Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem várt baba, most mi legyen? fórum

Nem várt baba, most mi legyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. mydnight (válaszként erre: 92. - 34c48a3825)
2012. ápr. 16. 11:25

Azért javaslom első osztály első félévét.


Szövegértést.


Üdv.

93. mydnight (válaszként erre: 91. - 34c48a3825)
2012. ápr. 16. 11:24

Hát egészen más a véleményünk a választékos beszédről...

számomra inkább az, ha valaki képes egynél több szót is alkalmazni, és szép szövegkörnyezetben.


És azt hiszem, hogy ezt nem te fogod nekem megmagyarázni, hogy mégis milyen a mi szép anyanyelvünk...

92. 34c48a3825 (válaszként erre: 89. - Mydnight)
2012. ápr. 16. 11:22

Kénytelen vagyok írni, mert az előzőt nem küldte el a szerver valamiért: értsd meg, hogy a fogamzásgátlók x százalékban hatékonyak, mindenütt ott van a LEHETŐSÉGE a teherbeesésnek valahány százalékban, ezt maguk a gyártók s az orvosok tüntetik fel mindenütt.


Fölösleges belemenni ebbe a hibáztál-szüljél dologba.


Nem 100%-ig megbízható az óvszer. 97%-ban az, ami azt jelenti, hogy a legkörültekintőbb használat mellett 3%-ban bejuthat ondósejt, ami vagy teherbe ejt valakit vagy nem. HA használtak óvszert, akkor VÉDEKEZTEK. És passz.


További hasznos és habzó szájú, fröcsögéstől mentes, kulturált hozzászólásokat kívánok az indítónak!

91. 34c48a3825 (válaszként erre: 90. - Mydnight)
2012. ápr. 16. 11:18

Nem vagyok a kedvesed. Nem választékos beszédben létezik is, tudom. Kérlek, hogy hanyagolj a továbbiakban, nem mennék bele ebbe az adok-kapokba :))

Szervusz, ismét.

2012. ápr. 16. 09:59

Oh, és még valamit,


a preventál szó létezik, kedvesem. :)


[link]

89. mydnight (válaszként erre: 85. - 34c48a3825)
2012. ápr. 16. 09:58

Ja, az én érzelmi intelligenciámmal van baj, biztos.

No comment.


Mindegy.


Bocs, megszokás, az orvosom használja a preventálás szót, szegén ördög a maga 69 évével már dilettáns. Gondolom azért használja.

Vagy simán nyelvújít...


Na, én is védekezés mellett estem teherbe, csak épp azt is tudni kell, hogy a gumik 95%-ban nem selejtesek. Vagyis EMBERI hiba okozza a teherbeesést. Netán apuka ügyetlensége, nem törődömsége!

Persze, utána könnyű anyukát a kés alá küldeni.

88. mydnight (válaszként erre: 86. - 34c48a3825)
2012. ápr. 16. 09:55

Olvasni tudni kell, de nem baj.

Valakinek VÁLASZUL írtam.


És akkor is tartom a véleményemet.

87. 34c48a3825 (válaszként erre: 84. - Lizocska82)
2012. ápr. 16. 09:52

Lizocska, hasonlóan hozzád nekem is három gyerekem van és semmiképpen nem szülnék meg egy gyereket, ha az veszélyeztetné bármilyen módon a már meglévő három gyerek jólétét, jövőbeli lehetőségeit.


Akkor sem szülném meg a negyediket, ha az negatív hatással lenne a kapcsolatunkra a férjemmel.


Akkor sem szülném meg, ha a negyedik már felemésztené az erőmet és nem lenne ugyanannyi kapacitásom a meglévőkre, amennyit ők igényelnek.


Én mindezeket mérlegelném, ugyanis az embernek a legfontosabbak a meglévő gyerekei és a férje.


Neked kell tudnod, hogy ezek közül fennáll-e bármelyik lehetőség?


Ezt helyettetek SENKI nem tudja eldönteni,gondolkodjatok, vegyetek számba minden lehetőséget. A partvonalról gyilkosozók vagy az azonnali abortuszozók is hasonlóan egyszerű lények, fölösleges figyelni rájuk. Figyeljetek egymásra, mérlegeljetek és döntsetek! Nem csak az abortusz lehet tragédia, hanem a szétmenő család vagy a szűkölködő gyerekek is. Feleltek mindannyiótokért.


A jövőre nézve pedig, ha úgy gondoljátok, több gyereket már nem szeretnétek, javaslom a végleges megoldások figyelembevételét. Igen, ott is lehet hibaszázalék, de kisebb, mint egy óvszernél, ahol mindig van 3% a teherbeesésre.


Fel a fejjel! Ott a férjed, akivel megbirkóztok bármilyen közös döntéssel és ott a három gyereketek is! Sok szerencsét még egyszer és erőt a SZÁMOTOKRA HELYES döntéshez, bármi legyen is az!


Sok szerencsét kívánok a döntéshez!

86. 34c48a3825 (válaszként erre: 83. - Mydnight)
2012. ápr. 16. 09:44

Hopp, valami kimaradt.


Nem az indítónak szántad? hanem kinek? Az általa indított fórumba írtad. Egy nyilvános fórumba, ahol minden hozzászólás mindenkinek szól, mindenki reagálhat rá, s ez kiemelten igaz a fórum indítójára.

85. 34c48a3825 (válaszként erre: 83. - Mydnight)
2012. ápr. 16. 09:42

Nem akartam válaszolni, de megteszem: HA te sem érted, márpedig nem érted, hogy miért nem helyénvaló, amit írtál, akkor neked is baj van az érzelmi intelligenciáddal.


Prevenció van, preventálás nincs. De MINT ÍRTA, VÉDEKEZÉS MELLETT esett teherbe, tehát fölösleges hajtani, mint a pereces a magadét, arra kellene reagálni, amit az indító felvetett.

Szervusz.

2012. ápr. 16. 08:29
Igazából itt vagyok és folyamatosan figyelem mit írtok. Eredetileg csak magamnak szántam ezt a fórumot, de véletlen nyitvahagytam így a férjem is elolvasta, főleg azt a részt,hogy nekem mennyire fájna az abortusz. Azt mondta,hogy még nem tudja hogy döntsön úgyhogy még nincs eldöntve semmi. Nagyon remélem ,hogy a jó irányba mozdul el a véleménye. Igen nem a fórum miatt akarom eldönteni mi legyen csak szerettem volna egy pár független véleményt hallani. És azzal egyetértek,hogy akinek még nincs gyereke az érdemben nem tud nyilatkozni. Aki még nem élte át ahogy egy csöppnyi élet benne növekszik az nem tudja mit dobna el magától egy abortusszal. Úgyhogy továbbra is várom a hozzászólásokat és igenis követem őket, valamint ígérem ,hogy beszámolok a fejleményekről.
83. mydnight (válaszként erre: 49. - 34c48a3825)
2012. ápr. 16. 07:06

Miért, szted ennyi gyerek után nem tudja, mi van a hasában?

Jézusom!

Mellesleg nem a fórumindítónak szántam.


Megint mellesleg, ha kicsit gondolkodnátok, akkor feltűnt volna, hogy a fórumindító nincs itt.

És az a véleményem, hogy biztos nem itt döntenék arról, hogy elvetessem-e. Szerintem nem elvetetni akarja, hanem érveket a férjével szemben, amivel megtarthatja.


Ha egy kicsivel többet preventálnának nem lenne ennyi abortusz!!!

82. martin3 (válaszként erre: 81. - 2a69f78972)
2012. ápr. 14. 22:52
köszi, kedves Tőled, igazán:)
81. 2a69f78972 (válaszként erre: 80. - Martin3)
2012. ápr. 14. 22:43

Ti vagytok a bizonyítékai annak, hogy a negatív szülői példa is lehet példa, csak abból az ember azt tanulja meg,- amit Ti is - hogy mit, hogyan NEM SZABAD CSINÁLNI !

Minden jót, erőt, egészséget kívánok Nektek az életben!

80. martin3 (válaszként erre: 79. - 2a69f78972)
2012. ápr. 14. 22:32

hát sajna vannak ilyen szülők, tudok példát a saját környezetemben is sokat(meg persze az ellenkezőjére is, ráadásul mi a férjemmel mindketten úgy gondoljuk, hogy a gyerekeinkért élünk és nekik akarunk minél többet biztosítani

tudod, akiknek nem ilyen szülőket adott a "sors" fogalmuk sincs, milyen szörnyű a szeretetlenségben élni, hogy van szülőd, de még sincs...a bátyám 7évvel idősebb, mint én, pár évvel ezelőtt kb 36-37évesen elsírta magát, hogy nem baj, hogy nem adtak nekünk semmit, de legalább egyszer mondhatták volna, hogy szeretlek fiam, büszke vagyok rád....lelki sérült ő is és én is ezen a téren. De az élet megy tovább, szerencsére kompenzált minket a sors, neki 3, nekem pedig 4 gyerekünk lett és mindent megteszünk azért, hogy a szeretet hiányát még véletlenül se érezzék a gyerekeink.

79. 2a69f78972 (válaszként erre: 78. - Martin3)
2012. ápr. 14. 22:17

Nagyon sajnálom, hogy csalódnod kellett a szüleidben, nem is értem, hogy akik így gondolkoznak a gyerekről, miért vállalnak gyereket/gyerekeket?


Én nem örököltem és nem nyertem, soha semmit nem kaptam ingyen.

Mindent a saját két kezemmel és munkámmal teremtettem elő, mert azt vallom, hogy a szülőnek, - ha már világra hív egy kis életet - kutyakötelessége annak a testi és lelki fejlődése érdekében mindent megtenni.

Addig míg nincs gyerekünk, lehet könnyen venni az életet, bohóckodni, de amikor meghozzuk a döntést, akkor a maximumot kell teljesíteni.

És itt ismét szeretném megerősíteni azt a véleményemet, hogy mindenki annyi gyereket vállaljon be, amennyit adott esetben egyedül is feltud becsületben nevelni, annak biztosítva a fejlődéséhez szükséges anyagi és tárgyi feltételeket.

Persze lehet másképp is, de én itt most a felelős gyermekvállalásról beszélek.


Sokkal többre tartom azokat, akik felismerik magukban, hogy nem alkalmasak a szülői hivatásra és ennek tudatában - akár abortusz árán - de gyerek nélkül élik le az életüket, mint azokat, akik meg akarnak felelni bizonyos társadalmi normáknak, ezért gyerekeik lesznek, akik aztán

felnőnek, ahogy felnőnek.

78. martin3 (válaszként erre: 54. - 2a69f78972)
2012. ápr. 14. 21:43
erre meg az a válaszom, hogy ez szép tőled és le a kalappal, sok szülő így gondolkodik, de pl az enyémek megtehették volna, hogy vegyenek lakást vagy legalább hozzájáruljanak valamennyivel, mégis csakis magukra költötték, és semmivel sem támogatnak a mai napig...vannak ilyenek is Úgy gondolják, hogy 18éves koromtól álljak saját lábra, ahogy tudok(ja egyébként előtte sem fizettek különórát és semmit sem)
77. zsike88 (válaszként erre: 76. - E28c748947)
2012. ápr. 14. 21:26
Ha sarkít, ha nem, ez akkor is gyilkosság. Elvenni valakitől az életet nem gyilkosság?
76. e28c748947 (válaszként erre: 75. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 14. 21:23
Húú, de sarkítasz.No comment
75. Sz.Izolda (válaszként erre: 74. - E28c748947)
2012. ápr. 14. 21:20
És ha valaki a szomszédja, vagy családja legyilkolását nem tartja gyilkosságnak, attól még gyilkosság, nem?
74. e28c748947 (válaszként erre: 72. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 14. 21:00
Kiakadni nyugodtan ki lehet, de te sem gondolod, hogy gyilkosokról beszélünk.Nekem k... nehezen jöttek a lányaim össze, de engedd meg, hogy mégse tartsam gyilkolásnak az abortuszt.A fene se érti miért.
73. memimemi (válaszként erre: 48. - 34c48a3825)
2012. ápr. 14. 20:50

Ugye megengeded nekem, hogy más véleménnyel legyek erről a filmről? Éppen eleget olvastam, hallottam, tanultam róla.

Lehet, hogy propaganda film, de akkor is!

2012. ápr. 14. 20:35

Egyébként baromira rossz lehet sokaknak olyan fórumbejegyzést olvasni, amiben bejelentenek egy abortuszt jó előre. Aki átélte, annak azért, akinek nem jön össze sehogysem a baba, annak azért, akinek pedig gyermeke van, annak azért.

Ha már annyira magánügy, hogy nem lehet kiakadni rajta, akkor tartsa magában, a fórum címe ugyanis nem az, hogy: Gyerekgyilkosságot tervezők, ide!

71. csgybzs (válaszként erre: 70. - Zsike88)
2012. ápr. 14. 20:28

Kimondva nem is. De elég, hogy az életszínvonal leessen, vagy köztük galiba legyen és napirendi téma lehet, na nem az, hogy a gyereket nem szeretik, hanem, hogy milyen változást hozott....


Egyébként meg a védekezés melletti teherbeesés. Ha jól emlékszem gumi.... nem szokás utána leellenőrizni, hogy nem volt-e lyukas? Vagy nem értem, hogy nem lehet észrevenni.....

70. zsike88 (válaszként erre: 69. - Csgybzs)
2012. ápr. 14. 20:25
De egy abortuszt meg lehet bánni. Egy megszületett gyereket pedig soha. Bármi is történik utána. Sosem bánod hogy megszülted a gyereked.
69. csgybzs (válaszként erre: 67. - Zsike88)
2012. ápr. 14. 20:24

Csak a "mit tenne az én férjem" dologra írtam....


Bele kell persze, de mérlegelni is kell. Ez egy helyzet és meg kell oldani úgy, hogy a legkevesebb sérülés legyen mindenkiben. Hogy melyik a jó döntés azt csak ők tudhatják, és nekik kell eldönteni. Ő itt megkérdezte, hogy mi legyen, és mindenki saját érzése szerint "ad tanácsot"...


De vitathatatlan tény, hogy egy abortusz (bármennyire is fájdalmas) hosszú távon nem csinál akkora változást mint egy plusz ember, aki a születésétől kezdve életük végéig a mindennapok része lesz.

2012. ápr. 14. 20:23
Hagyjátok már ezt a gyilkosságos dumát!!!!Ez annyira nem így van.Nem ide való.Hiszem, hogy minden nőnek joga van dönteni ebben a témában bármelyik irányba.Nem mellesleg igaz a mondás, csak annyit szülj, amennyit egyedül is fel tudsz nevelni....
67. zsike88 (válaszként erre: 65. - Csgybzs)
2012. ápr. 14. 20:19
De nem is rólad... meg rólam sem. De abba is bele kell gondolni, hogy lelkileg hogy fog felépülni utána. Erre is rámehet a házasság, sőt... az egész élete is.
66. csgybzs (válaszként erre: 64. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 14. 20:19
Erre nem tudok mit mondani....
65. csgybzs (válaszként erre: 63. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 14. 20:18
Oké, neked nincs ilyen gondod, szuper neked, de most nem rólad van szó!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook