Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi családi pótlék fórum

Németországi családi pótlék (beszélgetős fórum)

835. bee_b13
2013. nov. 22. 11:49
Régen olvasom már a fórumot, sajnos, de most muszály írnom, mert mindjárt felrobbanok! Májusban adtuk be egy cégen keresztül az igénylést, a férjem október óta kint dolgozik, mi júniusban jöttünk ki a gyerekkel. Az igénylés előtt felhívtam a Nemz.Kapcs. Osztályát, és mondták, hogy meggyorsítom az igénylést, ha lemondom a magyarországi családi pótlékot. Le is mondtam, augusztus elején kaptam levelet erről, tájékoztatták az Ingolstadti hivatalt, miszerint június 1-től már kint jár a csp. Így a normál illetve a különbözetre is jogosultak vagyunk. Még kb augusztusban felhívtuk a remek ügyintéző céget, ők mondták h igen leadták az igénylést, nem tudnak mit csinálni, sok idő blablabla... hát mi vártunk. Erre tegnap kaptunk Ingolstadtból levelet, hogy akkor 4 napon belül küldjük vissza a családi pótlék igénylésünket, különben törlik az igényt! Nem is értettük, hogy akkor most mi van, a férjem igényelte meg, és akkor miért az én nevemre szól a papírt. Hát tudjátok azért mert a cég által beadott igénylés nincs is meg, mivel felhívunk egy központi német számot, és ezt kiderítettük. Tehát az ingolstadti hivatal a magyar hivatal levelére küldött egy igénylést. Eltelet fél év, és olyan mintha semmi sem történt volna. A kedves ügyintéző cég persze makog, meg ők nem érik el a hivatalt, jó duma...reggel csak 2x beszéltünk velük, és már megint hülyének néznek! Úgyhogy gondoltam megosztom veletek ezt a remek történetet. És most úgy vagyunk vele, hogy nem is tudom mi legyen, mert persze a 401-est haza kell vinni Mo-ra kitöltetni, de csak karácsonykor megyünk vissza, és akkor meg kb senki sem dolgozik az Önkormányzatba, és csak telnek -múlnak a hónapok mindhiába.
834. Ani-Lea
2013. nov. 22. 10:47

Nekünk is az ha február van akkor akik még tavaly decemberbe adták be azok hol vannak?

Mi adót nem fogunk addig vissza kapni amíg a családi nincs rendben? Vagy kapok csak kevesebbet mert az családi is le van adva? Valaki itt egyszerre adta be a kettőt?

2013. nov. 22. 10:32
Nekünk júliusi a beadásunk még várunk akkor!!
2013. nov. 22. 10:31
Ma hívtam egy irodát aki német családi pótlék igényléssel foglalkozik és azt mondta,hogy nagyon lassan dolgozzák fel a papírokat Nürnbergben.De például tegnap jött egy februári beadott családi összege meg.Nagyon lassú Nürnberg sajnos.
831. Ani-Lea
2013. nov. 21. 22:07
Az e411 papirt kaptam amibe le kellett irnom az adatainkat
830. veracruz11 (válaszként erre: 829. - Ani-Lea)
2013. nov. 21. 19:21
Mit kaptál a MÁK-tól?
829. Ani-Lea
2013. nov. 21. 19:07
Én csak a máktól kaptam azon meg nem láttam számot....
828. veracruz11 (válaszként erre: 827. - Dakota80)
2013. nov. 21. 17:56
Ebben igazad van,ám mi valahol x-aktások lettünk :-)Az igazság odaát van :-)))))
827. dakota80 (válaszként erre: 824. - Veracruz11)
2013. nov. 21. 17:52
Sztem az a kifogás hogy el vannak maradva még a 2012-es igényléseknél már megdőlt mert van olyan aki idén augusztusba adta be és rá két hónapra megkapta a különbözetet!!!
2013. nov. 21. 17:16
Ez a pénz ajándék,mert ugye mki azért ment ki hogy pénzt keressen.A jobb megélhetés,a célok elérése érdekében.A német állam ezzel honorálja a családoknak azt,hogy egymástól távol kell lenniük.Csak pozitívan :-)
2013. nov. 21. 17:11
Terjednek ilyenek is a hálón,hogy a 2009-es év elévül.Nos ez nem évül el mivel az igénylés be lett adva rá...az,hogy eddig nem sikerült nekik elbirálni az az ő hibájuk sztem.
2013. nov. 21. 17:08
Nem az a bosszanto,hogy nem utalnak.Megkapjuk mert ez jár.A kétségek amik felmerülnek,minden rendben van-e?Kell-e még valami esetleg?Van aki tavaly augusztusba adta be érdeklödött idén márciusba és azt az infót kapta el vannak maradva mert a 2012-es igényléseknél járnak.Ezt tudtam én is,hogy 6 honapos lemaradást kell behozniuk.Szeptemberben hiánypótlásunk volt,tehát én már nem is számitok rá majd csak tavasszal.Ám ami nem fér a fejembe,hol a német precizitás?Késön adtuk be a német adó visszaigénylésünket,de persze emiatt ránk is telefonáltak rögtön,és azért nem siettünk vele mert elöször azt mondták ha meg lesz a csp azután érdemes beadni.Mivel ez is befolyásolja az adót.Akkor ez nem egy ördögi kör?Év elején még senki nem volt tisztába a dolgok menetével.Sem itthon sem kint.
823. SSzisz
2013. nov. 21. 16:05
Persze ha neked kell befizetni,akkor fizess de rögtön,mert még meg is büntetnek,de ha neked jár valami akkor te ráérsz...
822. hátfájós (válaszként erre: 821. - Nika24)
2013. nov. 21. 15:22
ja 1 év után már ki tud türelmes lenni? Nekem a tokom tele van már velük.
821. Nika24 (válaszként erre: 820. - Hátfájós)
2013. nov. 21. 15:05
Semmit nem kaptam...se hiánypótlást, se semmit. Cégtől érdeklődtek, azt mondák minden rendben van, türelem.
820. hátfájós (válaszként erre: 819. - Nika24)
2013. nov. 21. 14:38
Nem kértek hiánypótlást? Azon volt nekem a szám. Semmi papírt nem kaptál azóta? Sztem valahogy vedd fel velük a kapcsolatot, nehogy az legyen, hogy elvesztek az iratok. :(
819. Nika24 (válaszként erre: 813. - Hátfájós)
2013. nov. 21. 13:16
Nekem nincs számom....mi nem kaptunk sem levelet, sem értesítést semmiről, mióta beadtuk.
818. dettiforgacs (válaszként erre: 817. - Ani-Lea)
2013. nov. 21. 12:33
Nekünk már a hiánypótlásos papíron is rajta volt,amit még akkor Ulm küldött.
817. Ani-Lea
2013. nov. 21. 12:28
Nektek hiánypótlás után mennyi napra jött a számotok? Vagy ti ezt honnan tudjátok?
816. dettiforgacs (válaszként erre: 815. - Hátfájós)
2013. nov. 21. 12:26
Köszi!
815. hátfájós (válaszként erre: 814. - Dettiforgacs)
2013. nov. 21. 12:17
Írtam neked privibe.
814. dettiforgacs (válaszként erre: 813. - Hátfájós)
2013. nov. 21. 12:12
Irtam neked privátban,ha megtennéd válaszolj légyszi!!!Előre is köszi!
813. hátfájós (válaszként erre: 812. - Nika24)
2013. nov. 21. 11:57
Azért ez elég durva. Nekem már ügyvéd foglalkozik az ügyemmel, de így is semmi reakció, csak annyi, hogy még a 2 német hivatal egyeztet. Hogy mit az nem tudom. Neked mi az utalási számod? Nekem 9 tehát kedden kellett volna utalniuk.
812. Nika24
2013. nov. 21. 10:05
Legalább nem én vagyok az egyedüli, aki december óta vár...bár sovány vigasz. Kíváncsi leszek, megkapjuk-e vajon karácsonyig, vagy túllépjük az egy évet.
811. hátfájós (válaszként erre: 809. - Böbi1985)
2013. nov. 21. 09:14
Mi meg tavaly decemberben adtuk be és még mindig semmi!!!!!!!!!!!
810. dakota80 (válaszként erre: 808. - Nika24)
2013. nov. 20. 20:52
Sajnos nincsenek,3.ügyintéző tudta csak kibogozni hogy igen valóban Nürnberbe kell küldeniük az igazolást így valószínűleg a német családi pótlék különbözet miatt kérik Tőlünk ezt az igazolást!Ha nem hívogatom Őket napokig még ezt sem tudtam volna meg.A a baj hogy az ember egy idő után már bele un ebbe az egész hívogatásba.Mi tényleg nemrégen adtuk be de ha Mi sem kapunk 1 év múlva semmit az ügyintézőnket fogom felelősségre vonni mert ennyi erővel a szomszéd Juliska néni is beadhatta volna a papírunkat,Ő is elfogadta volna a 30 ezer Ft-ot.....
2013. nov. 20. 18:51
Mi még Januárban adtuk be a családira az igényt, de arról csak annyi jött hogy át lett küldve az aktánk Nürnbergbe. Az adót ugyanakkor adtuk be, az már Márciusban megérkezett. Már kétszer küldtem egy levelet, melyben érdeklődöm az ügyem felől, de semmi válsz nem jött. Mi 2011-es évre visszamenőleg igényeltük, és csak fél évre.
808. Nika24 (válaszként erre: 805. - Dakota80)
2013. nov. 20. 17:56
Azét a MÁK se semmi. Tavalyelőtti német béradó visszaigényléshez szükséges családi pótlék igazolás megküldését telefonon kértem tőlük. Egyszerűen telóztam, elmondtam mit akarok, pár nap és megküldték. A tavalyihoz ugyanezt tettem...illetve tettem volna. Fél napi sikertelen hívogatás után kegyeskedtek felvenni a telefont, és közölte velem a hölgy - nem részletezném, milyen hangnemben - hogy, hogy gondolom én ezt, mert ők ezt az igazolást csakis úgy adhatják ki, ha levélben kérelmezem, esetleg személyesen kikérem. Mondtam neki, hogy előző évben elég volt a telefonálás is, erre saját magukat offolta le, hogy elég sajnálatos, hogy úgy megkaptam, mert már akkor sem adhatták volna ki. Kérdem én, akkor az ott dolgozó ügyintézők a saját munkájukkal kapcsolatban is csupán ennyire tájékozottak? Tisztelet kivételnek, mert azért általánosítani nem lehet. Kicsit más téma volt, csak azért írtam le, mert ezek után nem csodálkozom hogy a német családival kapcsolatosan nincsenek képben.
807. Nika24 (válaszként erre: 803. - Dettiforgacs)
2013. nov. 20. 17:47
Igen..ügyintézés szempontjából szerencsések vagyunk....az ügy kimenetelét illetően viszont....lásd a mellékelt ábrát...pár nap, és ha nem jön, túllépjük az egy évet, amióta a pénzünkre várunk. Én optimista ember vagyok...de az optimizmusomnak is vannak határai :-)
806. dettiforgacs (válaszként erre: 805. - Dakota80)
2013. nov. 20. 16:24
Azt azért csak tudniuk kellene,hogy ki kéri tőlük.Ne hagyd ennyiben!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook