Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Németországba költözés előtt mik a teendők? fórum

Németországba költözés előtt mik a teendők? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 27. 23:33
Hu, ez aztan az osszekutyulodott topik!
7. strangangel (válaszként erre: 3. - Sundance)
2011. máj. 27. 23:08

Szia!Kauciót mindenhol kérnek, anélkül ott nincs albi, 2-3 havi, de inkább 3 havi kaltemiete, közvetítőit úgy lehet elkerülni, hogy újságokban kerestek, viszont azt hamar elkapkodják.

De csinálhatjátok úgy is, ahogy mi.

Ment a férjem utcáról, utcára és nézte hol van kiadó lakás.

Ezek a lakások mind rizikósak, minket is elégszer felültettek, minimum 50 lakást nézett meg, mire 4(!) hónap után talált egyet.

És arra is készüljetek, hogy a konyha általában nincs berendezve, vagyis totál üres a konyha, se bútor, se semmi!Semmi, semmi!!

És a lepapírozás sem piskóta, mire minden rendben.

Mindezekhez pedig elengedhetetlen a német nyelvtudás.

2010. máj. 21. 14:14
Egyébként Regensburgba szeretnénk költözni,vagy a környékére!
5. Zsabesz86 (válaszként erre: 2. - Sundance)
2010. máj. 21. 14:14

Nem nagyon tudom már a németet!De kint csak előjön ismét!:) Elkezdtem megint tanulni!

Még nem fogok dolgozni,mert a kisfiam 2 éves,még vele leszek otthon!Te dolgozol?

Jó lenne ha találnánk olyan lakást ami nagyon jó és nem kérnek olyan sok közvetítői díjat!:)

4. Zsabesz86 (válaszként erre: 1. - Aesa)
2010. máj. 21. 14:11
Remélem tényleg hamar menni fog,suliba tanultam németül,de nem használtam és elfelejtettem!:(
3. sundance (válaszként erre: 11. - Zsabesz86)
2010. máj. 21. 11:06
Közvetítői díjat és kauciót szerintem mindenhol kérnek. Nem hiszem, hogy találtok olyat, ahova nem kell.
2. sundance (válaszként erre: 9. - Zsabesz86)
2010. máj. 21. 11:03

Nem, nem rokonokhoz mentünk. A férjem fogtechnikus és kint kapott egy remek munkalehetőséget, amit kár lett volna kihagyni. Én pedig velementem. Bérelt lakásban lakunk. Nem, nekem még nincs gyerekem.

Hát sok mindent magunkkal vittünk, bútorokat viszont kint vettünk. Ruhákat természetesen, nameg az egész konyhát tokkal, vonóval... cipeltük ki.

Te dolgozni fogsz kint? Mennyire beszéled a nyelvet?

1. aesa (válaszként erre: 13. - Zsabesz86)
2010. máj. 21. 07:37

Azért boltba,bankba,postára,gyógyszertárba egyedül is elmegyek...:-)Úgy mondom ahogy tudom,akkor lassitanak és irodalmi németre váltanak.Ez az osztrék német....nem ragoz rendesen,nem mindig tartja a szórendet.Rájöttem nekem se kell görcsölni rajta.


te se izgulj,főleg ha van valami alapod hamar menni fog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook