Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvtanulás magántanárnál - elvárások, tapasztalatok, eredmények, árak fórum

Nyelvtanulás magántanárnál - elvárások, tapasztalatok, eredmények, árak (beszélgetős fórum)

17. majoroslaci (válaszként erre: 16. - 409152aef1)
2010. júl. 23. 19:25
Elboldogulnék, de hivatalosan spanyol és olasz a profilom..
2010. júl. 23. 18:45
Angolt nem vállasz véletlen? :-)
15. f136b012c0 (válaszként erre: 14. - 409152aef1)
2010. júl. 22. 17:11
én a magántanárban bízom, valószínüleg drágább lesz, de jobban tud koncentrálni az egyedi igényeidre. Ahogy mondtam, mindjárt utánanézek
2010. júl. 21. 17:31

Sziasztok


Az angolomon kéne fejleszteni egy kicsit.. sőt, igazság szerint nem is egy kicsit.


Tud valaki ajánlani magántanárt-jó nyleviskolát...?


előre is kösssszép (:

2009. okt. 9. 19:11
Szia Milla! Az én középiskolás lányom egy egyetemista lányhoz jár angolt tanulni, kezdetben nem nagyon bíztam a dologban, de megtáltosodott azóta, talán a közös hang is sokat számít,de nekünk ez jött be!A magántanár előnye, hogy tudsz időpontot változtatni, akár hétvégén is mehetsz, és Rád szabja a tanár a tempót.A választás lutri, nekünk szerencsénk volt.
2008. okt. 7. 13:45
Voltam már magán nyelvtanárnál de én csak akkor tanulok jól ha szigorú és elvárja a sok gyakorlást. A nyelvtani dolgokat elmagyarázta de sokat kellett utánanéznem dolgoknak. Sokat számít tematikus módon átvenni a nyelvtant és közben 1-1 szóbeli témát. Nemcsak a nyelvtan hanem a szókincsfejlesztés is fontos. Ki kell puhatolni a diáknál mi iránt érdeklődik a legjobban és olyan jellegű szövegekkel, példákkal élni (ehhez kell egy kis emberismeret is). Így könyebben megjegyzi a kifejezéseket, szavakat, ha olyan kontextusban fordul elő, ami számára emlékezetes marad.
11. kislibu (válaszként erre: 9. - Csodabogár)
2008. szept. 25. 21:13
Milyen módszert használnak a LITE nyelvsuliban? Mert a honlapjukon azt írják, hogy ez valami teljesen más mint a szokásos és itt az ember biztosan megtanul beszélni. Te ezt tapasztalod?
10. kislibu (válaszként erre: 9. - Csodabogár)
2008. szept. 25. 21:07
Ez igaz, de nyelviskolában sem mindegy, hova jár az ember, mert mások a módszerek, az árak és a tanárok is. Szerintem pl. beszélgetős órára nem igazán érdemes nyelviskolába menni, mert ott a bátrabbak amúgy is beszélnek, aki meg félénkebb, itt sem fog sokkal többet beszélni. Magánórán pedig rá vagy kényszerítve, hogy végig te beszélj, és ebből még 45 perc is hatékonyabb, mint 90 perc csoportban. Persze hallgatózni, vagy nyelvtant tanulni, nyelvvizsga feladatsorokat megbeszélni pedig csoportban is hatékony és a hangulat is sokszor jobb.
2008. szept. 25. 18:04
Én most a LITE nyelviskolába járok, s itt azt tapasztalom, hogy sajnos a magántanár sem mindig jó, néha kell a csoportmunka, s persze az sem mindegy, h kihez jár az ember, ja és így az órák ára is elég borsos...Itt Miskolcon 1500-2000 Ft körül mozog...
8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Kislibu)
2008. szept. 25. 17:54
a nyelvtani magyarázatok mindig magyarul, (másképp meg se érteném :D)
7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - Kislibu)
2008. szept. 25. 17:54
nem történt semmi, mentem a kimaradt órák után, de jobb 1-2 hétnél többet nem kihagyni, mert akkor sok idő kell míg visszarázódik az ember
2008. szept. 25. 15:46
Mennyi zajlott az órából az idegennyelven? Esetleg voltak olyan részek, amelyek magyarul (pl. nyelvtan)?
2008. szept. 25. 15:45
És hogy kezelte a tanár az elmaradt órákat? Pl. ha egy diák lemondott egy órát már harmadjára, volt valami következménye? Mert ugye nyelviskolákban ált. előre ki kell fizetni x db óra díját, ez magán úton nem szokás.
2008. szept. 25. 15:41
Ez kimaradt: engem nyelvvizsgára készített fel, ezáltal csak olyan feladatokat csináltunk, amik ahhoz kellettek.
3. Ildikó24 (válaszként erre: 1. - Kislibu)
2008. szept. 25. 15:40
Szia! Én anno azért szerettem magántanárhoz járni, mert egyedül voltam, és több ideje volt velem foglalkozni. Nem szerettem a csoportos órákat, mert engem zavartak a többiek a tanulásban. És az időbeosztás is valóban rugalmasabb, a tanulás haladása csak rajtam múlott. Nekem is 1000Ft/óra volt, viszont ha valami feladatot nem tudtunk óra végére befejezni, akkor ráhúztunk még 10-15 percet és azért nem kellett többet fizetnem.
2008. szept. 25. 15:03

Szia!


Én speciel úgy kezdetem el a kisfiam születése után 5 hónappal az angol nyelv tanulását, hogy elenite nyelviskolába iratkoztam be egy fél évre, aztán jött a nyár és nem akartam abba hagyni, szimpi volt a tanár is, így elkezdtem hozzá járni, később rájöttem sokkal jobb így, mert sokkal rugalmasabb. Ha épp valami közbejött és nem tudtam menni simán eltoltuk az időpontot akár vasárnap délután is bármikor amikor jó volt neki is és nekem is. ráadásul mivel nem a tanulás volt az első hanem a család, sokszor volt hogy nem tudtam készülni és nem csinált belőle problémát, megcsináltuk együtt a házit, az én ritmusom szerint haladtunk. szóval én csak az előnyöket tudom mondani. nekem anno 1000 ft volt egy óra, és azóta se változott az ár, de akik újjonan jönnek a tanárhoz azok már 1200 fizetnek, és 60 perc egy óra, nem 45!

2008. szept. 25. 14:52
Érdekelne, hogy miért fordultatok, fordulnátok magántanárhoz nyelvtanulás céljából, hogy mik voltak a tapasztalataitok. Különösen érdekelnek a pozitív élmények, hogy milyen módszer vált be, vagy milyen feladatokat szerettetek és hogy mit változtatnátok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook