidike)
2013. nov. 25. 16:17
Szia!Igen tőlünk is az adózárókat kérték+munkáltatói ami már be volt adva,de mégegyszer elküldtük és az igazolás az MÁK-tól.Reméljük azért már gyorsabbak lesznek,de sajna erre én se tudok választ...
877. szlidike (válaszként erre: 875. - Dettiforgacs)
2013. nov. 25. 15:42
gratulálunk:)végre valaki...:)azt megkérdezhetem, hogy hiánypótlásban nektek is adópapírokat és jövedelemigazolásokat kértek be?nekünk ezeket kérték be pluszban októberben!(januárban indítottuk)most akkor innentől kell számolni még fél évet?vagy hogy van ez..:)
876. 66edó (válaszként erre: 875. - Dettiforgacs)
2013. nov. 25. 14:42
Köszi!
875. dettiforgacs (válaszként erre: 873. - 66edó)
2013. nov. 25. 14:35
Szia!Nem vontak le semmit csak a magyar családit.Azt nem tudom,hogy a tört hónappal mi történik,mert nálunk nem volt ilyen elsejétől volt a munkáltatóin a dátum.
874. smald
2013. nov. 25. 14:09
Végre egy jó hír!!!!Örülök Nektek,akkor már mi is reménykedhetünk a napokban!Mi Április 8-án adtuk be és szintén májusba kerültünk át Nürnbergbe és onnan is kaptuk a hiánypótlást májusban!
873. 66edó (válaszként erre: 860. - Dettiforgacs)
2013. nov. 25. 14:07
Szia, örülök, hogy nektek már sikerült! Két kérdésem lenne. Semmi mást nem vontak le a családiból, csak a magyar családi összegét? A másik: tört hónapra is megadják a családit a németek, vagy csak egész hónapra? Az én férjem hónap közepén kezdett el dolgozni. Köszi a választ!
872. SSzisz (válaszként erre: 871. - Dettiforgacs)
2013. nov. 25. 13:24
Tiszta szívemből örülök nektek!!!
871. dettiforgacs (válaszként erre: 868. - Ani-Lea)
2013. nov. 25. 13:14
Igen a férjem kapta a kinti címére és igen annyit kaptunk meg amennyit kikalkuláltunk mi.Nagyon boldog vagyok,mert akárhogy is de már kikészítette az embert ez a bizonytalanság,lassan már magamban se bíztam!Végre valahára a végére érünk és remélem minél hamarabb mindenki átélheti ezt az érzést!!!Kívánom tiszta szívemből mindenkinek,hogy ilyen szépen érjen véget az egész!!!!
870. pálmax (válaszként erre: 859. - Idui)
2013. nov. 25. 12:32
köszi. Az már mindegy. Még úgysem adtuk be.
869. dakota80 (válaszként erre: 865. - Dettiforgacs)
2013. nov. 25. 12:15

Ez nagyon jó hír,végre megint beindult valami :-)Tényleg nem Mi kaptunk de örömmel tölt el sztem is Mindenkit aki ide jár,már csak a bizakodás végett is:-)

Örülök:-)

868. Ani-Lea
2013. nov. 25. 12:12

VÉGRE, VÉGRE!!!!!! Aktív fórumozónak is van végre pozitív híre innen már szépen be kell indulnia mindenkinek. Ma jött postával? Csak szép karácsonyotok lesz :)))))) Nem a miénk még de nagyon örülök neki mi lesz ha a miénk jön meg :D :D

Annyi a pénz ami valóban jár?

867. csengulu (válaszként erre: 864. - Dettiforgacs)
2013. nov. 25. 12:11
Kivel csináltattátok?írd már meg privibe
866. tymy1977 (válaszként erre: 865. - Dettiforgacs)
2013. nov. 25. 11:25
Oksa köszi az infót és nagyon örülök hogy ti már örülhettek :-).Szép karácsonyotok lesz.Megérte várni az a lényeg.
865. dettiforgacs (válaszként erre: 863. - Tymy1977)
2013. nov. 25. 11:23
Igen rajta van az összeg mennyit utalnak,szépen értelmezhetően levan bontva melyik időszakra gyerekenként mennyi jár.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook