Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehetne egy ilyen barátnőt segíteni anélkül, hogy megbántanám? fórum

Hogyan lehetne egy ilyen barátnőt segíteni anélkül, hogy megbántanám? (beszélgetős fórum)


2020. szept. 26. 12:42
Jézusom! Hogy beszélne ki bárkit is sértően????? Ennyire hogy nem látják néhányan a lényeget? NEm névvel írta ki, hogy kiről van szó, tehát fogalmunk sincs kiről van szó, nem beszél ki senkit, hanem leírt egy szitut, amiben tanácsot vár, segítséget kér. Szánalmasan sötét emberek járnak ide ....
2020. szept. 26. 11:08

Scherlocknak 100%-ig igaza van, sok minden nem tartozik a nyilvánosság elé.

Ezt bárki bárhol a világon tudja olvasni.

2020. szept. 26. 11:03

Pfff itt kibeszélni szerintem elég ocsmány dolog, na de ugye nem vagyunk egyformák. Szerencsére!


Nem hiszem, hogy ki kell rántanod valahonnan.


A változásnak is oka van, és talán nem tartozik rád.

Mert valljuk be, ha igazán 'barátnő' lennél, ez a fórum se lenne.


Fél szavakból, mimikából ismerem azokat, akiket szeretek.


Ha jobban figyelnél rá, tudnád, hogy kell-e segíteni, vagy nem.


Szerintem.

15. hpetra22 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 15:46
Nyugdíjas?
2020. szept. 25. 12:08
Ebben lehet hogy igazad van, mert úgy vettem észre akkor mérges ha boldog vagyok, vagy valami jól sikerül akkor jönnek a rosszindulatú megjegyzések. A lánya nemrég elköltözött a faluból, pedig kapott egy házat ajándékba.Sajnos nem nagyon törődik vele. Most vesszek össze én is vele? Szerintem ez nem volna jó. Az anyukája is beteg, a munkahelyén sem érzi jól magát. Úgyhogy inkább segítenék ha tudok.
2020. szept. 25. 11:46

Abból, amit leírsz, úgy tűnik, hogy nem is annyira veletek lehet gondja, hanem saját magával. Ha korábban rendet tartott a környezetében, szerette a virágokat, de most már nem gondozza őket, megkeseredett az utóbbi időben és aránytalanul komoly reakciót vált ki belőle a kritika, akkor nem lehetetlen, hogy klinikai értelemben depressziós. Lehet, hogy nyomasztja az is, hogy a saját lányával nincs jó viszonyba, elkeseredett, hogy idegenek segítségére szorul a saját családja segítsége helyett.

Elhiszem, hogy nehéz kérdés. Én azért megpróbálnám egy békésebb pillanatában felvetni a problémákat, és nagyon nyugodtan, ami lesz könnyű, elbeszélgetni róla vele.

2020. szept. 25. 11:37
Ha valaki így megváltozik, annak oka van. Vannak rokonai? Jelezni kellene, hogy vmi nem stimmel
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Hpetra22)
2020. szept. 25. 11:32
Nem, nem volt az. Nagyon jó volt vele beszélgetni. Mostanában ilyen furcsa.Ez az év mindenkinek az agyára ment?
2020. szept. 25. 11:28
Nem az öltözködésre szól be. Gyűjtöm a gyertyatartó kat pont akkor jött amikor ott volt volt. Nagyon szép darab, bronzból. Az egy dolog hogy neki nem tetszik de ne becsmérelje. Fürjek, az új tenyésznyulam ami német ezüst, a kerítés amit csináltam, a könyvek amiket olvasok, mind hülyeség. Akkor ért egyet amikor a kutyáról vagy macskáról van szó. Sőt egyszer elvitt engem és a cicámat állatorvahhoz.Szóval nem rosszindulatú, csak mostanában ilyen keserű. Ha szólok kiabálva kikéri magának. Nagyon megváltozott.
2020. szept. 25. 11:24

Van akin nem lehet segíteni.


Régen is savanyú volt?

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Df1e1c376c)
2020. szept. 25. 11:18
Ha látnád hogy néz ki a kert nem kérdeznéd. Régen nem volt ilyen nagyon is szép volt tele virágokkal. Most lepusztult, kiszáradt virágok üres cserepek mindenfelé. Ért a növényekhez meg szereti is őket. Nem tudom most miért ilyen. Megdöbbentő volt látni. A nyulait is leépítette. Van itthon mit tenni, köszi az érdeklődést. De azért tudnék időt szakítani hogy nála kicsit szebb legyen. Mondta hogy annyi a dolga hogy nem győzi.
2020. szept. 25. 11:03

Én ezt nem értem.A barátság nem arról szól,hogy bármit elmondhatsz ami téged zavar,vagy bánt.

Engem a barátnőm annyi mindennel piszkált már,hol a bugyi maszkom(mert úgy nézz ki😂)hol a hajam valamit mindig beszól én meg szintén neki és jót röhögünk a különböző izléseken.Soha ezen meg nem sértődnénk.

6. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 10:45

Az ilyen " barátot" inkább leépíteni kellene.

De amúgy miért akarsz rendezkedni nála? Otthon nem tudsz mit kezdeni magaddal?

5. buspics (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 10:39

A leírtak alapján egy energiavámpír. Te törődsz vele, ő mégis kicikiz és megsértődik. Ráadásul kibeszél a hátad mögött. És folyton bajban van. Az ilyenek mindig bajban vannak, nekik mindig segítség kell. Nem sok jót jósolok ennek a barátságnak. Én elgondolkodnék a helyedben, hogy mennyire korrekt ez a barátság, mennyire van egyensúlyban az adok-kapok. Mert ha te leszel bajban és tényleg segítségre szorulsz, lehet, ő lesz az első, aki faképnél hagy és még ki is röhög. Jártam már így, sajnos tudom, miről beszélek.


Próbálj meg őszintén beszélni vele. De te is érzed, hogy meg fog sértődni. Az a baj, hogy ha a belátás hiányzik belőle, akkor nem fog megváltozni.

4. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 10:38
Szerintem szimplán mondd el neki szépen, úgy pl. ahogy nekünk is. Ha nem bántóan, jóval inkább segItő szándékkal teszed (ahogy ez itt is átjön a soraidból), azon nem szabadna megsértődnie.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Buspics)
2020. szept. 25. 09:45
Nem kérném hogy segítsen. Nem szeretek másokra rászorulni. Mondjuk ha eltörném a lábam a lányomra számíthatok hogy megeteti az állatokat. Bent elboldugulnék, gondolom. Legalábbis remélem. Segítenék mert rossz nézni hogy rosszabbul mennek a dolgai. És volt már hogy megsértődött akkor hónapokig nem találkoztunk.A lánya meg nem törődik vele túl sokat, szégyen hogy a szomszédai, ismerősei többet segítenek. Lehet észre sem veszi amikor olyat mond,szerintem kicsit megkeseredett. Ezért lenne jó ha kimozdulna néha.
2. buspics (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 25. 09:20
Elég jellemtelennek tűnik. Szerintem az a fajta barátnő, aki visszahúz és nem tud veled együtt örülni. Miért érzed azt, hogy segítened kell neki? És azt, hogy nem lehet neki szólni, ha valami rosszul esik? Ezek már most nem fair dolgok. Ő szerinted lenne ennyire segítőkész, ha neked törne el a lábad?
2020. szept. 25. 09:00
Sziasztok! Van egy barátnőm akivel összejárunk, néha ebédre, vacsorára, születésnapon, ünnepeken felköszöntjük és megajándékozták egymást. Mikor eltört a lába a lányom eljárt neki bevásárolni, nemrég megjavította a kerékpárját, én meg a szemműtétje után segítettem behordani a tüzifáját.Kedvelem mert szereti a macskákat, a virágokat és normális sok dologban. Néha viszont kicikiz ami rosszul esik.Legutóbb szerinte a lányom lassan szerelte össze a kerékpárt, ezt nem nekünk mondja hanem visszamondták ha valami újat veszek gúnyosan leszólja, ha valamit elkészítek akkor másban talál hibát. Újabban a környezetére is egyre igénytelenebb, gondoltam segítek egy kicsit összepakolni, meg a kertészkedésben de szerintem megsértődne.Szívesen elvinnénk magunkkal amikor kirándulni megyünk de a beszólásai miatt nem merem hívni mert elrontaná a hangulatot. Nem kell nagy dolgokra gondolni legutóbb Tihanyban voltunk sétáltunk megnéztünk egy kiállítást csodálatos nap volt. Szóval csak ilyen egyszerű kis örömök de sajnos Ő elég savanyú természetű. Hogy lehetne ezen segíteni megbánás nélkül? Illetve hogy mondjam el hogy ne cikizzen mert ez bántó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook