Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem szeretném a magántanárt megbántani fórum

Nem szeretném a magántanárt megbántani (beszélgetős fórum)


23. Derya (válaszként erre: 20. - Lomita)
2015. jan. 28. 21:03
hat igen, mondjuk, ez is igaz...
22. Derya (válaszként erre: 19. - Katkaaa86)
2015. jan. 28. 21:02
szerintem nem kell indokolni semmit sem.
21. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Katkaaa86)
2015. jan. 28. 11:20

Szerintem nyugodtan kérdezd meg a tanárt, hogy úgy látod, nem halad megfelelően a gyerek, szerinte ennek mi lehet az oka?


Esetleg ő is mondhat fontos vagy megfontolandó dolgokat, szempontokat. És a beszélgetés keretében megmondhatod, hogy mivel nem halad megfelelően, ezért más megoldást kerestek neki.


A bombon, virág, stb. csak azt erősítené a tanárban, hogy ő mindent jól csinált. Pedig nyilván nála is hiba van - meg valószínűleg a gyereknél is, mert általában mindkét fél benne van az ilyesmiben.


Értelmes ember nem sértődik meg az esetleges kritikán, hanem elgondolkodik és változtat.

20. lomita
2015. jan. 28. 10:42

Nem értem: ha nem halad a gyerek, akkor ezt miért nem jelzitek a tanár felé? Miért kell rögtön váltani? Nem fogja levenni a fejeteket ha normálisan megkéritek, hogy húzzon bele.

Ezt azoknak írtam, akik emiatt váltanak.

2015. jan. 28. 10:40
Sokat segítettetek! köszönöm :) :)
18. jajjj (válaszként erre: 10. - Katkaaa86)
2015. jan. 28. 09:03

Szerintem is a legjobb az őszinteség lenne, egyszerűen mert abból a tanár is profitálna, ha ezt megtoldjátok még a bonbon stb.-vel az meg még érzékeltetné azt is, hogy nem haraggal akartok elválni tőle.


De ha ragaszkodsz a kamu sztorihoz:

A gyerek egy osztály/évfolyam társa, vagy a kollégád gyereke egy anyanyelvi tanárral fantasztikus eredményeket ért el, a következő hetekben szeretnétek próbát tenni, mennyire kompatibilis a gyerek a másik tanárral, pár hét múlva értesítitek.


Amúgy én matematikánál értem, hogy mért jó a teljesen magán tanár, mert akkor csak rám figyelnek, csak az én kérdéseim számítanak. De nyelvtanulásnál, én sokkal hatékonyabbnak éreztem a kis csoportos nyelvórát, mint a magántanárt.

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Katkaaa86)
2015. jan. 28. 08:58

A pénzedért ne legyen kínos. A pénzedért minőséget vegyél. Nem kell magyarázat, miért érdekel mit gondol? Kifizeted, ami még jár neki, jelzed nem megy a gyerek már. Ha tapintatos, nem fogja kérdezni miért, ha meg nem. nehogy már Te érezd kellemetlenül.

Ha mégis hamis indokot keresek, Zaharell tökéletes ötletet írt le.

16. Kilimcs (válaszként erre: 11. - Katkaaa86)
2015. jan. 28. 08:50
És amit zaharell írt. ez egy szolgáltatás. ne érezd magad kínosan. nem vagy elégedett, befejezitek és kész. semmi kínos nincs benne.
15. Kilimcs (válaszként erre: 8. - Katkaaa86)
2015. jan. 28. 08:49

pedig az őszinteség a megoldás.


Mondjuk ha nem passzolnak a tanárral, szerintem a tanár maga elküldhette volna a ygereket, esetleg ajánlhatott volna mást.


mert a tanár a jó híréből él, nemcsak a tudsból. Aki nem fejlődik, az nem viszi jó hírét, szóval a tanuló érdekében keresni kell a megoldást. adott esetben másik tanárt.


figy ha emberileg ok a tanár semmi baj nem lesz, ha meg megsértődik, legalbb tudjtok, hogy csak lehúzsra ment. Mert csak akkor lehet ilyenen megsértődni, ha tudta ő is, hogy nem haladnak, de mégis kamuzott, hogy odahordjtok a pénzt. nem korrekt, de van aki ezt csinlja. ott ltalban nem ragadnak évekre emberek... nem véletlen.

14. Zarahell (válaszként erre: 10. - Katkaaa86)
2015. jan. 28. 08:36
Valószínű, tudni fogja, hogy nem haladt úgy a gyerek, mint ahogy kell, de esetleg hozzátehetitek, hogy "nem passzol a gyerekkel", vagy hogy "más tanulási módszerre van szüksége", ha rákérdez. Szerintem nem kell magyarázkodni. Ez egy szolgáltatás, amiért fizettek. Ha nem tartotok igényt rá a továbbiakban, akkor ez van. A munkahelyekről is kirúgják az embereket, ha nem elégedettek, csak mondjuk 1-2 héttel előtte szólj neki, hogy ne egyik napról a másikra érje meglepetésként.
2015. jan. 28. 08:34
Szerintem mondjátok azt, hogy úgy döntöttetek, hogy beiratjátok a gyereket egy nyelvsuliba, mert jobban tudna haladni, ha benne lenne az a nyomás, hogy ne maradjon le a többitől… mert ezek a kurv@ kölykök… :) már csak ilyenek...
2015. jan. 28. 08:33

Ha iskolai tantárgy, és a különórák eredménye az osztályzatokban, a kapott jegyekben nem tükröződik, akkor lehet erre hivatkozni.

Ha nem kötelező tárgy, hanem egyéb területre szóló külön-órát oktat, mondhatod, hogy úgy látod, a gyermeked nem veszi egészen komolyan, nem igazán érdekli, és most ha egy kis időre abba-hagyjátok, hogy később komolyodik-e, és mi lesz... majd még visszatértek rá, egyelőre ne erőltessük... mondod a tanárnak!

2015. jan. 28. 08:29
Egyébként nagyon köszönöm az ötleteket, tanácsokat. :) :) (Eléggé kínos ez a helyzet )
10. katkaaa86 (válaszként erre: 5. - Zarahell)
2015. jan. 28. 08:28
Ez egy nagyon jó ötlet, csak azért tartom kicsit átlátszónak,mivel tudja, h nyelvizsgát szeretne elérni a gyermekem, és még nem volt vizsgázni, de vele sajnos nem is fog. (ezért váltani szeretnénk)
2015. jan. 28. 08:20
Akkor csináld, amit Zarahell ajánlott, és nem kell magyarázkodni ha nem akarsz.
8. katkaaa86 (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2015. jan. 28. 08:16

Okés, h nem tud menni, de vmi konkrétabb indok? (Pénzre nem tudunk hivatkozni)

Nálunk is ez a helyzet, h nem érzi a fejlődést :( , de így meg nincs értelme.


Őszinteség....nem vagyok egy összeveszős ember, nem akarjuk azt mondani, hogy "nálad sokkal jobb tanárok vannak" én ezt nem tartom jó ötletnek. Nem akarok konfliktust :S .

7. Cilumiluci (válaszként erre: 5. - Zarahell)
2015. jan. 28. 08:14
Ez így épp megfelelő szerintem is.
6. Zarahell (válaszként erre: 5. - Zarahell)
2015. jan. 28. 08:11
Nem tudom, mi okból váltok meg tőle, ez egy udvarias megoldás lehet.
2015. jan. 28. 08:09
Bonbon, virág, köszönet az eddigi munkájáért, sokat segített, azonban a jövő hónaptól nem tartotok rá igényt, és szívesen ajánljátok majd a jövőben másoknak.
2015. jan. 28. 08:08
Odaálltok és őszintén megmondjátok, hogy miért nincs rá szükség :)
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Katkaaa86)
2015. jan. 28. 08:08

Na ez jó, mi így jártunk nyelvtanárnál. Érezte a gyerek, hogy nem halad, és azt mondta: egyelőre nem tud menni, majd jelentkezik.

De nálunk már nem iskolás volt, esetedben nem tudom mi a helyzet. :))

2015. jan. 28. 08:07
Csak az őszinteség!
2015. jan. 28. 08:02
Bizonyos okok miatt a gyyermekem magántanárát végleg le szeretnénk mondani. Nem szeretnénk haraggal megoldani a dolgot. Milyen jó megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook