Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözés előtt! fórum

Költözés előtt! (beszélgetős fórum)


1 2
2013. nov. 27. 10:36
Hehe:) Rendben, majd megmondom hogy alakult. Nem hiszek benne én sem, csak most már kíváncsi hogy tényleg hány sarka van,mert a barátok előtt is lehet viccelegni, hogy 300 sarka van a háznak, vagy menni :D
33. ef28dc56be (válaszként erre: 32. - Claire1990)
2013. nov. 27. 08:58

Oké, majd azért szeretnénk tudni, hogy haladsz, ill. hogyan sikerült az átköltözés, az elrendeződés.

Ezzel a sarok-számolással kapcsolatban valóban inkább vedd megmosolyogni való babonának, ha nem kerül rá sor, (fáradtság, akármi miatt) akkor sem fog történni semmi különös. :))))

2013. nov. 26. 22:35
Pénteken kapjuk meg a kulcsokat, de hogy mikor fogunk először ottaludni, azt még nem tudom. kb 2hét? :) De megszámolom a sarkokat! :D Most már kíváncsi vagyok :)
31. Fiúsmami (válaszként erre: 30. - Ef28dc56be)
2013. nov. 26. 16:22
:)
30. ef28dc56be (válaszként erre: 29. - Fiúsmami)
2013. nov. 26. 16:21
... no igen, bele a kézitáskába, különben másnap reggel a NAP sem fog felkelni! :)))
2013. nov. 26. 15:57
ja meg instant kávé
2013. nov. 26. 15:57
és nem az éleket hanem a sarkokat :),tehát minden szobának 8 sarka van,zseblámpa is volt és kellett is ,mert a nappaliban spot volt naná,hogy kiégett :)
27. ef28dc56be (válaszként erre: 26. - Claire1990)
2013. nov. 26. 10:34

Mondjuk nekem a pince-padlás eszembe sem jutott.

Másrészt valóban az ilyen helyiségeknél 2 sarokkal több van! (Nem véletlenül számolunk!) :))

2013. nov. 26. 10:30
Értem! :) Hát akkor mindenképp megszámolom, el fog tartani egy darabig, mert rohadt sok szoba van:D Padlást, pincét is kell számolni? :D És ha egy szobán belül van egy fél méteres kiugrás a falbol, akkor ugye 2 sarokkal több, tehát egy szoba 6 sarkos lesz, ugy számoljam?:) Huhúúú :D
25. ef28dc56be (válaszként erre: 24. - Töprengő)
2013. nov. 26. 10:22

:))))

... de azért jó móka! :)))

24. töprengő (válaszként erre: 23. - Ef28dc56be)
2013. nov. 26. 09:01

Igen babona.

" Idegen helyen " alszol, és először, amit álmodsz(unk) beteljesül. ( vidékezett a férjem és sokat költöztek, mindig mondtam : szobák sarka tudod )

Kertvásárlás után, mikor első alkalommal ott aludtunk megszámoltam...

Jól aludtam, nem emlékszem mit álmodtam.

23. ef28dc56be (válaszként erre: 22. - Claire1990)
2013. nov. 26. 08:32

Az egész lakásban!.... kicsit több sarok van :)))


Nálunk ez babona, akkor fogja magát az új lakásban "igazán otthon érezni" a beköltözés után, ha az első éjszaka, lefekvés előtt megszámolja az összes sarkot! Hülyeség, de szoktuk! :)))))

2013. nov. 25. 22:12
Hú, azt hiszem tájékozatlan vagyok, ez valami közmondás, vagy vicces slang, hogy számold meg a sarkokat?:) Általában négy szokott lenni. :)
21. töprengő (válaszként erre: 17. - Ef28dc56be)
2013. nov. 25. 14:48

;)

A szobák sarka...

20. ef28dc56be (válaszként erre: 16. - Fiúsmami)
2013. nov. 25. 14:33

Te is talpraesett csaj vagy, nem semmi 2 gyerkőccel egyedül megbirkózni egy ilyen melóval. Jó ötlet ez a csavarhúzó, még esetleg egy zseblámpa és gyufa, ha lesz kézügyben a táskába, meglehet, hogy este ott valahol szükség lehet rá.

Sohasem tudni, az ördög nem alszik! :)))

2013. nov. 25. 14:28
kisibolya tanácsa jó,én is ráírtam mindenre melyik szobába kerül.Én egy bőröndbe tettem be evőeszközt poharat,papucs ,pizsama,telefon töltő tusfürdő ,ruha,törölköző.
2013. nov. 25. 14:25
Költöztető cég 25 ezer,2 alatt mindent elcuccoltak,dobozt adtak,ezért csak a ki be pakolást kellett megoldni.Csavarhúzó legyen a zsebbe és egy táska amibe belefér amit kifelejtettél :)
17. ef28dc56be (válaszként erre: 15. - Claire1990)
2013. nov. 25. 14:20

Szia-szia!

Kívánom, hogy az új helyen érezzétek jól magatokat, és mielőbb sikerüljön berendezkednetek. Ha pedig ez az új hely nem albi, hanem saját, akkor pedig még külön öröm is!


Én életem során magam is elég sokszor költöztem. Bizony van vele munka!

- a ruhaneműket nagy fekete-zsákokba

- könyveket, edényeket viszonylag kisebb karton dobozokba. Amelyikre kellett, pirossal ráírtam, hogy "törékeny", hogy akik pakolják, jól láthassák.

- és azt is ráírtam az ilyen dobozokra, hogy: konyha, szoba, fürdőszoba! Már vigyék eleve oda!


Amikor az ágyneműből az utolsó reggel kibújtok, oda ne csak a pizsamát csomagold be (hogy este könnyen rátalálj) hanem zacsiba rakd oda a fürdőszivacsot, szappant, fogmosót, papucsot, hasonlókat is, hogy az esti fürdés előtt ne kelljen még azzal időt töltened, hogy keresed! :))))


A párnát-paplant mindig beleraktam egy plédbe, a 4 sarkát összekötöttem, és a legutoljára felpakolt ruhásszekrény aljába bedobták a fiúk. Este mindig tudtam, miben találom az ágyneműt és egyebeket, hogy belezuhanjunk az ágyba!


És lefekvés előtt a sarkokat légyszi az új helyen megszámolni! :))))

16. Fiúsmami (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. nov. 25. 14:15
Én most költöztem tök egyedül 2 kicsivel,párom külföldön volt és mindenre 3 napom volt.Ha érdekel elmondom én hogy csináltam.
2013. nov. 25. 13:38

Mi is most költözünk városi albérletből egy Sopron melletti faluba, családi házba, kerttel.Nagy szerencse, hogy a férjem a cégtől tudott hozni dobozokat, és olyan rendes a főnök, hogy a nagyon nagyon Fiat Ducato céges autót is kölcsönadják hétvégére. Egy kört már mentünk, még 1x, de maximum 2x kell mennünk, de mi ráérünk, mert 3 hónap felmondási idők van még a lakásban.

Tehát mivel a dobozok adottak, a nagyja abba megy, de azért zsákba is rakunk olyan dolgokat, amik nehezek, és kisebb csomagokban, azért könnyebb vinni őket.

2013. máj. 17. 11:26
Amikor én költöztem fontos volt az is, hogy kevés helyet foglaljanak el a dolgok és ami a legjobban bevált, az az összecsukható rekesz volt. Csukott állapotban kis helyet foglal, nyitott állapotban egymásrahelyezhetők, nagyon praktikus méretűek. Viszont ugye ez nincs ingyen, bár én úgy voltam vele, ha majd nem lesz szükség a költözéshez a rekeszekre, akkor majd a pincében/ garázsban ebben szép rendben fogom tudni tartani az aktuálisan nem használt holmikat, szerszámokat. És ez a rekesz a dobozzal ellentétben nem szakad ki, ha nehéz és törékeny cuccokkal pakolod tele. Én a törékeny dolgokat amúgy konyhai papirtörlőbe csomagoltam, amikor elfogytak az újságok. A konyhai papírtörlő azért is praktikus, mert a költözés illetve a kipakolás ideje alatt a konyhában, de akár wc-papír gyanánt, vagy papírzsebkendőként is használható.
2013. máj. 17. 09:29

Mennyire drágák? Jó kérdés.

Ha nem törik össze a dobozolt / csomagolt cuccokat, szerintem nem.

De ki kell számolni pl utánfutó bérlés, hányat kell fordulnunk, szerintem jobb a fuvaros.

Aki régóta ilyennel foglakozik, megvan egy - két saját ember. Akivel fél szavakkal is ismerik egymást.

Nem beszélve arról jobban tudják melyik bútort az adott ajtón hogyan vigyek be.

És valóban jó ha ráírjuk mibe mi van. Ha üres szobába kerül a bútor, jó ha mindjárt a helyére kerülnek.

( festésnél is össze kellett pakolni. én számoltam mi hova kerüljön majd ezután. mert máshova kerlt jó pár bútor. és jó ötlet volt, mert a férjem bemérte, ez tényleg ide fog férni. és 2 en oldottuk meg. Erősebb rongy a bútor szélessége alá, nem kercolta a parkettát )

12. vevri (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2013. máj. 17. 09:12

Bugyik, zoknik, harisnyák, melltartók vannak a komódban, és max. magamat szívatom meg, és a Kedvest most. :)

Viszont segítettem már költöztetni úgy, hogy tömör fa íróasztalból nem volt kipakolva a sok könyv, füzet, dvd, akármi, csak le voltak ragasztva a fiókok, meg az ajtók, na az tényleg kemény volt, azt spaniferrel vittük 4en...

2013. máj. 17. 09:10

Mikor költöztem / tünk, a ruhanemű, minden ami ruhanyag, ágynemú, takarók, fóliazsák.

Edényt és társait dobozba.

Pl Minden edény közé egy papír... Ilyenkor jó a reklámjság. Poharakat becsomabolni szntén papírba...

Hogy mitől váljál meg? Az szerintem nehéz... Ugyanis holt ziher amitől megválsz, fél év múlva kiderül, de jó lenne.. Attól függ honnan hova költözöl. Faluból városba, vagy fordítva. Ruhaneműből más más kell több. és ha már megvan, és a méret is jó, nem kellene megválni.

( sötétszürke magas nyakú garbós kép készült rólam. szörnyen öregített, mert a hajam eredetileg sötétbarna. Ruhás komténerbe lett a vágzete. Kert " jött " az életünkbe. és biza amikor kicsit hüsebb van otthon, nagyon jó lenne most. mert nem a szín, hanem ne fázzak a lényeg )

Ezeket ha tudtad, akkor bocs.

2013. máj. 17. 09:09

Mi 2xs költöztünk az elmúlt években, de legközelebb olyan helyre szeretnék, ahova már a bútorokat nem kell vinni. Borzalmas volt ez a ki-be pakolás, mert amíg itthon már kipakoltam az egyikből, de még nem vitték át a bútort a másikba, lehetett kerülgetni...

A könyveket kisebb dobozokba érdemes, hogy ne legyen túl nehéz - nemcsak cipelni, de a doboz se szakadjon ki.

A féltett edényeket szintén dobozoltuk, betekertük lepedőbe, így 2in1 szállítottunk!:)

Annyi dobozunk/táskánk/szatyrunk nem volt, amibe mindent bele lehet tenni, ezért nálunk a költözés is úgy zajlott, hogy az egyik helyen valaki bedobozolta, a másikon a másik ki, és vitte vissza a dobozt... Szerencsére családdal meg tudtuk oldani, saját autóval + apukám utánfutójával.

Bútorban én nem hagynék semmit, mint azt valaki itt írta, mert azzal a cipekedőt jól megszívatod: sokkal nehezebb úgy vinni bármit is szerintem.

2013. máj. 17. 09:09
ÉS nem drágák ezek a költöztető 'emberek'?:)
2013. máj. 17. 09:06
Mi 2 éve költöztünk 300 km-t.Fuvarost fogadtunk,több segítségünk nem is volt,én zsákoltam,dobozoltam,mert a párom dolgozott.A fuvaros segített felrakni a bútorokat,meg egyebeket a kocsira.Simán ment minden.Ruhákat zsákoltam,edényeket,kütyüket dobozoltam.
2013. máj. 17. 09:06
Ja igen, költöztetőkkel még nem költöztem, nekem is voltak mindig elérhető barátok, vagy elkérhető céges kisteherautó.
2013. máj. 17. 09:05

Mi két helyről költöztünk. Vidékről (250 km) jöttünk fel a fővárosba. Egy szép nyári napon béreltünk egy autót, amivel lementünk, összepakoltuk a nagyját, és visszajöttünk. Nem volt döccenőmentes, de jól végződött. Itt a kaucióra gondolok.

Aztán már innen A-ból B-be egy ismerős hozta el a cuccokat.

Nem kell sok mindenre gondolni, csak íróasztal, tévé, számítógép, ruhák, cipők, székek, ágy,...de hűtő, mosógép, stb ilyenek nem voltak.

Nekünk szerencsés helyzetünk van abból a szempontból, hogy szülőktől költöztünk el, így ami nem fért el, vagy nem volt fontos akkor hirtelen, az ott maradt.

2013. máj. 17. 09:03

Szia!

2 hét múlva költözöm hetedszer, 6x városon belül, most 50 kilométerrel odébb :D

A könyveket, iratokat, díszeket, képkereteket, gyertyákat, stb. dobozolni szoktam, mindre ráírom, mi van benne, nehéz-e, törékeny-e.

A bögrék, poharak, tányérok szintén dobozba mennek, de azokat külön becsomagolom újságpapírba, vagy konyharuhát rakok közé.

A ruháim - a hajtogatósak - utazótáskába mennek, az akasztósakat olyan 15-20asával összefogom, az akasztókat összeragasztom, és szemetes vagy bármilyen tiszta zsákot húzok rájuk (szalagos szemeteszsák a legjobb, fölül az akasztóknál lyukasztom, alul szalaggal összehúzom).

A fölösleges dolgoktól, mint pl. ez még jó lesz, ezt elteszem mert, meg az összes "porfogó vacaktól" megszabadulok ilyenkor, áthajtogatom a ruhákat, és amit nem hordtam már ezer éve, vagy picit sérült, vagy bármi, azt vagy elajándékozom, vagy kirakom egy tiszta zsákban a kuka tetejére (pl. régesrégi, már nem használt paplan, kopottabb ágynemű, bármi)...

A bútorokat lapra szerelem és fóliázom. Ami nem lapra szerelhető (pl. komód, ami ragasztva is van) azt csak egyben tudom szállítani, de abból nem is rakodok ki, csak körbefóliázom, hogy ne sérüljön.

Az edények, tepsik, evőeszköz és hasonlók nálam nagy ikeás táskába mennek, ugyanúgy a száraz kaják, fűszerek; valamint a fagyasztós-hűtős dolgok; befőttek is.

Fürdőszobai dolgok mind egy táskába mennek, cipők (nagy része nekem dobozban van) szintén ikeás táskába...


Hirtelen ennyi jutott az eszembe, de kérdezz bátran, ha úgy van ;o)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook